khusi

ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଖୁସି ଆଣିଦେବ ଏହି ଦିନଗୁଡିକ – ଜାଣି ରଖନ୍ତୁ |

RASIPHALA

ବୃହସ୍ପତିଙ୍କ ଗମନାଗମନ ମଣିଷକୁ ତାଙ୍କ ଜୀବନରେ ଉତ୍କଣ୍ଠାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେବାକୁ ପଡିବ, ଯାହାର ପ୍ରତ୍ୟକ୍ଷ ସମ୍ପର୍କ ଗ୍ରହମାନଙ୍କ ସହିତ ଦେଖାଯାଇଛି। ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁଯାୟୀ, ମାନବ ଜୀବନର ପ୍ରତ୍ୟେକ ଗତିବିଧି ବ୍ରହ୍ମାଣ୍ଡର 9 ଟି ଗ୍ରହ ଉପରେ ଆଧାରିତ। କେଉଁ ଗ୍ରହ ଏହି ଅବସ୍ଥାରେ ଏବଂ ରାଶିଫଳରେ ଦଶା ଅବସ୍ଥିତ ଏହି ଜିନିଷଗୁଡ଼ିକ ଆପଣଙ୍କ ଜୀବନର ଘଟଣାଗୁଡ଼ିକ ଉପରେ ଗଭୀର ପ୍ରଭାବ ପକାଇଥାଏ। ଗ୍ରହ ଗମନାଗମନ ଏହି 9 ଟି ଗ୍ରହ ସମୟରେ ଗମନାଗମନ ଜାରି ରଖନ୍ତି, ଏକ ନିର୍ଦ୍ଦିଷ୍ଟ ସମୟ ପରେ ସେମାନେ ସେମାନଙ୍କର ରାଶି ପରିବର୍ତ୍ତନ କରନ୍ତି ଏବଂ ଅନ୍ୟ ଏକ ରାଶିରେ ପହଞ୍ଚନ୍ତି,

ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ରରେ ଏହି ଘଟଣା ଅତ୍ୟନ୍ତ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ବିବେଚନା କରାଯାଏ। ନଭେମ୍ବର 20, 2021 ରେ, ରାତି 11:37 ରେ, ବୃହସ୍ପତି ଗ୍ରହ, ଯାହାକୁ ଭଗବାନ ଗୁରୁ ଭାବରେ ବିବେଚନା କରାଯାଏ, ଏହାର ରାଶି ପରିବର୍ତ୍ତନ କରିବାକୁ ଏବଂ କୁମ୍ଭମେଳାକୁ ପ୍ରବେଶ କରିବାକୁ ଯାଉଛି, ଏହି ଗମନାଗମନ ତୃତୀୟରେ ଅର୍ଥାତ ଶେଷ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ଘଟିବ। ନକ୍ଷତ୍ର ବିଶେଷଜ୍ଞମାନେ ଏହି ଘଟଣାକୁ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଏବଂ ଶୁଭ ବୋଲି ଗ୍ରହଣ କରୁଛନ୍ତି। ଆମ ରାଶି ଉପରେ ଏହି ଗ୍ରହ ପରିବର୍ତ୍ତନର ପ୍ରଭାବ କ’ଣ ଆମକୁ ଜଣାନ୍ତୁ। ମେଷ ସେହି ଲୋକମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଯେଉଁମାନେ ମେଷ ସହିତ ଜଡିତ, ବୃହସ୍ପତିର ଏହି ଗମନାଗମନ ଏକାଦଶ ଘରକୁ ପ୍ରଭାବିତ କରିବାକୁ ପ୍ରମାଣ କରିବାକୁ ଯାଉଛି। ଆପଣ ଏହି ପରିବର୍ତ୍ତନକୁ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ବହୁତ ପରିମାଣରେ ଶୁଭ ବୋଲି ବିବେଚନା କରିପାରିବେ।

ମେଷ ରାଶିର ନୂତନ ବିବାହିତ ବ୍ୟକ୍ତିମାନେ ସନ୍ତାନ ପ୍ରାପ୍ତି କରିବାକୁ ଇଚ୍ଛା କରନ୍ତି, ଏହି ଗମନାଗମନ ସମୟରେ ସେମାନଙ୍କର ଇଚ୍ଛା ପୂରଣ ହୋଇପାରିବ ଯଦି ଛାତ୍ରମାନେ ଉଚ୍ଚଶିକ୍ଷା ପାଇବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରୁଛନ୍ତି, ତେବେ ସେମାନେ ସଫଳତା ପାଇପାରିବେ। ଏହା ବ୍ୟତୀତ ପରିବାରରେ ଯେକୌଣସି ଧାର୍ମିକ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ମଧ୍ୟ ସମ୍ଭବ ଅଟେ। ବୃଷ ବୃଷ ରାଶିର ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ବୃହସ୍ପତିର ଏହି ଗମନାଗମନ ଦଶମ ଘର ସହିତ ଜଡିତ ହେବା ଉଚିତ। ଏହି ଗ୍ରହ ପରିବର୍ତ୍ତନର ପ୍ରଭାବ ହେତୁ, ସମ୍ପତ୍ତି ସହିତ ଜଡିତ କିଛି ବିଷୟ ଅଟକି ଯାଇଛି, ତେଣୁ ଶୀଘ୍ର ତୁମେ ସେଗୁଡ଼ିକର ସମାଧାନ କରିବାକୁ ସମର୍ଥ ହେବ ଏହି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ଆପଣ ସାମାଜିକ କାର୍ଯ୍ୟରେ ବହୁତ ଖର୍ଚ୍ଚ କରିବାକୁ ମନୋବୃତ୍ତିରେ ରହିବେ। ଫଳସ୍ୱରୂପ ଆପଣଙ୍କର ସାମାଜିକ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ କିନ୍ତୁ ଆପଣଙ୍କର ଆର୍ଥିକ ଅବସ୍ଥା ପୂର୍ବ ଅପେକ୍ଷା ଦୁର୍ବଳ ହୋଇପାରେ। ମିଥୁନ ମିଥୁନ ରାଶିର ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ବୃହସ୍ପତିର ଏହି ଗମନାଗମନ ନବମ ଘରେ ଘଟିବାକୁ ଯାଉଛି।

mithun

ଏହି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ଏକ ଧାର୍ମିକ ଯାତ୍ରା କରିବାର ସମ୍ଭାବନା ରହିବ। ଅଧ୍ୟୟନ ସହିତ ଛାତ୍ରମାନଙ୍କୁ ଘରୁ ଦୂରେଇ ଯିବାକୁ ପଡିପାରେ। କର୍କଟ କର୍କଟ ରାଶିର ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ବୃହସ୍ପତିର ଏହି ଗମନାଗମନ ଅଷ୍ଟମ ଘରେ ଘଟିବାକୁ ଯାଉଛି, ଯେଉଁ କାରଣରୁ ପ୍ରତ୍ୟେକ ପରିସ୍ଥିତିରେ ଭାଗ୍ୟ ଆପଣଙ୍କ ସହିତ ରହିବ। ଯଦି ତୁମେ ତୁମର ପିଲା ବିଷୟରେ ଚିନ୍ତିତ ତେବେ ସେହି ସବୁ ସମସ୍ୟାର ସମାଧାନ ହେବ, କିନ୍ତୁ ଏଥର ତୁମ ବାପାଙ୍କ ପାଇଁ ଠିକ୍ ନୁହେଁ। ପରିବାର ଏବଂ ସମାଜରେ ତୁମର ସମ୍ମାନରେ ବୃଦ୍ଧି ଘଟିବ କିନ୍ତୁ ଏହା ସତ୍ତ୍ୱେ ବିବାହିତ ଜୀବନରେ ଉତ୍ଥାନ-ପତନ ଘଟିବ। ସିଂହ ରାଶି ଏହି ରାଶି ସହିତ ଜଡିତ ଥିବା ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ବୃହସ୍ପତିଙ୍କର ଏହି ଗମନାଗମନ ସପ୍ତମ ଘରକୁ ପ୍ରଭାବିତ କରିବ। ଏହି ଗମନାଗମନ ହେତୁ ତୁମର ପ୍ରେମ ଜୀବନ ବହୁତ ଭଲ ହେବାକୁ ଯାଉଛି। ଏହି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ତୁମର ଆୟ ମଧ୍ୟ କ୍ରମାଗତ ଭାବରେ ବୃଦ୍ଧି ପାଇପାରେ, ଏବଂ ଏହି ସମୟ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଦୃଷ୍ଟିରୁ ଭଲ ବୋଲି ପ୍ରମାଣିତ ହେବ। ପ୍ରେମ ବିବାହ କରିବାକୁ ଚିନ୍ତା କରୁଥିବା ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ସମୟ ଅନୁକୂଳ ଅଟେ।

singh

କନ୍ୟା ରାଶି ଗମନାଗମନ ପରେ ଦେବଗୁରୁ କନ୍ୟା ରାଶିର ଲୋକଙ୍କ ଷଷ୍ଠ ଘରେ ବସିବେ। ସେହି ଲୋକମାନେ ଯେଉଁମାନେ କୌଣସି ପ୍ରକାରର ପ୍ରତିଯୋଗିତାମୂଳକ ପରୀକ୍ଷା ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ହେଉଛନ୍ତି, ଏଥର ସେମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଭଲ ହେବ। ଏହି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ତୁମର ଦାମ୍ପତ୍ୟ ଜୀବନ ଅନୁକୂଳ ହେବ ନାହିଁ ତୁମ ଦୁହିଁଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ କିଛି ସମସ୍ୟା ଉପୁଜିପାରେ, ଯାହାକୁ ତୁମେ ସମାଧାନ କରିବାକୁ ପଡିବ। ଏହି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ତୁମର ଖର୍ଚ୍ଚ ବହୁତ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ ନିଜକୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣରେ ରଖ। ତୁଳା ଏହି ଗମନାଗମନ ଅବିବାହିତ ଏବଂ ତୁଳାର ଅବିବାହିତ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ଜୀବନରେ ଏକ ବିଶେଷ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ପ୍ରବେଶ ଆଣିପାରେ। ଯଦି ତୁମେ ଟଙ୍କା ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ସମସ୍ୟା ସହ ସଂଘର୍ଷ କରୁଛ, ତେବେ ଏହି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ତୁମେ ଏଥିରୁ ବାହାରି ପାରିବ ତୁମର ଆୟରେ ବୃଦ୍ଧି ହେବାର ଦୃଢ଼ ସମ୍ଭାବନା ଅଛି।

ବିଛା 4ର୍ଥ ଘରେ ବୃହସ୍ପତିଙ୍କ ଗମନାଗମନ ହେତୁ ବିଛା ଦେଶବାସୀଙ୍କ ସମସ୍ୟା ଟିକେ ଅଧିକ ବଢ଼ିବାକୁ ଯାଉଛି ଏହି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ପାରିବାରିକ ସମସ୍ୟା ହୋଇପାରେ, ଯେଉଁ କାରଣରୁ ଆର୍ଥିକ ସଙ୍କଟ ମଧ୍ୟ ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ଥାଏ। ଆପଣଙ୍କୁ କିଛି ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଭ୍ରମଣ କରିବାକୁ ମଧ୍ୟ ପଡିପାରେ, ତୁମ ମା’ଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟର ବିଶେଷ ଯତ୍ନ ନେବା ଉଚିତ ସମ୍ପତ୍ତି କ୍ରୟ ମଧ୍ୟ ସମ୍ଭବ। ଧନୁ ରାଶି ଯେଉଁମାନେ ଧନୁ ରାଶିର ଅଟନ୍ତି, ବୃହସ୍ପତିର ଏହି ଗମନାଗମନ ତୃତୀୟ ଘର ସହିତ ଜଡିତ ଏହି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ତୁମେ ତୁମର ସାନ ଭାଇଭଉଣୀଙ୍କଠାରୁ ପ୍ରେମ ଏବଂ ସମ୍ମାନ ପାଇବ। ଆପଣ ପରିବାରରୁ ମଧ୍ୟ ସମସ୍ତ ପ୍ରକାରର ସହାୟତା ପାଇବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି ଆପଣଙ୍କ ମାତାର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଦୁର୍ବଳ ହୋଇପାରେ, ତା’ର ଯତ୍ନ ନିଅନ୍ତୁ। ଆର୍ଥିକ ଲାଭ ପାଇଁ ପ୍ରୟାସ ସଫଳ ହେବ ଯେତେବେଳେ ତୁମେ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ସଚ୍ଚୋଟତା ଏବଂ କଠିନ ପରିଶ୍ରମ ସହିତ ଆଗକୁ ବଢ଼ିବ।

ମକର ରାଶି ଏହି ଗମନାଗମନ ଦିତୀୟ ଘରକୁ ପ୍ରଭାବିତ କରିବାକୁ ଯାଉଛି, ଏହି ଗମନାଗମନ କାଳରେ, ଆପଣଙ୍କ ପରିବାରରେ ଏକ ପର୍ବ କିମ୍ବା ଶୁଭ ଘଟଣା ହୋଇପାରେ ପୂରଣ ହୋଇପାରିବ। ବ୍ୟବସାୟ କରୁଥିବା ଲୋକମାନେ ବିଦେଶରୁ ଲାଭ ପାଇପାରିବେ। କୁମ୍ଭ ବୃହସ୍ପତିଙ୍କର ଏହି ଗମନାଗମନ ଆପଣଙ୍କ ରାଶିର ଚିହ୍ନ ସହିତ ସମାନ ଘରେ ଘଟିବାକୁ ଯାଉଛି। ଏହି ସମୟ ଛାତ୍ରମାନଙ୍କ ପାଇଁ ବହୁ ପରିମାଣରେ ଲାଭଦାୟକ ବୋଲି କୁହାଯାଇପାରେ। ମୀନ ରାଶି ଏହି ଗମନାଗମନ ଦ୍ୱାଦଶ ଘରେ ମୀନ ରାଶିର ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ଘଟିବ। ଆହୁରି ମଧ୍ୟ, ଏହି ଅବଧି ମଧ୍ୟରେ ତୁମେ ତୁମର ଧାର୍ମିକ ଆଚରଣ ହେତୁ ତୁମର ଭାବମୂର୍ତ୍ତିକୁ ଉନ୍ନତ କରିବାରେ ସକ୍ଷମ ହେବ। ପ୍ରେମ ସଂପର୍କରେ ସଫଳତା ମିଳିବ, ଯେଉଁଥିପାଇଁ ତୁମର ପ୍ରେମ ବିବାହ ମଧ୍ୟ ସମ୍ଭବ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *