rasi

ନଭେମ୍ବର ମାସରେ ଏହି 5 ରାଶିର ଜୀବନରେ ବଡ ପରିବର୍ତ୍ତନ – କଣ ଘଟିବ – ଜାଣି ରଖନ୍ତୁ ପୁରା ଖବର |

RASIPHALA

ନଭେମ୍ବର ମାସ 2021 ଯାହା ଦୀପୋତ୍ସଭ ସହିତ ଆରମ୍ଭ ହେବାକୁ ଯାଉଛି। କିନ୍ତୁ ଏଥି ସହିତ, ବର୍ଷର ଏହି ଏକାଦଶ ମାସ ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର ଦୃଷ୍ଟିରୁ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ବୋଲି ବିବେଚନା କରାଯାଏ। ତିନୋଟି ବଡ ଗ୍ରହ ଏହି ମାସରେ ଗମନାଗମନ କରିବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି ଏବଂ ବୃହସ୍ପତି ଏବଂ ଶନିଙ୍କ ସଂଯୋଗ ମକର ରାଶିରେ ଉପସ୍ଥିତ ହେବ। ଜ୍ୟୋତିଷଙ୍କ ଅନୁଯାୟୀ, ଏହି ମାସ ସମସ୍ତ 12 ଟି ରାଶିର ଚିହ୍ନ ପାଇଁ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ହେବାକୁ ଯାଉଛି, ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ଆପଣଙ୍କ ରାଶି ଉପରେ ଏହାର ପ୍ରଭାବ କ’ଣ ହେବ। ପ୍ରଥମେ ମେଷ ଏହି ମାସ ମେଷ ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ମିଶ୍ରିତ ଫଳାଫଳ ବୋଲି ପ୍ରମାଣ କରିବାକୁ ଯାଉଛି, ଏହି ମାସରେ ଆପଣ ଏକ ପୁରୁଣା ଏବଂ ଗଭୀର ବନ୍ଧୁଙ୍କୁ ଭେଟି ପାରନ୍ତି। ଯଦି ତୁମର କୌଣସି ଆର୍ଥିକ ସମସ୍ୟା ପାଇଁ ତୁମେ ଚିନ୍ତିତ, ତେବେ ଏହି ମାସରେ ଏହି ସମସ୍ୟା ମଧ୍ୟ ଦୂର ହେବାକୁ ଯାଉଛି। ଆପଣ ସାଙ୍ଗମାନଙ୍କଠାରୁ ବହୁତ ସାହାଯ୍ୟ ପାଇବେ।

ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ସମସ୍ୟା ମଧ୍ୟ ଶେଷ ହେବ ଏବଂ ବିବାହିତ ଜୀବନ ମଧ୍ୟ ଉନ୍ନତି ହେବ। ତୁମେ ତୁମର କ୍ରୋଧ ଏବଂ ଇଗୋକୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରିବା ଉଚିତ୍, ନଚେତ୍ ତୁମର ସମସ୍ୟା ବହୁତ ବଢ଼ିପାରେ। ବୃଷ କ୍ୟାରିୟର ଦୃଷ୍ଟିକୋଣରୁ, ଏହି ମାସଟି ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ପ୍ରମାଣିତ ହେବ। ଏହି ମାସରେ ଆପଣ ନିଜ ପାଇଁ ଏକ ଲାଭଜନକ ବ୍ୟବସାୟିକ ସମ୍ପର୍କ ସ୍ଥାପନ କରିବାକୁ ସକ୍ଷମ ହେବେ ଏବଂ ଏହି ସଫଳତା ଆପଣଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଲାଭ କରିବାକୁ ଯାଉଛି। କିନ୍ତୁ ତୁମେ ଛୋଟ ଜିନିଷ ପ୍ରତି ଅଧିକ ଧ୍ୟାନ ଦେବା ଆବଶ୍ୟକ ଏହି ମାସରେ ତୁମେ ଏପରି ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ଭେଟିବ ଯିଏ ତୁମକୁ ଜୀବନରେ ଆଗକୁ ବଢ଼ିବାକୁ ପ୍ରେରଣା ଦେଇପାରେ।ମିଥୁନ ପରିବାରର ଲୋକମାନେ ଏହି ମାସରେ ନିଜ ପରିବାର ସହିତ ଖୁସିରେ ରହି ପର୍ବପର୍ବାଣୀକୁ ଉପଭୋଗ କରିବେ ତୁମେ କ୍ୟାରିୟରରେ ଭଲ ସଫଳତା ପାଇପାରିବ, ଯେଉଁଥିପାଇଁ ତୁମର ପ୍ରକୃତି ଏବଂ ଆଚରଣ ସକରାତ୍ମକ ହେବ ବୋଲି ଆଶା କରାଯାଏ।

rasi4

ଆପଣ ଏହି ମାସରେ ସମୟକୁ ପୂର୍ଣ୍ଣ ଉପଭୋଗ କରିବେ ଏବଂ ସମୟ ମଧ୍ୟ ବହୁତ ରୋମାଞ୍ଚକର ହେବ ଏହି ମାସରେ ଅଳସୁଆରୁ ଦୂରେଇ ରହିବା କର୍କଟ ନଭେମ୍ବର ମାସ କର୍କଟ ରାଶିର ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ବହୁତ ଭଲ ଏବଂ ସନ୍ତୋଷଜନକ ପ୍ରମାଣିତ ହେବାକୁ ଯାଉଛି। ଗ୍ରହ ସ୍ଥିତି ଆପଣଙ୍କ ସପକ୍ଷରେ ରହିବ ଏବଂ ଆପଣ ଏହାର ଲାଭ ମଧ୍ୟ ପାଇବେ। ତୁମ ଏବଂ ଆପଣଙ୍କ ସାଥୀ ମଧ୍ୟରେ ପ୍ରେମ ଏବଂ ବିଶ୍ୱାସର ଏକ ପ୍ରବଳ ପ୍ରବାହ ହେବ। ତୁମ ଭିତରେ ଥିବା ଭୟଠାରୁ ଦୂରରେ ରହିବାକୁ ପଡିବ, ତୁମେ ପାଇଥିବା ଦାୟିତ୍ୱ ପୂରଣ କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କର। ଏହି ମାସରେ ଆପଣ ନିଜ ପାଇଁ ପୂର୍ଣ୍ଣ ସମୟ ପାଇବେ, ଏହାର ସଠିକ୍ ଉପଯୋଗ କରନ୍ତୁ। ସିଂହ ରାଶି ନଭେମ୍ବର 2021 ମାସ ସିଂହ ରାଶିର ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଅନୁକୂଳ ହୋଇପାରେ, ଯଦି ତୁମେ ତୁମର ମନ ଅପେକ୍ଷା ନିଜ ମନ ସହିତ ଅଧିକ କାମ କର।

ଆପଣ ଏହି ସମୟରେ ନିଜ ପାଇଁ ସମୃଦ୍ଧତା ଏବଂ ସମନ୍ୱୟ ଆଶା କରିପାରନ୍ତି। ଯଦି ଆପଣ ଜୀବନରେ ଆଗକୁ ବଢ଼ିବା ପାଇଁ ଉପଯୁକ୍ତ ସମୟକୁ ଅପେକ୍ଷା କରନ୍ତି ତେବେ ଏହା ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଉପଯୁକ୍ତ ସମୟ କ୍ୟାରିୟର ଦୃଷ୍ଟିରୁ ଏହା ଏକ ଭଲ ସମୟ। କନ୍ୟା ଲୋକଙ୍କୁ ଏହା ପରାମର୍ଶ ଦିଆଯାଇଛି ଯେ ନଭେମ୍ବର 2021 ରେ, ସେମାନେ ନିଜ ଅପେକ୍ଷା ନିଜ ପରିବାର ଉପରେ ଅଧିକ ଧ୍ୟାନ ଦେବା ଉଚିତ। ଏହି ଅବଧିରେ ଆପଣ ଯାହା ବି ଯୋଜନା କରୁଛନ୍ତି ତାହା କେବଳ ଆପଣଙ୍କୁ ଲାଭ ଦେବ, ତେଣୁ ଭବିଷ୍ୟତ ବିଷୟରେ ଚିନ୍ତା କରିବା ପରେ କୌଣସି ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଅନ୍ତୁ। ଯଦି କାହାକୁ କୌଣସି ଋଣ ପରିଶୋଧ କରିବାକୁ ପଡିବ ତେବେ ଏହା ତାଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ଭଲ ସମୟ। ଆପଣଙ୍କ ମନକୁ ଖୋଲା ରଖନ୍ତୁ ଏବଂ ଯଦି ଆପଣଙ୍କର ମତାମତ ଆବଶ୍ୟକ କରନ୍ତି ତେବେ ଦ୍ୱିଧା କରନ୍ତୁ ନାହିଁ। ତୁଳା ତୁଳା ରାଶିଫଳ ଅନୁଯାୟୀ ନଭେମ୍ବର ମାସ ଏହି ରାଶିର ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ଅତ୍ୟନ୍ତ ସକରାତ୍ମକ ହେବାକୁ ଯାଉଛି। ତୁମର ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ସମ୍ପର୍କ ଏବଂ ବୃତ୍ତିଗତ ଜୀବନରେ ସଫଳତା ଆଶା କରିପାରିବ।

tulla

ଏହି ମାସଟି ସାମାଜିକ ଜୀବନକୁ ପୂର୍ଣ୍ଣ ଉପଭୋଗ କରିବା ପାଇଁ। ବିଛା ନଭେମ୍ବର ମାସ ଏହି ରାଶିର ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ନିରାଶାଜନକ ପ୍ରମାଣିତ ହୋଇପାରେ, ଯାହା ଆପଣଙ୍କ ବିବାହିତ ଜୀବନ ଉପରେ ନକାରାତ୍ମକ ପ୍ରଭାବ ପକାଇବ। ତୁମର କଥା ବୁଝିବା ପାଇଁ ତୁମର ସାଥୀକୁ ଚେଷ୍ଟା କର ଏବଂ ତୁମେ ସେମାନଙ୍କୁ ପୂର୍ଣ୍ଣ ଗୁରୁତ୍ୱ ଦିଅ। ଅତୀତକୁ ଭୁଲିଯିବା ଏବଂ ଆଗକୁ ବଢ଼ିବା ପାଇଁ ଏହା ହେଉଛି ସମୟ ଅଭିଜ୍ଞତା ହାସଲ ପାଇଁ ଏହି ମାସ ଅନୁକୂଳ ଅଟେ। ଧନୁ ରାଶି ଏହି ମାସ ଧନୁ ରାଶିର ଲୋକମାନଙ୍କ ପାଇଁ ବିଶେଷ ଫଳପ୍ରଦ ହେବାକୁ ଯାଉଛି ଯେଉଁମାନେ କୌଣସି ପ୍ରକାରେ ଶିକ୍ଷା କ୍ଷେତ୍ର ସହିତ ଜଡିତ ଅଟନ୍ତି। ଆପଣ ବିଶ୍ୱାସ କରିପାରିବେ ଯେ ଯେତେବେଳେ ଆପଣ ଆବଶ୍ୟକ କରନ୍ତି ଆପଣଙ୍କ ପରିବାର ସଦସ୍ୟ ଆପଣଙ୍କ ସହିତ ରହିବେ। କିଛି ଜିନିଷ କିମ୍ବା ଘଟଣା ଆପଣଙ୍କୁ ହଇରାଣ କରିପାରେ କିନ୍ତୁ ଆପଣଙ୍କୁ ଏହାକୁ ଅତିକ୍ରମ କରି ଆଗକୁ ବଢ଼ିବାକୁ ପଡିବ। ନିର୍ବୋଧତା ଭିତରକୁ ଯାଅ ନାହିଁ ଏବଂ ତୁମର ସମୟକୁ ଭଲ ଭାବରେ ବ୍ୟବହାର କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କର। ମକର ରାଶି ମକର ରାଶିର ଲୋକଙ୍କୁ ଅଫିସ୍ ଏବଂ ଘରର କାର୍ଯ୍ୟଭାରକୁ ଅତି ଚତୁରତାର ସହ ପରିଚାଳନା କରିବାକୁ ପଡିବ।

ଯଦି ତୁମେ ଉଭୟ ସହିତ ସୁସମ୍ପର୍କରେ ଚାଲ, ତେବେ ତୁମେ ଅଧିକ ଲାଭ ପାଇବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି। ଏହି ମାସରେ ତୁମେ ତୁମର ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ସମ୍ପର୍କର ଗମ୍ଭୀରତାକୁ ଅନୁଭବ କରିବ, ଯେଉଁଥିପାଇଁ ତୁମେ ସେମାନଙ୍କ ଗୁରୁତ୍ୱକୁ ଭଲ ଭାବରେ ବୁଝିବାକୁ ସମର୍ଥ ହେବ। କୌଣସି ଛୋଟ ଭୁଲ ବୁଝାମଣା ସାଙ୍ଗମାନଙ୍କ ସହିତ ଝଗଡା କରିପାରେ। କୁମ୍ଭ ଆପଣ ଏହି ମାସରେ ବିଭିନ୍ନ ସୂଚନା ପାଇବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିବେ କିନ୍ତୁ ସେଗୁଡିକ କିପରି ବ୍ୟବହାର କରିବେ ତାହା ବୁଝିବେ ନାହିଁ। ପୁନ ନିର୍ମାଣ ପାଇଁ ଏହି ମାସ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଉପଯୁକ୍ତ, ଆପଣ ଘରର ସାଜସଜ୍ଜା ବିଷୟରେ ଚିନ୍ତା କରିପାରିବେ। ଯଦି ଜଣେ ସମ୍ପର୍କୀୟ କିମ୍ବା ବନ୍ଧୁ ଆପଣଙ୍କ ଉପରେ ରାଗିଛନ୍ତି, ତେବେ ଆପଣ ଏହି ମାସରେ ସେମାନଙ୍କୁ ମନାଇବା ପାଇଁ ସଫଳ ଉଦ୍ୟମ ମଧ୍ୟ କରିପାରିବେ। ମୀନ ସେହି ବ୍ୟକ୍ତି ଯେଉଁମାନେ ମୀନ ସହିତ ଜଡିତ, ତେବେ ଏହି ମାସରେ ସେମାନଙ୍କୁ କୌଣସି କାର୍ଯ୍ୟରେ ସଫଳତା ପାଇବା ପାଇଁ କଠିନ ପରିଶ୍ରମ କରିବାକୁ ପଡିବ ନାହିଁ। ପୂର୍ବ ଅପେକ୍ଷା ଆପଣ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ସଂପର୍କରେ ଅଧିକ ସକାରାତ୍ମକତା ଅନୁଭବ କରିବେ, ତୁମେ ତୁମର ଭବିଷ୍ୟତ ପାଇଁ ଅତ୍ୟଧିକ ପରିପକ୍ୱତା ସହିତ ଯୋଜନା ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିବ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *