tulsi

ନିଶ୍ଚୟ କରନ୍ତୁ – ଘରେ ଏହି ଦିଗରେ ତୁଳସୀ ଲଗାନ୍ତୁ ଅର୍ଥନୈତିକ ଦୁର୍ବଳତା ଦୂର ହେବ।

NEWS

ବାସ୍ତୁ ଶାସ୍ତ୍ରରେ ଏପରି ଅନେକ ଜିନିଷ ଉଲ୍ଲେଖ କରାଯାଇଛି, ଯାହା ଅନୁସରଣ କରି ଆମେ ଘରେ ସୁଖ ଏବଂ ଶାନ୍ତି ଆଣିପାରିବା ଅନେକ ଥର ଆମେ ଯଥାସମ୍ଭବ ଚେଷ୍ଟା କରୁ କିନ୍ତୁ ତଥାପି ଘରେ ଶାନ୍ତି ନାହିଁ ଏବଂ ମତଭେଦ ରହିଥାଏ। ବାସ୍ତୁ ଅନୁଯାୟୀ ବାସ୍ତୁ ତ୍ରୁଟି ହେତୁ ଏଭଳି ସମସ୍ୟା ଉପୁଜିପାରେ। ବାସ୍ତୁ ତ୍ରୁଟି ମଧ୍ୟ ଘରେ ଦାରିଦ୍ର୍ୟର କାରଣ ହୋଇପାରେ।

ବାସ୍ତୁ ଶାସ୍ତ୍ରରେ ଏହିପରି ଅନେକ ପଦକ୍ଷେପ ନିଆଯାଇଛି, ଯାହାକୁ ବ୍ୟବହାର କରି ଆମେ ଘରର ଆର୍ଥିକ ସ୍ଥିତିକୁ ମଜବୁତ କରିପାରିବା। ଘରେ ତୁଳସୀ ଗଛ ଲଗାଇବା ଘରର ବାଲକୋନୀରେ ତୁଳସୀ ଗଛ ଲଗାଇବା ଅତ୍ୟନ୍ତ ଶୁଭ ବୋଲି ବିବେଚନା କରାଯାଏ। ବାସ୍ତୁ ଅନୁଯାୟୀ ତୁଳସୀ ଗଛକୁ ଟେରାସରେ ଲଗାଇବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ।ଏହା ଆପଣଙ୍କ ରାଶିରେ ବୁଧର ସ୍ଥିତିକୁ ଦୁର୍ବଳ କରିଥାଏ।

tulsii

ଯଦି ରାଶିଫଳରେ ବୁଧ ଦୁର୍ବଳ ତେବେ ଧନ ଏବଂ ବୁଦ୍ଧି ନଷ୍ଟ ହୋଇପାରେ। ବାସ୍ତୁ ଶାସ୍ତ୍ରରେ କୁହାଯାଇଛି ଯେ ବାଲକୋନିର ଉତ୍ତର ଏବଂ ଉତ୍ତର ପୂର୍ବ ଦିଗରେ ପାଞ୍ଚଟି ତୁଳସୀ ଗଛ ଲଗାଯିବା ଉଚିତ୍। ଏହା ଘରେ ଆର୍ଥିକ ଶକ୍ତି ଆଣିଥାଏ ଏବଂ ସମସ୍ତ ପ୍ରକାର ଅସୁବିଧା ଦୂର ହୋଇଥାଏ। ଦର୍ପଣକୁ ଘରର ଏହି ଦିଗରେ ରଖନ୍ତୁ ବାସ୍ତୁରେ କୁହାଯାଇଛି ଯେ ଦର୍ପଣକୁ ଘରର ଉତ୍ତର କିମ୍ବା ପୂର୍ବ ଦିଗରେ ରଖିବା ଉଚିତ।

ଯଦି ଆମେ ଦକ୍ଷିଣ କିମ୍ବା ପଶ୍ଚିମ ଦିଗରେ ଏକ ଦର୍ପଣ ରଖୁ, ତେବେ ଏହା ଘରର ସଦସ୍ୟମାନଙ୍କ ବିକାଶକୁ ବନ୍ଦ କରିଦିଏ ଏବଂ ଆର୍ଥିକ ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ମଧ୍ୟ ଦେଇପାରେ। ଘରେ ବାୟୁ ଏବଂ ଆଲୋକ ରହିବା ଉଚିତ ବାସ୍ତୁ ଶାସ୍ତ୍ରରେ ଉଲ୍ଲେଖ କରାଯାଇଛି ଯେ ଘରେ ପର୍ଯ୍ୟାପ୍ତ ଝରକା ରହିବା ଉଚିତ ଯାହା ମାଧ୍ୟମରେ ଘରେ ସୂର୍ଯ୍ୟ କିରଣ ଏବଂ ବାୟୁ ଆସିପାରେ। ଏହା ଶାରୀରିକ ରୋଗକୁ ଦୂର କରିଥାଏ ଏବଂ ସୁଖ ଆଣିଥାଏ।

ଘରେ କୌତୁକିଆ ଏବଂ ଅଳଙ୍କାର ନକଲି ଉଦ୍ଭିଦ ରଖନ୍ତୁ ନାହିଁ ଆମେ ଘରେ କେଉଁ ପ୍ରକାରର ଉଦ୍ଭିଦ ଲଗାଉଛୁ, ଏହା ଆମ ଖୁସି ସହିତ ଜଡିତ। ଯଦି ଆପଣ ଘରେ ସାଜସଜ୍ଜା ପାଇଁ ନକଲି ଉଦ୍ଭିଦ ଲଗାଇଛନ୍ତି, ତେବେ ସେଗୁଡିକୁ ବାହାର କରନ୍ତୁ। କ୍ଷୀର ଧାରଣକାରୀ ଏବଂ କଣ୍ଟା ଗଛକୁ ଘରୁ ଦୂରରେ ରଖନ୍ତୁ। ଘରେ ସବୁଜ ଉଦ୍ଭିଦ ରଖନ୍ତୁ। ଏହା ନକାରାତ୍ମକତାକୁ ଦୂର କରିବ ଏବଂ ଘରେ ସୁଖ ଆଣିଦେବ। ଖରାପ ଟ୍ୟାପ୍ ଅର୍ଥ ହରାଇପାରେ ଟ୍ୟାପରେ ତ୍ରୁଟି ହେତୁ ଅନେକ ଥର ପାଣି ଝୁଲି ରହିଥାଏ ଏବଂ ଆମେ ଏହାକୁ ଅଣଦେଖା କରିଥାଉ। ବାସ୍ତୁ ଅନୁଯାୟୀ, ଏହା କରିବା ଭୁଲ ଅଟେ ଟ୍ୟାପ୍ ଯଥାଶୀଘ୍ର ଠିକ୍ କର, ନଚେତ୍ ଟଙ୍କା ନଷ୍ଟ ହୋଇପାରେ ଟ୍ୟାପ୍ ଡ୍ରପ୍ ହେତୁ ଜଳର ଅପଚୟ ମଧ୍ୟ ଅଛି ଯାହା ଠିକ୍ ନୁହେଁ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *