dhana

କଇଁଛ ଆପଣଙ୍କୁ କରିବ ଧନୀ ଭାଗ୍ୟ ରାତାରାତି ଉଜ୍ଜ୍ୱଳ ହେବ – ଜାଣି ରଖନ୍ତୁ ।

RASIPHALA

ପ୍ରତ୍ୟେକ ଘରେ କିଛି ବା ଅନ୍ୟ ତ୍ରୁଟି ଥିବା ଆବଶ୍ୟକ, ଯେଉଁଥି ପାଇଁ ଘରର ଲୋକଙ୍କ ଅଗ୍ରଗତି କିମ୍ବା ପ୍ରଗତି ହୁଏ ନାହିଁ। ପ୍ରତିଦିନ କିଛି ସମସ୍ୟା ବା ଅନ୍ୟଟି ଥାଏ। ଘରେ ରହୁଥିବା ଲୋକଙ୍କୁ ଖୁସି ରଖିବା ଏବଂ ଘରେ ସୁଖ ଏବଂ ସମୃଦ୍ଧତା ପାଇବା ପାଇଁ ଫେଙ୍ଗ ଶୁଇ କଇଁଛ ବ୍ୟବହାର କରାଯିବା ଉଚିତ। ଆପଣ ଅନେକ ଘର ଏବଂ ଦୋକାନ କିମ୍ବା ବାଣିଜ୍ୟିକ ପ୍ରତିଷ୍ଠାନରେ ଜୀବନ୍ତ କଇଁଛ କିମ୍ବା ସେମାନଙ୍କର ମଡେଲ କିମ୍ବା ଚିତ୍ର ଦେଖିଥିବେ ନିଶ୍ଚୟ ଭାରତୀୟ ଧାର୍ମିକ ପରମ୍ପରାରେ, ଏହିପରି ପ୍ରତ୍ୟେକ ପ୍ରାଣୀ ଆମର ଦେବତା ଏବଂ ଦେବୀଙ୍କ ସହ ଜଡିତ, କିନ୍ତୁ ଫେଙ୍ଗ୍ ଶୁଇରେ ଏହାର ଭିନ୍ନ ମହତ୍ତ୍ୱ ରହିଛି। ବାସ୍ତୁ ଦୃଷ୍ଟିକୋଣରୁ ଏହା ଅଧିକ ଲାଭଦାୟକ ହୋଇଯାଏ। ଘରେ କଇଁଛ ରଖିବା ହିନ୍ଦୁ ଧର୍ମରେ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଶୁଭ ବୋଲି ବିବେଚନା କରାଯାଏ।

କୁହାଯାଏ ଯେ ଯେଉଁଠାରେ କଇଁଛ ଅଛି, ଲକ୍ଷ୍ମୀ ସେଠାକୁ ଆସନ୍ତି। ଫେଙ୍ଗ୍ ଶୁଇରେ ଏକ କଇଁଛ ରଖିବା ମଧ୍ୟ ବହୁତ ଶୁଭ ବୋଲି ବିବେଚନା କରାଯାଏ। ଏହି କାରଣରୁ, ସକାରାତ୍ମକ ଶକ୍ତିର ପ୍ରବାହ ଘର ଏବଂ ଅଫିସରେ ରହିଥାଏ। ମୁଦ୍ରା କଇଁଛ ଘର କିମ୍ବା ବ୍ୟବସାୟ ପାଇଁ ଧନ ଆଣିଥାଏ। ଟଙ୍କା ଆଣିବା ପାଇଁ ଏହାର ଏକ ଅନନ୍ୟ ଚୁମ୍ବକୀୟ ଶକ୍ତି ଅଛି ତାଙ୍କ ପାଟିରେ ଗୋଟିଏ ମୁଦ୍ରା ଅଛି। ଯଦି ତୁମେ ତୁମର ଅଫିସରେ କାମ କରିବା ଭଳି ଅନୁଭବ କରୁନାହଁ କିମ୍ବା ତୁମେ ଅଫିସରେ ପଦୋନ୍ନତି ପାଇ ନାହଁ, ତେବେ ଅଫିସ୍ ଟେବୁଲରେ କଇଁଛ ରଖିବା ଲାଭଦାୟକ ହେବ। ଯେଉଁ ପିଲାମାନେ ଅଧ୍ୟୟନ କରିବାକୁ ଅନୁଭବ କରନ୍ତି ନାହିଁ କିମ୍ବା ଅଧ୍ୟୟନରେ ଭଲ ମାର୍କ ପାଆନ୍ତି ନାହିଁ, ତେବେ ଅଧ୍ୟୟନ ଟେବୁଲରେ ଏକ କଇଁଛ ରଖିବା ଉଚିତ୍। କଇଁଛ ରଖିବା ଦ୍ୱାରା ଅଧ୍ୟୟନରେ ଆନନ୍ଦ ମିଳିଥାଏ ଏବଂ ପରୀକ୍ଷା ଭଲରେ ଚାଲିଥାଏ। ଘରକୁ ନକାରାତ୍ମକ ଶକ୍ତିରୁ ମୁକ୍ତ ରଖିବା ପାଇଁ ପୂର୍ବ ଦିଗରେ ଏକ ଛୋଟ ମାଟି ପାତ୍ରରେ ଲୁଣ ରଖନ୍ତୁ ଏବଂ ପ୍ରତି ଚବିଶ ଘଣ୍ଟା ପରେ ପ୍ରତିଦିନ ଲୁଣ ବଦଳାନ୍ତୁ। କଇଁଛ ରଖିବା ଘରର ଲୋକଙ୍କ ଜୀବନ ବଢାଇଥାଏ,

laxmi

ସୁଖ ଏବଂ ଶାନ୍ତି ମଧ୍ୟ ଘରେ ରହିଥାଏ। କଇଁଛ ଆଣିବା ଘର, ଅଫିସ୍, କାରଖାନା, ଦୋକାନ କିମ୍ବା ବ୍ୟବସାୟ ସ୍ଥାନରେ ସକରାତ୍ମକ ଶକ୍ତି ରଖେ, ଯାହା ସମସ୍ତ ବାସ୍ତୁ ତ୍ରୁଟି ଦୂର କରିଥାଏ। ଟଙ୍କା ରୋଜଗାର କରିବାର ଶକ୍ତି ବୃଦ୍ଧି ପାଇଥାଏ। ମାନସିକ ଚାପ ଦୂର ହୋଇଯାଏ ଏବଂ ସମସ୍ତ କାର୍ଯ୍ୟ ଶୀଘ୍ର ହୋଇଯାଏ। ଟଙ୍କା ପାଇବା ପାଇଁ କଇଁଛକୁ ଘର, କାରଖାନା ଏବଂ ଦୋକାନରେ ଲୁଚାଇ ରଖାଯାଇଥାଏ। ଯଦି ଆପଣ ଦୀର୍ଘ ଦିନ ଧରି ଆର୍ଥିକ ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ସହିତ ସଂଘର୍ଷ କରିଆସୁଛନ୍ତି ଏବଂ ଅନେକ ପଦକ୍ଷେପ ନେବା ପରେ ମଧ୍ୟ ଆପଣ କୌଣସି ବିକଳ୍ପ ପାଇ ନାହାଁନ୍ତି,

ତେବେ ଆପଣ ଘରେ ସ୍ଫଟିକରେ ନିର୍ମିତ କଇଁଛକୁ ରଖିପାରିବେ। ଏହାକୁ ଘରର ଉତ୍ତର ଦିଗରେ ରଖନ୍ତୁ ଏବଂ ଭିତରକୁ ମୁହଁ କରନ୍ତୁ। ମାଟିଆ କଇଁଛକୁ ଉତ୍ତର-ପୂର୍ବ, କେନ୍ଦ୍ରୀୟ କିମ୍ବା ଦକ୍ଷିଣ-ପଶ୍ଚିମ ଦିଗରେ ରଖିବା ଉଚିତ୍। ଏହା କରିବା ଦ୍ୱାରା ଏହା ସର୍ବୋତ୍ତମ ଫଳାଫଳ ଦେଇଥାଏ। ଘରେ ଏପରି କଇଁଛ ରଖିବା ଦ୍ୱାରା ଜୀବନରେ ଶକ୍ତି ପ୍ରବାହ ସମାନ, ସ୍ଥିରତା ରହିଥାଏ ଏବଂ ଜୀବନରେ ଉତ୍ଥାନ ପତନ କମ୍ ଥାଏ। ଏହାକୁ ଘରେ ରଖିବା ଜୀବନରେ ଶାନ୍ତି ଦୀର୍ଘାୟୁତା ଏବଂ ଅର୍ଥ ଆଣିଥାଏ। ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ, ପିତ୍ତଳ, ରୂପା,

ତମ୍ବା କିମ୍ବା ଆଷ୍ଟା ଧାତୁରେ ନିର୍ମିତ କଇଁଛକୁ ଘରେ କିମ୍ବା ବ୍ୟବସାୟ ସ୍ଥାନରେ ରଖିବା ଶୁଭ ବୋଲି ବିବେଚନା କରାଯାଏ। ଏହା ଘରେ ସକାରାତ୍ମକ ଶକ୍ତି ଆଣିଥାଏ ଏବଂ ବାସ୍ତୁ ତ୍ରୁଟି ମଧ୍ୟ ଦୂର ହୋଇଥାଏ। ଘରର ମୁଖ୍ୟ ପ୍ରବେଶ ପଥରେ କଇଁଛର ଚିତ୍ର ରଖିବା ଦ୍ୱାରା ପରିବାରରେ ଶାନ୍ତି ରହିଥାଏ ଏହା ଘରୁ ଅସୁବିଧା ଏବଂ ନକାରାତ୍ମକ ଜିନିଷକୁ ଦୂର କରିଥାଏ। ପ୍ରାୟତ ଘରର ଜଣେ ସଦସ୍ୟ କ୍ରମାଗତ ଭାବରେ ଅସୁସ୍ଥ ହୋଇଥା’ନ୍ତି ଏବଂ ଔଷଧ ଖାଇବା ପରେ ମଧ୍ୟ ଆତ୍ମା ​​ଉନ୍ନତି ହୁଏ ନାହିଁ, ତା’ପରେ ଘରର ଦକ୍ଷିଣ-ପୂର୍ବ ଦିଗରେ କଇଁଛର ଚିତ୍ର ରଖ। ଏହି କାରଣରୁ ରୋଗ ଘରେ ଆସେ ନାହିଁ ଏବଂ ଘର ଉପରେ ମନ୍ଦ ଆଖିର କୌଣସି ପ୍ରଭାବ ପଡ଼େ ନାହିଁ କଇଁଛ ଆଖିର ଦୋଷକୁ ମଧ୍ୟ ଦୂର କରିଥାଏ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *