rasi

2022 ରେ ଶନି ଦେବ ଏହି 5 ରାଶି ଚିହ୍ନକୁ କରିବେ ମାଲାମାଲ – ଜାଣି ରଖନ୍ତୁ ।

RASIPHALA

ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ରରେ ଶନିଙ୍କୁ ବିଶେଷ ଗୁରୁତ୍ୱ ଦିଆଯାଏ। ଏହା ମକର ରାଶି ଏବଂ କୁମ୍ଭର ଶାସକ ଗ୍ରହ। ତୁଳା ହେଉଛି ଶନିଙ୍କର ଉଚ୍ଚ ସଙ୍କେତ ଏବଂ ମେଷ ରାଶି ହେଉଛି ଦୁର୍ବଳ। ଶନି ଅଢେଇ ବର୍ଷ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଗୋଟିଏ ଚିହ୍ନରେ ରହିଥାଏ। ନଅ ଗ୍ରହ ମଧ୍ୟରେ ଏହା ସବୁଠାରୁ ଧୀର ଅଟେ। ଯଦି ଶନି ରାଶିଫଳରେ ଏକ ଦୃଢ଼ ସ୍ଥିତିରେ ଥାଆନ୍ତି, ତେବେ ବ୍ୟକ୍ତି ବହୁତ ଅଗ୍ରଗତି କରନ୍ତି

ଏବଂ ଯଦି ଏହାର ସ୍ଥିତି ଦୁର୍ବଳ ହୁଏ ତେବେ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ଅନେକ ସମସ୍ୟାର ସାମ୍ନା କରିବାକୁ ପଡିବ। 2022 ରେ ଶନି କେବେ ରାଶି ପରିବର୍ତ୍ତନ କରିବେ ଜାଣିବେ। 2022 ରେ ଶନିଙ୍କ ରାଶି ପରିବର୍ତ୍ତନ 29 ଏପ୍ରିଲ 2022 ରେ ଶନି କୁମ୍ଭ ରାଶିରେ ପ୍ରବେଶ କରିବେ। ଯେତେବେଳେ ଶନି ତାଙ୍କର ରାଶି ପରିବର୍ତ୍ତନ କରନ୍ତି, ସେତେବେଳେ ଶନି ଧାୟା ଦୁଇଟି ରାଶି ଚିହ୍ନରୁ ଆରମ୍ଭ କରନ୍ତି,

rasi4

ତା’ପରେ ଶନିଙ୍କ ଦେଢ଼ ରାଶି ଗୋଟିଏ ରାଶି ଚିହ୍ନରେ ଶନି ଏକାସାଙ୍ଗରେ 5 ଟି ରାଶି ଚିହ୍ନକୁ ପ୍ରଭାବିତ କରେ। କୁମ୍ଭରେ ଶନିଙ୍କ ଗମନାଗମନ ହେତୁ ଶନି ମକର ରାଶି, କୁମ୍ଭ ଏବଂ ମୀନ ଲୋକଙ୍କ ଉପରେ ଅଧା ରହିବେ, ଯେତେବେଳେ କି କର୍କଟ ଏବଂ ବିଛା ଲୋକଙ୍କର ଶନି ଧାଇୟା ରହିବେ। ଏହି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ଧନୁ ରାଶି ଲୋକମାନେ ଶନି ସାଡେ ସତୀଙ୍କଠାରୁ ସ୍ୱାଧୀନତା ପାଇଥିବାବେଳେ ମିଥୁନ

mithun

ଏବଂ ତୁଳା ଲୋକମାନେ ଶନି ଧାଇୟାରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇବେ। ଶନି 2022 ରେ ପ୍ରତ୍ୟାବର୍ତ୍ତନ ହେବେ ଜୁଲାଇ 12, 2022 ରେ, ଶନି ପ୍ରତ୍ୟାବର୍ତ୍ତନ କରିବେ ଏବଂ ମକର ରାଶିରେ ପ୍ରବେଶ କରିବେ ଏବଂ ଜାନୁୟାରୀ 17, 2023 ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଏହି ଚିହ୍ନରେ ରହିବେ। ଏହି ଅବଧି ମଧ୍ୟରେ ଧନୁ ରାଶି, ମକର ରାଶି ଏବଂ କୁମ୍ଭର ଲୋକମାନେ ଶନି ସାଡେ ସତୀ ଥିବାବେଳେ ମିଥୁନ ଏବଂ ତୁଳାର ଲୋକମାନେ ଶନି ଧାୟା ପାଇବେ।

ଏହି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ, ମୀନ , କର୍କଟ ଏବଂ ବିଛାର ଲୋକମାନେ ଶନିଙ୍କ ଦଶାରୁ କିଛି ସମୟ ପାଇଁ ସ୍ୱାଧୀନତା ପାଇବେ। ଜାନୁୟାରୀ 17, 2023 ରେ ଶନି ଗମନାଗମନ କରିବେ ଏବଂ କୁମ୍ଭକୁ ଫେରିବେ। ଶନିଙ୍କୁ ପ୍ରସନ୍ନ କରିବାର ପ୍ରତିକାର କରନ୍ତୁ ଶନି ଦେବଙ୍କୁ ଖୁସି କରିବା ପାଇଁ ଶନିବାର ଦିନ ଆପଣ ସୋରିଷ ତେଲ, ଲୁହା, ତେଲ, କଳା ରଙ୍ଗର ପୋଷାକ ଇତ୍ୟାଦି ଦାନ କରିପାରିବେ। ଶନିବାର ଦିନ ଶନି ମନ୍ଦିର ପରିଦର୍ଶନ କରି ସେଠାକୁ ଯାଇ ଶନି ଦେବଙ୍କ ମୂର୍ତ୍ତି ଉପରେ ସୋରିଷ ତେଲ ଅର୍ପଣ କରିବା ଜରୁରୀ। ଶନିଙ୍କ କ୍ରୋଧକୁ ଏଡ଼ାଇବା ପାଇଁ ହନୁମାନଙ୍କର ପୂଜା କରନ୍ତୁ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *