sani

ଲୋକମାନେ ଶନି, ମଙ୍ଗଳ ଏବଂ ଦୁର୍ଭାଗ୍ୟର ଗମନାଗମନ କରିବେ, ଏହାର ପ୍ରତିକାର ଜାଣନ୍ତୁ।

RASIPHALA

11 ଅକ୍ଟୋବର 2021 ରେ, ଦିନଟି ସୋମବାର, ଅର୍ଥାତ୍ ଆଜି 07:48 ରେ, ଶନି ଦୁଖଦାୟକ ହୋଇଗଲେ। ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁଯାୟୀ, ଶନି ତଥାପି ରିଟ୍ରୋଡ୍ରେଡ୍ ସ୍ଥିତିରେ ଥିଲେ ଏବଂ ଶନି ମକର ରାଶିରେ ଗମନାଗମନ କରୁଥିଲେ। ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ, ଶନି 29 ଏପ୍ରିଲ 2022 ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ରାସ୍ତାରେ ରହିବେ। ସେହି ସମୟରେ, ସେମାନେ କିଛି ରାଶିର ଲୋକମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଶୁଭ ଫଳାଫଳ ପ୍ରଦାନ କରିବେ ଏବଂ କିଛି ରାଶିର ଲୋକଙ୍କୁ ଏହି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ଅତି ଯତ୍ନର ସହିତ କାର୍ଯ୍ୟ କରିବାକୁ ପଡିପାରେ, ନଚେତ୍ ସେମାନେ କିଛି ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ଅଟକି ଯାଇପାରନ୍ତି କିମ୍ବା ସମସ୍ୟା ସେମାନଙ୍କ ଜୀବନର ଏକ ଅଂଶ ହୋଇପାରେ।

ତେବେ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ଶନିଙ୍କ ଏହି ଗମନାଗମନରୁ କେଉଁ ରାଶି ଚିହ୍ନ ଉପକୃତ ହୋଇପାରିବ ଏବଂ କେଉଁ ରାଶି ଚିହ୍ନ ଲୋକମାନଙ୍କୁ ସତର୍କ ରହିବାକୁ ପଡିବ ଏବଂ ଏହି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ଶନିଙ୍କୁ ଅନୁକୂଳ କରିବା ପାଇଁ କେଉଁ ପଦକ୍ଷେପ ଗ୍ରହଣ କରିବାକୁ ପଡିବ। ଏହି ରାଶି ଚିହ୍ନ ଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିମାନେ ଉପକୃତ ହେବେ। ଭବିଷ୍ୟବାଣୀ ତଥା ରାଶିଫଳ ବିଶ୍ଳେଷକ ଅନୁଯାୟୀ, ଧନୁ ରାଶି ଲୋକମାନେ ଶନି ରାସ୍ତାରୁ ଶୁଭ ଫଳାଫଳ ପାଇପାରିବେ। ଶନିଙ୍କ ଅର୍ଦ୍ଧେକ ପୀଡ଼ିତ ଏହି ରାଶିର ଲକ୍ଷଣ ପାଇଁ ଭଲ ଦିନ ଆରମ୍ଭ ହୋଇପାରେ।

sanii

 

ଏହା ବ୍ୟତୀତ ମକର ରାଶି ଏବଂ କୁମ୍ଭର ଲୋକମାନେ ମଧ୍ୟ ଆରାମ ପାଇବେ। ମିଥୁନ ଏବଂ ତୁଳା ଲୋକଙ୍କ ଶନି ଧାୟାଙ୍କ ସମସ୍ୟା ମଧ୍ୟ କମ୍ ହେବ ମେଷ ଏବଂ କନ୍ୟା ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ସମୟ ମଧ୍ୟ ଅନୁକୂଳ ହେବ। ଏହି ରାଶି ଚିହ୍ନଗୁଡିକ ସାବଧାନ ହେବା ଆବଶ୍ୟକ। କହିଛନ୍ତି ଯେ ଶନିଙ୍କ ରାଶି ଚିହ୍ନ ପରିବର୍ତ୍ତନ ହେବା ସହିତ ଶନିଙ୍କ ଦେଢ଼ ଭାଗ ମୀନ ଲୋକଙ୍କ ଉପରେ ଆରମ୍ଭ ହେବ। ଶନି ଧାୟା କର୍କଟ ଏବଂ ବିଛା ରାଶି ଚିହ୍ନରୁ ଆରମ୍ଭ କରିବେ। ଏହି ଅବଧି ମଧ୍ୟରେ, ବୃଷ ଏବଂ ସିଂହର ଲୋକଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଉତ୍ଥାନର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେବାକୁ ପଡିପାରେ।

sanii

 

ଶନି ଦଶାରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇବା ପାଇଁ ପ୍ରତିକାର ବିଶ୍ଳେଷକ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଶିବ ପୂଜା ଏବଂ ହନୁମନ୍ତଙ୍କୁ ପୂଜା କରାଯିବା ଉଚିତ୍। ମଙ୍ଗଳବାର ଏବଂ ଶନିବାର ଦିନ ହନୁମାନଙ୍କୁ ପୂଜା କରନ୍ତୁ। ହନୁମାନ ଚାଲିସା ଏବଂ ଶନି ଚାଲିସା ପଢ଼ନ୍ତୁ। ଶନିବାର ଦିନ ଶନି ମନ୍ଦିରରେ ଛାୟା ଦାନ କରିବାକୁ ନିଶ୍ଚିତ କରନ୍ତୁ। ଗରିବ, ବୃଦ୍ଧ ଏବଂ ଅସହାୟ ଲୋକଙ୍କୁ ଖାଦ୍ୟ ଯୋଗାନ୍ତୁ ଖାଦ୍ୟ ଶସ୍ୟ, ସବୁଜ ଚାରା, ପଶୁ ଏବଂ ପକ୍ଷୀମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଜଳ ବ୍ୟବସ୍ଥା କରନ୍ତୁ। ତେଲ ମଧ୍ୟ ଦାନ କରାଯିବା ଉଚିତ୍। ତେଲ ଦାନ କରି, ତୁମେ ତୁମର ଅସୁବିଧାରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇବ। ଲୋହରେ ନିର୍ମିତ ଜିନିଷ ଶନିବାର ଦିନ ଦାନ କରାଯିବା ଉଚିତ। ଏହି ଦିନ ଲୁହା ଜିନିଷ ଦାନ କରିବା ଶନି ଦେବଙ୍କୁ ଶାନ୍ତ କରିଥାଏ।

ଲୁହା ଦାନ କରି ଶନିଙ୍କ ଦର୍ଶନ ଶୁଦ୍ଧ ହୋଇଯାଏ। ରୁଦ୍ରକର ଏକ ରୋଜାରୀ ନିଅ ଶହେ ଆଠଥର ଜପ କର, ଶନି ଦେବଙ୍କ ଆଶୀର୍ବାଦ ସୃଷ୍ଟି ହେବ ଏବଂ ଅସୁବିଧା ଦୂର ହେବ। ଶନିବାର ଦିନ ଏକ କଳା କୁକୁରକୁ ସୋରିଷ ତେଲରେ ତିଆରି ରୁଟି ଖାଇବାକୁ ଦିଅନ୍ତୁ। ସୂର୍ଯ୍ୟୋଦୟ ସମୟରେ ଗଛ ନିକଟରେ ଏକ ସୋରିଷ ତେଲ ଦୀପ ଜାଳିବା ଦ୍ୱାରା ଜଣେ ଶନି ଦଶାରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇଥାଏ। ଏହା କର ନାହିଁ କୁଣ୍ଡଲି ବିଶ୍ଳେଷକ ଅନିଶ ରାୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଅନାବଶ୍ୟକ ଭାବରେ କୌଣସି ଅସହାୟଙ୍କୁ ବିବ୍ରତ କର ନାହିଁ। ଆଦୌ ମାଂସ କିମ୍ବା ମଦ୍ୟପାନ କରନ୍ତୁ ନାହିଁ ଦୁର୍ବଳ ଲୋକଙ୍କୁ ଅପମାନ କର ନାହିଁ ଅନୈତିକ କାର୍ଯ୍ୟରୁ ଦୂରରେ ରୁହନ୍ତୁ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *