karaja

ଋଣରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇବା ପାଇଁ କରନ୍ତୁ ଦେବ ଏକାଦଶୀ ଆପଣ ଲାଭ ପାଇପାରିବେ – ଥରେ ନିଶ୍ଚୟ କରି ନିଅନ୍ତୁ ।

NEWS

ଦେବ ଏକାଦାଶି ଦିନ ସାତ ଝିଅଙ୍କୁ ଘରକୁ ଡକାଇ ଖାଇବାକୁ ଦିଆଯିବା ଉଚିତ୍। ଏହା କରିବା ଦ୍ୱାରା ତୁମର ସମସ୍ତ ଇଚ୍ଛା ପୂରଣ ହେବ। ଦେବ ଏକାଦାଶିରୁ ଯୋଗ ନିଦ୍ରାକୁ ଯାଇଥିବା ଭଗବାନ ବିଷ୍ଣୁ ଚାରି ମାସ ପରେ କାର୍ତ୍ତିକ ମାସର ଶୁକ୍ଲା ପକ୍ଷର ଏକାଦାଶୀରେ ନିଜ ଯୋଗ ନିଦରୁ ଉଠନ୍ତି, ତେଣୁ ଏହି ଦିନ ଦେବ ଏକାଦାଶି କିମ୍ବା ପ୍ରବୋଧନୀ ଏକାଦଶୀ ନାମରେ ମଧ୍ୟ ଜଣାଶୁଣା।

ଏହି ବର୍ଷ ନଭେମ୍ବର 14 ରେ ଦେବ ଉଥାନି ଏକାଦଶୀ ପାଳନ କରାଯିବ ଏବଂ ସମସ୍ତ ଶୁଭ କାର୍ଯ୍ୟ ପୁଣି ଆରମ୍ଭ ହେବ। ଦେବ ଏକାଦଶୀ ଦିନ ଭଗବାନ ବିଷ୍ଣୁଙ୍କୁ ଖୁସି କରିବାକୁ ଅନେକ ପ୍ରତିକାର କୁହାଯାଇଛି। ଏହି ଉପାୟଗୁଡିକ ଦ୍ୱାରା, ବ୍ୟକ୍ତିର ସମସ୍ତ ଖରାପ କାର୍ଯ୍ୟ ମଧ୍ୟ କରାଯାଇଥାଏ। ଦେବ ଏକାଦଶି ଦିନରେ ଏହି ଉପାୟ କର ତୁଳସୀ ପୂଜା ଏହିପରି କରନ୍ତୁ ଦେବ ଏକାଦଶୀ ଦିନ ତୁଲସୀ ନିକଟରେ ଏକ ରଙ୍ଗୋଲି ତିଆରି କରନ୍ତୁ ଏବଂ ସେଠାରେ ଏକ ଦୀପ ଜାଳନ୍ତୁ। ତା’ପରେ ତୁଲସୀ ମନ୍ତ୍ର ବା ଭଗବାନ ବିଷ୍ଣୁଙ୍କ ମନ୍ତ୍ର ଜପ କରନ୍ତୁ।

TULASI

ତୁଲସୀ ନିକଟରେ ଓମ୍ ନାମୋ ଭଗବତ ଭାସୁଦେବ ମନ୍ତ୍ର 108 ଥର ଜପ କରିବା ତୁମର ସମସ୍ତ ଅସୁବିଧା ଦୂର ହେବ। ଧନ ପାଇବା ପାଇଁ ଦେବ ଏକାଦଶୀ ଦିନ, ଧନ ପାଇବା ପାଇଁ, ଭଗବାନ ବିଷ୍ଣୁଙ୍କ ପ୍ରତିମାକୁ କ୍ଷୀରରେ ସହିତ ସ୍ନାନ କରନ୍ତୁ। ଏହି ଟଙ୍କା ଭିତରକୁ ଆସିବ ଅନ୍ୟ ପକ୍ଷରେ ଯେଉଁମାନେ ଦୀର୍ଘ ଦିନ ଧରି ଖରାପ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ସମସ୍ୟାରେ ପୀଡିତ, ସେମାନେ ଏହି ଦିନ ଗାୟତ୍ରୀ ମନ୍ତ୍ର ଜପ କରିବା ଉଚିତ୍, କାରଣ ଏହି ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ସମସ୍ୟା ଧୀରେ ଧୀରେ ଭଲ ହେବା ଆରମ୍ଭ କରିବ।

money

ସନ୍ତାନ ପ୍ରାପ୍ତି ପାଇଁ ଏହି ଦିନ ଭଗବାନ ବିଷ୍ଣୁଙ୍କ ସମ୍ମୁଖରେ ଘିର ଦୀପ ଜାଳନ୍ତୁ ଏହି ପ୍ରତିକାର ଦ୍ୱାରା ପିଲାଟିଏ ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ସୃଷ୍ଟି ହୋଇପାରେ।ଋଣରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇବା ପାଇଁ ଯେଉଁମାନେ ଋଣରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇବାକୁ ଚାହାଁନ୍ତି, ସେମାନେ ଦେବ ଉଥାନି ଏକାଦଶୀ ଦିନ ତୁଳସୀ ଗଛକୁ ପୂଜା କରିବା ଉଚିତ। ଏହି ଦିନ ତୁଳସୀ ଗଛ ନିକଟରେ ଏକ ଦୀପ ଜାଳନ୍ତୁ ଏବଂ

ଏହାକୁ ପାଣି ଦିଅନ୍ତୁ। ଇଚ୍ଛା ପୂରଣ ପାଇଁ ଦେବ ଏକାଦାଶି ଦିନ ସାତ ଝିଅଙ୍କୁ ଘରକୁ ଡକାଇ ଖାଇବାକୁ ଦିଆଯିବା ଉଚିତ। ମନେରଖନ୍ତୁ ଯେ ଖୀର ଖାଦ୍ୟରେ ଅନ୍ତର୍ଭୂକ୍ତ କରାଯିବା ଆବଶ୍ୟକ। ଏହା କରିବା ଦ୍ୱାରା ତୁମର ସମସ୍ତ ଇଚ୍ଛା ପୂରଣ ହୋଇପାରିବ। ଭଲ ବର ପାଇବା ପାଇଁ ଅବିବାହିତ ଝିଅମାନେ ଦେବ ଏକାଦଶୀ ଦିନ ମାତା ତୁଳସୀଙ୍କୁ ମେକଅପ୍ ପ୍ରଦାନ କରିପାରିବେ। ଏହି ପ୍ରତିକାର ଗ୍ରହଣ କରି ଝିଅଟି ଇଚ୍ଛା କରୁଥିବା ସ୍ୱାମୀ ପାଇଥାଏ। ଦେବ ଏକାଦାଶି ଦିନ ହଳଦିଆ ରଙ୍ଗର ପୋଷାକ, ଫଳ ଏବଂ ହଳଦିଆ ଶସ୍ୟ ଭଗବାନ ବିଷ୍ଣୁଙ୍କୁ ଅର୍ପଣ କରାଯିବା ଉଚିତ ଏବଂ ଏହି ଜିନିଷ ଗରିବ ଏବଂ ଅଭାବୀ ଲୋକଙ୍କୁ ଦାନ କରାଯିବା ଉଚିତ, ଏହା ଭଗବାନ ବିଷ୍ଣୁଙ୍କୁ ଖୁସି କରେ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *