rasi

ନଭେମ୍ବରରେ ମାତା ଲକ୍ଷ୍ମୀଙ୍କ ଦ୍ଵାରା କେଉଁ ରାଶି ଆଶୀର୍ବାଦ ପ୍ରାପ୍ତ ହେବେ ନଭେମ୍ବର 2021 ର ମାସିକ ରାଶିଫଳ ଜାଣନ୍ତୁ।

RASIPHALA

ଇଂରାଜୀ କ୍ୟାଲେଣ୍ଡରର ଏକାଦଶ ମାସ, ନଭେମ୍ବର 2021 ଏବେ ଏବେ ଆରମ୍ଭ ହୋଇସାରିଛି ଏହି ମାସରେ ଦିୱାଲୀ ଏବଂ ଧନତେରସ ଭଳି ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ପର୍ବ ଅଛି ନଭେମ୍ବରରେ ମା ଲକ୍ଷ୍ମୀ କେଉଁ ରାଶି ଚିହ୍ନକୁ ଆଶୀର୍ବାଦ କରିବେ କାହାର ଭାଗ୍ୟ ଉଜ୍ଜ୍ୱଳ ହେବ ନଭେମ୍ବର 2021 ପାଇଁ ମାସିକ ରାଶିଫଳ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଜାଣନ୍ତୁ। ନଭେମ୍ବର 2021 ରାଶିଫଳ ନଭେମ୍ବରରେ ମାତା ଲକ୍ଷ୍ମୀଙ୍କ ଦ୍ଵରା କେଉଁ ରାଶି ଆଶୀର୍ବାଦ ପ୍ରାପ୍ତ ହେବ, ନଭେମ୍ବର 2021ର ମାସିକ ରାଶିଫଳ ଜାଣନ୍ତୁ। ନଭେମ୍ବର 2021 ପାଇଁ ମାସିକ ରାଶିଫଳ ପ୍ରଥମେ ମେଷ ଆପଣ ବଡ଼ ଆକାରର ଆର୍ଥିକ ପାଇବେ ରୋମାନ୍ସ ଏବଂ ପ୍ରେମ ପାଇଁ ସମୟ ଆସିଛି। ତୁମେ ତୁମର ସାଥୀ, ସାଥୀ ଜୀବନ ସାଥୀ ପ୍ରତି ସ୍ନେହପୂର୍ଣ୍ଣ ଭାବନା ଏବଂ ଉତ୍ସାହରେ ପରିପୂର୍ଣ୍ଣ ହେବ। ଜଣେ ରାଜନୈତିକ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ଭେଟିବେ। କଠିନ ଏବଂ ଆବଶ୍ୟକ ଖର୍ଚ୍ଚ ବର୍ତ୍ତମାନ ଆସିବ, କିନ୍ତୁ ସେମାନେ ଆପଣଙ୍କୁ ଅଧିକ ବିଭ୍ରାନ୍ତ କରିବେ ନାହିଁ। ଏଗୁଡ଼ିକ ସମ୍ଭବତ ଆପଣଙ୍କ ପିଲାମାନଙ୍କର ଭବିଷ୍ୟତ ପାଇଁ ବିନିଯୋଗ ହୋଇପାରେ।

ଦ୍ଵିତୀୟରେ ବୃଷ ଆପଣ ଏକ ଭିନ୍ନ ଉପାୟରେ ସୁଖ ଅନୁଭବ କରିବେ। ତୁମର ଲକ୍ଷ୍ୟ ହାସଲ କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିବେ। ଆପଣ କେବଳ ଆପଣଙ୍କର ଆୟ ଏବଂ ଆର୍ଥିକ ଦିଗକୁ ପୁନ ସଂଗଠିତ କରିବେ ନାହିଁ ବରଂ ଆପଣଙ୍କର ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଜୀବନଶୈଳୀକୁ ମଧ୍ୟ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରିବେ। ଏହି ପ୍ରକ୍ରିୟାରେ ଆପଣ ନୂତନ ଉପକରଣ, ଘର ପାଇଁ ନୂତନ ସୁବିଧା ହାସଲ କରିବେ। ଜୀବନରେ ଆପଣ ହାସଲ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଥିବା ସ୍ତର ପାଇଁ ଆପଣ କଠିନ ପରିଶ୍ରମ କରିବେ। ଏହା ଚାପ ଏବଂ ବ୍ୟସ୍ତତାର ସମୟ କିନ୍ତୁ କାର୍ଯ୍ୟ ପାଇଁ ଏହା ଅତ୍ୟନ୍ତ ଗର୍ବର ସମୟ, ଏହାର ଅର୍ଥ ନୁହେଁ ଯେ ଆପଣ ଘର, ପରିବାରରୁ ଦୂରେଇ ଯିବା ଉଚିତ୍, ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରନ୍ତୁ। ତୃତୀୟରେ ମିଥୁନ ରୋମାଣ୍ଟିକ ସମ୍ପର୍କ ଠାରୁ ଆରମ୍ଭ କରି ପାରିବାରିକ ସ୍ତର ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ, ସମ୍ପର୍କଗୁଡିକ ପ୍ରତିଷ୍ଠିତ ରହିବ ଏବଂ ଆପଣ ଉଭୟଙ୍କୁ ଉପଭୋଗ କରିବେ। ଆପଣଙ୍କ ରାଶି ଚିହ୍ନରେ ମଧ୍ୟ ଭାବନା ସୃଷ୍ଟି ହୁଏ ଏବଂ ସେମାନେ ପ୍ରାୟତ ସେମାନଙ୍କୁ ଦେଖାଇବାକୁ ଏଡ଼ାନ୍ତି। ଆରାମ ମିଳିବ ଏବଂ ମସ୍ତିଷ୍କର ଶକ୍ତି ମଧ୍ୟ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ।

rasi4

ତୁମେ ଅତୀତର ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜିଂ ପରିସ୍ଥିତିରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇବ ଏବଂ କୌଣସି ରଣନୀତି କରିବାର ଆବଶ୍ୟକତା ନାହିଁ, କିନ୍ତୁ ତୁମେ ତୁମର ଭବିଷ୍ୟତ, ନୂତନ ଦୁନିଆରେ ତୁମର ସ୍ଥାନ ବିଷୟରେ ଚିନ୍ତା କରି ତାହା କରିବ ତୁମର କାର୍ଯ୍ୟ ଏବଂ ପସନ୍ଦ ଠିକ୍ ହେବ। ଧର୍ମ-କର୍ମ ସମାଜ, ସମାରୋହ ଏବଂ ରୀତିନୀତି ପ୍ରତି ଆଗ୍ରହ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ। ଚର୍ତୁଥରେ କର୍କଟ ଆର୍ଥିକ ଦୃଷ୍ଟିକୋଣରୁ ଆପଣଙ୍କୁ ସାମାନ୍ୟ ସମସ୍ୟାର ସାମ୍ନା କରିବାକୁ ପଡିପାରେ, କାରଣ ଆପଣଙ୍କର ଖର୍ଚ୍ଚ ଆପଣଙ୍କ ଆୟଠାରୁ ଅଧିକ ହେବ। ଦୈନନ୍ଦିନ ଜୀବନରେ ଟେନସନ ହେବ। ଅର୍ଥନୈତିକ ଦିଗ ଉପରେ ଧ୍ୟାନ ଦେବାର ଆବଶ୍ୟକତା ଅଛି। ଭ୍ରମଣ ଯୋଜନାରେ ଅସୁବିଧା ହୋଇପାରେ। ସାମାନ୍ୟ ଦୁର୍ଘଟଣା କିମ୍ବା ଅସୁସ୍ଥତାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି। ଘରେ ରହିବା ଭଲ ହେବ। ରୋମାଣ୍ଟିକ୍ ସମ୍ପର୍କରେ ମଧ୍ୟ ଚାପ ରହିବ ଏବଂ ସେମାନେ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜିଂ ହୋଇପାରନ୍ତି। ତୁମର ବୁଝାମଣା ଏବଂ ଅନ୍ତକରଣର ସାହାଯ୍ୟ ନେଇ ଏହି ସମସ୍ତ ପ୍ରତିବନ୍ଧକକୁ ହଟାଇବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କର।

ପଞ୍ଚମରେ ସିଂହ ଏକ ନୂତନ ଯୋଜନା ଆରମ୍ଭ, ନୂତନ ଲୋକଙ୍କ ସହଯୋଗ, ପାରିବାରିକ ଦାୟିତ୍ୱ ପୂରଣ, ଆର୍ଥିକ ଯୋଜନାରେ ସଫଳତା ବ୍ୟବସାୟ କ୍ଷେତ୍ରରେ କରାଯାଇଥିବା ପ୍ରୟାସ ଫଳପ୍ରଦ ହେବ। ତୁମର ରାଶିର ଅନ୍ୟ ଲୋକଙ୍କ ପରି, ତୁମେ ମଧ୍ୟ ତୁମର ଗୋପନୀୟତାକୁ ସର୍ବସାଧାରଣଙ୍କ ଆଖିରୁ ଦୂରେଇ ରଖିବାକୁ ଚାହୁଁଛ। ଅପରପକ୍ଷେ ଏହି କ୍ଷେତ୍ରରେ ତୁମର କାର୍ଯ୍ୟ, ତୁମର ଲକ୍ଷ୍ୟ ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟ ପରି ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ସ୍ଥାନ ଦୃଷ୍ଟିକୋଣରୁ ଏହି ସମୟ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ହେବ ପରିବାରରେ ଶାନ୍ତି ଅନୁକୂଳ ପରିବେଶ ରହିବ। ଏଥିପାଇଁ ଆପଣ ଏହି କାରଣଗୁଡ଼ିକର ଅବଦାନ ପାଇବେ। କନ୍ୟା ପାରିବାରିକ ଦାୟିତ୍ୱ ପୂରଣ କରିବାରେ କିଛି ବାଧା ଆସିବ। ବ୍ୟବସାୟରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିବାକୁ କିଛି ବାହାର ଲୋକ ଉପଲବ୍ଧ ହେବେ ମନେ ରଖାଯାଇଥିବା ଯେକୌଣସି ପୁରୁଣା ଭାର ହାଲୁକା ହେବ, ଅନାବଶ୍ୟକ ଖର୍ଚ୍ଚ ବହନ କରିବାକୁ ପଡିବ। ତୁମର ବ୍ୟବସାୟ ଏବଂ ବିଶେଷକରି ତୁମର ଭବିଷ୍ୟତ ଯୋଜନା ବିଷୟରେ ତୁମେ ଗୋପନୀୟ ରହିବ।

rasi1

ତୁମର କାର୍ଯ୍ୟକଳାପର ବିଷୟ ଏବଂ ଦିଗ ବିଷୟରେ କେହି ଜାଣିବାକୁ ଚାହାଁନ୍ତି ନାହିଁ। ଷଷ୍ଠରେ ତୁଳା ଯଦି ଆପଣ ଆଜି ବ୍ୟବସାୟରେ କୌଣସି ନୂତନ କାର୍ଯ୍ୟ ଆରମ୍ଭ ନକରନ୍ତି, ତେବେ ଏହା ଭଲ ହେବ। ନିୟୋଜିତ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ଅବସ୍ଥାରେ ଉନ୍ନତି, ବରିଷ୍ଠ-ଜୁନିଅର ଅଧିକାରୀଙ୍କ ସମର୍ଥନ ରହିବ। ତୁମର ବ୍ୟକ୍ତିତ୍ୱ କେବଳ ତୁମକୁ ସଂପୂର୍ଣ୍ଣ ଅନୁଭବ କରେ ନାହିଁ, ବରଂ ପରିବାର ସ୍ତରରେ ତୀବ୍ରତା ମଧ୍ୟ ଆଣିଥାଏ। ତୁମେ ତୁମର କ୍ରୋଧକୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରିବ ଏବଂ ପରିବାରରେ ଏକତା ଏବଂ ତୀବ୍ରତା ରହିବ। ଅନ୍ୟମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ତୁମର ଲୋକପ୍ରିୟତା, ପ୍ରେମ ଏବଂ ପାରିବାରିକ ସମ୍ପର୍କରେ ସମନ୍ୱୟ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ। ଉଭୟ ଘରେ ଏବଂ କାର୍ଯ୍ୟରେ ଆପଣଙ୍କୁ ବହୁତ କିଛି କରିବାକୁ ପଡିବ। ସପ୍ତମରେ ବିଛା ରାଶି ଅନାବଶ୍ୟକ ଭାବରେ ଭୁଲ ବୁଝାମଣା ସୃଷ୍ଟି କରନ୍ତୁ ନାହିଁ। ଆପଣଙ୍କ ଚାରିପାଖରେ ଥିବା ପରିବେଶକୁ ଶାନ୍ତ ରଖିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରନ୍ତୁ। ଅପ୍ରତ୍ୟାଶିତ ଲାଭ ହେବ। ଆଜି ଆପଣ ନିଜ ପତ୍ନୀ ଏବଂ ପିଲାମାନଙ୍କ ସହିତ କିଛି ମନୋରମ ସ୍ଥାନକୁ ଯାତ୍ରା କରିବେ। ଆପଣ ପୁଞ୍ଜି ବିନିଯୋଗ, ଅର୍ଥ ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ତତ୍ପରତା ଦେଖାଇ ନାହାଁନ୍ତି,

ତେଣୁ ଆପଣ ଏହି ଦିଗରେ ନିଶ୍ଚିତ ଅଟନ୍ତି। କଡା ପଦକ୍ଷେପ ନେବା ଆବଶ୍ୟକ ହେବ। ଅଷ୍ଟମରେ ଧନୁ ଏହା ତୁମର ଅନୁକୂଳ ସମୟ ତେଣୁ ଅଗ୍ରଗତି ନିଶ୍ଚିତ ହେବ କିନ୍ତୁ ମାମଲା ସେଠାରେ ଶେଷ ହୁଏ ନାହିଁ ଏହି ପାର୍ଶ୍ୱରୁ ଏକ ଅଦ୍ଭୁତ ଧାରା ଆରମ୍ଭ ହେବ। ଆପଣଙ୍କୁ ଆଭ୍ୟନ୍ତରୀଣ ବିବାଦର ସାମ୍ନା କରିବାକୁ ପଡିପାରେ। ଏହା କଠିନ ପରିଶ୍ରମ ଏବଂ ପୁରସ୍କାରର ସମୟ କାର୍ଯ୍ୟ ବ୍ୟବସାୟ ଉପରେ ବିଶେଷ ଗୁରୁତ୍ୱ ଦିଆଯିବ। ସୁଖ ଏବଂ ଦୁଖର ଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଭାବନା ରହିବ। ଏହା ସହିତ ତୁମେ ସନ୍ତୁଳନ ଧୈଯ୍ୟ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ଉପରେ ଗୁରୁତ୍ୱ ଦେବ। ମାନସିକ ଶାନ୍ତି ବଜାୟ ରଖନ୍ତୁ ଏବଂ ଯେତେବେଳେ ଆପଣ ଶାରୀରିକ ଭାବରେ କ୍ଳାନ୍ତ ଅନୁଭବ କରନ୍ତି ତେବେ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ବିଶ୍ରାମ ନିଅନ୍ତୁ, ନଚେତ୍ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ସହ ଜଡିତ ସମସ୍ୟା ହୋଇପାରେ। ନବମରେ ମକର ରାଶି ଏହା ଅର୍ଥ ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ କିମ୍ବା ଆର୍ଥିକ ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ଅନେକ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେବାକୁ ପଡିବ, ସତର୍କ ହେବାର ସମୟ ଆସିଛି। ବିଗତ ଦିନର ଲାଭ ବର୍ତ୍ତମାନ ଅଧିକ ହେବ। ଆପଣ ଅନ୍ୟ ଲୋକଙ୍କ ସହ ଆରାମରେ ଅନୁଭବ କରିବେ ଏବଂ ଏହାକୁ ଉପଭୋଗ କରିବେ। ମଜା, ରୋମାନ୍ସ ପାଇଁ ସମୟ ଆସିଛି। ସଜାଗ ରୁହ।

ଆର୍ଥିକ ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ସନ୍ତୁଳନ ବଜାୟ ରଖନ୍ତୁ। ଦଶମରେ କୁମ୍ଭ ରାଶି ବନ୍ଧୁ କିମ୍ବା ସମ୍ପର୍କୀୟଙ୍କ ସାହାଯ୍ୟରେ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ସଫଳତା ହାସଲ ହେବ। ତୁମେ ଧାର୍ମିକ କାର୍ଯ୍ୟରେ ଆଗ୍ରହ ଦେଖାଇବ, ତୁମେ ସରକାରଙ୍କଠାରୁ ଟେନସନ ପାଇବ ଏବଂ ନୂତନ କାର୍ଯ୍ୟ ଦିଗରେ ଅଗ୍ରଗତି ହେବ। ଆୟର ମାଧ୍ୟମ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ, ଆଜି ଆପଣ ବହୁତ ଭାଗ୍ୟବାନ ବୋଲି ପ୍ରମାଣ କରିବେ। କାରଣ ଆପଣ ଅତୀତରେ ବିନିଯୋଗ କରିଥିବା ପୁଞ୍ଜି, ଆପଣ ବର୍ତ୍ତମାନ ଏହାର ଫଳ ପାଇବେ କିନ୍ତୁ କେବଳ ଏହା ଉପରେ ଅଟକି ଯାଅ ନାହିଁ, ଭବିଷ୍ୟତ ପାଇଁ ମଧ୍ୟ ବିନିଯୋଗ ଜାରି ରଖ। ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ସଂପର୍କରେ କିଛି ରଙ୍ଗୀନ ମନୋଭାବ ରହିବ ଏବଂ କିଛି ଖର୍ଚ୍ଚ ଦେବା ପରେ ହିଁ ସେ ରାଜି ହେବେ। ଶେଷରେ ମିନ ଏହି ମାସରେ ଅର୍ଥନୈତିକ ବ୍ୟବସାୟ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଚାଲିଥିବା ପ୍ରୟାସ ସଫଳ ହେବ। ପ୍ରଶାସନିକ ସେବା ବ୍ୟାଙ୍କିଂ ଆଇନ ସେବା ରାସାୟନିକ ଇତ୍ୟାଦି ବ୍ୟବସାୟ ଏବଂ ସେବା ସହିତ ଜଡିତ ଲୋକମାନେ ନୂତନ ରାସ୍ତା ଦେଖିବେ। ଆପଣ ବିଳାସପୂର୍ଣ୍ଣ ଢ଼ଙ୍ଗରେ ଜୀବନ ବଞ୍ଚିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି ମନୋରଞ୍ଜନ, ଆତିଥ୍ୟରେ ବ୍ୟସ୍ତ ରହିବେ। ଏସବୁ ମହଙ୍ଗା ହେବ, କିନ୍ତୁ ଆପଣ ଏହାକୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରିବାରେ ସମର୍ଥ ହେବେ। ଆୟ ବଢାଇବାକୁ ତୁମର ଇଚ୍ଛା ତୁମକୁ ଅଧିକ କାମ କରିବ କିମ୍ବା ରୋଜଗାରର ଅନ୍ୟ ମାଧ୍ୟମ ଖୋଜିବ, ଲେଖିବ ଏବଂ ତୁମ ପରିବାର ପାଇଁ ଏକ ନିର୍ଦ୍ଦିଷ୍ଟ ଜୀବନ ଶୈଳୀ ବଜାୟ ରଖିବା ପାଇଁ ଅଧିକ କିଛି କରିବ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *