sani

ଶନିଙ୍କ ଦୃଷ୍ଟି ଏହି ଦୁଇଟି ରାଶିରେ ଆରମ୍ଭ ହେବାକୁ ଯାଉଛି ଜାଣନ୍ତୁ ଏହି ସମୟରେ କ’ଣ କରିବା ଉଚିତ।

RASIPHALA

ଶନିଙ୍କର ଅତି ନିଷ୍ଠୁର ଗ୍ରହର ସ୍ଥିତି ଅଛି ହଁ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁଯାୟୀ, ରାଶିଫଳର ସମସ୍ତ 12 ଘରେ ଶନିଙ୍କର ଭିନ୍ନ ପ୍ରଭାବ ରହିଛି। କେବଳ ଏତିକି ନୁହେଁ, ଯଦି ଶନି କାହାର ରାଶିଫଳରେ ଶକ୍ତିଶାଳୀ, ତେବେ ସେହି ବ୍ୟକ୍ତି ଶନିଙ୍କ ମହାଦଶା ସମୟରେ ମଧ୍ୟ ଭଲ ଫଳାଫଳ ପାଇବେ। କିନ୍ତୁ ଯଦି ଶନି ଶକ୍ତିଶାଳୀ ନୁହଁନ୍ତି ତେବେ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ଅନେକ ଅସୁବିଧାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେବାକୁ ପଡିବ। ଏହା ବ୍ୟତୀତ, ଆସନ୍ତୁ ଆପଣଙ୍କୁ କହିବା ଯେ ଶନି ମଧ୍ୟ ଧୀର ଗତିଶୀଳ ଗ୍ରହ ଶନିର ଧୀର ଗତି ଯୋଗୁଁ, ସେମାନଙ୍କର ପ୍ରଭାବ ଦୀର୍ଘ ସମୟ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ରହିଥାଏ। ଶନି ଦେବ ନିଜର ରାଶି ଚିହ୍ନ ଅର୍ଥାତ୍ 2020 ମସିହାରୁ ମକର ରାଶିରେ ଗମନାଗମନ କରୁଛନ୍ତି ଯେତେବେଳେ ଶନି ଯେ କୌଣସି ରାଶିରେ ଭ୍ରମଣ କରନ୍ତି,

ସେତେବେଳେ କିଛି ରାଶି ଚିହ୍ନ ଉପରେ, ଅଧା ଉପରେ କିଛି ଚାଲିବା ଆରମ୍ଭ ହୁଏ। ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ, ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ସେହି ରାଶି ବିଷୟରେ କହିବୁ, ଯାହା ଉପରେ ଶନି ଧାୟାଙ୍କ ଦାଶ ଆରମ୍ଭ ହେବାକୁ ଯାଉଛି। ଦୁଇଟି ରାଶିର ଚିହ୍ନ ଯେଉଁଥିରେ ଶନୀଙ୍କ ଧାୟା ବର୍ତ୍ତମାନ ଚାଲିଛି। ଆସନ୍ତୁ ଆପଣଙ୍କୁ କହିବା ଯେ ଶନି ସାଡେ ସତୀଙ୍କ ପରି ଶନି ଧାୟା ମଧ୍ୟ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ବିବେଚନା କରାଯାଏ। ଯେତେବେଳେ ଶନି ଚନ୍ଦ୍ର ଚିହ୍ନରୁ ଚତୁର୍ଥ ଏବଂ ପରେ ଅଷ୍ଟମ ଘରକୁ ଗଲା, ସେତେବେଳେ ଶନୀଙ୍କ ଧାୟା ଅନୁଭବ ହୁଏ ଯାହାକୁ ‘ଛୋଟ ପଇସା’ ମଧ୍ୟ କୁହାଯାଏ।

rasi

ଜାନୁୟାରୀ 24, 2020 ଠାରୁ ମିଥୁନ ଏବଂ ତୁଳା ଦେଶବାସୀ ଶନି ଧାୟାଙ୍କ ଅଧୀନରେ ଅଛନ୍ତି। ଶନି ଧାଇୟା ତୁଳା ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ଖରାପ ବୋଲି ବିବେଚନା କରାଯାଏ ନାହିଁ। ଏହି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ଏହି ରାଶିର ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ଲାଭ ପାଇବା ସମ୍ଭାବନା ମଧ୍ୟ ଅଛି। ମିଥୁନ ଲୋକଙ୍କ ଅଷ୍ଟମ ଘରେ ଶନି କାର୍ଯ୍ୟରେ ସମସ୍ତ ପ୍ରକାର ବିଶୃଙ୍ଖଳା ସୃଷ୍ଟି ଜାରି ରଖିବେ ତେଣୁ, ଏହି ରାଶିର ଲୋକମାନେ ଶନି ଧାୟାଙ୍କଠାରୁ ସ୍ୱାଧୀନତା ନ ପାଇବା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବହୁତ ସତର୍କ ରହିବାକୁ ପଡ଼ିବ। ଶନି ଧାୟା ଏଗୁଡ଼ିକ ଉପରେ ଆରମ୍ଭ କରିବେ ସେହି ସମୟରେ, ଆସନ୍ତୁ ଆପଣଙ୍କୁ କହିବା ଯେ 29 ଏପ୍ରିଲ 2022 ରୁ ଶନି ନିଜ ସଙ୍କେତ କୁମ୍ଭରେ ଗମନାଗମନ ଆରମ୍ଭ କରିବେ ଏବଂ 29 ମାର୍ଚ୍ଚ 2025 ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଏହି ରାଶିରେ ରହିବେ।

sanii

ମିଥୁନ ଏବଂ ତୁଳାର ଲୋକମାନେ ଶନି କୁମ୍ଭରେ ପ୍ରବେଶ କରିବା ମାତ୍ରେ ଶନି ଧାୟା ଠାରୁ ସ୍ୱାଧୀନତା ପାଇବେ। ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ, କର୍କଟ ଏବଂ ବିଛା ରାଶିର ଲୋକମାନେ ଏହା ଦ୍ୱାରା ପ୍ରଭାବିତ ହେବେ। ଏହି ଦୁଇଟି ରାଶିର ଲୋକଙ୍କୁ ପ୍ରାୟ ଅଢେଇ ବର୍ଷ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଶନି ଧାୟାଙ୍କୁ ସାମ୍ନା କରିବାକୁ ପଡିବ। ଶନି ଦସାକୁ ଏଡାଇବା ପାଇଁ ପ୍ରତିକାର ଯେଉଁମାନଙ୍କର ଜୀବନରେ ଶନି ଦଶା ଅଛନ୍ତି ସେମାନେ ସର୍ବଦା ଅସହାୟ ଲୋକଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ କରିବା ଉଚିତ। ପ୍ରତି ଶନିବାର ଦିନ ତୁଳସୀ ଗଛକୁ ପାଣି ଦିଅନ୍ତୁ ଏବଂ ଏକ ଦୀପ ଜାଳନ୍ତୁ। ଶନି ମନ୍ଦିରକୁ ଯାଆନ୍ତୁ ଏବଂ ଶନି ଦେବଙ୍କ ପାଦକୁ ଦେଖନ୍ତୁ, ସୋରିଷ ତେଲ ଦିଅନ୍ତୁ ଏବଂ ଏକ ଦୀପ ଜାଳନ୍ତୁ ଜ୍ୟୋତିଷଙ୍କ ପରାମର୍ଶରେ, ରାଶିଫଳରୁ ଶନି ଦଶାଙ୍କୁ ହଟାଇବା ପାଇଁ ନୀଳମଣି ରତ୍ନ ପିନ୍ଧନ୍ତୁ।

ହନୁମାନଙ୍କୁ ପୂଜା କରିବା ଶନି ଦଶାରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇଥାଏ। ତେଣୁ, ପ୍ରତ୍ୟେକ ଶନିବାର ଦିନ ବଜରଙ୍ଗବାଲି ପରିଦର୍ଶନ କରନ୍ତୁ ଏବଂ ହନୁମାନ ଚାଳିସା ପଢ଼ନ୍ତୁ।
ଦୁର୍ବଳ ବ୍ୟକ୍ତିମାନେ ବିଚଳିତ ହେବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ ମାଂସ ମଦ୍ୟପାନକୁ ଏଡ଼ାଇବା ଉଚିତ୍ ଶିବ ଦେବ ମଧ୍ୟ ଶିବ ଚଲିସା ପାଠ କରି ଖୁସି ହୁଅନ୍ତି ଏବଂ ଶନି ଦଶା ରାଶିଫଳରୁ ଦୂରେଇ ଯାଆନ୍ତି ଶନି ଧାୟା ସମୟରେ ଏହି ଜିନିଷଗୁଡିକୁ ଏଡାଇବା ଉଚିତ୍ କୌଣସି ପ୍ରକାର ବିତର୍କରୁ ଦୂରେଇ ରୁହନ୍ତୁ ଯାନକୁ ଯତ୍ନର ସହିତ ଚଲାନ୍ତୁ। ଏକାକୀ ଯାତ୍ରା କରିବା ଠାରୁ ଦୂରେଇ ରୁହନ୍ତୁ ଅଣ ଭେଜ୍ ଖାଇବା ଠାରୁ ଦୂରେଇ ରୁହନ୍ତୁ ମଦ୍ୟପାନ କରନ୍ତୁ ନାହିଁ କାହାକୁ ଅପମାନ କର ନାହିଁ ଭୁଲ କାମ କରିବା ଠାରୁ ଦୂରେଇ ରୁହନ୍ତୁ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *