sani

ଶନିଦେବଙ୍କର ସାଢେ ସତୀ ପୂର୍ବରୁ ମିଳିଥାଏ ଏହି ସବୁ ସଂକେତ-ଜାଣି ରଖନ୍ତୁ ପୁରା ସୂଚନା |

RASIPHALA

ଶନୀଙ୍କ ଅର୍ଦ୍ଧ ଶତାବ୍ଦୀରେ ଭଲ ଲୋକମାନଙ୍କର ଖରାପ ପରିସ୍ଥିତି ହୁଏ ଅଧା ଡଜନର ଅନେକ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଫଳାଫଳ ଅଛି। ଯଦି କାହାର ସମ୍ମାନ, ପ୍ରତିଷ୍ଠା ବିପଦରେ, ତେବେ କେହି ଶାରୀରିକ ଏବଂ ମାନସିକ ଯନ୍ତ୍ରଣା ଭୋଗୁଛନ୍ତି। ଶନୀଙ୍କ ଅର୍ଦ୍ଧ ଶତାବ୍ଦୀ କେତେକଙ୍କ ପାଇଁ ଶୁଭ ଏବଂ ଅନ୍ୟମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଶୁଭ ଅଟେ। ଶନି ଏହାର ଉଦ୍ଦିଷ୍ଟ ପ୍ରଭାବକୁ ସୂଚିତ କରିସାରିଛି। ଯଦି ଆମେ ଏହି ଚିହ୍ନଗୁଡ଼ିକୁ ଚିହ୍ନିବାରେ ସକ୍ଷମ, ତେବେ ଏହାର ପ୍ରଭାବ ହ୍ରାସ କରିବାକୁ ଆମେ ଇଶ୍ବରଙ୍କ ନିକଟରେ ପ୍ରାର୍ଥନା କରିପାରିବା।
ଶନିଙ୍କ ଅର୍ଦ୍ଧ-ଜୀବନର ପ୍ରଭାବ ଏତେ ମହାନ୍ ଯେ ଆମେ ଏହାକୁ ସଂପୂର୍ଣ୍ଣ ଭାବେ ନଷ୍ଟ କରିପାରିବୁ ନାହିଁ।

କିନ୍ତୁ ଆମର ଗୁରୁ ଏବଂ ଭଗବାନଙ୍କ ଉପାସନା ଏହାର ପ୍ରଭାବକୁ ହ୍ରାସ କରିପାରେ। ଯଦି ସାଢେ ସାତଟା ର ପ୍ରଭାବ ଅଢେଇ କିମ୍ବା ସାତ ବର୍ଷ, ତେବେ ସେହି ଅବଧି ସମାନ ରହିବ ଏବଂ ସମାନ ବର୍ଷ ପାଇଁ ଏହାକୁ ସଂଶୋଧନ କରିବାକୁ ପଡିବ ଏକମାତ୍ର ଉପାୟ ହେଉଛି ଚକ୍ରକୁ ଭାଙ୍ଗିବା। ସାଡେ ସତୀ ଆରମ୍ଭ ହେବା ପୂର୍ବରୁ ଆପଣ ପାଇଥିବା 10 ଟି ଚିହ୍ନ ଜାଣନ୍ତୁ, ଯଦି ଆପଣ ଏହିପରି ଚିହ୍ନ ପାଇବା ଆରମ୍ଭ କରନ୍ତି, ତେବେ ଅନୁମାନ କରନ୍ତୁ ଯେ ଆପଣଙ୍କ ସାଡେ ସତୀ ଶୀଘ୍ର ଆରମ୍ଭ ହେବ। ସମ୍ପତ୍ତି ସମ୍ବନ୍ଧରେ ହଠାତ୍ ବିବାଦ ଦେଖାଦେବ।

sanii

ପାରିବାରିକ ବିବାଦ ଏବଂ ଭାଇଭଉଣୀ ବିବାଦ ଆରମ୍ଭ ହେବ।କାହା ସହିତ ତୁମର ଅନୈତିକ ସମ୍ପର୍କ ମେଳ ହେବ ଏବଂ ତୁମେ ଏଥିରେ ପଡ଼ିବ। ହଠାତ୍ ଋଣ ନେବା ପରିସ୍ଥିତି ଉପୁଜିବ ଏବଂ ଏହି ଋଣ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ। କୋର୍ଟଗୁଡିକ ଗୋଲାକାର କିମ୍ବା ବୃଦ୍ଧି କରିବାକୁ ପଡିବ। ଚାକିରିରେ ଏକ ସଙ୍କଟ ଦେଖାଦେବ କିମ୍ବା ଏକ ଅବାଞ୍ଛିତ ସ୍ଥାନକୁ ସ୍ଥାନାନ୍ତର ହେବ। ବହୁତ ପରିଶ୍ରମ ଏବଂ ପରିଶ୍ରମ ସହିତ ମଧ୍ୟ ତୁମେ ପଦୋନ୍ନତି ପାଇବ ନାହିଁ। ମଦ୍ୟପାନ, ଖରାପ କମ୍ପାନୀ କିମ୍ବା ମିଥ୍ୟା କହିବା ଦ୍ୱାରା ଖରାପ ଅଭ୍ୟାସ ହେବ। ବ୍ୟବସାୟରେ ହଠାତ୍ କ୍ଷତି ହେବ। ସାମାନ୍ୟ ଦୁର୍ଘଟଣା ସବୁବେଳେ ଘଟିବ।

sanii

ଖରାପ ପ୍ରଭାବରୁ ରକ୍ଷା ପାଇବା ପାଇଁ କିଛି କରନ୍ତୁ। ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ତୁଳସୀ ଗଛକୁ ପାଣି ଦେବା ଏବଂ ତେଲର ଏକ ଦୀପ ଜଳାଇବା ଆରମ୍ଭ କରନ୍ତୁ। ଶନିବାର ଦିନ ତୁଳସୀ ଗଛକୁ ପୂଜା କରାଯିବା ଉଚିତ୍। ରବିବାର ବ୍ୟତୀତ ଆମେ ପ୍ରତିଦିନ ଏହି ପୂଜା କରିପାରିବା କେବଳ ସୂର୍ଯ୍ୟୋଦୟ ପୂର୍ବରୁ କିମ୍ବା ସୂର୍ଯ୍ୟାସ୍ତ ପରେ ପୂଜା କରିବାକୁ ମନେରଖନ୍ତୁ। ଯଦି ଆପଣ ସକାଳେ ଏହି ପୂଜା କରିବାକୁ ଚାହାଁନ୍ତି, ତେବେ ଆପଣ ସୂର୍ଯ୍ୟୋଦୟ ପୂର୍ବରୁ ଗାଧୋଇବା ଉଚିତ୍, ଧଳା ପୋଷାକ ପିନ୍ଧିବା ଏବଂ ତୁଳସୀ ଗଛରେ ଗାଇର କ୍ଷୀର, ତେଲ ଏବଂ ଚନ୍ଦନ ସହିତ ପବିତ୍ର ଜଳ ଅର୍ପଣ କରିବା ଉଚିତ।

ପାଣି ଅର୍ପଣ କରିବା ପରେ ଫୁଲ ଏବଂ ପ୍ରସାଦ ଅର୍ପଣ କରନ୍ତୁ। ଏହା ପରେ, ଧୂପ ଦୀପ ସହିତ ଆସନରେ ବସ, ଦେବତାଙ୍କୁ ମନେରଖ ଏବଂ ନିମ୍ନଲିଖିତ ମନ୍ତ୍ର ଜପ କରନ୍ତୁ। ମୂଳତ ବ୍ରହ୍ମରୁପେ, ମଧ୍ୟଭାଗରୁ ବିଷ୍ଣୁରୁପାଇନ୍ ଆଗ୍ରା ଶିବରୋପାୟ ବୃକ୍ଷ ରାଜାଇ ଟି ନାମା। ପ୍ରଜାମ ଧନ ଶୋଭାଗ୍ୟମ ସରଭାସମ୍ପାଦମ୍। ଦେବୀ ଦେବ ମହାଭାରତ ତଭାମାହନ ଶରଣାମ ଗେଟ ଏହି ମନ୍ତ୍ର ଜପ କରିବା ପରେ, ତୁଳସୀ ଗଛର ଆରତୀ କର ଏବଂ ପରେ ପ୍ରସାଦ ନିଅ ଆପଣ ପ୍ରସାଦରେ ଚିନି ମିଶାଇ ପାରିବେ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *