lembu

ଯଦି ଆପଣ ଦୋକାନର ବିକ୍ରୟ ଏବଂ ବ୍ୟବସାୟରେ ଅଗ୍ରଗତି ଆଣିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି, ତେବେ ଏହି ଉପାୟ ଗୁଡିକ କରନ୍ତୁ ।

NEWS

ଯଦି ଆପଣଙ୍କର ଦୋକାନ କିମ୍ବା ବ୍ୟବସାୟ ବଢୁନାହିଁ, ତେବେ ଏହାର କାରଣ ମଧ୍ୟ ବାସ୍ତୁ ତୃଟି ହୋଇପାରେ। ବାସ୍ତୁ ଶାସ୍ତ୍ର ଆମକୁ ଏପରି କାର୍ଯ୍ୟ ବିଷୟରେ କୁହନ୍ତି ଏବଂ ସେମାନଙ୍କର ତ୍ରୁଟି ଦୂର କରିବା ପାଇଁ ପ୍ରତିକାର ମଧ୍ୟ ପ୍ରଦାନ କରନ୍ତି। ଯଦି ଆପଣ ଦୋକାନର ବିକ୍ରୟ ଏବଂ ବ୍ୟବସାୟରେ ଅଗ୍ରଗତି ଆଣିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି, ତେବେ ଏହି ଉପାୟଗୁଡିକ କରନ୍ତୁ।

ଦୋକାନର ବାସ୍ତୁ ଟିପ୍ସ କରୋନା ମହାମାରୀ ଏବଂ ଲକଡାଉନ୍ ଯୋଗୁଁ ଦୋକାନ ଏବଂ ବ୍ୟବସାୟରେ ବହୁ କ୍ଷତି ହୋଇଛି। ପ୍ରକାଶ ଥାଉକି, ଗତ କିଛି ଦିନ ହେବ ଦୀପାବଳି ଏବଂ ଧନ୍ତରାସର ପର୍ବରେ ବଜାର ବହୁତ ଉତ୍ସାହ ସହିତ ଫେରି ଆସିଛି। କିନ୍ତୁ ଏହା ପରେ ମଧ୍ୟ, ଯଦି ଆପଣଙ୍କର ଦୋକାନ କିମ୍ବା ବ୍ୟବସାୟ ବଢୁନାହିଁ, ତେବେ ଏହାର କାରଣ ମଧ୍ୟ ବାସ୍ତୁ ଦୋଷ ହୋଇପାରେ।

lembuu

ବେଳେବେଳେ ଆମେ ଅଜାଣତରେ ଏପରି ଅନେକ କାର୍ଯ୍ୟ କରିଥାଉ ଯାହା ଆମ ପାଇଁ କ୍ଷତିକାରକ। ବାସ୍ତୁ ଶାସ୍ତ୍ର ଆମକୁ ଏପରି କାର୍ଯ୍ୟ ବିଷୟରେ କୁହନ୍ତି ଏବଂ ସେମାନଙ୍କର ତ୍ରୁଟି ଦୂର କରିବା ପାଇଁ ପ୍ରତିକାର ମଧ୍ୟ ପ୍ରଦାନ କରନ୍ତି। ବାସ୍ତୁ ଏପରି କିଛି ଉପାୟ ବିଷୟରେ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା। ବାସ୍ତୁ ଶାସ୍ତ୍ରରେ ଦୋକାନ ଏବଂ ବ୍ୟବସାୟରେ ଅଗ୍ରଗତି ଆଣିବାର ଅନେକ ଉପାୟ ଅଛି।

laxmi

ଏଥି ମଧ୍ୟରୁ ଗୋଟିଏ ହେଉଛି ଦୋକାନର କାଉଣ୍ଟର ସର୍ବଦା ଉତ୍ତର କିମ୍ବା ପୂର୍ବ ଦିଗରେ ରହିବା ଉଚିତ। ଏହି ଦିଗଗୁଡିକ ଆପଣଙ୍କ ଭିତରେ ସକରାତ୍ମକ ଶକ୍ତି ଯୋଗାଇଥାଏ ଏବଂ ବ୍ୟବସାୟରେ ଅଗ୍ରଗତି ଆଣିଥାଏ। ଦୋକାନର ତାଲା ସବୁବେଳେ ଦୋକାନର ମାଲିକ ଦ୍ୱାରା ଖୋଲାଯିବା ଉଚିତ୍, ନଚେତ୍ ଦୋକାନ ଖରାପ ଚାଲିଥାଏ। ଦୋକାନର ବିକ୍ରୟକୁ ତ୍ୱରାନ୍ୱିତ କରିବା ପାଇଁ ଏକ ରୂପା ପାତ୍ରରେ ଏକ ଠିଆ ଧନିଆ ରଖନ୍ତୁ

ଏବଂ ଏଥିରେ ଲକ୍ଷ୍ମୀ ଗଣେଶଙ୍କର ଏକ ରୂପା ପ୍ରତିମା ସ୍ଥାପନ କରନ୍ତୁ। ପ୍ରତିଦିନ ଦୋକାନ ଖୋଲିବା ପରେ ସର୍ବପ୍ରଥମେ ଲକ୍ଷ୍ମୀ ଗଣେଶଙ୍କୁ ପୂଜା କଲେ ବିକ୍ରିରେ ଦ୍ୱିଗୁଣ ବୃଦ୍ଧି ଘଟିବ।ଦୋକାନରେ କୁବେର ଯନ୍ତ୍ର କିମ୍ବା ଶ୍ରୀ ଯନ୍ତ୍ର ସ୍ଥାପନ କରି ଏହାକୁ ପ୍ରତିଦିନ ପୂଜା କରି ଦୋକାନ ମଧ୍ୟ ବ୍ୟବସାୟରେ ଅଗ୍ରଗତି କରେ।ଯଦି ଆପଣ ଅନୁଭବ କରୁଛନ୍ତି ଯେ ଆପଣଙ୍କ ଦୋକାନରେ କେହି ଯାଦୁକରୀ କରିଛନ୍ତି। ସର୍ବଦା ଦୋକାନରେ ଅଳିଆ ଆବର୍ଜନା ପକାନ୍ତୁ ନାହିଁ ଦୋକାନ ସାମ୍ନାରେ କିମ୍ବା ଅଳିଆ ଫିଙ୍ଗି ଦୋକାନର ଋଣ ବଢ଼ିବାରେ ଲାଗେ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *