deepa

ଦୀପାବଳିରେ ଘର ସଫା କରିବା ସମୟରେ ଏହି ଉପାୟ କରନ୍ତୁ ଧନୀ ହୋଇଯିବେ – ଥରେ ନିଶ୍ଚୟ କରି ଦେଖନ୍ତୁ | |

NEWS

ଦିୱାଲୀ ପର୍ବ ପାଖେଇ ଆସିଛି। ଘରେ ଦୀପାବଳି ପାଳନ ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତି ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି। ଦୀପାବଳିର ପର୍ବ ଲକ୍ଷ୍ମୀ ସହିତ ଜଡିତ ଏହି ଦିନ ଲକ୍ଷ୍ମୀଙ୍କର ବିଶେଷ ପୂଜା କରାଯାଏ। କୁହାଯାଏ ଯେ ଲକ୍ଷ୍ମୀଙ୍କ କୃପା ଦ୍ୱାରା ସୁଖ, ସମୃଦ୍ଧତା ଏବଂ ଧନ ପ୍ରାପ୍ତ ହୁଏ। ଦୀପାବଳିରେ ଲକ୍ଷ୍ମୀଙ୍କୁ ସ୍ୱାଗତ କରାଯାଇଛି। ତେଣୁ ଘରର ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ସଫା କରାଯାଏ ଯଦି ପରିଷ୍କାର ପରିଚ୍ଛନ୍ନତା ହେତୁ କୁମ୍ଭୀରଟି ଖସିଯାଏ, ତେବେ ଏହାର ଅର୍ଥ କ’ଣ, ଆମକୁ ଜଣାନ୍ତୁ। ଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁଯାୟୀ, କୁମ୍ଭୀରର ପତନ ଶୁଭ କିମ୍ବା ଶୁଭ ଅଟେ, ଏହା ଶରୀରର କେଉଁ ଅଂଶ ଉପରେ ଝିଟିପିଟି ପଡିଛି ତାହା ସ୍ଥିର କରାଯାଇଥାଏ। ଏହା ଏକ ପରମ୍ପରା ଯେ ଯଦି ଝିଟିପିଟି ଆପଣଙ୍କ ଉପରୁ ଖସିଯାଏ ଏବଂ ଶରୀରର ବାମ ପାର୍ଶ୍ୱରେ ପହଞ୍ଚେ, ତେବେ ଏହା ଏକ ଭଲ ସଙ୍କେତ ଅଟେ।

ଏହା ଧନ ଆଣିଥାଏ। ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ, ବେକରେ ଝିଟିପିଟିର ପତନ ଶତ୍ରୁମାନଙ୍କର ବିନାଶର ସଙ୍କେତ ଅଟେଏହା ସହିତ ଅନ୍ୟ କିଛି ଜିନିଷ ମଧ୍ୟ କୁହାଯାଇଛି। ସମ୍ମାନର ବୃଦ୍ଧି ଅଛି ସଫା କରିବା ସମୟରେ ଯଦି ଝିଟିପିଟି ମୁଣ୍ଡ ଉପରେ ପଡେ, ତେବେ ଏହା ବହୁତ ଶୁଭ ବୋଲି କୁହାଯାଏ। କୁହାଯାଏ ଯେ ଯଦି ଗୋଟିଏ ଝିଟିପିଟି ମୁଣ୍ଡ ଉପରେ ପଡ଼େ, ତେବେ ରାଜ୍ୟରେ ସମ୍ମାନ ମିଳିବ। ପଦୋନ୍ନତି, ସମ୍ମାନ ଏବଂ ସମ୍ମାନ ବୃଦ୍ଧି ଏହା ସହିତ, ଯଦି ଚାକିରି ଅଛି, ତେବେ ସେ ଚାକିରି କିମ୍ବା କାର୍ଯ୍ୟରେ ବିଶେଷ ସଫଳତା ପାଆନ୍ତି। ଆର୍ଥିକ ଲାଭ ଯଦି ଝିଟିପିଟି କପାଳରେ ପଡେ, ତେବେ ସମ୍ପତ୍ତି ପାଇବା ସମ୍ଭାବନା ବଢ଼ିଯାଏ। ମଣିଷ ଆର୍ଥିକ ଲାଭ ପାଇଥାଏ।

laxmi1

ସେହି ସମୟରେ, ଯେତେବେଳେ କୁମ୍ଭୀରଟି ଡାହାଣ କାନରେ ପଡ଼େ, ଏହା ମଧ୍ୟ ଅଳଙ୍କାର ପାଇବା ପାଇଁ ଏକ ସଙ୍କେତ ଅଟେ। ବାମ କାନରେ ପଡ଼ିଥିବା କୁମ୍ଭୀରର ଅର୍ଥ ବୟସ ବୃଦ୍ଧି। ଅନ୍ୟ ପଟେ, ଯଦି ଗୋଟିଏ ଝିଟିପିଟି ନାକ ଉପରେ ପଡେ, ଏହାର ଅର୍ଥ ହେଉଛି ଖୁବ୍ ଶୀଘ୍ର ଭାଗ୍ୟ ଘଟିବାକୁ ଯାଉଛି। ଅର୍ଥ ଚାକିରି କିମ୍ବା ବ୍ୟବସାୟରେ ଭଲ ଖବର ଗ୍ରହଣ କରାଯାଇପାରେ ଯଦି ଏକ କୁମ୍ଭୀର ନାଭି ଉପରେ ପଡ଼େ, ତେବେ ଏହା ଇଚ୍ଛା ପୂରଣ କରେ। ଦିୱାଲୀ ପର୍ବ ପାଖେଇ ଆସିଛି। ଘରେ ଦୀପାବଳି ପାଳନ ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତି ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି। ଦୀପାବଳି ପର୍ବ ଲକ୍ଷ୍ମୀ ସହିତ ଜଡିତ। ଏହି ଦିନ ଲକ୍ଷ୍ମୀ ଜୀଙ୍କର ବିଶେଷ ପୂଜା କରାଯାଏ। କୁହାଯାଏ ଯେ ଲକ୍ଷ୍ମୀଙ୍କ କୃପା ଦ୍ୱାରା ସୁଖ, ସମୃଦ୍ଧତା ଏବଂ ଧନ ପ୍ରାପ୍ତ ହୁଏ। ଦୀପାବଳିରେ ଲକ୍ଷ୍ମୀଙ୍କୁ ସ୍ୱାଗତ କରାଯାଇଛି। ତେଣୁ ଘରର ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ସଫା କରାଯାଏ ଯଦି ପରିଷ୍କାର ପରିଚ୍ଛନ୍ନତା ହେତୁ କୁମ୍ଭୀରଟି ଖସିଯାଏ, ତେବେ ଏହାର ଅର୍ଥ କ’ଣ, ଆମକୁ ଜଣାନ୍ତୁ।

laxmi

ଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁଯାୟୀ, କୁମ୍ଭୀରର ପତନ ଶୁଭ କିମ୍ବା ଶୁଭ ଅଟେ, ଏହା ଶରୀରର କେଉଁ ଅଂଶ ଉପରେ ଝିଟିପିଟି ପଡିଛି ତାହା ସ୍ଥିର କରାଯାଇଥାଏ। ଏହା ଏକ ପରମ୍ପରା ଯେ ଯଦି ଝିଟିପିଟି ଆପଣଙ୍କ ଉପରୁ ଖସିଯାଏ ଏବଂ ଶରୀରର ବାମ ପାର୍ଶ୍ୱରେ ପହଞ୍ଚେ, ତେବେ ଏହା ଏକ ଭଲ ସଙ୍କେତ ଅଟେ। ଏହା ଧନ ଆଣିଥାଏ ଅନ୍ୟ ପଟେ, କୁକୁରର ବେକ ଉପରେ ପଡ଼ିଯିବା ଶତ୍ରୁମାନଙ୍କର ବିନାଶର ସଙ୍କେତ ଅଟେ ଏହା ସହିତ ଅନ୍ୟ କିଛି ଜିନିଷ ମଧ୍ୟ କୁହାଯାଇଛି। ସଫା କରିବା ସମୟରେ ଯଦି ଝିଟିପିଟି ମୁଣ୍ଡ ଉପରେ ପଡେ, ତେବେ ଏହା ବହୁତ ଶୁଭ ବୋଲି କୁହାଯାଏ। କୁହାଯାଏ ଯେ ଯଦି ଗୋଟିଏ ଝିଟିପିଟି ମୁଣ୍ଡ ଉପରେ ପଡ଼େ, ତେବେ ରାଜ୍ୟରେ ସମ୍ମାନ ମିଳିବ।

ପଦୋନ୍ନତି, ସମ୍ମାନ ଏବଂ ସମ୍ମାନ ବୃଦ୍ଧି ଏହା ସହିତ, ଯଦି ଚାକିରି ଅଛି, ତେବେ ସେ ଚାକିରି କିମ୍ବା କାର୍ଯ୍ୟରେ ବିଶେଷ ସଫଳତା ପାଆନ୍ତି। ଆର୍ଥିକ ଲାଭ ଯଦି ଝିଟିପିଟି କପାଳରେ ପଡେ, ତେବେ ସମ୍ପତ୍ତି ପାଇବା ସମ୍ଭାବନା ବଢ଼ିଯାଏ ମଣିଷ ଆର୍ଥିକ ଲାଭ ପାଇଥାଏ। ସେହି ସମୟରେ, ଯେତେବେଳେ ଝିଟିପିଟି ଡାହାଣ କାନରେ ପଡ଼େ, ଏହା ମଧ୍ୟ ଅଳଙ୍କାର ପାଇବା ପାଇଁ ଏକ ସଙ୍କେତ ଅଟେ। ବାମ କାନରେ ପଡ଼ିଥିବା ଝିଟିପିଟିର ଅର୍ଥ ବୟସ ବୃଦ୍ଧି। ଅନ୍ୟ ପଟେ, ଯଦି ଗୋଟିଏ ଝିଟିପିଟି ନାକ ଉପରେ ପଡେ, ଏହାର ଅର୍ଥ ହେଉଛି ଖୁବ୍ ଶୀଘ୍ର ଭାଗ୍ୟ ଘଟିବାକୁ ଯାଉଛି ଅର୍ଥ ଚାକିରି କିମ୍ବା ବ୍ୟବସାୟରେ ଭଲ ଖବର ଗ୍ରହଣ କରାଯାଇପାରେ। ଯଦି ନାକ ଉପରେ ଏକ ଝିଟିପିଟି ପଡ଼େ, ତେବେ ଇଚ୍ଛା ପୂରଣ ହୁଏ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *