maida

ମଇଦା ଆପଣଙ୍କୁ କରିବ କୋଟିପତି ଜାଣନ୍ତୁ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ରହସ୍ୟ।

NEWS

ସମସ୍ତେ ବହୁତ ଟଙ୍କା ପାଇବାକୁ ଚାହାଁନ୍ତି ଆପଣଙ୍କ ରୋଷେଇ ଘରେ ଟଙ୍କା ରୋଜଗାର ଟିପ୍ସ ଲୁଚି ରହିଛି ଯାହା ମଇଦା ଟିପ୍ସ
ବାସ୍ତୁ ଶାସ୍ତ୍ରରେ ଜୀବନରେ ଟଙ୍କା କିଏ ଚାହେଁ ନାହିଁ। ସମସ୍ତେ ଚାହାଁନ୍ତି ଯେ ତାଙ୍କ ପାଖରେ ବହୁତ ଟଙ୍କା ଅଛି, କିନ୍ତୁ ଆପଣଙ୍କ ରୋଷେଇ ଘରେ ଲୁଚି ରହିଛି କୋଟିପତି ହେବାର ରହସ୍ୟ ତେବେ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା କୋଟିପତି ହେବାର ଉପାୟ ବିଷୟରେ। ରୁଟି ସାଧାରଣତ ସମସ୍ତଙ୍କ ଘରେ ତିଆରି ହୁଏ, ସକାଳେ କିମ୍ବା ସନ୍ଧ୍ୟାରେ କିମ୍ବା ଅପରାହ୍ନରେ।

ସେହି ସମୟରେ ରୁଟି ତିଆରି କରିବା ପାଇଁ ମଇଦା ମଧ୍ୟ ଧୋଇ ଦିଆଯାଏ ଏବଂ କୋଟିପତି ହେବାର ସମସ୍ତ କୌଶଳ ଏହି ମଇଦାରେ ଲୁଚି ରହିଥାଏ |ଯେଉଁଥିପାଇଁ ତୁମେ ତୁମ ଜୀବନରେ ସହଜରେ ଟଙ୍କା ପାଇପାରିବ। ଆପଣ କେବଳ ଗହମ ମଇଦା ଖାଉଥିବେ। କାରଣ ଗହମର ଶସ୍ୟକୁ କନକ ଅର୍ଥାତ୍ ସୁନା କୁହାଯାଏ। ଏହା ଭିତରେ ଅନେକ ବିଶ୍ୱରୀୟ ଗୁଣ ଅଛି, ଯଦି ଆପଣ ଏଥିରେ ଏକ ବିଶେଷ ଆଇଟମ୍ ଯୋଗ କରନ୍ତି, ତେବେ ଏଥିରୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ରୁଟି ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ହୋଇଯାଏ ଏବଂ ଯେତେବେଳେ ଆପଣ ଏହି ମଇଦା ରୁ ଟିକୁ ଗ୍ୟାସ୍ କିମ୍ବା ଚୁଲିରେ ରାନ୍ଧନ୍ତି,

maida 1

 

ସେତେବେଳେ ଉତ୍ପନ୍ନ ସୁଗନ୍ଧ ସକରାତ୍ମକ ଶକ୍ତି ଅଟେ। ତୁମକୁ ତାଙ୍କ ପାର୍ଶ୍ୱକୁ ଆଣିବା ଏବଂ ମା ଲକ୍ଷ୍ମୀ ତୁମ ଘର ପ୍ରାଙ୍ଗଣକୁ ଆସିବାକୁ ଭଲ ପାଆନ୍ତି। ଯେତେ ବେଳେ ତୁମେ ତୁମ ଘରେ ମଇଦା ଚୋବାଇବ, ସେଥିରେ ଗୋଲାକାର ରୋଲ ତିଆରି କର ନାହିଁ, ବରଂ ଏଥିରେ ଆଙ୍ଗୁଠି ଛାପ ତିଆରି କର କାରଣ ଚାମଚ ଚିକ୍କଣ ଏବଂ ଗୋଲାକାର ଥରେ ଗଡ଼ାଯାଇଥିବା ଶରୀର ଏକ ଶରୀର ଭାବରେ ବିବେଚନା କରାଯାଏ। ତାହା ହେଉଛି, ସେହି ମଇଦା ପୂର୍ବପୁରୁଷମାନଙ୍କ ପାଇଁ ବିବେଚନା କରାଯାଏ ଏବଂ ଯେତେବେଳେ ତୁମେ ସମାନ ମଇଦା ଉପରେ ଆଙ୍ଗୁଠି ଛାପ ତିଆରି କର,

maida 2

 

ସେତେବେଳେ ମଇଦା ସେଠାରେ ଶୁଦ୍ଧ ରହିଥାଏ। ଏବଂ ଏହା ପ୍ରତି କୌଣସି ନକାରାତ୍ମକ ଶକ୍ତି ନାହିଁ। ତେଣୁ, ମଇଦାକୁ ଧୋଇବା ପରେ ସେଥିରେ ଆଙ୍ଗୁଠି ଛାପ ଛାଡିଦିଅ। ସେହି ସମୟରେ, ଏକ ନିୟମ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରନ୍ତୁ ଯେ ଯେତେବେଳେ ଆପଣ ମଇଦାକୁ ଚୋବାନ୍ତି, ସେଥିରେ ଏକ ଚାମଚ କ୍ଷୀର ମିଶାନ୍ତୁ କିମ୍ବା ଯଦି ଆପଣ ଚାହାଁନ୍ତି, ତେବେ ଆପଣ ମଇଦାକୁ ପୁରା କ୍ଷୀରରେ ଗୋଳାଇ ପାରିବେ ଏବଂ ପରେ ଏହାକୁ ପାଣିରେ ଠିକ୍ କରିପାରିବେ ଏବଂ ଯେତେବେଳେ ଆପଣ ଏହି ମଇଦାର ରୁଟି ତିଆରି କରିବେ ଯଦି ତୁମେ ଏହାକୁ ତିଆରି କର,

ଏହା ଏକ ମଧୁର ଗନ୍ଧ ଦେବ। ଅନ୍ୟ ପଟେ, ମାତା ଲକ୍ଷ୍ମୀ ମିଠା ସୁଗନ୍ଧକୁ ବହୁତ ଭଲ ପାଆନ୍ତି, ତେଣୁ ଯେତେବେଳେ ବି ଆପଣ ମଇଦାକୁ ଚୋବାନ୍ତି, ସେଥିରେ ଅଳ୍ପ ପରିମାଣର କ୍ଷୀର ପକାନ୍ତି, ଏହା ଆପଣଙ୍କ ଜୀବନର ସମସ୍ତ ଅସୁବିଧାକୁ ସମାପ୍ତ କରିବ ଏବଂ ଆପଣଙ୍କ ସ୍ୱାମୀଙ୍କ ପକେଟ ସବୁବେଳେ ଟଙ୍କା ଭରି ରହିବ। ସେମାନଙ୍କ ବ୍ୟବସାୟରେ ସମୃଦ୍ଧତା ରହିବ, ଆପଣଙ୍କ ଘରେ ଥିବା ସମସ୍ତ ଲୋକଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଭଲ ରହିବ। କାରଣ କ୍ଷୀର ଯେକୌଣସି ମୂଲ୍ୟରେ ଶରୀରକୁ ଯିବା ଆବଶ୍ୟକ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *