kobi

କୋବି କାଟିବା ପାଇଁ 63 ଲକ୍ଷ ଚାକିରି ପ୍ୟାକେଜ୍ ଏପରି ଅଦ୍ଭୁତ ଚାକିରି ଜାଣ, ଯେଉଁଠାରେ ତୁମେ ଧନୀ ହେଇପାରିବ।

NEWS

ସମସ୍ତେ ଅଭିଯୋଗ କରନ୍ତି ଯେ ସେମାନେ ଅଧିକ କାମ କରନ୍ତି ଏବଂ କମ୍ ଟଙ୍କା ପାଆନ୍ତି କିମ୍ବା କାମ ସେମାନଙ୍କ ପସନ୍ଦ ନୁହେଁ। କିନ୍ତୁ, ବର୍ତ୍ତମାନ ଏହିପରି ଏକ କାର୍ଯ୍ୟ ଆଲୋଚନାରେ ଅଛି, ଶୁଣିବା ପରେ ଆପଣ ଏହା ମଧ୍ୟ କହିବେ ଯେ ଯଦି ଆପଣ ଏହି ଚାକିରି ପାଇବାକୁ ଚାହାନ୍ତି ଏକ କମ୍ପାନୀ ଏପରି ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ଚାକିରି ପାଇଁ ଖୋଜୁଛି, ଯିଏ କ୍ଷେତରୁ କୋବି କାଟିପାରେ। ବିଶେଷ କଥା ହେଉଛି ଏହି କାମ ପାଇଁ ସେ ସେହି କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ 5-10 ହଜାର ଦେବେ ନାହିଁ, ବରଂ 63 ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ପ୍ୟାକେଜ୍ ଦେବେ ହଁ, କୋବି କାଟିବା କାମ ପାଇଁ 63 ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ପ୍ୟାକେଜ୍ ଦିଆଯାଉଛି ଖବର ଅନୁଯାୟୀ,

ଏକ କମ୍ପାନୀ ଏହି କାର୍ଯ୍ୟର ବିଜ୍ଞାପନ ଦେଇଛି। ବିଜ୍ଞାପନରେ ଦର୍ଶାଯାଇଛି ଯେ ବର୍ଷସାରା କ୍ଷେତରୁ କୋବି ଏବଂ ତା ପତ୍ର ଛଡ଼ାଇବା କାର୍ଯ୍ୟ ପାଇଁ ପ୍ରତି ଘଣ୍ଟାରେ ଅର୍ଥାତ୍ ଭାରତୀୟ ମୁଦ୍ରାରେ ଦୈନିକ 3000 ରୁ ଅଧିକ ମିଳିବ। 62,400 ଅର୍ଥାତ୍ ଗୋଟିଏ ବର୍ଷରେ ଏହି ଚାକିରି ପାଇଁ 63,11,641 ଟଙ୍କା ଦିଆଯାଉଛି। କିନ୍ତୁ, କେବଳ ଏତିକି ନୁହେଁ, ଏପରି ଅନେକ ଚାକିରି ଅଛି, ଯାହା ବିଷୟରେ ଜାଣି ଆପଣ ଅନୁଭବ କରିବେ ଯେ ସର୍ବଶେଷରେ, ଆପଣ ଏହି କାମ ପାଇଁ ଟଙ୍କା ପାଇବେ।

cabage

ସୁନା ଯେଉଁମାନେ ଅଭିଯୋଗ କରୁଛନ୍ତି ଯେ ସେମାନେ ଚାକିରୀ ହେତୁ ଭଲ ଶୋଇପାରୁ ନାହାଁନ୍ତି, ଏହି କାମ ସେମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଏହି ଚାକିରିରେ ଜଣକୁ ଶୋଇବାକୁ ଏବଂ ଶୋଇବା ପାଇଁ ଆରାମଦାୟକ ଶଯ୍ୟା ପାଇବାକୁ ପଡିବ ଏବଂ ବଡ ଟଙ୍କା ମଧ୍ୟ ପାଇବାକୁ ପଡିବ। ହୋଟେଲ ବ୍ୟବସାୟରେ ଏହି ଚାକିରି ପାଇଁ ବହୁତ ଚାହିଦା ଅଛି ଅନେକ ବଡ ହୋଟେଲ ଶୋଇଥିବା ପ୍ରଫେସନାଲମାନଙ୍କୁ ନିଯୁକ୍ତି ଦିଅନ୍ତି। ସେମାନଙ୍କର କାମ ହେଉଛି ବିଛଣାରେ ଶୋଇବା ଏବଂ ଦେଖିବା ଯେ ଯିଏ ଏଠାକୁ ଆସେ ଭଲ ଶୋଇପାରେ।

kobi 1

ଏହା ବ୍ୟତୀତ ବୈଜ୍ଞାନିକମାନେ ସେମାନଙ୍କର ଅନୁସନ୍ଧାନ ପାଇଁ ବୃତ୍ତିଗତ ଶୋଇବାକୁ ମଧ୍ୟ ନିଯୁକ୍ତ କରନ୍ତି। ଆଇସ୍କ୍ରିମ ଅନେକ ଲୋକ ଆଇସ୍କ୍ରିମ୍ ଖାଇବାକୁ ପସନ୍ଦ କରନ୍ତି। ଏପରି ପରିସ୍ଥିତିରେ, କଳ୍ପନା କର ଯଦି ତୁମେ ଆଇସକ୍ରିମ୍ ଖାଇବା ଚାକିରି ପାଇବ ତେବେ ଏହା କିପରି ହେବ କେବଳ ଏତିକି ନୁହେଁ, ପ୍ରତିବଦଳରେ ଆପଣଙ୍କୁ ଭଲ ଦରମା ମଧ୍ୟ ଦିଆଯିବ। ଆଇସକ୍ରିମ ନିର୍ମାତାମାନେ ପରୀକ୍ଷା ପାଇଁ ଲୋକଙ୍କୁ ନିଯୁକ୍ତି ଦିଅନ୍ତି। ସେମାନଙ୍କର କାମ ହେଉଛି ଆଇସ୍କ୍ରିମ୍ ପରୀକ୍ଷା କରିବା ଏହା ବଦଳରେ 40 ହଜାରରୁ ଏକ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଦରମା ଦିଆଯାଏ।

ବିବାହ ଖାଦ୍ୟ କାମ ଅନେକ ଦେଶରେ ବିବାହରେ ଲୋକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ବଢାଇବା ପାଇଁ ଏହିପରି ଲୋକଙ୍କୁ ନିଯୁକ୍ତି ଦିଆଯାଏ। ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଲୋକଙ୍କୁ ବିବାହକୁ ଯିବାକୁ ପଡିବ ଏବଂ ବିବାହରେ ଖାଦ୍ୟ ଖାଇବାକୁ ମଧ୍ୟ ସେମାନଙ୍କୁ ଟଙ୍କା ଦିଆଯାଏ। ଯେଉଁଠାରେ ଭାରତରେ ନିମନ୍ତ୍ରିତ ଅତିଥିମାନଙ୍କ ସହିତ ସମସ୍ୟା ଅଛି, ଅନେକ ଦେଶରେ ଅତିଥିମାନଙ୍କୁ ଟଙ୍କା ଦେଇ ଡକାଯାଇଥାଏ। ଏହି ଚାକିରି ଭାରତରେ ମଧ୍ୟ ଉପଲବ୍ଧ

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *