rasi

୧୨ ନଭେମ୍ବର ୨୦୨୧ ଆସନ୍ତା କାଲିର ରାଶିଫଳ – କେମିତି କଟିବ ଆପଣଙ୍କ ଦିନ |

RASIPHALA

ମେଷ : ଆଜି ଆପଣ ନକାରାତ୍ମକ ଚିନ୍ତାଧାରାରୁ ଦୂରରେ ରହିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରନ୍ତି | ଭାବପ୍ରବଣତାରେ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ | ବିଶେଷକରି ବକ୍ତବ୍ୟ ଉପରେ, ଯାହାଫଳରେ ସମ୍ପର୍କରେ କୌଣସି ଟେନସନ ଏବଂ ଭାଙ୍ଗିବା ନଥାଏ | ଶାରୀରିକ ଏବଂ ମାନସିକ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟରେ ଉନ୍ନତି ହୋଇପାରେ | ଚାପରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇଁ, ତୁମର ବ୍ୟାୟାମ ସିଷ୍ଟମରେ ନିଶ୍ୱାସ ପ୍ରଶ୍ୱାସକୁ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ କରିବା ଉଚିତ | କର୍ମକ୍ଷେତ୍ରରେ ପରିବର୍ତ୍ତନ ସମ୍ଭବ | ବ୍ୟବସାୟରେ ଏହି ନୂତନ ଯୋଜନା କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ ହେବ | ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଦେବତାଙ୍କ ଆଶୀର୍ବାଦ ସହିତ କାର୍ଯ୍ୟ ସଫଳ ହେବ |

ବୃଷ ରାଶି : ଜୀବନ ସାଥୀଙ୍କ ସମର୍ଥନ ଏବଂ ସାଥୀତା ପାଇବେ | ଭ୍ରମଣ ଅବସ୍ଥା ସୁଖଦ ହେବ | କଠିନ ପରିଶ୍ରମ ଦୃଷ୍ଟିରୁ ଆପଣ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ଲାଭ ପାଇବେ | ବିବାହିତ ଜୀବନରେ ମଧୁରତା ମଧ୍ୟ ଆସିବ | ଆଜି, ତୁମର ରାଶି ଚିହ୍ନରେ ଧନ ପାଇବା ପାଇଁ ବିଶେଷ ଚିହ୍ନ ଅଛି | ନିଜ ସହ ଧର୍ଯ୍ୟବାନ ହେବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରନ୍ତୁ ଏବଂ ଆପଣଙ୍କର ଶାରୀରିକ ଆବଶ୍ୟକତା ଉପରେ ଅଧିକ ଯତ୍ନବାନ ହୁଅନ୍ତୁ | ଆଜି ନୂଆ ବନ୍ଧୁ ସୃଷ୍ଟି କରିବା ଠାରୁ ଦୂରେଇ ରୁହନ୍ତୁ | ଆଜି ଆପଣ ଯାହା କୁହନ୍ତି ସେଥିପ୍ରତି ଧ୍ୟାନ ଦିଅନ୍ତୁ | ଆପଣଙ୍କ ନିକଟତର କେହି ଆପଣଙ୍କ ରହସ୍ୟ ଖୋଲିପାରିବେ |

ମିଥୁନ ରାଶି : ପାରିବାରିକ ଜୀବନ ପ୍ରସଙ୍ଗରେ କିଛି ସମସ୍ୟା ହୋଇପାରେ | ଶିଶୁର ଦାୟିତ୍। ପୂରଣ ହେବ | ଉତ୍ତେଜନାରେ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ | ଆର୍ଥିକ ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ବିପଦ କରନ୍ତୁ ନାହିଁ | ଆପଣଙ୍କ ପ୍ରିୟଜନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଥିବା ବିଷୟଗୁଡ଼ିକ ସମସ୍ୟାକୁ ଖରାପ କରିପାରେ | ଯଦି ଆପଣ ଜନ କଲ୍ୟାଣ ପାଇଁ କାର୍ଯ୍ୟ କରନ୍ତି ତେବେ ଆପଣ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ସିଦ୍ଧତା ଅନୁଭବ କରିବେ | ଆଜି ଟଙ୍କା ପ୍ରବାହିତ ହେବ | ଯେଉଁଠାରେ ଆୟ ହେବ, ସେଠାରେ ଅପଚୟ ଖର୍ଚ୍ଚ ମଧ୍ୟ ଅଛି | କର୍ମକ୍ଷେତ୍ରରେ ବିବାଦରୁ ଦୂରେଇ ରୁହନ୍ତୁ | ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ଜୀବନରେ ଟେନସନ ହେବ |

mithun

କର୍କଟ ରାଶି : ଆଜି, ତୁମେ ଜୀବନ ସାଥୀର ସୁଖ ପାଇବ | ପ୍ରେମ ସମ୍ବନ୍ଧରେ ଟେନସନର ଅବସ୍ଥା ସୃଷ୍ଟି ହୋଇପାରେ | ପ୍ରିୟଜନଙ୍କ ସହିତ ପାରସ୍ପରିକ ପାର୍ଥକ୍ୟ ହୋଇପାରେ | ଖର୍ଚ୍ଚ ଏବଂ ଋଣ ଆଜି ଆପଣଙ୍କ ଚିନ୍ତାର କାରଣ ହୋଇପାରେ, ତେଣୁ ଚିନ୍ତିତ ଭାବରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରନ୍ତୁ, ଅନାବଶ୍ୟକ ଖର୍ଚ୍ଚରୁ ଦୂରେଇ ରୁହନ୍ତୁ | ନଷ୍ଟ ହୋଇଥିବା କାର୍ଯ୍ୟରେ ସଫଳତା ମିଳିବ | ଟଙ୍କା ବିନିଯୋଗ କ୍ଷେତ୍ରରେ ମଧ୍ୟ ଆପଣ ସଫଳତା ପାଇବେ | ଆଜି ଜୀବନ ସାଥୀ ମଧ୍ୟ ପୂର୍ଣ୍ଣ ସମର୍ଥନ ପାଇବେ |

ସିଂହ ରାଶି : ବ୍ୟବସାୟିକ କାର୍ଯ୍ୟକଳାପ ପାଇଁ ଆଜି ଏକ ଅନୁକୂଳ ଦିନ | ପାରିବାରିକ ଜଟିଳତା ଅଧିକ ହୋଇପାରେ | ପରସ୍ପର ସହିତ ମତଭେଦ ପରିବାରରେ ମତଭେଦ ସୃଷ୍ଟି କରିପାରେ | ସମୟ ସହିତ, ତୁମେ ତୁମର ଜୀବନରେ ନୂତନ ପରିବର୍ତ୍ତନ ଦେଖିବାକୁ ପାଇବ | ସଞ୍ଚୟ ଯୋଜନାଗୁଡିକ ପରାମର୍ଶ କରିବାକୁ ନିଶ୍ଚିତ ହୁଅନ୍ତୁ | ଆଜି ଟଙ୍କା ଦୃଷ୍ଟିରୁ ଆଜି କୌଣସି ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଅନ୍ତୁ | ଯଦି ଆପଣ କୌଣସି ସ୍ଥାନରେ ବିନିଯୋଗ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି, ତେବେ ଆପଣ ଏହାକୁ ମଧ୍ୟ ସ୍ଥଗିତ କରିପାରିବେ | କିଛି ମାନସିକ ଚିନ୍ତା ଉପୁଜିବ |

କନ୍ୟା ରାଶି : ଆଜି, ପରିବାର ତୁମର କଠିନ କାର୍ଯ୍ୟରେ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ରୂପେ ରହିବ | ଯଦି ଆପଣ ଲାଭ ପାଇଁ ଏକ ପ୍ରକାର ବିନିଯୋଗ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି, ତେବେ ଆପଣ କରିପାରିବେ | କିନ୍ତୁ ବିନିଯୋଗ କରିବା ପୂର୍ବରୁ ଏହାର ସମସ୍ତ କାର୍ଯ୍ୟକଳାପ ଜାଣ | ଆଜି ଭାଗ୍ୟ ଆପଣଙ୍କୁ ସମର୍ଥନ କରିବ, ବିଶେଷ କରି ସମ୍ପତ୍ତି ଏବଂ ଭାଗ୍ୟ କ୍ଷେତ୍ରରେ | କାର୍ଯ୍ୟ ଚାପ ବଢିବା ସହିତ ଭୁଲ ହୋଇପାରେ | ସମ୍ମାନ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ | କାର୍ଯ୍ୟ ପ୍ରତି ଆଗ୍ରହ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ | ଆଜି ସଫଳତା ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ଆପଣଙ୍କ ଦ୍ୱାରରେ ଠକ୍ ଠକ୍ କରିବ |

kanya

ତୁଳା ରାଶି : ଖର୍ଚ୍ଚ ଆଶଙ୍କା ଦୃଶ୍ୟମାନ ହେଉଛି | ଆପଣଙ୍କୁ କାର୍ଯ୍ୟର ଗୁଣବତ୍ତା ବଜାୟ ରଖିବାକୁ ପଡିବ | ଘର ପରିବାର ସହିତ, ତୁମେ ତୁମର ପ୍ରିୟ ସାଙ୍ଗମାନଙ୍କ ସମର୍ଥନ ମଧ୍ୟ ପାଇପାରିବ | ସେବାରେ ଇଚ୍ଛାକୃତ ପଦବୀ ପାଇ ଆପଣ ଖୁସି ହେବେ | ଆଜି ତୁମର ଭଲ କାର୍ଯ୍ୟ ହେତୁ ତୁମେ ସବୁକିଛିରେ ସଫଳ ହେବ | ଯାନକୁ ଯତ୍ନର ସହିତ ଚଲାନ୍ତୁ, ଅପରିଚିତ ଲୋକଙ୍କୁ ବିଶ୍ୱାସ କରନ୍ତୁ ନାହିଁ ନଚେତ୍ ନିଆଯିବାକୁ ପଡିପାରେ | କୌଣସି କାରଣରୁ, ଆପଣଙ୍କୁ ଏକ ଅବାଞ୍ଛିତ ଯାତ୍ରା କରିବାକୁ ପଡିବ |

ବିଛା ରାଶି : ଆଜି ତୁମେ ତୁମର ମାନସିକ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ପ୍ରତି ଧ୍ୟାନ ଦିଅ, ଯାହା ଆଧ୍ୟାତ୍ମିକ ଜୀବନ ପାଇଁ ଆବଶ୍ୟକ | ସୃଜନଶୀଳତା ଏବଂ କଳ୍ପନା ପାଇଁ କୌଣସି ସ୍ଥାନ ରହିବ ନାହିଁ | ଆପଣ ଜଣେ ଦାୟିତ୍ ବାନ ବ୍ୟକ୍ତି ଏବଂ ପରିବାରର ବିଶ୍ୱାସ ମଧ୍ୟ ରହିଥାଏ | ତେଣୁ, ଆପଣ ଘରର ବିକାଶ ପାଇଁ ଚେଷ୍ଟା କରିବା ଉଚିତ୍ | ଆୟ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ ଏବଂ କର୍ମକ୍ଷେତ୍ରରେ ବାଧା ମଧ୍ୟ ଶେଷ ହୋଇପାରେ | ଏକ ନୂତନ କ୍ରମ ମଧ୍ୟ ମିଳିପାରିବ | ଆଜି ତୁମର ଶତ୍ରୁମାନେ ମଧ୍ୟ ପ୍ରଭାବହୀନ ହେବେ |

ଧନୁ ରାଶି : ଚାକିରି ଥିବା ଲୋକମାନେ ଆୟ ସହିତ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବେ | ତୁମର ବକ୍ତବ୍ୟ ଏବଂ ଆଚରଣରେ ତୁମେ ଏକ ସ୍ନେହପୂର୍ଣ୍ଣ ମନୋଭାବ ଦେଖାଇବ | ତୁମର ମାନସିକତା ଏବଂ ମନୋଭାବ ଉଭୟ ଆନନ୍ଦଦାୟକ ହେବ | ଆଜି, ତୁମେ ପୁରୁଣା ସମ୍ପର୍କୀୟ କିମ୍ବା ପରିଚିତମାନଙ୍କଠାରୁ ବହୁତ ସ୍ନେହ ପାଇବ | ଆର୍ଥିକ ପ୍ରସଙ୍ଗ ପାଇଁ ଦିନଟି ଅନୁକୂଳ ହେବ | ପାରସ୍ପରିକ ସମ୍ପର୍କ ମଜବୁତ ହେବ ଏବଂ ଗଣ୍ଠି ବାନ୍ଧିବା ପାଇଁ ଶୁଭ ଯୋଗ ଗଠନ ହେବ | ଆପଣ ଆଜି ବହୁତ ଯୁକ୍ତିଯୁକ୍ତ ଏବଂ ବ୍ୟବହାରିକ ହେବେ |

dhanu

ମକର ରାଶି : ଆୟର ଉତ୍ସ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ, ଯାହା ଆପଣଙ୍କ ଆୟ ବୃଦ୍ଧି କରିବ | କାର୍ଯ୍ୟ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଶୁଭଫଳ ଏବଂ ଉତ୍ତମ ସଫଳତା ହାସଲ କରାଯାଇପାରିବ | କାର୍ଯ୍ୟ ସମୟରେ ଆପଣ କିଛି ନୂତନ ସୁଯୋଗ ପାଇବେ | ତୁମର କଠିନ ପରିଶ୍ରମର ଭଲ ଫଳାଫଳ ମଧ୍ୟ ପାଇବ | ଆଜି ଗାଇ ରୁଟି ସହିତ ଖାଇବାକୁ ଦିଅ, ଏହା ତୁମର ଅସୁବିଧା ଦୂର କରିବ | ଆପଣଙ୍କ ନିକଟତର କେହି ଆପଣଙ୍କ ରହସ୍ୟ ଖୋଲିପାରିବେ | ତୁମର ଭାବନା ପ୍ରକାଶ କରିବାକୁ ଏହା ଏକ ଉପଯୁକ୍ତ ଦିନ ନୁହେଁ |

କୁମ୍ଭ ରାଶି : ଆତ୍ମବିଶ୍ୱାସ ଏବଂ ପଦବୀରେ ବୃଦ୍ଧି ଘଟିବ | ସମୟ ଅନୁସାରେ ସବୁକିଛି କରିବା ଫଳପ୍ରଦ ହୋଇପାରେ | ଆପଣଙ୍କୁ ଆର୍ଥିକ ଲାଭ ପାଇଁ ଅପେକ୍ଷା କରିବାକୁ ପଡିପାରେ | ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ପକ୍ଷପାତ କର ନାହିଁ, ଆପଣ ମଧ୍ୟ ଚାପର ଶିକାର ହୋଇପାରନ୍ତି | ଖର୍ଚ୍ଚ ବଢିପାରେ | ବନ୍ଦ ନକରି ନିୟମିତ ଭାବରେ ଆପଣଙ୍କର କାର୍ଯ୍ୟ ଜାରି ରଖନ୍ତୁ | ଅନ୍ୟମାନଙ୍କୁ ଧ୍ୟାନ ଦିଅ ନାହିଁ | ପରିବର୍ତ୍ତିତ ଜୀବନଶୈଳୀ ଉନ୍ନତ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଏବଂ ଜୀବନର ଉତ୍କର୍ଷ ଦିଗରେ ଏକ ପଦକ୍ଷେପ ହେବ |

ମୀନ ରାଶି : ଆଜି, ଆପଣ ଅସହାୟ ଲୋକଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ କରି ଉପକୃତ ହୋଇପାରିବେ | ଶିକ୍ଷା ସହ ଜଡିତ ଭଲ ସଫଳତା ପାଇବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି | ଏହି ସମୟରେ ଧର୍ମ ପ୍ରତି ଆଗ୍ରହ ବଢିପାରେ। ଆଜି ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିବା ନିର୍ମାଣ କାର୍ଯ୍ୟ ସନ୍ତୋଷଜନକ ଭାବେ ଶେଷ ହେବ | ଘର କାମରେ ବ୍ୟସ୍ତ ରହିବେ | ଆପଣ ଉପହାର କିମ୍ବା ସମ୍ମାନର ଲାଭ ପାଇବେ | ଆଜି ଆପଣ ଏକ ବିଶେଷ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ଭେଟି ପାରିବେ | ଆପଣ ପୂର୍ବ ଅପେକ୍ଷା ଆଜି ଅଧିକ ଭାବପ୍ରବଣ ହୋଇପାରନ୍ତି |

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *