rasi

୧୬ ଅକ୍ଟୋବର ଶନିବାର ୨୦୨୧ ଅସନ୍ତା କାଲିର ରାଶିଫଳ – ମା ଦୁର୍ଗାଙ୍କ କୃପା ରହିଛି ଏହି ୪ଟି ରାଶି ଉପରେ |

RASIPHALA

ମେଷ : ଆଜି ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ଭଲ ଦିନ ହେବ | ତୁମର ଜୀବନଶୈଳୀ ରେ ଉନ୍ନତି ଆଣିବାକୁ, ତୁମେ କେବଳ ଆଇଟମ୍ କିଣିବା ଉଚିତ ଯାହା ସ୍ଥାୟୀ ବ୍ୟବହାରରେ ଅଛି | ଆଜି ଆପଣ ଟିକିଏ ଅସନ୍ତୋଷ ଅନୁଭବ କରିବେ | ଆପଣଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ବିଷୟରେ ସତର୍କ ରୁହନ୍ତୁ | ଆପଣ ଏକ ପ୍ରକାର ପେଟ ବିକୃତିର ବିକାଶ କରିପାରନ୍ତି | ଆଜି, କିଛି ଲୋକ ଆପଣଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟକଳାପକୁ ହ୍ରାସ କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିପାରନ୍ତି |

ବୃଷ ରାଶି : ଆଜି କୌଣସି ବଡ କ୍ଷତିର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି, ସାବଧାନ | ଅଧିକ ଅର୍ଥ ରୋଜଗାରର ପ୍ରଲୋଭନରୁ ଦୂରେଇ ରୁହନ୍ତୁ | ଆଜି ତୁମେ ପୁରୁଣା ପ୍ରେମୀ, ପୁରୁଣା ବନ୍ଧୁମାନଙ୍କୁ ଭେଟିବାର ସୁଯୋଗ ପାଇବ | ଶିଶୁ ପକ୍ଷରୁ ଆର୍ଥିକ ଲାଭ ଆଶା କରାଯାଇପାରେ | ଯଦି ତୁମେ ତୁମର ମନର ଜିନିଷକୁ ତୁମର ପ୍ରିୟ ଲୋକଙ୍କ ସହିତ ସେୟାର କର, ତେବେ ତୁମେ ଭଲ ଲାଭ ପାଇପାରିବ | ସମ୍ପର୍କୀୟମାନଙ୍କ ସହିତ ବିବାଦ ହୋଇପାରେ | ଅର୍ଥନୈତିକ କ୍ଷତିର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି | ଆପଣଙ୍କ ଆଖପାଖ ଲୋକଙ୍କ ସହିତ ସାବଧାନ ରୁହନ୍ତୁ |

ମିଥୁନ ରାଶି : ବିଜ୍ଞାନ ଏବଂ ଏସୋଟେରିକ୍ ବିଜ୍ଞାନ ପ୍ରତି ତୁମର ଆଗ୍ରହ ଜାଗ୍ରତ ହୋଇପାରେ | ଆଜି, ଆପଣଙ୍କର ସମସ୍ତ ଧ୍ୟାନ ପରିବାର ଉପରେ ରହିବ ଏବଂ ପରିବାରରେ ପ୍ରେମ, ଶାନ୍ତି ଏବଂ ସୁଖ ରହିବ | ବଡ ବ୍ୟବସାୟ କାରବାର କରିବା ସମୟରେ ଆପଣଙ୍କର ଭାବନାକୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରନ୍ତୁ | ଆଜି ତୁମର କଥା କହିବାକୁ ଆପଣ ବହୁତ ଆଗ୍ରହୀ ହେବେ | ଶତ୍ରୁମାନଙ୍କ ସହିତ ସତର୍କ ରହିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରନ୍ତୁ | ତୁମ ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କ ବିରୋଧର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେବାକୁ ପଡିପାରେ |

mithun

କର୍କଟ ରାଶି : ଆଜି ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ଭଲ ଦିନ ହେବ | ହଠାତ୍ ଆପଣ କିଛି ଭଲ ଖବର କିମ୍ବା ଧାରଣା ପାଇପାରିବେ | ଆଜି ଆପଣ ନୂତନ ଲୋକମାନଙ୍କ ସହିତ ବନ୍ଧୁତା କରିବେ, ଯଦିଓ ସେମାନେ ସେମାନଙ୍କର ସ୍ୱାର୍ଥକୁ ପୂରଣ କରିବା ପାଇଁ ଆପଣଙ୍କୁ ବନ୍ଧୁତା କରିବେ | ତୁମର ନିକଟତର ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କଠାରୁ ତୁମେ ଭଲ ଖବର ପାଇପାରିବ | ବାଣୀ ଉପରେ ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ଆପଣଙ୍କୁ ଅସୁବିଧାରୁ ମୁକ୍ତ କରିବ | ନିଜ ପ୍ରିୟଜନଙ୍କ ସହିତ ଏକ ଭଲ ସମ୍ପର୍କ ବଜାୟ ରଖିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରନ୍ତୁ |

ସିଂହ ରାଶି : ଆଜି ଏକ ସହଜ ଦିନ ହେବ | ତୁମର ବନ୍ଧୁ, ସହକର୍ମୀ ଏବଂ ତୁମର ଆଖପାଖ ଲୋକଙ୍କଠାରୁ ତୁମେ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ସାହାଯ୍ୟ ପାଇବ | ଆପଣ ଆବଶ୍ୟକ ସମୟରେ ଏକ ବିଶେଷ ବନ୍ଧୁଙ୍କଠାରୁ ଆର୍ଥିକ ସହାୟତା ଏବଂ ସମସ୍ତ ସମ୍ଭାବ୍ୟ ସହାୟତା ପାଇବେ | ପ୍ରେମ ସମ୍ପର୍କକୁ ନେଇ ଅଶାନ୍ତିର ପରିବେଶ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇପାରେ | କାର୍ଯ୍ୟ ସମାପ୍ତି ହେତୁ ତୁମେ ଖ୍ୟାତି ପାଇବ | ଖର୍ଚ୍ଚ ସାଧାରଣ ଅପେକ୍ଷା ଅଧିକ ହୋଇପାରେ | ଛାତ୍ରମାନେ ଆଜି କୌଣସି ଭଲ ସୂଚନା ପାଇପାରିବେ |

କନ୍ୟା ରାଶି : ଆଜି ଆପଣଙ୍କୁ ଟଙ୍କା ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେବାକୁ ପଡିବ | ଆଜି ଆପଣ କାମ କରିବା ଭଳି ଅନୁଭବ କରିବେ ନାହିଁ ଏବଂ ଆପଣ ନୂତନ ଦାୟିତ୍ ଗ୍ରହଣ କରିବାକୁ ଅନିଚ୍ଛା ପ୍ରକାଶ କରିବେ | ତୁମର ବିବାହିତ ଜୀବନ ସୁଖରେ ପରିପୂର୍ଣ୍ଣ ହେବ | ଖର୍ଚ୍ଚ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରିବାର ଆବଶ୍ୟକତା ଅଛି | ଆପଣଙ୍କର ଅଂଶୀଦାର ଏବଂ ବ୍ୟବସାୟୀମାନଙ୍କ ସହିତ ଧର୍ଯ୍ୟବାନ ହୁଅନ୍ତୁ | ବର୍ଜ୍ୟବସ୍ତୁରେ ପଡ଼ନ୍ତୁ ନାହିଁ | ଶାରୀରିକ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଖରାପ ହୋଇପାରେ | ଏକାଗ୍ରତା ମଧ୍ୟ ଅଭାବ ହେବ |

kanya

ତୁଳା ରାଶି : ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କ ଅସୁସ୍ଥତା ଆପଣଙ୍କ ଚିନ୍ତାର ଏକ ପ୍ରମୁଖ କାରଣ ହେବ | ଆଜି ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଟିକେ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜ ଅଟେ | ଆଜି ତୁମେ ତୁମର ଜୀବନରେ କିଛି ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ପରିବର୍ତ୍ତନ ଅନୁଭବ କରିବ | ତୁମର ବିବାହିତ ଜୀବନ ଏକ ଆକର୍ଷଣୀୟ ମୋଡ଼ ନେବ | ଛୋଟ ସମସ୍ୟାଗୁଡିକ ଅନୁସରଣ କରିପାରେ | ତେଣୁ ଏହି ସମସ୍ୟାର ମୁକାବିଲା ପାଇଁ ଜଣଙ୍କୁ ସତର୍କ ରହିବାକୁ ପଡିବ | ତୁମର ବକ୍ତବ୍ୟ ଏବଂ କ୍ରୋଧକୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରିବାକୁ ପଡିବ |

ବିଛା ରାଶି : ଆଜି ଆପଣଙ୍କୁ ଘରୋଇ କାର୍ଯ୍ୟରେ ସହଯୋଗ କରିବାକୁ ପଡିବ | ଆଜି ଆପଣଙ୍କର ଯେକୌଣସି ଭୟ ଠିକ୍ ପ୍ରମାଣିତ ହୋଇପାରେ | ସରକାରୀ କାର୍ଯ୍ୟ ବୁଝିବା କଷ୍ଟକର ହୋଇଥିବାରୁ ତୁମର କାର୍ଯ୍ୟ ଏବଂ ଶବ୍ଦକୁ ଦେଖ | ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କ ସହିତ ବିତର୍କ କରନ୍ତୁ ନାହିଁ | ଆଜି ତୁମେ ନୂଆ ସାଙ୍ଗମାନଙ୍କ ଅପେକ୍ଷା ତୁମର ପୁରୁଣା ସାଙ୍ଗମାନଙ୍କ ସହିତ ଅଧିକ ସମୟ ବିତାଇବା ଉପରେ ଧ୍ୟାନ ଦେବା ଉଚିତ୍ | ଟଙ୍କା ପରିଚାଳନା କରିବା ଲାଭଦାୟକ ହେବ |

ଧନୁ ରାଶି : କୌଣସି ନୂତନ କାର୍ଯ୍ୟ ଆରମ୍ଭ କରିବା ପାଇଁ ଦିନଟି ଅନୁକୂଳ ନୁହେଁ | ଏକ ବଡ କମ୍ପାନୀ ସହିତ ଯୋଗଦାନ କିମ୍ବା ଅଂଶୀଦାର ହେବାର ଏକ ସୁଯୋଗ ମଧ୍ୟ ଥାଇପାରେ | ଆର୍ଥିକ ଦୃଷ୍ଟିରୁ ଆଜି ଆପଣ ବହୁତ ଭଲ ସ୍ଥିତିରେ ଥାଇପାରନ୍ତି, କିନ୍ତୁ ଆପଣଙ୍କୁ ସଞ୍ଚୟ କରିବାର ସୁଯୋଗ ମିଳିବ ନାହିଁ | ବ୍ୟବସାୟରେ ବିସ୍ତାର ଏବଂ ଅର୍ଥ ଲାଭ ହେବ | ଜମି, ନିର୍ମାଣ, ଯାନ କ୍ରୟ କରାଯାଉଛି | ଭଲ ସମୟ କଟାନ୍ତୁ କିନ୍ତୁ ଘରୋଇ ଜିନିଷରେ ଧରନ୍ତୁ ନାହିଁ |

dhanu

ମକର ରାଶି : ପିଲାମାନଙ୍କ ସହିତ ବିତର୍କ ବିରକ୍ତିକର କାରଣ ହେବ | ଆଜି ଦିନଟି ହେଉଛି ଶାନ୍ତିପୂର୍ଣ୍ଣ ଭାବରେ | ତୁମର ସ୍ୱର ଏବଂ ଭଦ୍ର ଭଦ୍ର ରଖ | ଆପଣ ରାଜନୀତିରେ ଜଣେ ଉଚ୍ଚ ନେତାଙ୍କ ଆଶୀର୍ବାଦ ପାଇବେ | ଟଙ୍କାକୁ ଧରି ରଖାଯାଇପାରିବ | ଭାବନାରେ ଦୂରେଇ ଯାଅ ନାହିଁ | ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ବିଷୟରେ ଚିନ୍ତା କରିବେ | ବିଶେଷକରି ପିତାମାତା ଏବଂ ପିଲାମାନଙ୍କର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଆପଣଙ୍କୁ ବିଚଳିତ କରିପାରେ |

କୁମ୍ଭ ରାଶି : ଆଜି ଆପଣଙ୍କୁ ସଫଳତା ପାଇବା ପାଇଁ ଦୁଇଗୁଣ ପରିଶ୍ରମ କରିବାକୁ ପଡିପାରେ | ଭଲ ଖବର ଗ୍ରହଣ କରାଯିବ | ତୁମକୁ ଧର୍ଯ୍ୟବାନ ହେବାକୁ ପଡିବ | ଆଗାମୀ ସମୟରେ, ଆପଣଙ୍କର ସମସ୍ୟାଗୁଡ଼ିକ ସ୍ୱୟଂଚାଳିତ ଭାବରେ ସମାଧାନ ହେବ | ବ୍ୟବସାୟର ନୂତନ ଉତ୍ସ ପ୍ରାପ୍ତ ହେବ | ଯାହା ସହିତ ଆପଣ ଅଧିକ ଟଙ୍କା ରୋଜଗାର କରିପାରିବେ | ଆଘାତ ହେବାର ଭୟ ଅଛି | ହଠାତ୍ ପରିସ୍ଥିତି ଅନୁକୂଳ ହୋଇପାରେ | ଆଜି ଗାଇ ରୁଟି ଖାଇବାକୁ ଦିଅ, ତୁମର ଦିନ ଭଲ ହେବ |

ମୀନ ରାଶି : ଆଜି ନିଆଯିବାକୁ ଥିବା ନିଷ୍ପତ୍ତି ଆସନ୍ତାକାଲି ପୁନର୍ବାର ଚିନ୍ତା କରିବାକୁ ପଡିପାରେ | ଆପଣ ସାମାଜିକ ସମ୍ମାନ ପାଇବା ସହିତ ସାମାଜିକ ସେବାରେ ନେତୃତ୍ୱ ନେବେ | ଆଜି ତୁମ କର୍ମକ୍ଷେତ୍ରରେ ତୁମକୁ ଏକ ନୂତନ ଚାକିରି କିମ୍ବା ପ୍ରୋଜେକ୍ଟ ଦିଆଯାଇପାରିବ | ସାଙ୍ଗମାନଙ୍କୁ ଭେଟିବା ଦ୍ୱାରା ତୁମେ ଆନନ୍ଦ ପାଇବ | ନିଜ ବିଷୟରେ ଦ୍ୱିଧା କର ନାହିଁ, କିନ୍ତୁ ବିଶ୍ୱାସର ଲୋକମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ରୁହ | ଭବିଷ୍ୟତରେ ନୂତନ ବନ୍ଧୁତା ମଧ୍ୟ ଉପକୃତ ହୋଇପାରେ |

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *