rasi

ନଭେମ୍ବର 16 ରେ, ସୂର୍ଯ୍ୟ ବିଛାରେ ପ୍ରବେଶ କରିବେ, କିଏ ଶୁଭ ଫଳାଫଳ ପାଇବ ଏବଂ କିଏ ଅପମାନଜନକ ହେବ ଜାଣନ୍ତୁ।

RASIPHALA

ମଙ୍ଗଳବାର ଦିନ ସୂର୍ଯ୍ୟ ରାଶି ପରିବର୍ତ୍ତନ କରିବା ପରେ ତୁଳାରୁ ବିଛାକୁ ଗତି କରିବେ। ଏହି ଗ୍ରହ ଡିସେମ୍ବର 16 ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଏହି ରାଶିରେ ରହିବ। ତୁଳାରେ ଗମନାଗମନ କରୁଥିବାବେଳେ ସୂର୍ଯ୍ୟ ଏହାର ରାଶି ଚିହ୍ନ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରିବା ମାତ୍ରେ ସେମାନଙ୍କର ନିମ୍ନ ଯୋଗ ମଧ୍ୟ ଦ୍ରୁତ ହୋଇଯିବ, ଯେଉଁ କାରଣରୁ ସୂର୍ଯ୍ୟଙ୍କ ସହ ଜଡିତ ପ୍ରଭାବ ହ୍ରାସ ପାଇବ। ପ୍ରଥମେ ମେଷ ସୂର୍ଯ୍ୟଙ୍କ ରାଶିର ପରିବର୍ତ୍ତନ ଏହି ରାଶିର ଲୋକଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଉପରେ ପ୍ରତିକୂଳ ପ୍ରଭାବ ପକାଇପାରେ। ଏକ ଔଷଧ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ହୋଇପାରେ ପ୍ରତିଯୋଗିତାରେ ଉପସ୍ଥିତ ଛାତ୍ର ଓ ଛାତ୍ରମାନଙ୍କୁ ଭଲ ମାର୍କ ପାଇଁ ଅଧିକ ପରିଶ୍ରମ କରିବାକୁ ପଡ଼ିବ। ସମାଜରେ ସମ୍ମାନ ବୃଦ୍ଧି ହେବ। ଆପଣ ପରିବାରର ସମ୍ପତ୍ତି ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ବିଷୟଗୁଡ଼ିକରେ ଜଡିତ ହୋଇପାରିବେ। ବୃଷ ଏହି ରାଶି ଉପରେ ସୂର୍ଯ୍ୟଙ୍କର ପ୍ରଭାବ ବହୁତ ଭଲ ବୋଲି କୁହାଯାଇପାରିବ ନାହିଁ। ଦାମ୍ପତ୍ୟ ଜୀବନରେ ତିକ୍ତତା ହୋଇପାରେ। ସାଧାରଣ ବ୍ୟବସାୟ କରୁଥିବା ଲୋକଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ପାର୍ଥକ୍ୟ ହୋଇପାରେ। ବିଦେଶୀ କମ୍ପାନୀ ଗୁଡିକରେ ଚାକିରି କିମ୍ବା ନାଗରିକତ୍ୱ ପାଇଁ କରାଯାଇଥିବା ପ୍ରୟାସ ସଫଳ ହେବ। ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଅନୁକୂଳ ହେବ। ସରକାରୀ ବିଭାଗରେ କାର୍ଯ୍ୟର ସମାଧାନ ହେବ।

ମିଥୁନ ଏହି ରାଶିର ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ସୂର୍ଯ୍ୟଙ୍କ ରାଶି ପରିବର୍ତ୍ତନ ଶୁଭ ହେବ। ସମସ୍ତ ସୁଚିନ୍ତିତ ରଣନୀତି ପ୍ରଭାବଶାଳୀ ହେବ। ଶତ୍ରୁମାନେ ପରାସ୍ତ ହେବେ, କୋର୍ଟ ମାମଲାରେ ମଧ୍ୟ ଆପଣଙ୍କ ସପକ୍ଷରେ ଆସୁଥିବା ନିଷ୍ପତ୍ତିଗୁଡ଼ିକର ସୂଚନା ଅଛି। ସରକାରୀ ଚାକିରି ପାଇଁ ଆବେଦନ କରିବା ପାଇଁ ସମୟ ଅନୁକୂଳ ଅଟେ। ଅପଚୟ ଖର୍ଚ୍ଚ ଏବଂ ପଳାୟନ ହେତୁ ଆପଣଙ୍କୁ ଆର୍ଥିକ ସଙ୍କଟର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେବାକୁ ପଡିପାରେ। କଙ୍କଡା ପ୍ରେମ ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ଉଦାସୀନତା ରହିବ। ଯଦିଓ ତୁମେ ପ୍ରେମ ବିବାହ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଛ ତେବେ ବର୍ତ୍ତମାନ ଅପେକ୍ଷା କର ପିଲାମାନଙ୍କ ସହ ଜଡିତ ଚିନ୍ତା ହ୍ରାସ ପାଇବ। ଗବେଷଣା ଏବଂ ଉଦ୍ଭାବନ କାର୍ଯ୍ୟରେ ସୂର୍ଯ୍ୟଙ୍କର ପ୍ରଭାବ ଆପଣଙ୍କୁ ଭଲ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ଆଣିବ। ତୁମର ସୃଜନଶୀଳ ଶକ୍ତି ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ। ଛାତ୍ରମାନଙ୍କ ପାଇଁ ସମୟ ଅନୁକୂଳ ହେବ ସେମାନେ ପରୀକ୍ଷାରେ ସଫଳତା ପାଇବେ। ସିଂହ ରାଶି ପିତାମାତାଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ପ୍ରତି ମଧ୍ୟ ପ୍ରତିଫଳିତ ହୁଅନ୍ତୁ। ଯଦି ତୁମେ ତୁମର ରଣନୀତି ଏବଂ ଯୋଜନାଗୁଡ଼ିକୁ ଗୁପ୍ତ ରଖିବାରେ କାର୍ଯ୍ୟ କର, ତୁମେ ଅଧିକ ସଫଳ ହେବ। ଏହି ରାଶିର ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ସୂର୍ଯ୍ୟଙ୍କ ପ୍ରଭାବ ଅତ୍ୟନ୍ତ ପରିବର୍ତ୍ତନଶୀଳ ହେବ।

rasi4

ପାରିବାରିକ କଳହ ହେତୁ ମାନସିକ ବିକୃତି ହୋଇପାରେ। ସାବଧାନତାର ସହିତ ଯାତ୍ରା କରନ୍ତୁ, ସାମଗ୍ରୀ ଚୋରି ହୋଇପାରେ କନ୍ୟା ରାଶି ସୂର୍ଯ୍ୟଙ୍କ ରାଶି ପରିବର୍ତ୍ତନ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ସଫଳ ହେବ। ଧର୍ମ ଏବଂ ଆଧ୍ୟାତ୍ମିକତା ପ୍ରତି ତୁମର ଆଗ୍ରହ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ। ବିଦେଶୀ କମ୍ପାନୀଗୁଡିକରେ ସେବା କିମ୍ବା ନାଗରିକତ୍ୱ ପାଇଁ କରାଯାଇଥିବା ପ୍ରୟାସ ମଧ୍ୟ ସଫଳ ହେବ। ଭାଇମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ପାର୍ଥକ୍ୟ ବଢ଼ିବାକୁ ଦିଅନ୍ତୁ ନାହିଁ। କେବଳ ସାମାଜିକ ସ୍ଥିତିରେ ବୃଦ୍ଧି ଘଟିବ ନାହିଁ, ଆପଣଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ନିଆଯାଇଥିବା ନିଷ୍ପତ୍ତି ଏବଂ ଆପଣଙ୍କ ଦ୍ୱାରା କରାଯାଇଥିବା କାର୍ଯ୍ୟ ମଧ୍ୟ ପ୍ରଶଂସିତ ହେବ। ତୁଳା ଯଦି ଜମି ଏବଂ ସମ୍ପତ୍ତି ସହ ଜଡିତ ବିବାଦ ନିଜ ମଧ୍ୟରେ ସମାଧାନ ହୁଏ ତେବେ ଏହା ଭଲ ହେବ। ହଠାତ୍ ଟଙ୍କା ପାଇବାର ସୁଯୋଗ ମିଳିବ। ଦୀର୍ଘ ସମୟ ଧରି ଦିଆଯାଇଥିବା ଟଙ୍କା ମଧ୍ୟ ଫେରସ୍ତ ହେବ ବୋଲି ଆଶା କରାଯାଉଛି। ଆଖି ସହିତ ଜଡିତ ଏକ ସମସ୍ୟା ଅଛି। ପ୍ରଶାସନିକ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ସହ ସମ୍ପର୍କ ମଜବୁତ ହେବ।

rasi1

ତୁମର ବଡ଼ ଭାଇମାନଙ୍କ ସହିତ ମତଭେଦ ସୃଷ୍ଟି ହେବାକୁ ଦିଅ ନାହିଁ ଗୋଟିଏରୁ ଅଧିକ ଆୟର ଉତ୍ସ ହେବ। ବିଛା ତୁମର ରାଶିରେ ଗମନାଗମନ କରିବା ସମୟରେ ସୂର୍ଯ୍ୟ ସମ୍ମାନ ଏବଂ ସମ୍ମାନ ବୃଦ୍ଧି କରିବ। ଯଦି କେହି ଏକ ନୂତନ କାର୍ଯ୍ୟ ଆରମ୍ଭ କରିବାକୁ ଚାହାଁନ୍ତି କିମ୍ବା ଏକ ନୂତନ ଚୁକ୍ତି ସ୍ୱାକ୍ଷର କରିବାକୁ ଚାହାଁନ୍ତି, ତେବେ ସୁଯୋଗ ତାଙ୍କ ଦୃଷ୍ଟିକୋଣରୁ ଉତ୍ତମ ହେବ। ସରକାରୀ ଶକ୍ତିର ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ସହଯୋଗ ହେବ। ଯଦି ଆପଣ କୌଣସି ସରକାରୀ ଟେଣ୍ଡର ପାଇଁ ଆବେଦନ କରିବାକୁ ଚାହାଁନ୍ତି, ତେବେ ସେହି ଦୃଷ୍ଟିରୁ ଗ୍ରହ ଗମନାଗମନ ମଧ୍ୟ ଅନୁକୂଳ ହେବ। ଧନୁ ରାଶି ସୂର୍ଯ୍ୟ ଆପଣଙ୍କ ରାଶିରୁ ଦ୍ୱାଦଶ ସ୍ଥାନରେ ରହିବେ। ଏହି ପରିସ୍ଥିତିକୁ ବହୁତ ଭଲ କୁହାଯାଇପାରିବ ନାହିଁ। ଅତ୍ୟଧିକ ଚାଲିବା ହେତୁ ଚାପ ଏବଂ ଆର୍ଥିକ ସଙ୍କଟର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେବାକୁ ପଡିପାରେ। ଧାର୍ମିକ କାର୍ଯ୍ୟରେ ଅଧିକ ଖର୍ଚ୍ଚ ହେବ ପ୍ରତିଯୋଗିତାରେ ଉପସ୍ଥିତ ଛାତ୍ର ଓ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀମାନଙ୍କୁ ପରୀକ୍ଷାରେ ଭଲ ମାର୍କ ପାଇବା ପାଇଁ କଠିନ ପରିଶ୍ରମ କରିବାକୁ ପଡ଼ିବ।

ମକର ରାଶି ସୂର୍ଯ୍ୟଙ୍କ ରାଶି ପରିବର୍ତ୍ତନ ହେତୁ ଆପଣ ଏହି କ୍ଷେତ୍ରରେ ସମ୍ମାନ ପାଇବେ। ଅଦାଲତ ମାମଲାରେ, ସୂଚନା ଅଛି ଯେ ନିଷ୍ପତ୍ତିଗୁଡ଼ିକ ଆପଣଙ୍କ ସପକ୍ଷରେ ଆସିବ। ଆୟର ଉତ୍ସ ଅଧିକ ଶକ୍ତିଶାଳୀ ହେବ ଦିଆଯାଇଥିବା ଟଙ୍କା ମଧ୍ୟ ଫେରସ୍ତ ହେବ ବୋଲି ଆଶା କରାଯାଉଛି। ପରିବାରର ବରିଷ୍ଠ ସଦସ୍ୟ ଏବଂ ଭାଇମାନଙ୍କ ସମର୍ଥନ ରହିବ। ପ୍ରତିଯୋଗିତାରେ ଉପସ୍ଥିତ ଛାତ୍ର ଏବଂ ଛାତ୍ରମାନଙ୍କ ପାଇଁ ସମୟ ଅଧିକ ଅନୁକୂଳ ହେବ। କୁମ୍ଭ ବିଭାଗରେ ଅପେକ୍ଷା କରାଯାଇଥିବା କାର୍ଯ୍ୟଗୁଡ଼ିକ ସମାଧାନ ହେବ। ଯଦି ଆପଣ ମଧ୍ୟ ଏକ ସରକାରୀ ଚାକିରି ପାଇଁ ଆବେଦନ କରିବାକୁ ଚାହାଁନ୍ତି, ତେବେ ସେହି ଦୃଷ୍ଟିରୁ ସୁଯୋଗ ମଧ୍ୟ ଅନୁକୂଳ ହେବ। ସମ୍ପତ୍ତି ସହ ଜଡିତ ବିଷୟଗୁଡିକ ସମାଧାନ ହେବ। କାର୍ଯ୍ୟ ବ୍ୟବସାୟରେ ଅଗ୍ରଗତି ହେବ। ଚାକିରିରେ ପଦୋନ୍ନତି ଏବଂ ନୂତନ ଚୁକ୍ତିନାମା ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ମଧ୍ୟ ଅଛି। ପିତାମାତାଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ପ୍ରତି ପ୍ରତିଫଳିତ ହୁଅନ୍ତୁ।ମୀନ ଧର୍ମ ଏବଂ ଆଧ୍ୟାତ୍ମିକତା ପ୍ରତି ଆଗ୍ରହ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ। ଧାର୍ମିକ ଟ୍ରଷ୍ଟ ଏବଂ ଅନାଥ ଆଶ୍ରମକୁ ଉଦାର ଭାବରେ ଦାନ କରିବେ। ପରୀକ୍ଷାରେ ଭଲ ମାର୍କ ହାସଲ କରିବାକୁ ଛାତ୍ରମାନଙ୍କୁ ଅଧିକ ପ୍ରୟାସ କରିବାକୁ ପଡିବ। ଏହି ରାଶିରୁ ଭାଗ୍ୟର ନବମ ଘରକୁ ଯିବାବେଳେ ସୂର୍ଯ୍ୟଙ୍କର ପ୍ରଭାବ ଅତ୍ୟନ୍ତ ମିଶ୍ରିତ ହେବ। କାର୍ଯ୍ୟରେ କିଛି ବାଧା ଥାଇପାରେ, କିନ୍ତୁ ତୁମେ ସଫଳତା ପାଇବ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *