ram

ରାତିରେ କ୍ଷୀର ସହିତ ଅଧଚମଚ ଖାଆନ୍ତୁ ଏହି ଜିନିଷ, ଏକ୍ସ ସମୟ ବଢ଼ିଯିବ ୪ଘଣ୍ଟା |

HEALTH

ହେଲୋ ,ହାଏ, ନମସ୍କାର ବନ୍ଧୁଗଣ, ଆଜି ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ଏପରି ଏକ ଘରୋଇ ପ୍ରତିକାର ବିଷୟରେ କହିବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି, ଯାହା ବ୍ୟବହାର କରି ଆପଣଙ୍କର ଶାରୀରିକ ଦୁର୍ବଳତା ଏବଂ ଅଳସୁଆ ଦୂର ହୋଇଯିବ। ଏହା ସହିତ ଆପଣଙ୍କ ସ୍ତ୍ରୀ ଙ୍କୁ ଆପଣ ସ୍ବର୍ଗୀୟ ସୁଖର ଆନନ୍ଦ ମଧ୍ୟ ଦେଇ ପାରିବେ। ପତି ପତ୍ନୀ ଙ୍କ ପ୍ରେମ ବୈବାହିକ ଜୀବନରେ ଏହି ଜିନିଷର ସେବନ ନୂଆ ଆନନ୍ଦ ଏବଂ ଆହେତୁକ ଉତ୍ସାହ ଭରିଦେଇଥାଏ। ଏହାର ସେବନ ମାତ୍ରେକେ ପୁରୁଷ ଙ୍କ ଶରୀରରେ ଜୋସ ଚାଲିଆସେ। ଏହା ସଂଭୋ-ଗ ର ସମୟ ସୀମା କୁ ମଧ୍ୟ ୪ ଗୁଣା ବୃଦ୍ଧି କରାଇ ଥାଏ। ତେବେ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ଏହି ଔଷଧୀୟ ଜିନିଷ ବିଷୟରେ। ଯଦି ଆପଣ ମଧ୍ୟ ନିଜ ଶରୀର ସହିତ ଦୁର୍ବଳ ଅନୁଭବ କରନ୍ତି, ତେବେ ଏହି ପୋଷ୍ଟକୁ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ପଢନ୍ତୁ ଏବଂ ଏହାର ଫାଇଦା ନିଅନ୍ତୁ।

ବନ୍ଧୁଗଣ, ଆଜିକାଲି ଅନେକ ଲୋକ ଶାରୀରିକ ଦୁର୍ବଳତା ଏବଂ ଅଳସୁଆରେ ବୁଡି ରହିଛନ୍ତି। ଦୁର୍ବଳତା ଏବଂ ଅଳସୁଆତାକୁ ଦୂର କରିବା ପାଇଁ ଅନେକ ଲୋକ ଔଷଧ ମଧ୍ୟ ଗ୍ରହଣ କରନ୍ତି। କିନ୍ତୁ ଏହି ସମସ୍ତ ଛୋଟ ଜିନିଷରେ ଔଷଧ ଖାଇବା କ୍ଷତିକାରକ ହୋଇପାରେ। ଅନେକ ଔଷଧର ମଧ୍ୟ ମୁଖ୍ୟ ପାର୍ଶ୍ୱ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ଥାଏ। ତେଣୁ, ଯଦି ଆପଣ ଏହି ସବୁ ଛୋଟ ସମସ୍ୟାରେ ମଧ୍ୟ ଔଷଧ ନିଅନ୍ତି, ତେବେ ଆପଣଙ୍କ ଶରୀର ଉପରେ ବିପରୀତ ପ୍ରଭାବ ପଡିପାରେ । ଶାରୀରିକ ଦୁର୍ବଳତା ଏବଂ ଅଳସୁଆତାକୁ ଦୂର କରିବା ପାଇଁ, ଏହି ପ୍ରାକୃତିକ ଜିନିଷ ଆପଣଙ୍କ ଦୁର୍ବଳତାକୁ ଦୂର କରିପାରେ। ଆପଣ ନିୟମିତ ଭାବରେ ଶୀଲାଜିତଙ୍କୁ ପ୍ରତିଦିନ ନେବା ଉଚିତ୍। ଶୀଲାଜିତ ଏକ ପ୍ରାକୃତିକ ଜିନିଷ ଯାହା କୌଣସି ପାର୍ଶ୍ୱ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ସୃଷ୍ଟି କରେ ନାହିଁ। ଯଦି ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି କ୍ରମାଗତ ଭାବରେ ଏକ ମାସ ପାଇଁ ଶୀଲାଜିତ ଖାଏ, ତେବେ ଏହା ତାଙ୍କ ଶରୀରରେ ଦୁର୍ବଳତା ସୃଷ୍ଟି କରିବ ଏବଂ ତାଙ୍କର ଅଳସୁଆତା ମଧ୍ୟ ଦୂର ହୋଇଯିବ।

ଯୌ-ନ ଶକ୍ତି ବୃଦ୍ଧି ପାଇଁ କିପରି ଜରିବେ ଏହାର ସେବନ ? ଶିଳାଜିତ ଅଧା ଚାମଚ କୁ ପ୍ରତିଦିନ ସନ୍ଧ୍ୟା ସମୟରେ ଉଷୁମ କ୍ଷୀର ସହିତ ସେବନ କରିବା ଉଚିତ ଏହା ଦ୍ୱାରା ଆପଣଙ୍କ ସେ-କ୍ସ ସମୟ ସୀମା ବୃଦ୍ଧି ପାଇଥାଏ। ଅନ୍ୟ କେତେକ ଗୁପ୍ତ ରୋଗ ସମସ୍ୟାରୁ ମଧ୍ୟ ମୁକ୍ତି ମିଳିଥାଏ। ବନ୍ଧୁଗଣ ଆମେ ଆପଣ ମାନଂକ ପାଇଁ ସବୁବେଳେ ଭଲ ଭଲ ରୋଚକ ତଥ୍ୟ,ସମାଚାର, ରାଶିଫଳ, ଜରୁରୀ ସୂଚନା,ରାଜନୀତି,କ୍ରୀଡ଼ା ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ତଥ୍ୟ ଆଣିଥାଉ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଆମ ଲେଖା ପସନ୍ଦ ଆସେ ତେବେ ଆପଣ ଆମକୁ ଲାଇକ ଏବଂ ଫଲୋ କରନ୍ତୁ।ଏହାକୁ ସେୟାର୍ କରି ଅଧିକରୁ ଅଧିକ ଲୋକଙ୍କ ନିକଟରେ ପହଞ୍ଚାନ୍ତୁ,ଆପଣଙ୍କୁ ଧନ୍ୟବାଦ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *