labanga

ଗ୍ୟାସ ସମସ୍ୟା ଥିଲେ ଲବଙ୍ଗକୁ ନେଇ ଏମିତି ବ୍ୟବହାର କରନ୍ତୁ ଆପଣଙ୍କ ପେଟ ସଂଫୁର୍ଣ ଭଲ ହେଇଯିବ – ଥରେ ନିଶ୍ଚୟ କରି ନିଅନ୍ତୁ ।

HEALTH

ପେଟରେ ସମସ୍ୟା ହେବାର ମୁଖ୍ୟ କାରଣ ହେଉଛି ଅନିୟମିତ ରୁଟିନ୍, ଖାଦ୍ୟର ଯତ୍ନ ନ ନେବା, ଶୋଇବା ଏବଂ ଭୁଲ ସମୟରେ ଉଠିବା କୋଷ୍ଠକାଠିନ୍ୟ ଭଳି ସମସ୍ୟା ହେବାର ମୁଖ୍ୟ କାରଣ। ଏହି ପ୍ରକାରର ସମସ୍ୟା ଯେକୌଣସି ବୟସର ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ହୋଇପାରେ। କୋଷ୍ଠକାଠିନ୍ୟ ହେତୁ ଦିନସାରା ଥକାପଣ, ମୁଣ୍ଡରେ ଅତ୍ୟଧିକ ଗରମ ଏବଂ ଫ୍ଲାଟୁଲେନ୍ସ ଭଳି ସମସ୍ୟା ଦେଖାଯାଏ ପେଟ ଗ୍ୟାସର ସମସ୍ୟା ଦୂର କରିବାକୁ କେବଳ 2ଟି ଲବଙ୍ଗ ଯଥେଷ୍ଟ। ହଁ,

ଆଜି ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ଗ୍ୟାସ ସମସ୍ୟାର ମୁକାବିଲା ପାଇଁ ଅତି ସରଳ ଏବଂ ସହଜ ଉପାୟ କହିବାକୁ ଯାଉଛୁ। ଯଦି ଆପଣଙ୍କ ପେଟରେ ଗ୍ୟାସ୍ ସୃଷ୍ଟି ହୁଏ, ତେବେ ଘରେ ବସି ଯେକୌଣସି ସମୟରେ ଏହାର ଚିକିତ୍ସା କରାଯାଇପାରିବ। ଆୟୁର୍ବେଦ ଅନୁଯାୟୀ, ଗ୍ୟାସ ସମସ୍ୟାକୁ ଦୂର କରିବା ପାଇଁ ଲବଙ୍ଗ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଲାଭଦାୟକ ଅଟେ। ମହୁ ସହିତ ଏହାକୁ ନେଇ କୋଷ୍ଠକାଠିନ୍ୟ ମଧ୍ୟ ଦୂର ହୋଇପାରିବ।

pain

ଏହା ବ୍ୟତୀତ, ଏହାକୁ ପ୍ରତିଦିନ ଚୋବାଇବା ମଧ୍ୟ ପେଟକୁ ଭଲ ରଖେ ଏବଂ ଗ୍ୟାସ୍ ସୃଷ୍ଟି ହୁଏ ନାହିଁ। ପେଟ ଜନିତ ସମସ୍ୟା ହେବାର ମୁଖ୍ୟ କାରଣ ହେଉଛି ଅନିୟମିତ ରୁଟିନ୍, ଖାଦ୍ୟର ଯତ୍ନ ନ ନେବା, ଶୋଇବା ଏବଂ ଭୁଲ ସମୟରେ ଉଠିବା କୋଷ୍ଠକାଠିନ୍ୟ ଭଳି ସମସ୍ୟାର କାରଣ। ଏହି ପ୍ରକାରର ସମସ୍ୟା ଯେକୌଣସି ବୟସର ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ହୋଇପାରେ କୋଷ୍ଠକାଠିନ୍ୟ ହେତୁ ଦିନସାରା ଥକାପଣ,

ମୁଣ୍ଡରେ ଭିରତା ଏବଂ ଫ୍ଲାଟ ଭଳି ସମସ୍ୟା ଦେଖାଯାଏ ପେଟ ଗ୍ୟାସର ସମସ୍ୟା ଦୂର କରିବାକୁ କେବଳ 2 ଟି ଲବଙ୍ଗ ଯଥେଷ୍ଟ। ହଁ, ଆଜି ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ଗ୍ୟାସ ସମସ୍ୟାର ମୁକାବିଲା ପାଇଁ ଅତି ସରଳ ଏବଂ

ସହଜ ଉପାୟ କହିବାକୁ ଯାଉଛୁ। ଯଦି ଆପଣଙ୍କ ପେଟରେ ଗ୍ୟାସ୍ ସୃଷ୍ଟି ହୁଏ, ତେବେ ଘରେ ବସି ଯେକୌଣସି ସମୟରେ ଏହାର ଚିକିତ୍ସା କରାଯାଇପାରିବ। ଆୟୁର୍ବେଦ ଅନୁଯାୟୀ, ଗ୍ୟାସ ସମସ୍ୟାକୁ ଦୂର କରିବା ପାଇଁ ଲବଙ୍ଗ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଲାଭଦାୟକ ଅଟେ। ମହୁ ସହିତ ଏହାକୁ ନେଇ କୋଷ୍ଠକାଠିନ୍ୟ ମଧ୍ୟ ଦୂର ହୋଇପାରିବ ଏହା ବ୍ୟତୀତ, ଏହାକୁ ପ୍ରତିଦିନ ଚୋବାଇବା ମଧ୍ୟ ପେଟକୁ ଭଲ ରଖେ ଏବଂ ଗ୍ୟାସ୍ ସୃଷ୍ଟି ହୁଏ ନାହିଁ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *