rasi

୧୫ ନଭେମ୍ବର ସୋମବାର ୨୦୨୧ ଆସନ୍ତା କାଲିର ରାଶିଫଳ – କାର୍ତ୍ତିକ ମାସ ଆରମ୍ଭରେ -କେମିତି କଟିବ ଆପଣଙ୍କ ଦିନ |

RASIPHALA

ମେଷ ରାଶି : ଆଜି କେଉଁ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଥିବା ସମୟରେ ମନରେ ଦ୍ୱେଷ ଭାବନା ବିଲକୁଲ୍ କରନ୍ତୁ ନାହିଁ , ବିଦେଶୀ ସଂମ୍ପର୍କ ବାଲା ଲୋକଙ୍କ କିଛି ଅଚାନକ ଲାଭ ମିଳିବ , ଓ ଯାତ୍ରା ବି ହୋଇପାରିବ , ପରିବାରର ସହଯୋଗ ମିଳିବ , ଦାମ୍ପତ୍ୟ ଜୀବନ ସୁଖଦ ରହିବ , ଯୋଜନା ଫଳିଭୁତ ହେବ , ଘର ପରିବାରରେ ଧାର୍ମିକ କାର୍ଯ୍ୟ ହୋଇପାରେ , ଅଚାନକ ବିବାହର ଶୁଭ ସମାଚାର ମିଳିବାର ଯୋଗ ହେଉଛି , ଶାନ୍ତ ଓ ଚିନ୍ତା ରହିତ ଚେଷ୍ଟା କରିବ , ଏଥିରେ ଆପଣଙ୍କ ଭାବିବା ଶକ୍ତି ବଢିବ ।

ବୃଷ ରାଶି : ଆଜି ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ବିଶେଷ ରୁପରେ ଧ୍ୟାନ ରଖିବାକୁ ହେବ , ଛୁଆଙ୍କ ପ୍ରଗତି ଆପଣଙ୍କୁ ଖୁସି ରହିବ , ଆଜି ଆପଣଙ୍କ ସଫଳତା ବହୁତ ପାଖାପାଖି ରହିବ , ନିଜ ବିରୋଧୀଙ୍କ ଉପରେ ବିଜୟ ହାସିଲ୍ ଆପଣଙ୍କୁ ସନ୍ତୁଷ୍ଟି ବଢିବ , ଅଜଣା ଲୋକଙ୍କ ଉପରେ ବିଶ୍ୱାସ ନ କରନ୍ତୁ , ଆପଣଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟରୁ ଅଧିକାରୀଗଣ ସନ୍ତୁଷ୍ଟ ହେବେ , ଜରୁରୀ କାର୍ଯ୍ୟ ପ୍ରାଥମିକତା ପୁର୍ଣ୍ଣ କରିବେ , ମାନସିକ ଶାନ୍ତି ତ ରହିବ , କିନ୍ତୁ ସ୍ୱଭାବର ଚିଡଚିଡାପଣ ହୋଇପାରେ  ପାରିବାରିକ କାମ କରିବାର ଆଜି ଆପଣଙ୍କ ସାଥ୍ ମିଳିବ ।

ମିଥୁନ ରାଶି : ଆପଣଙ୍କ ରୋଜଗାରର ନୁଆ ଅବସର ଖୋଲିଯିବ , ଆପଣଙ୍କ କିଛି ମହତ୍ତ୍ୱକାଂକ୍ଷାଗୁଡିକ ପୁରା ହୋଇଯିବ , ଓ ଆପଣଙ୍କ ଦ୍ୱାରା କିଛି ନୁଆ ଅଧିଗ୍ରହଣ ହୋଇପାରେ , କେଉଁ ବଡ କାମ ଦାୟିତ୍ୱ ଆପଣଙ୍କୁ ଦିଆଯାଇପାରିବ , ରୋମାନ୍ସ ପାଇଁ ଭଲ ଦିନ ଅଛି , ଚାକିରି ପ୍ରମୋଶନ ମିଳିପାରେ , ପ୍ରସନ୍ନତା ରହିବ , ରାଜନୈତିକ ଲାଭ ପ୍ରାପ୍ତି ହେବ , ଲଭ୍ ଲାଇଫ୍ ଶାନଦାର୍ ରହିବ , ଦରକାର ସାହାର୍ଯ୍ୟ କରିବାର ଆଜି ଛୋଟ ମୋଟ ଜିନିଷ ବଡ ଫାଇଦା ହୋଇପାରିବ ।

mithun

କର୍କଟ ରାଶି : ଆଜି ଆପଣ ନିଜ ଜ୍ଞାନ ବଢାଇବାର ଚେଷ୍ଟା କରିବେ , ଅଚାନକ ଧନ ପ୍ରାପ୍ତିର ଯୋଗ ଅଛି , ଆପଣଙ୍କୁ ଅତ୍ୟାଧିକ ଲୋକପ୍ରିୟତା ପାଇବେ ,ଓ ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କ ପୁର୍ଣ୍ଣ ସହଯୋଗ ପ୍ରଦାନ କରିବେ , ଆପଣଙ୍କୁ ଅବାଞ୍ଚିତ ଅତିଥି ଙ୍କ ମିଳୁଥିବା ସମୟ ନିଜ ଭାବନାକୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ରଖିବାର ଚେଷ୍ଟା କରିବେ , ଯଦି କେଉଁ ନୁଆ ବାହାନ କିଣିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି ତେବେ ଆଜି କିଣି ନିଅନ୍ତୁ , ସରକାରୀ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ଅଟକିଥିବା କାମରେ ଗତି ଆସିବ , ବେପାର ବ୍ୟବସାୟ ଭଲ ଚଳିବ

ସିଂହ ରାଶି : ମାନସିକ ସନ୍ତୁଷ୍ଟି ପ୍ରାପ୍ତି ହେବ , ଲୋକେ ଆପଣଙ୍କୁ ଉପଦେଶ ଦେଇପାରିବେ , ଆପଣଙ୍କୁ ନିଜ ଶତ୍ରୁଙ୍କ ବିଜୟ ପ୍ରାପ୍ତି ହେବ , ଭାଇ ଭଉଣୀ ପାଇଁ ଶୁଭ ସମୟ ନାହିଁ , ବେପାରୀ ନିଜ ବେପାରରେ ଧନ ଲଗାତାର ନୁଆ କାର୍ଯ୍ୟର ପ୍ରାରମ୍ଭ କରିପାରିବେ , ଓ ଭବିଷ୍ୟରେ ଯୋଜନା ହୋଇପାରିବେ , ଆପଣଙ୍କୁ ନିଜ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ଠିକ୍ ଭାବେ ଏହାର ଉପଯୋଗ କରିବାକୁ ହେବ , କେଉଁ ଅସହାୟ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ସହାୟତା କରିପାରିବେ ।

କନ୍ୟା ରାଶି : ଯଦି ଆପଣ ବେପାରୀ ଅଛନ୍ତି ତେବେ ଆଜି ଆପଣଙ୍କ ବେପାରରେ ଧନ ଲାଭ ହେବ , ଆପଣଙ୍କ ପାଖରେ ନୁଆ ଅଧିଗ୍ରହଣ ହୋଇପାରିବେ , ଯିଏ ଆପଣଙ୍କ ଜୀବନର୍ ଅଧିକା ଆରାମଦାୟକ ବନାଇବ , ବେପାର ପାଇଁ ଆଜିର ଦିନ ବହୁତ ଭଲ ଅଛି । କେଉଁ ଧାର୍ମିକ ସ୍ଥଳର ଦର୍ଶନରୁ ଚିନ୍ତା କମ୍ ହେବ , ଉର୍ଜାର ସଂଚାରରୁ ମନ ଖୁସି ହେବ , ନୁଆ କାର୍ଯ୍ୟର ଆରମ୍ଭ କରିବାପାଇଁ ଦିନ ଭଲ ଅଛି । ଶେୟାରରେ ପଇସା ଲଗାଇଲେ ପ୍ରଥମେ କଥାବାର୍ତ୍ତା କରନ୍ତୁ ।

kanya

ତୁଳା ରାଶି : ତୁଳା ରାଶି ବାଲା ନିଜକୁ କାବୁ କରିବା ଦରକାର ପଡୁଛି , ଆପଣଙ୍କୁ ବାହାନ ଚଲାଉଥିବା ସମୟରେ ସତର୍କ ରହିବାର ଆବଶ୍ୟକତା ରହିବାର ଅଛି , ଆପଣ ବହୁତ ଖୁସି ହୋଇପାରିବେ , ଆପଣ ପରିସ୍ଥିତିରେ ପଡିଲେ ସ୍ଥାନ ଛାଡିବାକୁ ମନ ହେବ , କେଉଁ ସରକାରୀ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ଅଟକିଥିବା କାମ ପୁରା ହେବ , ଶୁଭ ସମାଚାର ମିଳିବ , ଛାତ୍ରଙ୍କର ପାଠପଢାରେ ଧ୍ୟାନ ବଢିବ , ଏହି ରାଶିର ଛାତ୍ର ଆଜିର ଲକ୍ଷ୍ୟ ଉପରେ ଫୋକସ୍ କରିବାର ଦରକାର ଅଛି ।

ବିଛା ରାଶି : ଆଜିର ଦିନ ଖୁସି ନେଇକରି ଆସିବ , ଆପଣଙ୍କ ଜୀବନସାଥୀ ମୁଡ୍ ଠିକ୍ ରହିବ , ପ୍ରେମ ବି ମିଳିବ , ବିବାହ ଯୋଗ୍ୟ ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ବିବାହର ସଂମ୍ପର୍କ ଆସିପାରେ , ପାରିବାରିକ ଜୀବନ ସାନଦାର୍ ରହିବ , ବ୍ୟବସାୟ ଓ ରୋମାନ୍ସରେ ରୁଚି ମିଳିବ , ଆପଣଙ୍କ ନୁଆ କାର୍ଯ୍ୟଶୈଳୀ ଆପଣଙ୍କୁ ନୁଆ ପରିଣାମ ଦେବ , ଯାହା ଦ୍ୱାରା ମନ ପ୍ରସନ୍ନତା ଭରା ରହିବ , ବିରୋଧୀ ପକ୍ଷ ଆଜି ଆପଣଙ୍କୁ ଭ୍ରମିତ କରିବାର ଚେଷ୍ଟା କରିବେ ।

ଧନୁ ରାଶି : ଆପଣଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟ ସରଳତାରେ ପୁରା ହେବ , ବିତ୍ତିୟ ମୁଦ୍ଧାକୁ ସମାଧାନ କରିବାକୁ କିଛି ସମୟ ଲାଗିପାରେ , କେଉଁ ବି ମହତ୍ତ୍ୱପୁର୍ଣ୍ଣ ନିର୍ଣ୍ଣୟ ନେବା ପୂର୍ବରୁ ଭଲ ଭାବେ ବୁଝିଯାଆନ୍ତୁ , କ୍ରୋଧରେ ବୁଦ୍ଧି ହରାଇପାରନ୍ତି , ଆପଣ ଏକ ମଜବୁତ୍ ବ୍ୟକ୍ତି ରୁପରେ ପ୍ରମାଣିତ ହେବେ , ବାହାନ ମେସିନାରୀ ଇତ୍ୟାଦି ଆଦି ପ୍ରୟୋଗ କରନ୍ତୁ ନାହିଁ  କେଉଁ ସଂମ୍ପର୍କୀୟ କେଉଁ କଥାକୁ ନେଇ ବିବାଦ ହୋଇପାରେ , କେଉଁ ସଂମ୍ପର୍କିୟ କେଉଁ କଥାକୁ ନେଇ ବିବାଦ କରିପାରନ୍ତି , ଆଜି ଆପଣଙ୍କ ସେହି ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ଠାରୁ ଦୂରେଇ ରହିବାର ଦରକାର ଅଛି , ଯାହାକୁ ଆପଣ ରିଆକ୍ଟ କରୁଛନ୍ତି ।

dhanu

ମକର ରାଶି : ଆଜି ଆପଣଙ୍କ ସବୁ ଇଚ୍ଛା ପୁରା ହେବ , ଆପଣଙ୍କ ପରିବାରରେ ଆର୍ଥିକ ସ୍ଥିତି ବହୁତ ଭଲ ହେବ , ବେପାରିକ ଗତିବିଧିଗୁଡିକ ଭଲ ଲାଭ ମିଳିବ , ବିତ୍ତିୟ ମାମଲାରେ ସାବଧାନତା ରହିବାକୁ ହେବ , ଆପଣଙ୍କ ଜୀବନରେ ନିଜର କମି ଗୁଡୀକ ପରିବର୍ତ୍ତେ ଭଲ କଥା ନିହିତ ଅଛି , କେଉଁ ମନୋରଞ୍ଜନ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଯାତ୍ରାର ଆୟୋଜନ ହେବ , ଧନର ପ୍ରାପ୍ତି ମାର୍ଗରେ ବାଧା ସମାପ୍ତ ହେବ , ମାସ୍ କମ୍ୟୁନିକେସନ୍ କରୁଥିବା ଛାତ୍ରଙ୍କ ପାଇଁ ଆଜିର ଦିନ ଭଲ ଅଛି ।

କୁମ୍ଭ ରାଶି : ବହୁତ ଦିନରୁ ଅସମଞ୍ଜସ୍ୟ ହୋଇଥିବା କଥା ଆଜି ଅନ୍ତ ହେବ , ନିଜ ମାୟୁସି ଆଜି ସମାପ୍ତ ହେବ , ଯଦି ପୈତୃକ ସଂମ୍ପତ୍ତି ସଂବନ୍ଧିତ କିଛି ବି ଲମ୍ବିତ ମାମଲା ଅଛି , ତେବେ ସୌହାର୍ଯ୍ୟପୁର୍ଣ୍ଣ ଢଙ୍ଗରେ ଶେଷ କରିବାକୁ ପ୍ରୟାସ କରନ୍ତୁ , ଆଲସ୍ୟ ର ଚିନ୍ତା ହୋଇପାରେ , ଆପଣ ନିଜ ଦାୟିତ୍ୱର ବୋଝରେ ପଡିଥିବାର ଜଣାଯାଏ , ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟକୁ ଫିଟ୍ ରଖିବାକୁ ହେଲେ , ଅଙ୍କୁରିତ ଅନାଜ ଖାଆନ୍ତୁ , ହନୁମାନ ଚାଳୀଶା ପାଠ ଲାଭକାରୀ ହୋଇପାରେ , ପରିଜନଙ୍କ ସହଯୋଗ ମିଳିବ ।

ମୀନ ରାଶି : ଆଜି ଅଧିକାରୀଙ୍କର ମାର୍ଗଦର୍ଶନରୁ ଆପଣଙ୍କ ଅଟକିଥିବା କାମ ପୁରା ହୋଇଯୀବ , ପାରିବାରିକ ଜୀବନରେ ଆନନ୍ଦମୟ ରହିବ , ଆପଣ ନିଜ ପରିବାରରେ ସଦସ୍ୟଙ୍କ ସହ କେଉଁ ଧାର୍ମିକ ଯାତ୍ରାରେ ଯାଇପାରନ୍ତି , କେଉଁ ମୁଲ୍ୟବାବ ବସ୍ତୁ କିଣିବେ । କେଉଁ ଶୋକ ସମାଚାର ମିଳିବାର ଆଶଙ୍କା ଅଛି , ଧୈର୍ଯ୍ୟ ରଖନ୍ତୁ , ଛାତ୍ରଙ୍କ ପାଇଁ ଆଜିର ଦିନ ସଂଘର୍ଷ କାରକ ଅଟେ,  ବୈବାହିକ ଜୀବନରେ ପ୍ରେମ ରହିବ , ଆପଣଙ୍କ କେଉଁ ମିତ୍ର କାରୋବାରର୍ ବୁଝାମଣା କରିବାକୁ ହାତ ବଢାଇବେ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *