bibada

ଏହି ରାଶି ଚିହ୍ନଗୁଡିକର ଲୋକମାନେ ବିତର୍କରୁ ଦୂରେଇ ରହିବା ଉଚିତ୍ ସେମାନଙ୍କର ଅର୍ଥ ଲାଭ ହେବ – ଜାଣି ରଖନ୍ତୁ ପୁରା ସୂଚନା |।

RASIPHALA

ବୈଦିକ ଜ୍ୟୋତିଷରେ ସମୁଦାୟ 12 ଟି ରାଶିର ଚିହ୍ନ ବର୍ଣ୍ଣନା କରାଯାଇଛି। ପ୍ରତ୍ୟେକ ରାଶି ଚିହ୍ନ ଏକ ଗ୍ରହ ଦ୍ୱାରା ପରିଚାଳିତ ଗ୍ରହ ଏବଂ ନକ୍ଷତ୍ରଗୁଡିକର ଗତି ଦ୍ୱାରା ରାଶିଫଳ ଗଣନା କରାଯାଏ। ମଙ୍ଗଳବାର ହେଉଛି ନଭେମ୍ବର 9 ମଙ୍ଗଳବାର ହନୁମାନଙ୍କୁ ଉତ୍ସର୍ଗ କରାଯାଇଛି। ପ୍ରଥମେ ମେଷ ଧୈର୍ଯ୍ୟବାନ ହୁଅ। ମାନସିକ ଶାନ୍ତି ପାଇଁ ଚେଷ୍ଟା କରନ୍ତୁ। ଚାକିରିରେ ଥିବା ଅଧିକାରୀମାନଙ୍କ ସହିତ ଅନାବଶ୍ୟକ ଯୁକ୍ତିରୁ ଦୂରେଇ ରୁହନ୍ତୁ। ଚାକିରିରେ ପ୍ରଗତିର ରାସ୍ତା ଖୋଲାଯିବ। ଆପଣଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ବିଷୟରେ ସତର୍କ ରୁହନ୍ତୁ। ପ୍ରକୃତିରେ ବିରକ୍ତିକର ହୋଇପାରେ ବଞ୍ଚିବା କଷ୍ଟକର ହେବ ଭାଇ ଓ ଭଉଣୀମାନେ ସମର୍ଥନ ପାଇବେ।

ମିଥୁନ କ୍ରୋଧର ମୁହୂର୍ତ୍ତ ଏବଂ ସନ୍ତୁଷ୍ଟିର ଭାବନା ରହିପାରେ। ଭଲ ଆକାରରେ ରୁହ। କର୍ମକ୍ଷେତ୍ରରେ ପରିବର୍ତ୍ତନ ପାଇଁ ସୁଯୋଗ ମିଳିପାରିବ। ଆୟ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ। ମାନସିକ ଶାନ୍ତି ରହିବ। ପରିବାରର ଜଣେ ବୟସ୍କଙ୍କଠାରୁ ଟଙ୍କା ଗ୍ରହଣ କରାଯାଇପାରେ। ଚାକିରିରେ ଅଗ୍ରଗତି ପାଇଁ ସୁଯୋଗ ଥାଇପାରେ। କର୍କଟ ମନ ଅସ୍ଥିର ରହିବ। ଆତ୍ମବିଶ୍ୱାସର ଅଭାବ ମଧ୍ୟ ରହିବ। ଅଧିକାରୀମାନେ ଚାକିରିରେ ସହାୟତା ପାଇବେ। ଅଗ୍ରଗତି ପାଇଁ ସୁଯୋଗ ମଧ୍ୟ ମିଳିପାରିବ। ବକ୍ତବ୍ୟରେ କଠୋରତାର ପ୍ରଭାବ ଥାଇପାରେ। ବାର୍ତ୍ତାଳାପରେ ଧୈଯ୍ୟବାନ ହୁଅ ଆପଣ ଚାକିରିରେ କିଛି ଅତିରିକ୍ତ ଦାୟିତ୍ୱ ପାଇପାରିବେ। ସିଂହ ଆତ୍ମବିଶ୍ୱାସର ଅଭାବ ହେବ।

rasi4

ଧାର୍ମିକ କାର୍ଯ୍ୟ ପରିବାରରେ ହୋଇପାରେ। ଆପଣ ସାଙ୍ଗମାନଙ୍କ ସମର୍ଥନ ପାଇବେ। ସୁସ୍ୱାଦୁ ଖାଦ୍ୟ ପ୍ରତି ଆଗ୍ରହ ବଢ଼ିପାରେ। ଅଧ୍ୟୟନରେ ଆଗ୍ରହ ରହିବ, କିନ୍ତୁ ଏକାଡେମିକ୍ କାର୍ଯ୍ୟର ଫଳାଫଳ ଅସନ୍ତୁଷ୍ଟ ରହିବ। ଖର୍ଚ୍ଚ ଅଧିକ ହେବ ପିଲାଟି ଯନ୍ତ୍ରଣା ଭୋଗିବ। କନ୍ୟା ଅଧ୍ୟୟନରେ ଆଗ୍ରହ ରହିବ। ବାର୍ତ୍ତାଳାପରେ ସନ୍ତୁଳନ ବଜାୟ ରଖନ୍ତୁ। ଅନାବଶ୍ୟକ କ୍ରୋଧରୁ ଦୂରେଇ ରୁହନ୍ତୁ। ଚାକିରିରେ ପ୍ରଗତିର ରାସ୍ତା ଖୋଲାଯିବ ଧାର୍ମିକ କାର୍ଯ୍ୟକଳାପ ପ୍ରତି ଆଗ୍ରହ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ। କର୍ମକ୍ଷେତ୍ରରେ ଅସୁବିଧା ହୋଇପାରେ। ପରିବାରରେ ସୁଖ ଏବଂ ଶାନ୍ତି ରହିବ ମା’ଙ୍କଠାରୁ ଟଙ୍କା ଗ୍ରହଣ କରାଯିବ। ତୁଳା ଧୈଯ୍ୟବାନ ହୁଅ ମାନସିକ ଶାନ୍ତି ପାଇଁ ଚେଷ୍ଟା କରନ୍ତୁ। ପରିବାର ସହାୟତା ପାଇବେ। ଚାକିରିର ସୁଯୋଗ ବନ୍ଧୁଙ୍କ ସାହାଯ୍ୟରେ ମିଳିପାରିବ। ପିତାଙ୍କ ସମର୍ଥନ ପାଇବେ।

rasi1

ବ୍ୟବସାୟରେ ଅସୁବିଧା ହୋଇ ପାରେ। ଯେକୌଣସି ସମ୍ପତ୍ତିରୁ ଟଙ୍କା ରୋଜଗାରର ଏକ ମାଧ୍ୟମ ହୋଇପାରେ। ବିଛା ମନ ବିଚଳିତ ହୋଇପାରେ। ଅନାବଶ୍ୟକ ଝଗଡା ଏବଂ ବିବାଦରୁ ଦୂରେଇ ରୁହନ୍ତୁ। କାର୍ଯ୍ୟ କ୍ଷେତ୍ରର ବିସ୍ତାର ସହିତ ଚାକିରିରେ ସ୍ଥାନ ପରିବର୍ତ୍ତନ ହୋଇପାରେ। ମନରେ ନିରାଶା ଏବଂ ଅସନ୍ତୋଷର ଭାବନା ରହିବ। ଘରୋଇ ସମସ୍ୟା ଆପଣଙ୍କୁ ହଇରାଣ କରିବ। ଜୀବନ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଦୁଖଦାୟକ ହେବ ଭଲ ଆକାରରେ ରୁହ। ଯୋଗ ଯାତ୍ରା ଧନୁ ରାଶି ମାନସିକ ଶାନ୍ତି ରହିବ, କିନ୍ତୁ ବାର୍ତ୍ତାଳାପରେ ମଧ୍ୟମ ହୁଅନ୍ତୁ। କଳା କିମ୍ବା ସଙ୍ଗୀତ ପ୍ରତି ଆଗ୍ରହ ବଢିପାରେ। ଆପଣଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ବିଷୟରେ ସତର୍କ ରୁହନ୍ତୁ। ତୁମେ ଆତ୍ମବିଶ୍ୱାସରେ ପରିପୂର୍ଣ୍ଣ ହେବ। ଧୈଯ୍ୟ ଅଭାବ ମଧ୍ୟ ରହିବ। ଲେଖା ବୌଦ୍ଧିକ କାର୍ଯ୍ୟଗୁଡ଼ିକ ଆୟର ଏକ ମାଧ୍ୟମ ହୋଇପାରେ ଅଗ୍ରଗତି ଅଛି। ମକର ଆତ୍ମ-ସଂଯମ ରୁହ ଧୈଯ୍ୟ ରଖିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କର। ଚାକିରିରେ ପରିବର୍ତ୍ତନ ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି। ଆୟ ମଧ୍ୟ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ।

ଆତ୍ମବିଶ୍ୱାସ ହ୍ରାସ ପାଇବ। ଶିଶୁ ସୁଖରେ ବୃଦ୍ଧି ଘଟିବ। ଆପଣ ସାଙ୍ଗମାନଙ୍କ ସମର୍ଥନ ପାଇବେ। ଆୟ ବଢିପାରେ ବିବାଦରୁ ଦୂରେଇ ରୁହନ୍ତୁ। କୁମ୍ଭ ମାନସିକ ଶାନ୍ତି ରହିବ। ବ୍ୟବସାୟ ବିସ୍ତାର ହୋଇପାରେ। ପିତାମାତାଙ୍କ ସମର୍ଥନ ମଧ୍ୟ ଉପଲବ୍ଧ ହୋଇପାରେ। ଭ୍ରମଣ ଖର୍ଚ୍ଚ ବଢ଼ିପାରେ। ପାରିବାରିକ ଜୀବନ ଖୁସି ହେବ। ଏକ ପୈତୃକ ସମ୍ପତ୍ତି ହୋଇପାରେ। ପରିବାରରେ ଧାର୍ମିକ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ହେବ। ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ବିଷୟରେ ଚିନ୍ତିତ ହେବେ।ମୀନ ମନ ଅସ୍ଥିର ରହିବ। ବ୍ୟବସାୟରେ ଅସୁବିଧା ହୋଇପାରେ। ଭଉଣୀ ଏବଂ ଭାଇମାନେ ସମର୍ଥନ ପାଇବେ। ଆୟ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ। ଅଧିକାରୀମାନେ ଚାକିରିରେ ସହାୟତା ପାଇବେ। ପ୍ରଗତିର ପଥଗୁଡିକ ପକ୍କା ହେବ। ପତି-ପତ୍ନୀଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟଗତ ସମସ୍ୟା ହୋଇପାରେ ତୁମେ ଭଲ ଖବର ପାଇବ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *