puja

ଏମିତି କରନ୍ତୁ ଭଗବାନଙ୍କୁ ପ୍ରାର୍ଥନା ପୁରଣ ହେବ ମନସ୍କାମନା-ଥରେ ନିଶ୍ଚୟ କରି ନିଅନ୍ତୁ ।

NEWS

ସାଧାରଣ ଜୀବନରେ, ଲୋକମାନଙ୍କର ଅନେକ ଇଚ୍ଛା ଥାଏ ଏବଂ ପ୍ରତ୍ୟେକ ମଣିଷ ସେମାନଙ୍କର ଇଚ୍ଛା ପୂରଣ କରିବାକୁ ଚାହାଁନ୍ତି, କିନ୍ତୁ ଯଦି ଦେଖାଯାଏ, ତାହା କରିବା ଅତ୍ୟନ୍ତ କଷ୍ଟକର। ତୁମେ ଯାହା ବି କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କର, ତୁମେ ଜାଣିନଥିଲେ ମଧ୍ୟ ଏହା ସମାପ୍ତ ହୋଇପାରିବ ନାହିଁ। ଏହିପରି ଇଶ୍ବରଙ୍କ ନିକଟରେ ପ୍ରାର୍ଥନା କରନ୍ତୁ ମଙ୍ଗଳ ହେବ ଯେ କୌଣସି ସୋମବାର ସକାଳେ,

puja 1

ସ୍ନାନ ଧ୍ୟାନ ଇତ୍ୟାଦିରୁ ଅବସର ନେବା ପରେ ଶିବଲିଙ୍ଗଙ୍କୁ ପୂଜା କରନ୍ତୁ ପୂଜାରେ ଆପଣଙ୍କ ସହିତ ପ୍ରାୟ ଅଧା କିଲୋ କିମ୍ବା ଏକ କିଲୋ ଚାଉଳ ନେଇ ଏକ ରାଶି ନିଅନ୍ତୁ। ପୂଜା ପରେ ଶିବଲିଙ୍ଗ ଉପରେ ମୁଠାଏ ଚାଉଳ ଦିଅନ୍ତୁ। ଅବଶିଷ୍ଟ ଚାଉଳକୁ ମନ୍ଦିରରେ ନିଜେ ଦାନ କରନ୍ତୁ କିମ୍ବା କୌଣସି ଅଭାବୀ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ଦିଅନ୍ତୁ। ଅମାବାସ୍ୟା ଦିନ କଦଳୀ ତିଆରି କରନ୍ତୁ, ସେଥିରେ ରୁଟି ଭାଙ୍ଗନ୍ତୁ ଏବଂ କାଉ ଖାଇବା ପାଇଁ ଏହାକୁ ଘରର ଛାତ ଉପରେ ରଖନ୍ତୁ ଏହି ପ୍ରତିକାର ଦ୍ୱାରା ଘରର ପିତୃପୁରୁଷଙ୍କ ଆଶୀର୍ବାଦ ପ୍ରାପ୍ତ ହୁଏ।

siba

ଯଦି ରାଶିଫଳରେ କୌଣସି ପ୍ରକାରର ପିତୃ ଦୋଷ ଥାଏ ତେବେ ଏହାର ଉଦ୍‌ବେଗଜନକ ପ୍ରଭାବ ମଧ୍ୟ ଶେଷ ହୁଏ ଏକାସାଙ୍ଗରେ, ଅଟକି ରହିଥିବା କାମ ସରିବା ଆରମ୍ଭ କରେ। ଯଦି ଆପଣ ଚାକିରୀ ନ ପାଇ ଅସୁବିଧାରେ ପଡ଼ନ୍ତି କିମ୍ବା ଆପଣଙ୍କ ଅଫିସରେ କିଛି ସମସ୍ୟା ଚାଲିଥାଏ, ତେବେ ସହଜ ସମାଧାନ ହେଉଛି କିଛି ଦିନ ପାଇଁ କାଉମାନଙ୍କୁ ମିଠା ଚାଉଳ ଖାଇବାକୁ ଦେବା।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *