rasi

ଏହି ସବୁ ରାଶି ଆଜି ପ୍ରତିକାର କରି ନିଅନ୍ତୁ – ଟଙ୍କା ବର୍ଷା ହେବ -ନିଶ୍ଚୟ କରନ୍ତୁ ।

RASIPHALA

ଆଜି ଶୁକ୍ରବାର ହେଉଛି ଦେବୀ ଲକ୍ଷ୍ମୀଙ୍କ ଦିନ। ମା ଲକ୍ଷ୍ମୀ ତାଙ୍କ ପୂଜାରେ ସନ୍ତୁଷ୍ଟ ହେବା ଅପେକ୍ଷା ଭଗବାନ ବିଷ୍ଣୁଙ୍କ ପୂଜାରେ ଅଧିକ ସନ୍ତୁଷ୍ଟ ହୁଅନ୍ତି। ତେଣୁ, ଯେଉଁମାନେ ଶୀଘ୍ର କୋଟିପତି ହେବାକୁ ଇଚ୍ଛା କରନ୍ତି, ସେମାନେ ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ ପାଣି ଭର୍ତ୍ତି କରି ଭଗବାନ ବିଷ୍ଣୁଙ୍କୁ ପୂଜା କରିବା ଉଚିତ। ଏହା ଶୀଘ୍ର ଶୁଭଫଳ ଆଣିଥାଏ।

ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ, ହଳଦିଆ କପଡ଼ାରେ ପାଞ୍ଚଟି ହଳଦିଆ ଗାଇ ଏବଂ ଏକ ଛୋଟ ରୂପା, ଏକ ରୂପା ମୁଦ୍ରା ସହିତ ବନ୍ଧା ହୋଇ ଆପଣଙ୍କ ସେଫରେ ରଖିବା ଉଚିତ। ଏହା ସହିତ କିଛି ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ଘରେ ଟଙ୍କା ଆସିବା ଆରମ୍ଭ ହୁଏ ଏବଂ ପୁରୁଣା ୠଣ ମଧ୍ୟ ଦୂର ହୋଇଯାଏ। ଶୁକ୍ରବାର ସନ୍ଧ୍ୟାରେ, ଘରର ଉତ୍ତର-ପୂର୍ବ କୋଣରେ ଘରର ଉତ୍ତର ପୂର୍ବ କୋଣରେ କିମ୍ବା ପୂଜାପାଠରେ ଗାଇର ଘିର ଏକ ପ୍ରଦୀପ ପ୍ରଜ୍ୱଳିତ ହେବା ଉଚିତ।

rasi4

ମନେରଖନ୍ତୁ, ଦୀପରେ ଥିବା ସୂତା ବଦଳରେ ନାଲି ରଙ୍ଗର ସୂତା ସୂତା ରହିବା ଉଚିତ ଏବଂ ଦୀପରେ କିଛି ମଧ୍ୟ ରଖିବା ଉଚିତ୍ ଏହାର ପ୍ରଭାବ ମଧ୍ୟ ତୁରନ୍ତ ଦୃଶ୍ୟମାନ ହୁଏ। ଏହି ଦିନ ଧଳା ଜିନିଷ କିମ୍ବା ଖାଦ୍ୟ ସାମଗ୍ରୀ ଗରିବ ଲୋକଙ୍କୁ ଦାନ କରାଯିବା ଉଚିତ। ଯଦି ଆପଣ ଜଣେ ଭିନ୍ନକ୍ଷମ ଭିକାରୀ କିମ୍ବା ଗାଇକୁ ଖାଦ୍ୟ ଯୋଗାଇ ପାରିବେ ଏବଂ ଏହା ଅତ୍ୟନ୍ତ ଶୁଭ ହେବ ଏବଂ ଶୀଘ୍ର ଆପଣ ଧନୀ ହୋଇଯିବେ।

laxmi

ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ ଅବିବାହିତ ଝିଅଙ୍କୁ ଘରକୁ ନିମନ୍ତ୍ରଣ କର ଏବଂ ସେମାନଙ୍କୁ ଖୀରଙ୍କୁ ଖାଇବାକୁ ଦିଅ ଏବଂ ସେମାନଙ୍କୁ ଟଙ୍କା ଏବଂ ହଳଦିଆ ପୋଷାକ ଦେଇ ପଠାନ୍ତୁ। ଏହା ଦ୍ୱାରା ମାତାର ଆଶୀର୍ବାଦ ଶୀଘ୍ର ପ୍ରାପ୍ତ ହୁଏ।

ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ ଯନ୍ତ୍ରାଂଶକୁ ଗାଇ କ୍ଷୀରରେ ଅଭିଷେକ କରନ୍ତୁ ଏବଂ ଅଭିଷେକ ଜଳକୁ ଘର ସାରା ସିଞ୍ଚନ କରନ୍ତୁ। ଏହା ପରେ ସହିତ ଶ୍ରୀମନ୍ଦିରକୁ ନିଜ ନିରାପଦରେ ରଖନ୍ତୁ ଖୁବ ଶୀଘ୍ର ଘରେ ଟଙ୍କା ଆସିବା ଆରମ୍ଭ ହେବ। ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ ଭଗବାନ ବିଷ୍ଣୁଙ୍କ ସହିତ ଦେବୀ ଲକ୍ଷ୍ମୀଙ୍କୁ ଦମ୍ପତି ରୂପରେ ପୂଜା କରନ୍ତୁ ଏବଂ ପୂଜା ପରେ ଛୋଟ ପିଲା କିମ୍ବା ଗରିବ ଭିକାରୀଙ୍କୁ ଖାଦ୍ୟ ଦାନ କରନ୍ତୁ। ଏହା ସହିତ ଖୁବ୍ ଶୀଘ୍ର ଧନୀ ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ସୃଷ୍ଟି ହୁଏ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *