toilet

ଶୌଚ କରିବା ସମୟରେ କରି ନିଅନ୍ତୁ ଏହି କାର୍ଯ୍ୟ – ପ୍ରତ୍ୟେକ ସମସ୍ୟାରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇବେ |

NEWS

ଆମେ ଗୋଟିଏ ଜିନିଷକୁ ଭଲ ଭାବରେ ଜାଣୁ ଯେ ଜଳ ଅପରିଷ୍କାର ହୋଇଥିଲେ ମଧ୍ୟ ନିଆଁ ଲିଭାଇବା ଉପଯୋଗୀ ହୋଇଥାଏ। ଜଳ ଆମ ଜୀବନର ମୂଳଦୁଆ, ଆମେ କିଛି ଦିନ ବିନା ଖାଦ୍ୟରେ ବଞ୍ଚିପାରିବା କିନ୍ତୁ ପାଣି ବିନା ବଞ୍ଚିବା କଷ୍ଟକର। ସେହିଭଳି, ଯଦି କିଛି ସହଜ କୌଶଳ ଜଳ ସହିତ କରାଯାଇଥାଏ, ତେବେ ବିପଦରେ ଅଧ୍ୟୟନ କରିଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ଜୀବନ ମଧ୍ୟ ବଞ୍ଚିପାରିବ ଏବଂ ଘରେ ସୁଖ ଆଣିପାରିବ।

ଜଳର କିଛି ସହଜ ଉପାୟ ଏକ ଗ୍ଲାସ୍ ପାଣି ଏବଂ ଚାରିଟି ଲଙ୍କା ନିଅନ୍ତୁ, ଲଙ୍କାର ମଞ୍ଜି ବାହାର କରି ରଖନ୍ତୁ। ଏହି ଜଳକୁ ନିଜ ଉପରେ 21 ଥର ଫୋପାଡି ଦିଅନ୍ତୁ ଏବଂ ଘର ବାହାରେ ରାସ୍ତାରେ କିମ୍ବା ଏକ ନିଛାଟିଆ ଛକ ଉପରେ ପକାନ୍ତୁ। ଏହି ଜଳ ସମସ୍ତ ନକାରାତ୍ମକ ଶକ୍ତିକୁ ଶୋଷଣ କରିଥାଏ। ଯଦି କୌଣସି ବ୍ୟକ୍ତି ଆପଣଙ୍କୁ ଅନାବଶ୍ୟକ ଭାବରେ ଅସୁବିଧାରେ ପକାଉଛନ୍ତି,

room 1

ତେବେ ସକାଳେ ଯେତେବେଳେ ଆପଣ ବାଥରୁମକୁ ଗାଧୋଇବା ପାଇଁ ଯାଆନ୍ତି, ତେବେ ସେହି ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ନାମକୁ ଭୂମିରେ ଲେଖନ୍ତୁ ଯାହାକୁ ଆପଣ ବ୍ୟବହାର କରନ୍ତି। ଯେତେବେଳେ ତୁମେ ଶୌଚ କାର୍ଯ୍ୟ କରିବା ପରେ ବାହାରକୁ ଆସିବ, ତା’ପରେ ନିର୍ଦ୍ଦିଷ୍ଟ ସ୍ଥାନରେ ବାମ ପାଦ ସହିତ ତିନିଥର ମାର ଯଦି ଘରେ ଭୂତଳ ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ଥାଏ,

room

ତେବେ ଏକ ଗ୍ଲାସ ଗ୍ଲାସକୁ ପାଣିରେ ଭର୍ତ୍ତି କରି ସେଥିରେ ଏକ ଚାମଚ ଲୁଣ ମିଶାଇ ଦକ୍ଷିଣ-ପଶ୍ଚିମ କୋଣରେ ରଖନ୍ତୁ ଏବଂ ଏହା ପଛରେ କିମ୍ବା ଉପରେ ଏକ ଲାଲ ରଙ୍ଗର ବଲ ରଖନ୍ତୁ। ରାତିରେ ଶୋଇବା ସମୟରେ ଏକ ଗ୍ଲାସ ପାଣି ନିଜ ବିଛଣା ତଳେ ରଖନ୍ତୁ। ଏହି କୌଶଳ ଆପଣଙ୍କ ଚାରିପାଖରେ ଥିବା ସମସ୍ତ ନକାରାତ୍ମକ ଶକ୍ତିକୁ ଦୂର କରିବ। ଯେତେବେଳେ ଆପଣ ସକାଳେ ଉଠନ୍ତି, ଏହି ଜଳକୁ ଡ୍ରେନ୍ କିମ୍ବା ଶୌଚାଳୟରେ ପକାନ୍ତୁ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *