rasi

୧୬ ଅକ୍ଟୋବର ଶନିବାର ୨୦୨୧ ଅସନ୍ତା କାଲିର ରାଶିଫଳ – କେମିତି କଟିବ ଆପଣଙ୍କ ଦିନ |

RASIPHALA

ମେଷ: ଆଜି, ଆପଣ ଏକ ଦୃଢ ମନୋବଳ ଏବଂ ଆତ୍ମବିଶ୍ୱାସ ସହିତ ସବୁକିଛି କରିବେ | ସ୍ଥାନାନ୍ତରଣ ହୋଇପାରେ | ଆତ୍ମବିଶ୍ୱାସ ଏବଂ ସମ୍ମାନ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ | ମନ ଶାନ୍ତ ଏବଂ ଖୁସି ରହିବ | ଭଲ ଆୟର ଉତ୍ସ ବିକାଶ ହୋଇପାରେ | ପ୍ରିୟଜନଙ୍କୁ ଭେଟି ପାରିବେ | ଆଜି, ଚିନ୍ତାଧାରାରେ ଆଗକୁ ବଢିବାର ଆବଶ୍ୟକତା ଅଛି | ଯେଉଁଠାରେ ମନ ହୃଦୟଠାରୁ ଅଧିକ ବ୍ୟବହାର କରାଯିବା ଉଚିତ୍ | ଜୀବନସାଥୀ ସହିତ, ଏହା ଦିନ ଏବଂ ଦିନ ଅପେକ୍ଷା ଭଲ ହେବ | ଶାନ୍ତ ଏବଂ ଚାପମୁକ୍ତ ରହିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରନ୍ତୁ, ଏହା ଆପଣଙ୍କ ମାନସିକ ଦୃଢ଼ତା ବୃଦ୍ଧି କରିବ |

ବୃଷ ରାଶି : ସମସ୍ତ ପ୍ରକାର ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ, ବିଶେଷକରି ବ୍ୟବସାୟୀଙ୍କ ପାଇଁ ଆଜି ଏକ ଭଲ ଆର୍ଥିକ ଦିନ | ଆପଣଙ୍କର ବ୍ୟବସାୟ ଅଗ୍ରଗତି କରୁଛି ଏବଂ ଆପଣ ଏହାର ଫାଇଦା ନେବାକୁ ଜାଣିଛନ୍ତି | ତୁମର ଲକ୍ଷ୍ୟରୁ ବିଚ୍ୟୁତ ହୁଅ ନାହିଁ | ପାରିବାରିକ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଧ୍ୟାନ ଆବଶ୍ୟକ କରେ | ମଧ୍ୟମ ବ୍ୟାୟାମ କରନ୍ତୁ ଏବଂ ବିତର୍କରୁ ଦୂରେଇ ରୁହନ୍ତୁ | ଶାନ୍ତ ଏବଂ ଚାପମୁକ୍ତ ରହିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରନ୍ତୁ, ଏହା ଆପଣଙ୍କ ମାନସିକ ଦୃଢ଼ତା ବୃଦ୍ଧି କରିବ | ଆଜି, ରୋମାନ୍ସ ଆପଣଙ୍କ ମନ ଏବଂ ହୃଦୟରେ ଛାଇ ହେବ |

ମିଥୁନ ରାଶି : ଆଜି ଭବିଷ୍ୟତ ପାଇଁ ତୁମର ଅର୍ଥନୈତିକ ଯୋଜନା ପ୍ରସ୍ତୁତ କର | ତୁମେ ତୁମର ଯୋଜନା ଏବଂ ଲକ୍ଷ୍ୟ ସ୍ଥିର କର | ଚାକିରିରେ ପଦୋନ୍ନତି ପାଇଁ ସୁଯୋଗ ରହିବ | କିନ୍ତୁ ଅବସ୍ଥାନରେ ପରିବର୍ତ୍ତନ ଅଛି | ନକାରାତ୍ମକ ଚିନ୍ତାଧାରାରୁ ମନକୁ ବାହାର କରନ୍ତୁ ଏବଂ ସକରାତ୍ମକ ଚିନ୍ତାଧାରା ଉପରେ ଧ୍ୟାନ ଦିଅନ୍ତୁ | ଥୟ ଧର। କାର୍ଯ୍ୟରେ ସଫଳତା ପାଇଁ ଅଧିକ ପରିଶ୍ରମ ଆବଶ୍ୟକ ହୋଇପାରେ | ପରିବାର-ପରିବାର ସହାୟତା ମିଳିବ | ପିଲାମାନଙ୍କ ସହ ଜଡିତ ସମସ୍ୟାର ସମାଧାନ ପାଇଁ ଅଳ୍ପ ସମୟ ନିଅନ୍ତୁ | ଆଜି ତୁମର ପ୍ରିୟଙ୍କ ମନୋବଳ ଉପୁଜିପାରେ |

କର୍କଟ: ଏକ ନୂତନ ପ୍ରୋଜେକ୍ଟରେ କାମ କରିବା ପୂର୍ବରୁ ଭଲ ଭାବରେ ଚିନ୍ତା କରନ୍ତୁ | ବଜେଟ୍ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିବାରେ ଟିକିଏ ଯତ୍ନର ସହ ଚାଲନ୍ତୁ, ଏହାକୁ ସୀମା ମଧ୍ୟରେ ଖର୍ଚ୍ଚ କରନ୍ତୁ | ଆଜି ଅଧିକାଂଶ ସମୟ ସପିଂ ଏବଂ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ କାର୍ଯ୍ୟକଳାପକୁ ଯିବ | ଜମା ହୋଇଥିବା ସମ୍ପତ୍ତି ହ୍ରାସ ପାଇବ | ଆଜି ଆପଣଙ୍କ ଜୀବନସାଥୀ ଆପଣଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ପ୍ରତି ସମ୍ବେଦନଶୀଳ ହୋଇପାରନ୍ତି | ତୁମ ପରିବାର ସହିତ କଠୋର ବ୍ୟବହାର କର ନାହିଁ | ଏହା ପାରିବାରିକ ଶାନ୍ତିକୁ ବିଘ୍ନ କରିପାରେ | କାର୍ଯ୍ୟକଳାପର ସମାଧାନ ପାଇଁ ତୁମର ବୁଦ୍ଧି ଏବଂ ପ୍ରଭାବ ବ୍ୟବହାର କର |

ସିଂହ ରାଶି : ଆଜି ପାରିବାରିକ ଦାୟିତ୍ୱ ବଢିପାରେ | ଚାକିରିରେ ପରିବର୍ତ୍ତନ ସମ୍ଭବ | ଆୟ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ | ଶୀଘ୍ର ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଅ ନାହିଁ, ଯାହାଫଳରେ ତୁମକୁ ଜୀବନରେ ଅନୁତାପ କରିବାକୁ ପଡିବ ନାହିଁ | କେବଳ ଟିକିଏ ଭୁଲ ଆପଣଙ୍କୁ ବଡ କ୍ଷତି କରିପାରେ | ବିବାହିତ ଜୀବନରେ ଗୋପନୀୟତାର ଯତ୍ନ ନେବା ମଧ୍ୟ ଆବଶ୍ୟକ | ଏହି କ୍ଷେତ୍ରରେ ଆପଣଙ୍କର କାର୍ଯ୍ୟ ପ୍ରଶଂସିତ ହେବ | କିଛି ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ କାଜୁଆଲ୍ ଟ୍ରିପ୍ ଶୀଘ୍ର ଏବଂ ଚାପଗ୍ରସ୍ତ ହେବ | ଅନାବଶ୍ୟକ ଭାବରେ ଆପଣ ନିଜ ଜୀବନସାଥୀଙ୍କ ଉପରେ ଥିବା ଚାପରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇପାରିବେ |

କନ୍ୟା ରାଶି : ଆଜି ସବୁ ଦିଗରୁ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଖୁସିର ଦିନ | ବହୁ ପୂର୍ବରୁ ଆପଣ କରିଥିବା ବିନିଯୋଗ ଆଜି ବହୁତ ଲାଭଦାୟକ ହେବ | ମନରେ ଚିନ୍ତାଧାରାର ଅତ୍ୟଧିକତା ହେତୁ କିଛି ବ୍ୟାଘାତ ହୋଇପାରେ | ଏକାଡେମିକ୍ କାର୍ଯ୍ୟରେ ଆପଣ ଭଲ ଫଳାଫଳ ପାଇବେ | ନକାରାତ୍ମକ ଚିନ୍ତାଧାରା ଆପଣଙ୍କ ମନକୁ ଆସିବାକୁ ଦିଅନ୍ତୁ ନାହିଁ | ଗତ କିଛି ଦିନ ଧରି ବିଫଳ ହୋଇଥିବା କାର୍ଯ୍ୟରେ ଜଣେ ସଫଳତା ପାଇପାରିବେ | ଯେ କୌଣସି ପୁରୁଣା କାରବାର ଯାହା ତୁମେ ଭୁଲି ଯାଇଥିଲ, ତୁମେ ଆଜି ମଧ୍ୟ ଲାଭ ପାଇବ | ହଠାତ୍ ଏକ ସୁଖଦ ବାର୍ତ୍ତା ଆପଣଙ୍କୁ ଶୋଇବା ସମୟରେ ମଧୁର ସ୍ୱପ୍ନ ଦେବ |

ତୁଳା ରାଶି : ଆଜି ତୁମର ଇଗୋକୁ ଆଘାତ ନକରିବାକୁ ଧ୍ୟାନ ଦିଅ ଏବଂ କାହା ସହିତ ଯୁଦ୍ଧ କର ନାହିଁ | ଉନ୍ନତ ଜୀବନ ପାଇଁ ଆପଣଙ୍କର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଏବଂ ବ୍ୟକ୍ତିତ୍ୱର ଉନ୍ନତି କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରନ୍ତୁ | ଆଜି ତୁମେ ଭଲ ଟଙ୍କା ରୋଜଗାର କରିବ | କିନ୍ତୁ ଖର୍ଚ୍ଚର ବୃଦ୍ଧି ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ସଞ୍ଚୟକୁ ଅଧିକ କଷ୍ଟସାଧ୍ୟ କରିବ | ତୁମର ସବୁଠୁ ବଡ ସ୍ୱପ୍ନ ବାସ୍ତବରେ ପରିଣତ ହୋଇପାରେ | କିନ୍ତୁ ତୁମର ଉତ୍ସାହକୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣରେ ରଖ, କାରଣ ଅଧିକ ସୁଖ ମଧ୍ୟ ସମସ୍ୟା ସୃଷ୍ଟି କରିପାରେ | କାର୍ଯ୍ୟକଳାପରେ ପରିବର୍ତ୍ତନ ହେତୁ ଆପଣ ଲାଭ ପାଇବେ |

ବିଛା: ଆପଣ ଶାରୀରିକ ଏବଂ ମାନସିକ ସ୍ତରରେ ଅସୁସ୍ଥ ରହିବେ | ତୁମେ ମା’ଙ୍କଠାରୁ ଲାଭ ପାଇବ | ଚାକିରି ଏବଂ ବ୍ୟବସାୟରେ ଅଗ୍ରଗତି ହେବ | ସମ୍ପର୍କରେ ମଧୁରତା ଆସିବ | ବିବାହିତ ଜୀବନ ସୁଖୀ ହେବ | ଚାକିରି ଏବଂ ବ୍ୟବସାୟରେ ପରିସ୍ଥିତି ସ୍ୱାଭାବିକ ହେବ | ମଧୁରତା ଭାଷଣରେ ଆସିବ | ଖରାପ ସମ୍ପର୍କ ଉନ୍ନତି ହୋଇପାରେ | ଏକ ଧାର୍ମିକ ସ୍ଥାନକୁ ଯାତ୍ରା କରିବା ବିଷୟରେ ଚିନ୍ତା ଭଲ ଫଳାଫଳ ଦେଇପାରେ | ଆତ୍ମବିଶ୍ୱାସ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ ଏବଂ ପରିବାରର ଅବସ୍ଥା ସ୍ୱାଭାବିକ ହେବ | କୌଣସି ନୂତନ କାର୍ଯ୍ୟ ଆରମ୍ଭ କରିବା ପାଇଁ ଆଜି ଏକ ଭଲ ଦିନ ହେବ |

ଧନୁ ରାଶି : ଆଜି ତୁମର ଶରୀର କ୍ଳାନ୍ତ ହୋଇଯିବ | ଯାତ୍ରା ସ୍ଥଗିତ ରଖିବା ପାଇଁ ବିଜ୍ଞପ୍ତି | ପରିବାରରେ ଏକ ବନ୍ଧୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ପରିବେଶ ରହିବ | ନୂତନ ଆସବାବପତ୍ର ଘରର ସୌନ୍ଦର୍ୟ ବୃଦ୍ଧି କରିବ | ନକାରାତ୍ମକ ଚିନ୍ତାଧାରା ଆପଣଙ୍କ ମନରୁ ଅପସାରିତ ହେବ | ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ଏବଂ କ୍ରୋଧକୁ ରୋକିବାକୁ ପଡିବ | ଖାଦ୍ୟ ଏବଂ ପାନୀୟ ଉପରେ ନିଜକୁ ସଂଯମ କର | ଶାରୀରିକ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ମଧ୍ୟମ ହେବ | ଯଦି ସମ୍ଭବ, ବିତର୍କ କିମ୍ବା ଝଗଡ଼ାକୁ ଏଡାଇ ଦିଆଯିବ | ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଆଧ୍ୟାତ୍ମିକ କାର୍ଯ୍ୟରେ ବ୍ୟସ୍ତ ରହିବ, କେତେକ ନରମ ରହିବେ | ମନରେ ଚିନ୍ତା ଏବଂ ଚିନ୍ତା ରହିବ |

ମକର ରାଶି : ଶାରୀରିକ ଏବଂ ମାନସିକ ସ୍ତରରେ | ପିତାମାତାଙ୍କୁ ସମର୍ଥନ ଏବଂ ସମର୍ଥନ କରାଯିବ | କର୍ମକ୍ଷେତ୍ର ଅସୁବିଧାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହୋଇପାରେ | ଯାନର ଆନନ୍ଦ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ | ଆଜି ବଣିକ ଶ୍ରେଣୀ ପାଇଁ ଶୁଭ ଅଟେ | ଜୀବନ ସାଥୀ ପାଇବା ପାଇଁ ବିବାହ ହେଉଛି ଲୋକଙ୍କ ସମଷ୍ଟି | ବ୍ୟବସାୟ ଏବଂ ଆୟରେ ବୃଦ୍ଧି ଘଟିବ | କିଛି ଲୋକଙ୍କ ସହିତ କିଛି ବିତର୍କ ହୋଇପାରେ | କ୍ଷେତ୍ରରେ ଅଧିକ ପରିଶ୍ରମ ହେବ | ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ପ୍ରତି ଧ୍ୟାନ ଦେବାର ଆବଶ୍ୟକତା ଅଛି | କାର୍ଯ୍ୟରେ ଭଲ ଫଳାଫଳ ଆଶା କରାଯାଇପାରେ |

କୁମ୍ଭ ରାଶି : ବ୍ୟବସାୟରେ ଶୀଘ୍ର ନିଆଯାଇଥିବା କୌଣସି ନିଷ୍ପତ୍ତି ଆପଣଙ୍କୁ କ୍ଷତି ପହଞ୍ଚାଇପାରେ | କ୍ଷେତ୍ରରେ ଅନୁକୂଳ ଅବସ୍ଥା ରହିବ | ସମ୍ମାନ-ସମ୍ମାନ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ | ଶାସକ ପ୍ରଶାସନଠାରୁ ସହାୟତା ଦିଆଯିବ | ଶୀଘ୍ର ଟଙ୍କା ରୋଜଗାର କରିବା ପରିବର୍ତ୍ତେ ସ୍ଥାୟୀ ଲାଭ ପାଇଁ ଚିନ୍ତା କରନ୍ତୁ | ସକାରାତ୍ମକ ଚିନ୍ତା କର, ଫଳାଫଳ ଭଲ ହେବ | ଆଜି ସବୁ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଖୁସିର ଦିନ ହେବ | ଯେଉଁମାନେ କାମ କରୁଛନ୍ତି ସେମାନେ ସହକର୍ମୀଙ୍କ ସମର୍ଥନ ପାଇବେ | ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କ ସହିତ ଖୁସିରେ ସମୟ ଅତିବାହିତ କରିବେ | ଉପକୃତ ହେବେ | ଆଜି ଅସମାପ୍ତ କାର୍ଯ୍ୟ ସମାପ୍ତ ହେବ |

ମୀନ ରାଶି : ଆଜି ଆପଣଙ୍କର ଆର୍ଥିକ ଦିଗ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଦୃଢ ରହିବ | ଆଜି ଆପଣ ନିଜକୁ ନିରାପଦ ଅନୁଭବ କରିବେ | ମାନସିକ ଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ | ଶିଶୁର ଚିନ୍ତା ଦୂର ହେବ, କାର୍ଯ୍ୟ ବନ୍ଦ ହୋଇଯିବ, ଶାରୀରିକ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ଏବଂ ମାନସିକ ଖୁସିର ଅଭିଜ୍ଞତା ରହିବ | ଚାକିରିରେ ଅସୁବିଧାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହୋଇପାରନ୍ତି | କାର୍ଯ୍ୟ କ୍ଷେତ୍ର ଅଧିକ ପରିଶ୍ରମର ସମ୍ମୁଖୀନ ହୋଇପାରେ | ସ୍ନେହାଇଲାନ୍ ସାଙ୍ଗ ଏବଂ ସାଙ୍ଗମାନଙ୍କ ସହିତ ସମାରୋହରେ ଉପସ୍ଥିତ ରହିପାରିବେ | ଆଜି ଧନର ପରିମାଣ ହାସଲ କରାଯାଉଛି |

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *