week

ସାପ୍ତାହିକ ରାଶିଫଳ 14 ନଭେମ୍ବରରୁ 20 ନଭେମ୍ବର 2021 କର୍କଟ ଏବଂ ମୀନ ଲୋକ ନିଜ କାର୍ଯ୍ୟରେ ଅଗ୍ରଗତି କରିବେ।

RASIPHALA

ଏହି ସପ୍ତାହରେ ମଙ୍ଗଳ, ସୂର୍ଯ୍ୟ ଏବଂ ବୁଧ ତୁଳାରେ, ବିଛାରେ କେତୁ ବୃହସ୍ପତି ମକର ରାଶିରେ ଶନି ଏବଂ ଧନୁ ରାଶିରେ ଶୁକ୍ର ଅଛନ୍ତି। ସପ୍ତାହର ପ୍ରଥମ ଦିନରେ ଚନ୍ଦ୍ର କୁମ୍ଭରେ ରହିବେ, ତା’ପରେ ସେହି ଦିନ ସକାଳ 10:15 ପରେ ଚନ୍ଦ୍ର ମାଷ୍ଟର ସାଇନ୍ ମୀନ ନିକଟକୁ ଯିବ। ଅଢେଇ ଦିନରେ ଚନ୍ଦ୍ର ଏହାର ରାଶି ପରିବର୍ତ୍ତନ କରି ଚାଲିଥାଏ। ନଭେମ୍ବର 16 ରେ, ସୂର୍ଯ୍ୟ ତୁଳାରୁ ବିଛାକୁ ଯିବେ। ସୂର୍ଯ୍ୟ ଗୋଟିଏ ରାଶିରେ ଗୋଟିଏ ମାସ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ରହନ୍ତି। ଏହି ସପ୍ତାହରେ ମେଷ ଏବଂ ତୁଳା ରାଶିର ଲୋକମାନେ ସେମାନଙ୍କର ଆର୍ଥିକ ସ୍ଥିତିରେ ବିକାଶ କରିବେ। କର୍କଟ ଏବଂ ତୁଳା ରାଶିର ଲୋକମାନେ ଧନ ପାଇବେ। କର୍କଟ ଏବଂ ମୀନ ଲୋକମାନେ ଚାକିରିରେ ଅଗ୍ରଗତି କରିବେ। ଆସନ୍ତୁ ବର୍ତ୍ତମାନ ପ୍ରତ୍ୟେକ ରାଶିର ସବିଶେଷ ସାପ୍ତାହିକ ରାଶିଫଳ ଜାଣିବା। ପ୍ରଥମେ ମେଷର ରାଶିଫଳ ଛାତ୍ରମାନଙ୍କ କ୍ୟାରିଅରରେ ପ୍ରଗତିର ରାସ୍ତା ଖୋଲାଯିବ। ମଙ୍ଗଳବାର ପରେ ବ୍ୟବସାୟରେ କାମ ବନ୍ଦ ହୋଇଯିବ।

ଆପଣ ବଡ଼ ଭାଇର ସାହାଯ୍ୟ ନେଇପାରିବେ। ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଭଲ ହେବ। ବ୍ୟାଙ୍କିଂ ଏବଂ ମିଡିଆ ଚାକିରି ପରିବର୍ତ୍ତନ ପାଇଁ ସମୟ ଅଧିକ ଅନୁକୂଳ ଅଟେ। ନାଲି ଏବଂ ଧଳା ରଙ୍ଗ ଭଲ ରଙ୍ଗ। ବୁଧବାର ପରେ ବୃହସ୍ପତି ଏବଂ ଚନ୍ଦ୍ର ଗମନାଗମନ ଅଧିକ ଅନୁକୂଳ ଫଳାଫଳ ଦେବ ବୃଷ ରାଶିଫଳ ନଭେମ୍ବର 16 ପରେ ଏହି ସପ୍ତାହରେ ବ୍ୟବସାୟରେ କିଛି ବଡ ଲାଭର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି। ନଭେମ୍ବର 17 ପରେ, ଘର କିଣିବା ପାଇଁ ଯୋଜନା ପ୍ରସ୍ତୁତ କରାଯାଇପାରେ। ସବୁଜ ଏବଂ ଆକାଶ ରଙ୍ଗ ଶୁଭ ଅଟେ। ଛାତ୍ରମାନଙ୍କ କ୍ୟାରିଅରରେ ପ୍ରଗତିର ସମ୍ଭାବନା ମଧ୍ୟ ଅଛି। ଆପଣ ଧାର୍ମିକ ଯାତ୍ରା କରିପାରିବେ ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ ଚାଉଳ ଦାନ କରନ୍ତୁ। ମିଥୁନ ରାଶି ପ୍ରଭୁ ବୁଧ, ଶୁକ୍ର ଏବଂ ଚନ୍ଦ୍ରର ପ୍ରଥମ ତିନି ଦିନରେ ଗମନାଗମନ ଅତ୍ୟନ୍ତ କଷ୍ଟକର। ନଭେମ୍ବର 17 ପରେ ସୂର୍ଯ୍ୟଙ୍କ ଷଷ୍ଠ ଗମନାଗମନ ବ୍ୟବସାୟ ପାଇଁ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଅନୁକୂଳ ଅଟେ। ନୂତନ ବ୍ୟବସାୟ ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ଯୋଜନାଗୁଡ଼ିକ ସେମାନଙ୍କର ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ରୂପ ନେବ। ସବୁଜ ଏବଂ ନୀଳ ଭଲ ରଙ୍ଗ। ଚାକିରିରେ ଅଟକି ରହିଥିବା ଟଙ୍କା ଆସିବାର ସଙ୍କେତ ଅଟେ। ପ୍ରତିଦିନ ଗୀତା ପାଠ କର। କର୍କଟ ରାଶିଫଳ ନଭେମ୍ବର 16 ପରେ,

rasi4

ସୂର୍ଯ୍ୟଙ୍କ ପଞ୍ଚମ ଗମନାଗମନ ଏହି ସପ୍ତାହରେ ଶିକ୍ଷା ବୃତ୍ତି ପାଇଁ ଏକ ସୁନ୍ଦର ପ୍ରୟାସ କରିବ। ପିଲାମାନେ ସଫଳତା ହାସଲ କରିବେ। ନଭେମ୍ବର 17 ରୁ 20 ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଅନେକ ଅଟକି ରହିଥିବା ସରକାରୀ କାର୍ଯ୍ୟ କରାଯିବ। ଶନିବାର ଦିନ ଶନି ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ତେଲ ଏବଂ ତେଲ ଦାନ କରନ୍ତୁ ଧଳା ଏବଂ ସବୁଜ ଭଲ ରଙ୍ଗ ପ୍ରତିଦିନ ଶ୍ରୀ ବିଷ୍ଣୁ ସାହସ୍ରନାମା ପାଠ କରନ୍ତୁ। ସିଂହ ନଭେମ୍ବର 16 ପରେ ସୂର୍ଯ୍ୟ ଚତୁର୍ଥ ଏବଂ ବୃହସ୍ପତି ଷଷ୍ଠ ହେବେ। ଏହି ସପ୍ତାହରେ 17 ରୁ 20 ନଭେମ୍ବର ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବ୍ୟବସାୟରେ ବିଶେଷ ଅଗ୍ରଗତି ହୋଇଛି। ଭଗବାନ ଭାସ୍କରଙ୍କୁ ପୂଜା କର। ମଙ୍ଗଳବାର ସୁଦ୍ଧା ଆପଣଙ୍କୁ ଟଙ୍କା କାରବାର ବିଷୟରେ ବହୁତ ସତର୍କ ରହିବାକୁ ପଡିବ ବୃହସ୍ପତି ଏବଂ ଶନିଙ୍କ ଷଷ୍ଠ ଗମନାଗମନ ଛାତ୍ରମାନଙ୍କୁ ବିଶେଷ ସୁବିଧା ଦେଇପାରେ ନାଲି ଏବଂ ଧଳା ରଙ୍ଗ ଭଲ ରଙ୍ଗ ପ୍ରତିଦିନ ଖାଦ୍ୟ ଦାନ କରନ୍ତୁ। କନ୍ୟା ରାଶିଫଳ ନଭେମ୍ବର 16 ରୁ 20 ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଏହି ସପ୍ତାହ, ବ୍ୟବସାୟ ସହ ଜଡିତ ଅନେକ ସ୍ଥଗିତ କାର୍ଯ୍ୟ ସମାପ୍ତ ହେବ। ଶିଶୁର ଶିକ୍ଷା ସ୍ଥିତି ଭଲ ହେବ। ପ୍ରତିଦିନ ଭଗବାନ ସୂର୍ଯ୍ୟଙ୍କୁ ଜଳ ଅର୍ପଣ କରି ଆଶୀର୍ବାଦ ନିଅନ୍ତୁ। ନଭେମ୍ବର 17 ପରେ ଟଙ୍କା ବନ୍ଦ ହୋଇଗଲା ଏହି ସପ୍ତାହରେ ଧାର୍ମିକ ତୀର୍ଥଯାତ୍ରା ହେବ।

rasi1

ରାଜନେତାମାନେ ଅଗ୍ରଗତି କରିବେ ଧଳା ଏବଂ ନୀଳ ରଙ୍ଗ ଭଲ। ତୁଳା ରାଶିଫଳ ନଭେମ୍ବର 17 ପରେ ଏହି ସପ୍ତାହ, ଆପଣ ବ୍ୟବସାୟ ବିଷୟରେ ଖୁସି ହେବେ। ଏହି ରାଶିର ଶୁକ୍ର ଏବଂ ବୁଧ ଗ୍ରହର ଗମନାଗମନ ବ୍ୟବସାୟରେ ବିଶେଷ ଲାଭ ପ୍ରଦାନ କରିବ। ଶ୍ରୀ ଗଣେଶଙ୍କୁ ପୂଜା କର। ଚାକିରି ଅବସ୍ଥାନ କିମ୍ବା ଦାୟିତ୍ୱରେ ପରିବର୍ତ୍ତନ ସମ୍ଭବ 17 ତମ ପରେ ଦ୍ୱାଦଶ ଶୁକ୍ରଙ୍କ ସହଯୋଗରେ ଉପକୃତ ହେବ। ଟଙ୍କା ଖର୍ଚ୍ଚ ହେବ କମଳା ଏବଂ ଧଳା ରଙ୍ଗ ଶୁଭ ଅଟେ ଗହମ ଦାନ କରନ୍ତୁ। ବିଛା ରାଶିଫଳ ନଭେମ୍ବର 16 ପରେ, ଏହି ରାଶିରେ ସୂର୍ଯ୍ୟଙ୍କ ଗମନାଗମନ ଜୀବନର ପ୍ରତ୍ୟେକ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଲାଭ ଦେବ ବ୍ୟାଙ୍କିଙ୍ଗ ଏବଂ ଆଇଟି ଚାକିରିରେ ପଦୋନ୍ନତି ସମ୍ଭବ। ବ୍ୟବସାୟରେ ସଫଳତା ମିଳିବ। ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟରେ ଅଗ୍ରଗତି କରି ଖୁସି ହେବେ। ଆପଣ ଧାର୍ମିକ ଯାତ୍ରା କରିପାରିବେ। ନାଲି ଏବଂ ହଳଦିଆ ରଙ୍ଗ ଭଲ। ନିୟମିତ ଭାବରେ ଶ୍ରୀ ରାମଚରିତମାନ ପଢ଼ନ୍ତୁ ପ୍ରତିଦିନ ଖାଦ୍ୟ ଦାନ କରିବା ଅତ୍ୟନ୍ତ ଲାଭଦାୟକ ଅଟେ।

ଧନୁ ରାଶି ନଭେମ୍ବର 16 ପରେ ଏହି ସପ୍ତାହ ସୂର୍ଯ୍ୟ ଦ୍ଵାଦଶ ଗମନାଗମନ କରୁଥିବାବେଳେ ବୃହସ୍ପତି ଦ୍ୱିତୀୟ ସ୍ଥାନରେ ନଭେମ୍ବର 17 ରୁ 19 ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବୃହସ୍ପତି ଏବଂ ଚନ୍ଦ୍ର ଅନୁକୂଳ। ମଙ୍ଗଳବାର ପରେ, ଚନ୍ଦ୍ର ଚାକିରିରେ ପଦୋନ୍ନତି ବିଷୟରେ ଏକ ନୂତନ ପ୍ରସ୍ତାବ ଦେଇପାରେ। ଅର୍ଥନୈତିକ ପ୍ରଗତିରେ ଖୁସି ହେବେ ରାଜନୀତିରେ ସ୍ଥାନ ପାଇବା ସମ୍ଭାବନା ଅଛି। ଧଳା ଏବଂ ନାଲି ରଙ୍ଗ ଭଲ ଶନିଙ୍କୁ ତେଲ ମଞ୍ଜି ଦାନ କରନ୍ତୁ। ମକର ରାଶିଫଳ 16 ନଭେମ୍ବର ପରେ, ସୂର୍ଯ୍ୟ ଏକାଦଶ ଏବଂ ବୃହସ୍ପତି ଏବଂ ରାଶିର ଶନି ଶନି ଏହି ରାଶିରେ ରହିଲେ ଚାକିରି ଏବଂ ବ୍ୟବସାୟରେ ଲାଭ ମିଳିବ। ସୂର୍ଯ୍ୟ ଏବଂ କେଟୁଙ୍କର ଏକାଦଶ ଗମନାଗମନ ଶୁଭ ଅଟେ। ରାଜନେତାମାନେ ଉପକୃତ ହେବେ। ସବୁଜ ଏବଂ ଧଳା ରଙ୍ଗ ଭଲ ରଙ୍ଗ।

ପ୍ରତିଦିନ ଗଣେଶଙ୍କୁ ପୂଜା କରନ୍ତୁ ଶନିବାର ଦିନ ତେଲ ମଞ୍ଜି ଦାନ କରନ୍ତୁ। କୁମ୍ଭ ରାଶିଫଳ ନଭେମ୍ବର 17 ପରେ, ଛାତ୍ରମାନେ ଶିକ୍ଷାରେ ଆଶା କରାଯାଉଥିବା ସଫଳତା ପାଇବେ। ଧାର୍ମିକ ରୀତିନୀତି ସହିତ ଜଡିତ କୌଣସି କାର୍ଯ୍ୟ ଆରମ୍ଭ ହେବ ହନୁମାନଙ୍କୁ ନିୟମିତ ପୂଜା କରନ୍ତୁ। ସବୁଜ ଏବଂ ଧଳା ରଙ୍ଗ ଭଲ ରଙ୍ଗ କନ୍ୟା ଏବଂ ତୁଳାର ବନ୍ଧୁମାନେ ଲାଭ ପାଇବେ। ଗୁରୁବାର ଦିନ ଗାଇକୁ ବନ୍ଧାକୋବି ଏବଂ ଗୁଣ୍ଡ ଖାଇବାକୁ ଦିଅନ୍ତୁ। ମୀନ ରାଶିଫଳ ନଭେମ୍ବର 16 ପରେ ସୂର୍ଯ୍ୟ ଭାଗ୍ୟ ଘରେ ପ୍ରବେଶ କରିବା ଅତ୍ୟନ୍ତ ଶୁଭ ଅଟେ। ଶନିର ଏକାଦଶ ଗମନାଗମନ ଆର୍ଥିକ ଲାଭ ଆଣିବ। ଚାକିରିରେ ଅସାବଧାନତାକୁ ଏଡ଼ାଇବାକୁ ପଡ଼ିବ। ଛାତ୍ରମାନେ ଉପକୃତ ହେବେ। ନଭେମ୍ବର 17 ପରେ, ଗୃହ ନିର୍ମାଣ ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ କାର୍ଯ୍ୟରେ ଅଗ୍ରଗତି ହୋଇପାରେ। କମଳା ଏବଂ ଧଳା ରଙ୍ଗ ଶୁଭ ଅଟେ। ଖାଦ୍ୟ ଦାନ କରନ୍ତୁ ଧାର୍ମିକ ଯାତ୍ରା 16 ରୁ 19 ନଭେମ୍ବର ମଧ୍ୟରେ ହୋଇପାରେ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *