rasi

ମେଷ ରାଶି ସାବଧାନ ରୁହନ୍ତୁ ଜାଣନ୍ତୁ ତୁଳା ସଂକ୍ରାନ୍ତି ଆପଣଙ୍କ ରାଶି ଉପରେ କିପରି ପ୍ରଭାବ ପକାଇବ।

RASIPHALA

ହିନ୍ଦୁ କ୍ୟାଲେଣ୍ଡରରେ ଗୋଟିଏ ବର୍ଷରେ ବାରଟି ସଂକ୍ରାନ୍ତି ଅଛନ୍ତି ଯାହା ଚାରୋଟି ଶ୍ରେଣୀରେ ବିଭକ୍ତ ହୋଇଛି ଆୟାନ୍ ସଙ୍କ୍ରାନ୍ତୀ, ବିଷ୍ଣୁ କିମ୍ବା ସମ୍ପାଟ ସଙ୍କ୍ରାନ୍ତି, ବିଷ୍ଣୁପାଦୀ ସଙ୍କ୍ରାନ୍ତୀ ଏବଂ ଶଦ୍ଦିତିମୂକି ସଙ୍କ୍ରାନ୍ତୀ ତୁଳା ସଂକ୍ରାନ୍ତି ହେଉଛି ବିଷ୍ଣୁ ବା ସମ୍ୱତ ସଙ୍କ୍ରାନ୍ତୀ ଯାହା ଶରଦ ସମ୍ପାଟ ନାମରେ ମଧ୍ୟ ଜଣାଶୁଣା। ଆଜି ଏହା ହ୍ରାସ ପାଉଛି ଯଥା 17 ଅକ୍ଟୋବର 2021 ରେ। ତୁଲା ସଙ୍କ୍ରାନ୍ତି ସୂର୍ଯ୍ୟଙ୍କ ସ୍ୱର୍ଗୀୟ ପଥରେ ତୁଳାକୁ ପରିବର୍ତ୍ତନକୁ ଚିହ୍ନିତ କରେ। ତୁଲା ସଂକ୍ରାନ୍ତି ଦିନ ସୂର୍ଯ୍ୟ କନ୍ୟାରୁ ତୁଳାକୁ ଗତି କରନ୍ତି ଏବଂ ବର୍ତ୍ତମାନ ତୁଲା ସଙ୍କ୍ରାନ୍ତୀ ଯେତିକି ପାଖେଇ ଆସୁଛନ୍ତି, ଆମେ ବିଶେଷ ଦିନ ବିଷୟରେ କିଛି ସୂଚନା ନେଇ ଏଠାକୁ ଆସିଛୁ। ତୁଳା ସଂକ୍ରାନ୍ତି 2021 ତାରିଖ ଏବଂ ସମୟ ତୁଳାରେ, ସୂର୍ଯ୍ୟ ଏକ ଦୁର୍ବଳ ଚିହ୍ନରେ ପ୍ରବେଶ କରିବେ, ତେଣୁ ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁଯାୟୀ, ଏହି ମାସରେ ଏହା ଦୁର୍ବଳ ହେବ।

ଏହି ସମୟରେ ଶନି ମକର ରାଶିରେ ଅଛନ୍ତି ଏବଂ ଏହା ସୂର୍ଯ୍ୟଙ୍କୁ ପ୍ରଭାବିତ କରିବ। ତେଣୁ, ଏଠାରେ ଆମେ ବିଭିନ୍ନ ରାଶି ଚିହ୍ନ ଉପରେ ତୁଲା ସଂକ୍ରାନ୍ତିଙ୍କ ପ୍ରଭାବର ଏକ ତାଲିକା ସହିତ ଅଛୁ। ମେଷ ସୂର୍ଯ୍ୟ ମେଷର ସପ୍ତମ ଘରେ ଅଛନ୍ତି, ସମ୍ପର୍କରେ ସାବଧାନ ରୁହନ୍ତୁ। ସାଥୀ ସହିତ କିଛି ସମସ୍ୟା ହୋଇପାରେ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟର ଯତ୍ନ ନିଅନ୍ତୁ। ପରିସ୍ଥିତି ସହିତ ଆପୋଷ ବୁଝାମଣା କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରନ୍ତୁ ଆଦିତ୍ୟ ହ୍ରଦ ଷ୍ଟୋଟ୍ରା ଜପ କରନ୍ତୁ। ବୃଷ ଷଷ୍ଠ ଘରୁ ସୂର୍ଯ୍ୟ ଗମନାଗମନ କରୁଛନ୍ତି। ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେବାରେ ସାବଧାନ ରୁହନ୍ତୁ। ଶୀଘ୍ର କିମ୍ବା କ୍ରୋଧିତ ପଦକ୍ଷେପ ନିଅ ନାହିଁ। ଆଖି ଏବଂ ହାଡର ଯତ୍ନ ନିଅ ରବିବାର ଦିନ ଗୁଣ୍ଡ ଦାନ କରନ୍ତୁ। ମିଥୁନ ଆରମ୍ଭରେ, କ୍ୟାରିୟର ସହିତ ଜଡିତ କିଛି ସମସ୍ୟା ଦୃଶ୍ୟମାନ ହୁଏ ଯାହା ପରେ ସମାଧାନ ହେବ। ପିଲା ଏବଂ ସେମାନଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ସହିତ ସମନ୍ୱୟ କରିବାରେ ଏକ ସମସ୍ୟା ହୋଇପାରେ।

rasi4

କିଛି ଯୋଗାଯୋଗ ବ୍ୟବଧାନ ଥାଇପାରେ। ତୁମର ଖାଦ୍ୟର ଯତ୍ନ ନିଅ। ନାଲି ରଙ୍ଗରୁ ଦୂରେଇ ରୁହନ୍ତୁ। କଙ୍କଡା ବୈବାହିକ ଜୀବନ ପ୍ରଭାବିତ ହୋଇପାରେ। ପିତାମାତାଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟର ଯତ୍ନ ନିଅନ୍ତୁ। ପ୍ରତାରଣା ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି। ବେକାର ଲୋକ ଚାକିରି ପାଇପାରିବେ ଦୀର୍ଘ ଯାତ୍ରା ଠାରୁ ଦୂରେଇ ରୁହନ୍ତୁ। ସିଂହ ଭାଇ ଓ ଭଉଣୀମାନଙ୍କ ସହିତ ସମ୍ପର୍କ ବିଭାଜିତ ହୋଇପାରେ। ଅନାବଶ୍ୟକ ଯୁକ୍ତିରୁ ଦୂରେଇ ରୁହନ୍ତୁ। ଚାକିରିରେ ସ୍ଥାନାନ୍ତର ଏବଂ ପଦୋନ୍ନତି ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି। ଆଖି ଏବଂ ହାଡ ପାଇଁ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟର ବିଶେଷ ଯତ୍ନ ନିଅନ୍ତୁ ନାଲି ଚପଲରୁ ସୂର୍ଯ୍ୟ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ପାଣି ଦିଅନ୍ତୁ।
କନ୍ୟା ଆପଣଙ୍କୁ ଅଧିକ କାର୍ଯ୍ୟଭାରର ସାମ୍ନା କରିବାକୁ ପଡିପାରେ।

ପାରିବାରିକ ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ଆପୋଷ ବୁଝାମଣା ଆବଶ୍ୟକ। ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଏବଂ ଆଘାତର ଯତ୍ନ ନିଅନ୍ତୁ। ମଦ୍ୟପାନରେ ଗାଡି ଚଳାଇବା ଠାରୁ ଦୂରେଇ ରୁହନ୍ତୁ। ହନୁମାନଙ୍କୁ ପୂଜା କର ତୁଳା ସାଥୀ ସହିତ ସମ୍ପର୍କ ପ୍ରଭାବିତ ହୋଇପାରେ। ଗ୍ୟାଷ୍ଟ୍ରିକ୍ ସମସ୍ୟା ହୋଇପାରେ। ବିନିଯୋଗ ପୂର୍ବରୁ ପୁଙ୍ଖାନୁପୁଙ୍ଖ ଅନୁସନ୍ଧାନ କରନ୍ତୁ। ଅଜ୍ଞାତ ଭୟ ଅନୁଭବ କରାଯାଇପାରେ ଦୁଇଟି ଲବଙ୍ଗକୁ ପାଣିରେ ରଖି ସୂର୍ଯ୍ୟଙ୍କୁ ଦିଅ। ବିଛା ନାମ ଏବଂ ଖ୍ୟାତିର ଯତ୍ନ ନିଅ, ଅନାବଶ୍ୟକ ବିବାଦର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେବାକୁ ପଡିପାରେ। କ୍ରୋଧ ଏବଂ ବକ୍ତବ୍ୟକୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରନ୍ତୁ। ଅନାବଶ୍ୟକ ନକାରାତ୍ମକ ଚିନ୍ତାଧାରାରୁ ବାହାରକୁ ଆସ ଏକ ତମ୍ବା ରିଙ୍ଗ ପିନ୍ଧ। ଧନୁ ରାଶି ବ୍ୟବସାୟ ୟୁନିଟ୍ ପାଇଁ ଭଲ ସମୟ କିନ୍ତୁ ଗ୍ରାହକଙ୍କ ସନ୍ତୁଷ୍ଟିକୁ ଧ୍ୟାନରେ ରଖନ୍ତୁ।

ପରିବାରରେ ବିବାଦର ସମାଧାନ ହୋଇପାରିବ। ଦାମ୍ପତ୍ୟ ଜୀବନ ଏବଂ ପ୍ରେମ ସମ୍ବନ୍ଧରେ ଦୁଖ ହୋଇପାରେ ତୁମର ଭାଷା ଏବଂ କ୍ରୋଧକୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କର। ସୂର୍ଯ୍ୟ ମନ୍ତ୍ର ଜପ କରନ୍ତୁ। ମକର ରାଶି ଚାକିରି କିମ୍ବା ବ୍ୟବସାୟରେ ଅସୁବିଧା ହୋଇପାରେ। କୌଣସି ଦୁର୍ଘଟଣାଜନିତ ଦୁର୍ଘଟଣାରୁ ରକ୍ଷା ପାଇବା ପାଇଁ ସାବଧାନ ରୁହନ୍ତୁ। ଶତ୍ରୁମାନଙ୍କ ଉପରେ ନଜର ରଖ। ଖେଳାଳି ଏବଂ ଛାତ୍ରମାନେ କଠିନ ପରିଶ୍ରମ କରିବା ଉଚିତ୍ ରବିବାର ଦିନ ଗୁଣ୍ଡ ଦାନ କରନ୍ତୁ। କୁମ୍ଭ ବୈବାହିକ ଜୀବନ ଏବଂ ପ୍ରେମ ସମ୍ପର୍କ ପ୍ରତିକୂଳ ପ୍ରଭାବିତ ହୋଇପାରେ। ତୁମର ବକ୍ତବ୍ୟ ଏବଂ କ୍ରୋଧକୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କର ଓମ୍ ନାମୋ ଭଗବତ୍ ମନ୍ତ୍ର ଜପ କରନ୍ତୁ ମୀନ ଆଘାତ ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି। ହାଡ ସହିତ ଏକ ସମସ୍ୟା ହୋଇପାରେ। ଚାକିରି ସମ୍ବନ୍ଧରେ ବଡ ନିଷ୍ପତ୍ତିରୁ ଦୂରେଇ ରୁହନ୍ତୁ, ଏହା ଭୁଲ ହୋଇପାରେ। ଆଇନଗତ ଜଟିଳତା ହୋଇପାରେ। ଆପଣ କହିବା ପୂର୍ବରୁ ଭାବନ୍ତୁ ସୂର୍ଯ୍ୟଙ୍କୁ ଜଳ ଅର୍ପଣ କର ଏବଂ ସୂର୍ଯ୍ୟ ମନ୍ତ୍ର ଜପ କର।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *