dhana

ସୂର୍ଯ୍ୟଦେବଙ୍କ ଆଶ୍ରିବାଦ ପାଇଁ କରନ୍ତୁ ଏହି ଉପାୟ ଘରେ ହେବ ଧନର ବର୍ଷା – ଜାଣି ରଖନ୍ତୁ ।

NEWS

ବିଶ୍ୱାସ କରାଯାଏ ଯେ ଯଦି ବାସ୍ତୁର ପୂର୍ବ ଦିଗ ତ୍ରୁଟିମୁକ୍ତ, ତେବେ ଘରର ସଦସ୍ୟମାନେ ମଧ୍ୟ ଖୁସି ଏବଂ ସମୃଦ୍ଧ ଅଟନ୍ତି। ସୂର୍ଯ୍ୟ ଭଗବାନଙ୍କ ପୂଜା ପର୍ବ, ଗାଧୋଇବା ସହିତ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି। ଆଜି ସମସ୍ତ ଭକ୍ତ ଦିନସାରା ଭୋକରେ ରହିବେ ଏବଂ ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ପ୍ରସାଦ ଗ୍ରହଣ କରିବେ। ଛତ୍ର ପୂଜାରେ ସୂର୍ଯ୍ୟ ଭଗବାନଙ୍କର ବିଶେଷ ମହତ୍ତ୍ୱ ରହିଛି। ସୂର୍ଯ୍ୟ ଧନ, ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଏବଂ ଗତି ପ୍ରଦାନ କରେ।

ସୂର୍ଯ୍ୟ ହେଉଛି ସୃଷ୍ଟିର ଆଧାର। ବାସ୍ତୁରେ ମଧ୍ୟ ସୂର୍ଯ୍ୟ ଘରକୁ ବହୁତ ଗୁରୁତ୍ୱ ଦିଆଯାଇଛି। ବିଶ୍ୱାସ କରାଯାଏ ଯେ ଯଦି ବାସ୍ତୁର ପୂର୍ବ ଦିଗ ତ୍ରୁଟିମୁକ୍ତ, ତେବେ ଘରର ସଦସ୍ୟମାନେ ମଧ୍ୟ ଖୁସି ଏବଂ ସମୃଦ୍ଧ ଅଟନ୍ତି। ଛାତରେ କିଛି ବାସ୍ତୁ ଗ୍ରହଣ କରିବା, ସୂର୍ଯ୍ୟ ଭଗବାନଙ୍କ ପୂଜା ପର୍ବ ମଧ୍ୟ ଘରକୁ ଧନ ଆଣିଥାଏ।
ସୂର୍ଯ୍ୟ ଭଗବାନଙ୍କ ସହିତ ସାତୋଟି ଘୋଡାର ଚିତ୍ର ବାସ୍ତୁ ଅନୁଯାୟୀ,

puja 1

ଘରେ ସୂର୍ଯ୍ୟ ଭଗବାନଙ୍କ ସହିତ ସାତୋଟି ଘୋଡା ରଥର ଚିତ୍ର ରଖି ଅର୍ଥର ଅଭାବ ନାହିଁ। ବିଶ୍ୱାସ କରାଯାଏ ଯେ ଏହି ସକରାତ୍ମକ ଶକ୍ତି କରିବା ଦ୍ୱାରା ଘରେ ଆସେ ଏବଂ ସମୃଦ୍ଧତା ରହିଥାଏ। ଫଟୋଗ୍ରାଫି କରିବାବେଳେ ମନେରଖନ୍ତୁ ଯେ ଏହାର ଦିଗ ପୂର୍ବ ଦିଗରେ ରହିବା ଉଚିତ। ତମ୍ବାରେ ନିର୍ମିତ ସୂର୍ଯ୍ୟଙ୍କ ପ୍ରତିମୂର୍ତ୍ତିକୁରେ ରଖନ୍ତୁ ସୂର୍ଯ୍ୟ ଭଗବାନଙ୍କ

pujaaa

ଏକ ତମ୍ବା ପ୍ରତିମୂର୍ତ୍ତିକୁ ରଖିବା ଦ୍ୱାରା ମଧ୍ୟ ଲାଭ ହେବ ବୋଲି ବିଶ୍ୱାସ କରାଯାଏ। ବାସ୍ତୁରେ ଏହା ମଧ୍ୟ କୁହାଯାଇଛି ଯେ ଯଦି ତୁମେ ଏହି ତମ୍ବା ପ୍ରତିମୂର୍ତ୍ତିକୁ ତୁମର ଅଳଙ୍କାର ମଧ୍ୟରେ ରଖ, ତେବେ ଏହା ଧନ ବୃଦ୍ଧି କରେ। ବାସ୍ତୁ ଅନୁଯାୟୀ ରବିବାର ଦିନ ସୂର୍ଯ୍ୟୋଦୟ ପରେ ଲୁଣ ନିଅନ୍ତୁ ନାହିଁ ଏବଂ ସୂର୍ଯ୍ୟୋଦୟ ପୂର୍ବରୁ ଟଙ୍କା ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ଅଭିଯୋଗ ହଟାଯାଏ।

ରବିବାର ଦିନ ଦିନରେ ମିଠା ଜିନିଷ ଖାଆନ୍ତୁ ଏବଂ ରାତିରେ ଲୁଣରେ ତିଆରି ଖାଦ୍ୟ ନିଅନ୍ତୁ। ଏହି ଦିନ ନାଲି ଏବଂ ହଳଦିଆ ରଙ୍ଗର ପୋଷାକ ପିନ୍ଧନ୍ତୁ। ରବିବାର ଦିନ ଗୁଣ୍ଡ ବ୍ୟବହାର କରନ୍ତୁ। ରୋଷେଇ ଘରେ ଯେଉଁଠାରେ ଆଲୋକ ଆସେ ଯେଉଁଠାରେ ସୂର୍ଯ୍ୟ କିରଣ ପଡ଼େ, ସେଠାରେ ସକରାତ୍ମକ ଶକ୍ତି ରହିଥାଏ। ତେଣୁ ରୋଷେଇ ଘରେ ଥିବା ଆଲୋକକୁ ରଖନ୍ତୁ ସେହିଭଳି, ବାଥରୁମରେ ସୂର୍ଯ୍ୟ କିରଣ ପାଇଁ ମଧ୍ୟ ସ୍ଥାନ ଦିଅନ୍ତୁ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *