rasi

ବୃହସ୍ପତି 12 ମାସରେ ଥରେ ରାଶି ପରିବର୍ତ୍ତନ କରେ – ଏଥର ଏହା ନଭେମ୍ବର 20 ରେ କୁମ୍ଭରେ ପ୍ରବେଶ କରିବ।

RASIPHALA

ବୃହସ୍ପତି ସୌର ପ୍ରଣାଳୀର ବୃହତ୍ତମ ଗ୍ରହ, ନଭେମ୍ବର 20 ରେ ଶନିବାର ରାଶି ପରିବର୍ତ୍ତନ କରିବାକୁ ଯାଉଛି। ବର୍ତ୍ତମାନ ଏହି ଗ୍ରହ ଶନି ସହିତ ମକର ରାଶିରେ ଅଛି। ବୃହସ୍ପତି କୁମ୍ଭରେ ପ୍ରବେଶ କରିବା ମାତ୍ରେ ଶନି ଏବଂ ଗୁରୁଙ୍କ ମିଳନ ମଧ୍ୟ ଶେଷ ହେବ। ଜ୍ୟୋତିଷଙ୍କ ଅନୁଯାୟୀ ବୃହସ୍ପତି ନଭେମ୍ବର 20 ତାରିଖ ରାତି 11.17 ରେ ନକ୍ଷତ୍ରର ତୃତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ଗମନାଗମନ କରିବେ ଏବଂ କୁମ୍ଭରେ ପ୍ରବେଶ କରିବେ।

କୁମ୍ଭରେ ବୃହସ୍ପତିର ଗମନାଗମନ ସହିତ ଏହାର ପ୍ରଭାବ ସମସ୍ତ ରାଶି ଚିହ୍ନ ଉପରେ ଦେଖାଯିବ। ସେହି ବ୍ୟକ୍ତି ଯାହାର ବୃହସ୍ପତି ଗ୍ରହ ସେମାନଙ୍କ ରାଶିଫଳରେ ଦୃଢ଼ ଘରେ ଥାଆନ୍ତି, ସେମାନଙ୍କୁ ସର୍ବଦା ଶୁଭ ଫଳାଫଳ ଦେଇଥାଏ। ଯେତେବେଳେ ବୃହସ୍ପତି କୁଣ୍ଡଳୀରେ ଏକ ଶୁଭ ସ୍ଥାନରେ ରଖାଯାଏ, ସେତେବେଳେ ଲୋକଙ୍କ ରାଶିରେ ଅନ୍ୟ ଗ୍ରହମାନଙ୍କ ଦ୍ଵରା ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଥିବା ତ୍ରୁଟି ପ୍ରଭାବହୀନ ହୋଇଯାଏ।

rasi4

ଏହି ରାଶିର ବୃହସ୍ପତିଙ୍କର ପରିବର୍ତ୍ତନ କେତେକ ରାଶିର ଚିହ୍ନ ପାଇଁ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଲାଭଦାୟକ ହେବ। ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ରରେ ବୃହସ୍ପତି ସ୍ଥିତି। ବୃହସ୍ପତି ଗ୍ରହ ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ରର ଅନ୍ୟତମ ଉପକାରୀ ଗ୍ରହ ଭାବରେ ପରିଗଣିତ ହୁଏ ଏବଂ ଏହା ଭାଗ୍ୟ ଏବଂ ସମ୍ମାନ ପାଇବା ପାଇଁ ମଧ୍ୟ ମୁଖ୍ୟ କାରଣ ବୋଲି ବିବେଚନା କରାଯାଏ। ବୃହସ୍ପତି ଏକ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଶୁଭ ଗ୍ରହ ଭାବରେ ପରିଗଣିତ ହୁଏ। ସେମାନେ ପ୍ରାୟ ସମସ୍ତ ଗ୍ରହ ସହିତ ବନ୍ଧୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ।

rasi1

ଦେବଗୁରୁ ବୃହସ୍ପତି ହେଉଛନ୍ତି ଧନୁ ରାଶି ଏବଂ ମୀନର ପ୍ରଭୁ ବୃହସ୍ପତି କର୍କଟରେ ଉନ୍ନତ ଏବଂ ମକର ରାଶିରେ ଦୁର୍ବଳ ଉଚ୍ଚ ସ୍ଥିତିରେ ଶୁଭ ଫଳାଫଳ ଏବଂ ନିମ୍ନ ଅବସ୍ଥାରେ ଉଦ୍ଦିଷ୍ଟ। ବୃହସ୍ପତିର ରାଶି ପରିବର୍ତ୍ତନର ପ୍ରଭାବ। କୁମ୍ଭରେ ଦେବଗୁରୁଙ୍କ ପ୍ରବେଶ ଅନେକ ନୂତନ ସୁଯୋଗ ଆଣିପାରେ। ଏହି ସମୟରେ, ଲୋକଙ୍କ ଉତ୍ସାହ ବଢ଼ିପାରେ, ଅଟକି ରହିଥିବା କାମ ପୁଣି କରାଯାଇପାରିବ। ଶିକ୍ଷା, ଭ୍ରମଣ, ପ୍ରକାଶନ, ବ୍ୟବସାୟ ଇତ୍ୟାଦିରେ ସଫଳତା ପାଇବାର ସମ୍ଭାବନା ମଧ୍ୟ ଅଛି। ଏହି ରାଶି ପରିବର୍ତ୍ତନ ମଧ୍ୟ କିଛି ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜ ହୋଇପାରେ।

ଏହା କେତେକଙ୍କ ପାଇଁ ଉତ୍ତମ ଏବଂ କେତେକଙ୍କ ପାଇଁ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜ ହେବ। ବୃହସ୍ପତି ମାନସିକ ଶକ୍ତି, ଉତ୍ସାହ, ବୃତ୍ତିଗତ ଦକ୍ଷତା ଏବଂ ତୁମର ପ୍ରତିଭାକୁ ସଂକ୍ରମିତ କରେ। ଏହି ଗ୍ରହର ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ବୃତ୍ତିଗତ ଜୀବନକୁ ଶକ୍ତି ପ୍ରଦାନ କରେ। ଦେବଗୁରୁ ବୃହସ୍ପତି ଗ୍ରହ ସ୍ଥିତି ଅନୁଯାୟୀ ସମସ୍ତ 12 ଟି ରାଶିର ଲୋକଙ୍କୁ ଭଲ ଏବଂ ଖରାପ ଫଳାଫଳ ଦେଇଥାଏ। ବୃହସ୍ପତିଙ୍କର ଏହି ପରିବର୍ତ୍ତନ ମେଷ, ବୃଷ, ମିଥୁନ, ସିଂହ, ତୁଳା , ଧନୁ ରାଶି, ମକର ରାଶି ଏବଂ କୁମ୍ଭ ପାଇଁ ଶୁଭ ହେବ। ଏହା କନ୍ୟା, ବିଛା ଏବଂ ମୀନ ପାଇଁ ଉଦ୍ଦିଷ୍ଟ ଫଳାଫଳ ଦେବ ଏବଂ ଏହି ଗ୍ରହ ପରିବର୍ତ୍ତନ କର୍କଟ ପାଇଁ ମିଶ୍ରିତ ଫଳାଫଳ ଦେବ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *