rasi

ଦିୱାଲୀ ପୂର୍ବରୁ ଏହି ଜିନିଷଗୁଡ଼ିକୁ ଆପଣଙ୍କ ଘରୁ ବାହାର କରନ୍ତୁ – ଏହା ଶୁଭ ହେବ।

RASIPHALA

ଦିୱାଲୀ ପୂର୍ବରୁ ହିନ୍ଦୁ ଧର୍ମରେ ସ୍ୱଚ୍ଛତା ପ୍ରତି ବିଶେଷ ଧ୍ୟାନ ଦିଆଯାଏ। ଏହା ମଧ୍ୟ ବହୁତ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ। ଲୋକମାନେ ଦୀପାବଳିରେ ପରିଷ୍କାର ପରିଚ୍ଛନ୍ନତା ପାଇଁ ଉତ୍ସାହିତ ଅଟନ୍ତି କାରଣ ମାତା ଲକ୍ଷ୍ମୀ କଦାପି ଅଶୁଚିରେ ରୁହନ୍ତି ନାହିଁ। ଏ ବାବଦରେ କୁହାଯାଇଛି ଯେ ଏପରି ଜିନିଷ ଘରେ ବ୍ୟବହାର କରାଯିବା ଉଚିତ ନୁହେଁ ଏବଂ ସେଗୁଡ଼ିକ ବ୍ୟବହାର ନୁହେଁ।

ଦୀପାବଳି ଦିନ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ଏପରି ଜିନିଷ ଘରୁ ବାହାରକୁ ଫିଙ୍ଗି ଦିଆଯିବା ଉଚିତ। ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ, ସକରାତ୍ମକ ଶକ୍ତି ଘରେ ରହିଥାଏ, ନକାରାତ୍ମକତା ଦୂର ହେବା ସହିତ ଅର୍ଥର ଅନୁଗ୍ରହ ମଧ୍ୟ ରହିଥାଏ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ଏହିପରି ଜିନିଷଗୁଡ଼ିକ ବିଷୟରେ। ସେମାନଙ୍କୁ ଘରୁ ହଠାନ୍ତୁ ପ୍ରଥମେ ଘଣ୍ଟା କୁହାଯାଏ ଯେ ବନ୍ଦ ହୋଇଥିବା ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟ ତୁମର ଜୀବନର ଗତି ବନ୍ଦ କରିଦିଏ।

dipa

ତେଣୁ, ଯଦି ଘରେ ଏକ ବନ୍ଦ ଘଣ୍ଟା ଅଛି, ତେବେ ଏହାକୁ ହଟାଇବା ଉଚିତ। ଏହା ତୁମର ପ୍ରଗତି ଏବଂ ସୁଖରେ ବାଧା ସୃଷ୍ଟି କରେ। ଦିୱାଲୀ ପୂର୍ବରୁ, ଏକ ନୂତନ ଏବଂ ଚାଲୁଥିବା ସଠିକ୍ ଘଣ୍ଟା ବଦଳାଇବା ଉଚିତ୍। ଯଦି ଆପଣଙ୍କ ଘରେ ଥିବା ଭାଙ୍ଗିଯାଏ ତେବେ ଏହାକୁ ନିଜେ ଦିୱାଲୀରେ ହଟାଇବା ଭଲ ହେବ। ଏହା ଆପଣଙ୍କ ଘର ଉପରେ ଖରାପ ପ୍ରଭାବ ପକାଇଥାଏ ଏବଂ ସମସ୍ୟା ସୃଷ୍ଟି କରିଥାଏ।

laxmi

ତେଣୁ, ଏହିପରି ଟେବୁଲ, ଚେୟାରଗୁଡ଼ିକୁ ଫୋପାଡି ଦିଆଯିବା ଉଚିତ ଏବଂ ସେମାନଙ୍କ ସ୍ଥାନରେ ସଠିକ ସ୍ଥାପନ କରାଯିବା ଉଚିତ। ଆପଣ ଚାହିଁଲେ ଏହାକୁ ତିଆରି କରିପାରିବେ। ହାଣ୍ଡି ଏବଂ ମୂର୍ତ୍ତି ଯଦି ଘରେ ଭଙ୍ଗା ବାସନ ଅଛି ଏବଂ ଯଦି କୌଣସି ପ୍ରକାରର ଅସୁବିଧାଜନକ ବାସନ ଅଛି, ତେବେ ସେଗୁଡ଼ିକୁ ବାହାର କରନ୍ତୁ। ଏଗୁଡିକ ଉଦ୍ଦିଷ୍ଟ ବୋଲି ବିବେଚନା କରାଯାଏ।

ଧନତେରାସ ଉପରେ ନୂତନ ବାସନ ଆଣିବା ପରିବର୍ତ୍ତେ ଏହା ଶୁଭ ଅଟେ। ସେହିଭଳି, ଘରେ ଭଗବାନଙ୍କ ଭଙ୍ଗା ପ୍ରତିମାକୁ ମଧ୍ୟ ହଟାଇବା ଉଚିତ। ଏହା ଘରେ ଅନେକ ଅପ୍ରୀତିକର ଏବଂ ନକାରାତ୍ମକ ଶକ୍ତି ଆଣିଥାଏ। ଆହୁରି ମଧ୍ୟ, ଯଦି ଗ୍ଲାସ ଭାଙ୍ଗିଯାଏ ତେବେ ଏହାକୁ ମଧ୍ୟ ପଠାଇବା ଉଚିତ୍ ଏହାକୁ ନୂଆ ଗ୍ଲାସ ସହିତ ବଦଳାନ୍ତୁ। ପୁରୁଣା ଜୋତା ଏବଂ ଚପଲ ମଧ୍ୟ ଘରେ ରଖିବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ ଅପସାରଣ କରାଯିବା ଉଚିତ ଏହା ନକାରାତ୍ମକ ଶକ୍ତି ଆଣିଥାଏ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *