neta

ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି ହେଲେ ଦୁନିଆର ସବୁଠାରୁ ଅଧିକ ଲୋକପ୍ରିୟ ନେତା ପଛରେ ପକେଇଦେଲେ ଏହି ନେତାମାନଙ୍କୁ – ଜାଣି ରଖନ୍ତୁ |

NEWS

ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ ପୁଣି ଥରେ ବିଶ୍ୱର ସବୁଠାରୁ ଲୋକପ୍ରିୟ ନେତା ଭାବେ ନିର୍ବାଚିତ ହୋଇଛନ୍ତି। ମର୍ନିଂ କନ୍ସଲ୍ଟ ଦ୍ଵରା ପ୍ରକାଶିତ ଗ୍ଲୋବାଲ୍ ଲିଡର ଅନୁମୋଦନ ମୂଲ୍ୟାୟନରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ 70 ପ୍ରତିଶତ ଅନୁମୋଦନ ସହ ଶୀର୍ଷରେ ରହିଛନ୍ତି। ଏଥି ସହିତ ମେକ୍ସିକୋର ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଆଣ୍ଡ୍ରେସ ମାନୁଏଲ ଲୋପେଜ ଓବ୍ରାଡୋର 66 ପ୍ରତିଶତ ରେଟିଂ ସହ ଦ୍ୱିତୀୟ ସ୍ଥାନରେ ଅଛନ୍ତି।

ଏହା ପରେ 58 ନମ୍ବର ସହ ତୃତୀୟ ସ୍ଥାନରେ ଇଟାଲୀ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମାରିଓ ଡ୍ରାଗି, ଚତୁର୍ଥ ସ୍ଥାନରେ ଜର୍ମାନ ଚାନ୍ସେଲର ଆଞ୍ଜେଲା ମର୍କେଲ 54% ଏବଂ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲୀୟ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ସ୍କଟ ମୋରିସନ୍ 47% ସହ ପଞ୍ଚମ ସ୍ଥାନରେ ରହିଛନ୍ତି। ଏହି ତାଲିକାରେ ଆମେରିକାର ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଜୋ ବିଡେନ ସବୁଠାରୁ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟଜନକ ସ୍ଥାନ ପାଇଛନ୍ତି। 44 ପ୍ରତିଶତ ଅନୁମୋଦନ ସହିତ ଏହା ଷଷ୍ଠ ସ୍ଥାନରେ ରହିଛି।

modd

ବିଶ୍ୱର ସବୁଠାରୁ ଲୋକପ୍ରିୟ ନେତା ଭାବେ ନିର୍ବାଚିତ ହେବା ପରେ ବିଜେପି ନେତା ଓ କେନ୍ଦ୍ର ମନ୍ତ୍ରୀମାନେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦିଙ୍କୁ ଅଭିନନ୍ଦନ ଜଣାଇଛନ୍ତି। ନିତିନ ଗଡକରୀ ଟ୍ୱିଟ୍ କରି କହିଛନ୍ତି ଯେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ ପୁଣିଥରେ ବିଶ୍ୱର ସବୁଠାରୁ ଲୋକପ୍ରିୟ ନେତା ହେବା ସମଗ୍ର ଦେଶ ପାଇଁ ସମ୍ମାନର ବିଷୟ। ଏହା ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀଙ୍କ ଦୂରଦୃଷ୍ଟିସମ୍ପନ୍ନ ନେତୃତ୍ୱ ଉପରେ ଜନସାଧାରଣଙ୍କ ବିଶ୍ୱାସକୁ ଦର୍ଶାଉଛି।

modi2

ଏଥି ସହ କେନ୍ଦ୍ର ମନ୍ତ୍ରୀ ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପୁରୀ ଟ୍ୱିଟ କରି କହିଛନ୍ତି ଯେ ଗ୍ଲୋବାଲ ଲିଡର ଅନୁମୋଦନ ଟ୍ରାକରରେ ପିଏମ ମୋଦୀଙ୍କ ପାଇଁ 70% ଅନୁମୋଦନ ମୂଲ୍ୟାୟନ ରହିବା ଅନେକ କଥା। ବହୁ ପ୍ରିୟ ତଥା ଲୋକପ୍ରିୟ ବିଶ୍ୱ ନେତାଙ୍କ ତାଲିକାରେ ପିଏମ ମୋଦୀ ଶୀର୍ଷରେ ଅଛନ୍ତି। ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପୁରୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ କରୋନା ସମୟରେ ଅନ୍ତର୍ଭୂକ୍ତ ବିକାଶ ଏବଂ ଦୃଢ଼ ନେତୃତ୍ୱ ନୀତି ଯୋଗୁଁ ପିଏମ ମୋଦୀ ଲୋକଙ୍କ ପ୍ରଥମ ପସନ୍ଦ ପାଇଛନ୍ତି।ମୋଦୀ ସରକାର ଖୁବ୍ ଶୀଘ୍ର କ୍ରିପ୍ଟୋକରେନ୍ସି ବିଲ୍ ଆଗତ କରିବେ, ବାଣିଜ୍ୟ କର ଉପରେ ମଧ୍ୟ ବିଚାର କରିବେ ବିଶ୍ୱସ୍ତରୀୟ ନେତାଙ୍କ ମୂଲ୍ୟାୟନ ଏଠାରେ ଦେଖନ୍ତୁ।

ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ- 70 ପ୍ରତିଶତ ଲୋପେଜ ଓବ୍ରାଡୋର- 66 ପ୍ରତିଶତ ମାରିଓ ଡ୍ରାଗି- 58 ପ୍ରତିଶତ ଆଞ୍ଜେଲା ମର୍କେଲ- 54 ପ୍ରତିଶତ ସ୍କଟ ମୋରିସନ- 47 ପ୍ରତିଶତ ଜଷ୍ଟିନ ଟ୍ରୁଡୋ- 45 ପ୍ରତିଶତ ଜୋ ବିଡେନ- 44 ପ୍ରତିଶତ ଫୁମିଓ କିଶିଡା- 42 ପ୍ରତିଶତ ଚନ୍ଦ୍ର ଜୟ-ଇନ- 41 ପ୍ରତିଶତ ବୋରିସ ଜନସନ- 40 ପ୍ରତିଶତ ପେଡ୍ରୋ ସାନେଜ୍- 37 ପ୍ରତିଶତ ଇମାନୁଏଲ୍ ମାକ୍ରୋନ୍- 36 ପ୍ରତିଶତ ଜାୟର ବୋଲସନାରୋ – 35 ପ୍ରତିଶ ଗତ ଏକ ବର୍ଷ ମଧ୍ୟରେ ପିଏମ ମୋଦୀଙ୍କ ଅନୁମୋଦନ ମୂଲ୍ୟାୟନ ସର୍ବଦା 70% ରୁ ଅଧିକ ରହିଛି। ପ୍ରକାଶ ଥାଉକି, ଯେତେବେଳେ ଏପ୍ରିଲ-ମେ ମାସରେ କୋଭିଡର ଦ୍ୱିତୀୟ ଲହର ଦେଶକୁ ଆସିଲା, ସେତେବେଳେ ତାଙ୍କର ରେଟିଂ ମଧ୍ୟ ହ୍ରାସ ପାଇଛି। ଏପ୍ରିଲରୁ ଜୁଲାଇ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ପିଏମ ମୋଦୀଙ୍କ ଅନୁମୋଦନ ମୂଲ୍ୟାୟନ 70% ତଳେ ରହିଥିଲା। ଅବଶ୍ୟ, ଅଗଷ୍ଟ ଠାରୁ ଏହା 70% ରୁ ଅଧିକ ରହିଆସିଛି।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *