rasi

୧୫ ନଭେମ୍ବର ୨୦୨୦ ରବିବାର,ଆଜିର ରାଶିଫଳ – କେମିତ କଟିବ ଆଜି ଆପଣଙ୍କ ଦିନ |

RASIPHALA

ମେଷ : ଏହି ଦିନ, ଆପଣଙ୍କର ମାନସିକ ସ୍ଥିତି ଟିକେ ଚିନ୍ତିତ ହେବ ଏବଂ କାମ ଅଭାବରୁ ଆପଣ କିଛି ବ୍ୟାଘାତ ଦେଖିବେ | ଟଙ୍କା ମଧ୍ୟ ଖର୍ଚ୍ଚ ହୋଇପାରେ | ଟେନସନର ଏକ ଯୁଗ ଜାରି ରହିବ, କିନ୍ତୁ ପରିବାରର ସହାୟତା ସାହାଯ୍ୟ କରିବ | ନିଜ ମନ କାହା ସହିତ ବାଣ୍ଟନ୍ତୁ ନାହିଁ | ଆଜି, ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ କାର୍ଯ୍ୟଗୁଡ଼ିକ ପ୍ରତି ଧ୍ୟାନ ଦିଅନ୍ତୁ | ବୈବାହିକ ଜୀବନ ସୁଖୀ ହେବ | ପ୍ରେମ ସଂପର୍କରେ ସଫଳତାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି | ମୁଣ୍ଡବିନ୍ଧା ଏବଂ ଫୁଲା ରୋଗ ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି | ଆଜି ତୁମର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟର ଯତ୍ନ ନିଅ |

ବୃଷ : ଏହି ଦିନ, ଉପକାରୀ ଗ୍ରହ ଅନେକ କାରଣ ସୃଷ୍ଟି କରିବ, ଯେଉଁଥିପାଇଁ ଆପଣ ଆଜି ଖୁସି ଅନୁଭବ କରିବେ | ଦୀର୍ଘ ସମୟ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ମନରେ ଗଚ୍ଛିତ ଇଚ୍ଛା ସଂପୂର୍ଣ୍ଣ ହେବ | ସ୍ୱାଦିଷ୍ଟ ଏବଂ ସ୍ୱାଦିଷ୍ଟ ଖାଦ୍ୟ ଯୋଗ କରାଯିବ | ଜଟିଳ ଏବଂ କ୍ରନିକ ରୋଗରେ ଉନ୍ନତି ଘଟିବ ଏବଂ ସାମ୍ପ୍ରତିକ ରୋଗରୁ ମୁକ୍ତି ମିଳିବ | ଜୀବନ ସାଥୀ ସହିତ ଭଲ ସମୟ ଅତିବାହିତ ହେବ | ଅବିବାହିତ ଲୋକମାନେ ବିବାହ କିମ୍ବା ପ୍ରେମ ପ୍ରସ୍ତାବ ପାଇପାରିବେ |

ମିଥୁନ : ଆଜି, ଛୁଟି ଦିନରେ କ୍ରମାଗତ ଭାବରେ କାର୍ଯ୍ୟରେ ଆପଣଙ୍କର ହସ୍ତକ୍ଷେପ ଆପଣଙ୍କ ଭାଇର କ୍ରୋଧର କାରଣ ହୋଇପାରେ | ଯଦି କେହି ଆପଣଙ୍କୁ ପଚାରନ୍ତି ନାହିଁ, ତେବେ ଆପଣଙ୍କର ପରାମର୍ଶ ଦିଅନ୍ତୁ ନାହିଁ | ହଠାତ୍ ଯାତ୍ରା ହେତୁ, ଆପଣ ଜରୁରୀକାଳୀନ ଏବଂ ଚାପର ଶିକାର ହୋଇପାରନ୍ତି | ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଅନୁଯାୟୀ, ଦିନସାରା ଆନନ୍ଦ ମିଳିବ | ସ୍ଥଗିତ କାର୍ଯ୍ୟ ସମାପ୍ତ କରିବାକୁ ଏହା ଅଧିକ ପରିଶ୍ରମ କରିବ ନାହିଁ |

mithun

କର୍କଟ : ଆର୍ଥିକ ସମସ୍ୟା ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଅସୁବିଧା ସୃଷ୍ଟି କରିପାରେ | ଋଣ ନେଇଥିବା ଲୋକଙ୍କୁ ଅଣଦେଖା କରନ୍ତୁ | ଆପଣଙ୍କ ଜୀବନସାଥୀ ସହିତ ଏକ ମହମବତୀ ହାଲୁକା ରାତ୍ରୀ ଭୋଜନ ଏକ ସପ୍ତାହ ପାଇଁ ଆପଣଙ୍କ ଥକ୍କାପଣରୁ ମୁକ୍ତି ଦେଇପାରେ | ପାରିବାରିକ ପ୍ରେମ ଆଭ୍ୟନ୍ତରୀଣ ଶକ୍ତିର ଉତ୍ସକୁ ବହୁଗୁଣିତ କରିବ, ଯେଉଁଠାରୁ ଆପଣ ନିରାପତ୍ତାର ଅଭିଜ୍ଞତା ପାଇବେ |

ସିଂହ : ଆର୍ଥିକ ଅସୁବିଧା ହେତୁ ଆପଣଙ୍କୁ ସମାଲୋଚନା ଏବଂ ବିତର୍କର ସାମ୍ନା କରିବାକୁ ପଡିପାରେ, ସାବଧାନ ରୁହନ୍ତୁ, କାରଣ କେହି ଆପଣଙ୍କ ଭାବମୂର୍ତ୍ତିକୁ ଖରାପ କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିପାରନ୍ତି | ଯାତ୍ରା ସୁଯୋଗକୁ ହାତକୁ ଯିବାକୁ ଦିଆଯିବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ | ଆଜି ଆପଣ ନିଜ ପାଇଁ ନୁହେଁ ବରଂ ଧର୍ମ ଏବଂ ଦାନ ପାଇଁ ଅଧିକ ସମୟ ଅତିବାହିତ କରିବେ | ଦୈନଦିନ ବାଣିଜ୍ୟ ଏବଂ ନିଯୁକ୍ତି କ୍ଷେତ୍ରରେ ଆଶାବାଦୀ ଲାଭ ହେବ |

କନ୍ୟା ରାଶି : କ୍ୟାରିଅରରେ କିଛି ପରିବର୍ତ୍ତନ ହୋଇପାରେ | ଆପଣ ଆଜି ମଧ୍ୟ ଏହି ଦିଗରେ ଯୋଜନା ଆରମ୍ଭ କରିବା ଉଚିତ୍ | ଆଜି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଯଥେଷ୍ଟ ଉନ୍ନତି ହୋଇପାରେ | ତୁମର ପ୍ରୟାସରେ ତୁମେ ବହୁତ ସଫଳ ହେବ | ଟଙ୍କା ଖର୍ଚ୍ଚ ହେବ ଏବଂ ଏହା ମଧ୍ୟ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଭଲ ହେବ | ଯଦି ତୁମେ ଘନିଷ୍ଠ ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ କିଛି ବଳି ଦେବାକୁ ପଡିବ ତେବେ ଦ୍ୱିଧା କର ନାହିଁ | ବିନିଯୋଗ ଯୋଜନାଗୁଡିକ ବିଷୟରେ ଗଭୀର ଭାବରେ ଜାଣିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରନ୍ତୁ ଯାହା ଆପଣଙ୍କୁ ଆକର୍ଷିତ କରୁଛି, କୌଣସି ପଦକ୍ଷେପ ନେବା ପୂର୍ବରୁ ଦୟାକରି ବିଶେଷଜ୍ଞଙ୍କ ପରାମର୍ଶ ନିଅନ୍ତୁ |

ତୁଳା ରାଶି : ତୁଳା ରାଶି ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ଚାପଗ୍ରସ୍ତ ହେବାକୁ ଯାଉଛି | ଆଜି, ଏକ ଅପ୍ରୀତିକର ଘଟଣା ପାଇବାର ଲକ୍ଷଣ ଥାଇପାରେ, ଯେଉଁଥିପାଇଁ ଆପଣଙ୍କ ମନରେ କ fear ଣସି ଭୟ କିମ୍ବା ଚିନ୍ତା ରହିପାରେ | ଆଜି ଦିନାମାନା ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଟିକିଏ ବୁଦ୍ଧିମାନ ହେବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି | ତେଣୁ ଦେଖିବା ପରେ ଟିକିଏ ଚାଲିବା ଆବଶ୍ୟକ | ଘର ଖର୍ଚ୍ଚରେ ବୃଦ୍ଧି ହୋଇପାରେ | ଗାଡି ଚଳାଇବା ଠାରୁ ଦୂରେଇ ରୁହନ୍ତୁ | ଏହି ସମୟରେ ନିଜକୁ ସକାରାତ୍ମକ ରଖିବା ଅତ୍ୟନ୍ତ ଜରୁରୀ | ବ୍ୟସ୍ତ ସମୟ ସତେ ଆପଣଙ୍କର ବନ୍ଧୁ ଏବଂ ସମ୍ପର୍କୀୟମାନଙ୍କ ପାଇଁ ସମୟ ଦେବାକୁ ନିଶ୍ଚିତ କରନ୍ତୁ | ଭବିଷ୍ୟତରେ ନୂତନ ଲୋକଙ୍କ ସହିତ ଯୋଗାଯୋଗ କରିବା ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଲାଭଦାୟକ ପ୍ରମାଣିତ ହେବ |

ବିଛା: ଆଜି ତୁମେ ତୁମର କଠିନ ପରିଶ୍ରମ ପାଇଁ ଉପଯୁକ୍ତ ଫଳାଫଳ ପାଇବାକୁ ଯାଉଛ | ରବିବାର ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ଭଲ ଦିନ ହେବାକୁ ଯାଉଛି | କିନ୍ତୁ ଆଜି ଟଙ୍କା ପ୍ରସଙ୍ଗରେ କାହାକୁ ଅଧିକ ବିଶ୍ୱାସ କର ନାହିଁ | କାହାର କଥାବାର୍ତ୍ତାକୁ ଆସିବା ଦ୍ୱାରା ତୁମେ ତୁମର ବଡ କ୍ଷତି କରିପାରିବ | କିନ୍ତୁ ଟଙ୍କା ପ୍ରସଙ୍ଗରେ କାହାକୁ ଅଧିକ ବିଶ୍ୱାସ କର ନାହିଁ | କାହାର ଶବ୍ଦରେ ପ୍ରବେଶ କରି ତୁମେ ତୁମର କ୍ଷତି କରିପାରିବ | ବିବାହିତ ଲୋକଙ୍କ ଘରୋଇ ଜୀବନରେ ଆଜି ବହୁତ ଭଲ ଦିନ ହେବ | ସଂପର୍କରେ ରୋମାଣ୍ଟିକ୍ ରୁହନ୍ତୁ ଏବଂ ସୁନ୍ଦର ଦିନ ବୁଝାନ୍ତୁ

ଧନୁ ରାଶି: ଧନୁ ରାଶି ପାଇଁ ଲାଭଦାୟକ ହେବାକୁ ଯାଉଛି। ଆଜିକାଲି, ପରିବାରର ଖର୍ଚ କରିବା କିଛି ବଡ ଆୟ ପାଇଁ ଖର୍ଚ୍ଚ ହୋଇପାରେ | ଆଜି, ଆପଣ ଅଧିକାଂଶ ସମୟ ଆଧ୍ୟାତ୍ମିକ ଏବଂ ଧାର୍ମିକ ସ୍ଥାନରେ ବିତାଇବାକୁ ଯୋଜନା କରିପାରିବେ | ଫିଲହର ତୁମର ଆର୍ଥିକ ପରିସ୍ଥିତି କିଛି ଦିନ ପାଇଁ ଦୁର୍ବଳ ହେବାକୁ ଯାଉଛି | ଶିକ୍ଷା ଲେଖୁଥିବା ଛାତ୍ରମାନେ ବୃତ୍ତି ଉପରେ ଅଧିକ ଧ୍ୟାନ ଆବଶ୍ୟକ କରିବେ | ଆଜି, ତୁମେ ତୁମର ପ୍ରିୟଙ୍କୁ ତୁମର ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କ ସହିତ ପରିଚିତ କରାଇ ପାରିବ କିମ୍ବା ସେଗୁଡ଼ିକ ବିଷୟରେ କହିପାରିବ | କାର୍ଯ୍ୟରେ ମଧ୍ୟ କୌଣସି ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ରହିବ ନାହିଁ | ସମ୍ପତ୍ତି ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ବ୍ୟବସାୟରେ ଏକ ଭଲ ଡିଲର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି |

dhanu

ମକର ରାଶି: ଯଦି ଆପଣ ମକର ରାଶି ବିଷୟରେ କୁହନ୍ତି, ତେବେ ରବିବାର ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ଭଲ ଦିନ ହେବ | ଆଜି, ମୁଁ ମୋର କଠିନ ପରିଶ୍ରମ ସହିତ କିଛି ନୂଆ କରିବାକୁ ଚିନ୍ତା କରିବି | ଆଜି କାର୍ଯ୍ୟ ସଂପର୍କରେ ଶୁଭ ହେବାକୁ ଯାଉଛି | ଆପଣ କୌଣସି ସ୍ଥାନରୁ ଏକ ବଡ଼ ଲାଭ ପାଇବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି | ଆଜି, ଏକ ପୁରୁଣା loan ଣ ପାଇବା ଆରାମଦାୟକ ଏବଂ ଖୁସି ରହିବ | ଆଜି ଏକ ପ୍ରକାର ମାନବ-କ୍ଷତି ପରିସ୍ଥିତି ସୃଷ୍ଟି ହେଉଛି | ବ୍ୟବସାୟ କ୍ଷେତ୍ରରେ ତୁମର ଗଣନାରେ ସ୍ୱଚ୍ଛ ହୁଅ |

କୁମ୍ଭ: କୁମ୍ଭ ଲୋକମାନେ ଆତ୍ମ ସମ୍ମାନ ହେତୁ କିଛି ଲୋକଙ୍କଠାରୁ ଦୂରରେ ରହିପାରନ୍ତି | ଆଜି ଆପଣଙ୍କ ଖର୍ଚ୍ଚରେ ସାମାନ୍ୟ ବୃଦ୍ଧି ହୋଇପାରେ, ଯାହାର ଯତ୍ନ ନେବାକୁ ପଡିବ, କିନ୍ତୁ ଆଜି ଆପଣ ମଧ୍ୟ କିଛି କାମ କରିବେ ଯାହା ଆପଣଙ୍କ ହାତରେ ଟଙ୍କା ଆଣିବ | ହଠାତ୍ କିଛି କାମ ଖୁସି ହେବ | ତଥାପି, ପିଲାଙ୍କ ବିଷୟରେ କିଛି ଟେନସନ ହୋଇପାରେ | କିନ୍ତୁ ଆଜି ତୁମର କ୍ରୋଧ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ରଖ, ଏହା ଦ୍ୱାରା ଅନେକ ଜିନିଷ ନଷ୍ଟ ହୋଇପାରେ | ଯେକୌଣସି କଠିନ ପରିସ୍ଥିତିରେ ତୁମେ ତୁମର ଜୀବନ ସାଥୀଙ୍କ ପୂର୍ଣ୍ଣ ସମର୍ଥନ ପାଇବ, ଯେଉଁଥିପାଇଁ ତୁମେ ଯେକୌଣସି କାର୍ଯ୍ୟ କରିବାକୁ ସମର୍ଥ ହେବ |

ମୀନ ରାଶି : ଶେଷରେ, ଯଦି ଆପଣ ମୀନ ବିଷୟରେ କଥାବାର୍ତ୍ତା କରନ୍ତି, ତେବେ ଆପଣ ରବିବାର ଦିନ କିଛି ଭଲ ଖବର ପାଇପାରନ୍ତି | ଯଦି ଆପଣ ଆଜି ମାନସିକ ଟେନସନକୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣରେ ରଖନ୍ତି, ତେବେ ଅନେକ କାମ କରାଯିବ ଏବଂ ଟଙ୍କା ମଧ୍ୟ ଉପକୃତ ହେବ | ଏକ ଘରୋଇ ଜୀବନ ହାଲୁକା ହୋଇପାରେ କିନ୍ତୁ ଏହା ମଧ୍ୟ ପ୍ରେମରେ ପରିପୂର୍ଣ୍ଣ ହେବ | ଆଜି କୌଣସି ନୂତନ କାର୍ଯ୍ୟରେ ବିନିଯୋଗ କରିବା ପୂର୍ବରୁ ପୁଙ୍ଖାନୁପୁଙ୍ଖ ଅନୁସନ୍ଧାନ କରନ୍ତୁ | ସମ୍ପତ୍ତି ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ କାର୍ଯ୍ୟଗୁଡ଼ିକୁ ଆଜି ସ୍ଥଗିତ ରଖନ୍ତୁ | ଆଜି, ଆପଣଙ୍କର ସମସ୍ତ ଧ୍ୟାନ ଆପଣଙ୍କ ବ୍ୟବସାୟ ଉପରେ ଧ୍ୟାନ ଦିଆଯିବ ଏବଂ ଆପଣ ଭଲ ଫଳାଫଳ ପାଇବେ |

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *