rasi

ଶନି ମକର ରାଶିରେ ବସିଛନ୍ତି ଜାଣନ୍ତୁ ଏହି ରାଶିର ଲୋକମାନେ କେବେ ଶନି ସାଡେ ସତୀଙ୍କଠାରୁ ସ୍ୱାଧୀନତା ପାଇବେ।

RASIPHALA

ମକର ରାଶିର ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ଶନି ସାଡେ ସତୀଙ୍କ ଦ୍ୱିତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ଚାଲିଛି। ଯାହା ସବୁଠାରୁ ଯନ୍ତ୍ରଣାଦାୟକ ବୋଲି ବିବେଚନା କରାଯାଏ। ମକର ରାଶିରେ ଶନି ସାଡେ ସତୀ ଶନି ବର୍ତ୍ତମାନ ନିଜ ସଙ୍କେତରେ ମକର ରାଶିରେ ବସିଛନ୍ତି। ବର୍ତ୍ତମାନ, ମକର ରାଶି ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ଶନି ସାଡେ ସତୀର ଦ୍ୱିତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ଚାଲିଛି। ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁଯାୟୀ, ଶନି ସାଡେ ସତୀଙ୍କ ତିନୋଟି ପର୍ଯ୍ୟାୟ ମଧ୍ୟରୁ ଏହି ପର୍ଯ୍ୟାୟ ସବୁଠାରୁ ଯନ୍ତ୍ରଣାଦାୟକ ବୋଲି ବିବେଚନା କରାଯାଏ।

ତଥାପି, ମକର ରାଶିର ଲୋକଙ୍କ ଉପରେ ଏହାର ଖରାପ ପ୍ରଭାବ ପଡ଼େ ନାହିଁ। କାରଣ ଶନି ଦେବ ଏହି ରାଶିର ଶାସକ ଗ୍ରହ। ଯେଉଁଥିପାଇଁ ଏହି ରାଶିର ଲୋକମାନଙ୍କର ଶନି ଦେବଙ୍କର ବିଶେଷ ଅନୁଗ୍ରହ ରହିଛି। ଶାନି ସାଡେ ସତୀରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇବା ପାଇଁ ମକର ରାଶି ଲୋକଙ୍କୁ ବର୍ତ୍ତମାନ ଅପେକ୍ଷା କରିବାକୁ ପଡିବ ଜାଣନ୍ତୁ। ମକର ରାଶି କେବେ ଶାନି ସାଡେ ସତୀଙ୍କଠାରୁ ସ୍ୱାଧୀନତା ପାଇବେ ମକର ରାଶି ଲୋକମାନେ 29 ମାର୍ଚ୍ଚ 2025 ରେ ଶନି ସାଡେ ସତୀଙ୍କଠାରୁ ସ୍ୱାଧୀନତା ପାଇବେ।

rasi4

ଏହି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ଶନି ମୀନରେ ପ୍ରବେଶ କରିବ। ଶନି ମୀନରେ ପ୍ରବେଶ କରିବା ମାତ୍ରେ ଶନି ସାଡେ ସତୀ ମେଷରେ ଆରମ୍ଭ କରିବେ।ଅନ୍ୟ ପକ୍ଷରେ ଏହାର ଶେଷ ପର୍ଯ୍ୟାୟ କୁମ୍ଭର ଲୋକଙ୍କ ଉପରେ ଆରମ୍ଭ ହେବ। ଶନିଙ୍କ ରାଶି ପରିବର୍ତ୍ତନ ମଧ୍ୟ 29 ଏପ୍ରିଲ 2022 ରେ ଘଟିବାକୁ ଯାଉଛି। ଏହି ସମୟରେ ଶନି କୁମ୍ଭରେ ପ୍ରବେଶ କରିବେ। କୁମ୍ଭରେ ଶନିଙ୍କ ପ୍ରବେଶ ସହିତ ଧନୁ ରାଶିର ଲୋକମାନେ ଶନି ସାଡେ ସତୀଙ୍କଠାରୁ ସ୍ୱାଧୀନତା ପାଇବେ।

rasi

ଏହି ସମୟରେ, ଏହାର ପ୍ରଥମ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ମୀନ ଉପରେ ଆରମ୍ଭ ହେବ।ଶନି ସାଡେ ସତୀ ସତର୍କତା ସମୟରେ କଣ ଗ୍ରହଣ କରିବେ ଏହି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ କୌଣସି ଭୁଲ୍ କରନ୍ତୁ ନାହିଁ ବିତର୍କରେ ଧରା ପଡ଼ନ୍ତୁ ନାହିଁ। କାରଣ ଶନି ସାଡେ ସତୀଙ୍କ ସମୟରେ କୋର୍ଟ ପରିସରକୁ ଯିବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି। ଏହା ସହିତ କୌଣସି ମହିଳାଙ୍କୁ ଅପମାନ କର ନାହିଁ। ଯତ୍ନର ସହ ଗାଡି ଚଲାନ୍ତୁ। ଯାତ୍ରା ସମୟରେ ସତର୍କ ରୁହନ୍ତୁ।

ମାଂସ ଏବଂ ମଦ୍ୟପାନ ଆଦୌ ଖାଆନ୍ତୁ ନାହିଁ। ବୃଦ୍ଧମାନଙ୍କୁ ଅପମାନ କର ନାହିଁ। ଶନିବାର ଏବଂ ମଙ୍ଗଳବାର ଦିନ କଳା କପଡା କିମ୍ବା ଚମଡ଼ା କିଣିବା ଠାରୁ ଦୂରେଇ ରୁହନ୍ତୁ। ବିପଦପୂର୍ଣ୍ଣ କାର୍ଯ୍ୟ କରିବା ଠାରୁ ଦୂରେଇ ରୁହନ୍ତୁ। ଶନି ସାଡେ ସତୀଙ୍କ ପ୍ରତିକାର ପ୍ରତି ଶନିବାର ଦିନ ଭଗବାନ ଶନିଙ୍କୁ ପୂଜା କରନ୍ତୁ। ହନୁମାନ ଚାଲିସା ପଢ଼ନ୍ତୁ। ମହାପ୍ରଭୁ ଜୟ ମନ୍ତ୍ର ପାଠ କରୁଥିବାବେଳେ ଭଗବାନ ଶିବଙ୍କୁ ପୂଜା କରନ୍ତୁ। ଗରିବ ଏବଂ ଅସହାୟ ଲୋକଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ କର। କଳା ପିମ୍ପୁଡ଼ିକୁ ଚିନି ଖାଇବାକୁ ଦିଅ। ପ୍ରତିଦିନ ଶନି ମନ୍ତ୍ର ଜପ କରନ୍ତୁ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *