khali

ପର୍ସରେ ରଖି ନିଅନ୍ତୁ ଏହି ଗୋଟିଏ ଜିନିଷ କେବେବି ପକେଟ ଖାଲି ହେବ ନାହିଁ – ଥରେ ନିଶ୍ଚୟ ରଖିକି ଦେଖନ୍ତୁ |

RASIPHALA

ପ୍ରଥମେ ମେଷ ରାଶି ଆଜି ବହୁତ କଠିନ ଦିନ ହେବ। ବ୍ୟବସାୟ ଯୋଜନାରେ ହଠାତ୍ ପରିବର୍ତ୍ତନ ଆସିବ। ଦିନର ଆରମ୍ଭରେ, କାର୍ଯ୍ୟର ଗତି ଧୀର ହେବ, ଠିକ୍ ସମୟରେ ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ପୂରଣ ନକରିବା ହେତୁ ବ୍ୟବସାୟିକ ସମ୍ପର୍କ ନଷ୍ଟ ହୋଇପାରେ। କାର୍ଯ୍ୟ ପ୍ରତି ଅଧିକ ବିରକ୍ତିକର ହେବ। ବୃଷ ଆଜି ଆପଣଙ୍କର ସମସ୍ତ କାର୍ଯ୍ୟ ନିରବଚ୍ଛିନ୍ନ ଭାବରେ ଜାରି ରହିବ। କାର୍ଯ୍ୟ ବ୍ୟବସାୟରୁ ମଧ୍ୟବର୍ତ୍ତୀ ଅର୍ଥନୈତିକ ଲାଭ ହେତୁ ଅର୍ଥ ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ସମସ୍ୟାଗୁଡିକ କିଛି ପରିମାଣରେ ସମାଧାନ ହେବ। ମଧ୍ୟାହ୍ନ ପରେ, କିଛି ଲୁକ୍କାୟିତ ଚିନ୍ତା ହେତୁ ମନ ବିଚଳିତ ହୋଇପାରେ, କିନ୍ତୁ ଶୀଘ୍ର ଆପଣ ମଧ୍ୟ ଏହି ସମସ୍ୟାରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇବେ। ମିଥୁନ ରାଶି ଆଜି ଆଶା ବିରୁଦ୍ଧରେ ହେବାକୁ ଯାଉଛି। ଚିନ୍ତିତ ଯୋଜନାଗୁଡିକ ଆରମ୍ଭରେ ସଫଳ ହେବ ବୋଲି ଦେଖାଯିବ, କିନ୍ତୁ ଦିନର ମଧ୍ୟଭାଗ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସେମାନେ କେବଳ ନିରାଶା ଦେବେ ଆଜି ଆପଣ ଯାହାକୁ ସାହାଯ୍ୟ ମାଗନ୍ତି ସେ ଆପଣଙ୍କୁ ଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱରେ ରଖିବେ। ଆଜି ତୁମେ ସ୍ୱାଧୀନ ହେବା ଉଚିତ ଏବଂ ତୁମର କାମ କରିବା ଉଚିତ। ଅର୍ଥ ସମ୍ବନ୍ଧରେ ଅଂଶୀଦାରମାନଙ୍କ ସହିତ ମତଭେଦ ହୋଇପାରେ। ଯଦିଓ ତୁମର ମିଠା ବ୍ୟବହାର ଅଛି, ଲୋକମାନେ କେବଳ ଜିନିଷଗୁଡ଼ିକ କରିବା ପାଇଁ ତୁମକୁ ବ୍ୟବହାର କରିବେ।

କାର୍ଯ୍ୟକ୍ଷେତ୍ରର କ୍ରୋଧକୁ ବାହାର କରି ଘରର ପରିବେଶ ମଧ୍ୟ ଅନାବଶ୍ୟକ ଭାବରେ ନଷ୍ଟ ହୋଇଯିବ ପୁରୁଣା କାର୍ଯ୍ୟ ସମାପ୍ତ କରିବାକୁ ଚିନ୍ତା ହେବ। ପ୍ରେମ ସମ୍ବନ୍ଧରେ ତୁମେ ନିରାଶ ହେବ। କର୍କଟ ଆଜି ଏକ ମିଶ୍ରିତ ଦିନ ହେବ। ଆଜି ଆପଣ ଯାହା କରିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଅନ୍ତି, ସେଥିରେ ଆପଣଙ୍କୁ ଜଡ଼ିତ ହେବାକୁ ପଡ଼ିବ। ତଥାପି, ଆଜି ଆପଣ ସାହସ ହରାଇବେ ନାହିଁ, ନିରନ୍ତର ପ୍ରୟାସ ଜାରି ରଖିଲେ, କାର୍ଯ୍ୟରେ ଉନ୍ନତି ଆସିବ, ଲାଭର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି। ଅତ୍ୟଧିକ ସୂର୍ଯ୍ୟକିରଣ ହେତୁ ଶାରୀରିକ ଅବସାଦ ଘଟିବ। ସିଂହ ଆଜି ଏକ ସଫଳ ଦିନ ହେବ। ସକାଳେ କାର୍ଯ୍ୟରେ ନିୟୋଜିତ ହେବାର ଫଳ ଶୀଘ୍ର ଆର୍ଥିକ ଲାଭ ଆକାରରେ ପ୍ରାପ୍ତ ହେବ। ଅଧିକାଂଶ କାର୍ଯ୍ୟ ଅଳ୍ପ ପରିଶ୍ରମ ସହିତ ସମାପ୍ତ ହେବ। ଅଧିକାରୀମାନେ କଠିନ କାର୍ଯ୍ୟରେ ସହଯୋଗ କରିବେ। ଆଜି, ଏକ ମନିପ୍ୟୁଲେଟିଭ୍ ପଲିସି ଗ୍ରହଣ କରି, ତୁମେ କଠିନ ପରିସ୍ଥିତିରେ ମଧ୍ୟ ତୁମର କାମ ସାରିବ। ସରକାରୀ କାର୍ଯ୍ୟରେ ସଫଳତାର ଆଶା ମଧ୍ୟ ଜାଗ୍ରତ ହେବ, ଚେଷ୍ଟା ଜାରି ରଖ। ଦାମ୍ପତ୍ୟ ଜୀବନରେ ଛୋଟ ଛୋଟ ଜିନିଷକୁ ଗ୍ରହଣ କର ନାହିଁ, ପରିସ୍ଥିତି ସ୍ୱାଭାବିକ ରହିବ। ଆପଣ ସାଙ୍ଗମାନଙ୍କଠାରୁ କିଛି ଦୁଖଦ ଖବର ପାଇବେ। କନ୍ୟା ରାଶି

rasi4

ଆଜି ତୁମର ଦିନ ବୃଥା ଚାଲିବାରେ ବିତାଇବ। ଶାରୀରିକ ଏବଂ ମାନସିକ ସ୍ତରରେ ଥକ୍କା ଲାଗିବ, ତଥାପି କାର୍ଯ୍ୟଟି ଅପରାଜିତାଙ୍କ ସହିତ କରିବାକୁ ପଡିବ। ଆଜି ତୁମେ ଯେତେ ଦାନ କର ନା କାହିଁକି, ତଥାପି ତୁମେ ଲୋକମାନଙ୍କୁ ଖୁସି ରଖିବାରେ ସକ୍ଷମ ହେବ ନାହିଁ। ତୁଳା ରାଶି ଆଜି ଦିନର ପ୍ରଥମାର୍ଦ୍ଧ ଅଳସୁଆରେ ପରିପୂର୍ଣ୍ଣ ହେବ। ଆପଣ ମଧ୍ୟ ଶାରୀରିକ ଭାବରେ ଅସୁସ୍ଥ ରହିବେ। ଗଣ୍ଠି ଯନ୍ତ୍ରଣା କଠିନତାର ସମସ୍ୟା ହେବ। ବ୍ୟବସାୟରେ ମନ୍ଥର ଗତି ହେତୁ କାର୍ଯ୍ୟଗୁଡିକ ବିଳମ୍ବ ହେବ, ଅର୍ଥନୈତିକ ଘଟଣା ପ୍ରଭାବିତ ହେବ। ମଧ୍ୟାହ୍ନ ପରେ ସ୍ଥିତିରେ ସୁଧାର ଆସିବ। ଚାକିରୀ କରୁଥିବା ଲୋକମାନେ ହଠାତ୍ ଲାଭ ପାଇ ଆନନ୍ଦିତ ହେବେ। ବ୍ୟବସାୟ ଶ୍ରେଣୀ ମଧ୍ୟ ବ୍ୟୟବହୁଳ ଲାଭ ପାଇବ। ଆଜି ମହିଳାମାନଙ୍କ ସହିତ ଜଡିତ ହୁଅନ୍ତୁ ନାହିଁ, ନଚେତ୍ ଘରୋଇ ଦୁଖ ଦୀର୍ଘ ସମୟ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଟାଣି ହୋଇପାରେ। ସନ୍ଧ୍ୟାକୁ ଆରାମରେ ବିତାଇବାକୁ ଚାହାଁନ୍ତି, ମନୋରଞ୍ଜନର ମାଧ୍ୟମ ମଧ୍ୟ ଉପଲବ୍ଧ ହେବ ଆଜି ଭବିଷ୍ୟତ ଯୋଜନା ପ୍ରସ୍ତୁତ କର ନାହିଁ।

ବିଛା ରାଶି ଆଜି ମଧ୍ୟ ଏକ ଅନୁକୂଳ ଦିନ ହେବ। ଉତ୍ତମ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ହେତୁ, ଆମେ ଯତ୍ନର ସହ କାର୍ଯ୍ୟ କରିବୁ, କିନ୍ତୁ କାହାର ହସ୍ତକ୍ଷେପ ହେତୁ ମନ ବିଚଳିତ ହୋଇପାରେ। କାହାକୁ ଧ୍ୟାନ ଦିଅନ୍ତୁ ନାହିଁ ଏବଂ ଆପଣଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟରେ ଧ୍ୟାନ ଦିଅନ୍ତୁ ନାହିଁ, ଉଭୟ ଟଙ୍କା ଏବଂ ସମ୍ମାନ ପାଇବା ସମ୍ଭାବନା ଅଛି। କିନ୍ତୁ ବର୍ଦ୍ଧିତ ଋଣ ଆଚରଣ ମଧ୍ୟ ଅସୁବିଧା ସୃଷ୍ଟି କରିବ। ବ୍ୟବସାୟର ଅଭିବୃଦ୍ଧି ପାଇଁ ବିନିଯୋଗ କରିବା ଶୁଭ ହେବ। ଭାଇ ଓ ଭଉଣୀଙ୍କ ସହଯୋଗ ଆଜି ଅପେକ୍ଷାକୃତ କମ୍ ହେବ। ମହିଳାମାନଙ୍କ ବ୍ୟତୀତ, ଘରର ଅନ୍ୟ ସଦସ୍ୟମାନେ ଆପଣଙ୍କ ସହିତ ଇର୍ଷାପରାୟଣ ଆଚରଣ କରିବେ ଆପଣ ମହିଳାଙ୍କଠାରୁ ଏକ ଖୁସି ଖବର ପାଇବେ। ଧନୁ ରାଶି ଆଜି ଆପଣ କରୁଥିବା ସମସ୍ତ କାର୍ଯ୍ୟରେ ଆପଣ ସାବଧାନ ହେବା ଆବଶ୍ୟକ। ଟଙ୍କା ପଛରେ ଦଉଡ଼ିବାର ପ୍ରବୃତ୍ତି ଉପରେ ଏକ ଚେକ୍ ରଖନ୍ତୁ, ନଚେତ୍ ଟଙ୍କା ସହିତ ସମ୍ମାନର କ୍ଷତି ହେବ। ଅପରାହ୍ନର ପୂର୍ବ ଭାଗରେ, ପୁରୁଣା କାର୍ଯ୍ୟ ସମାପ୍ତ ହେତୁ, ଅଳ୍ପ ଟଙ୍କା ପାଇବା ଦୈନନ୍ଦିନ ଖର୍ଚ୍ଚ ଦୂର କରିବ। ଏହା ପରେ ସମୟ ଅନୁକୂଳ ହେବ। କାର୍ଯ୍ୟ ବ୍ୟବସାୟରେ ପ୍ରତିଯୋଗୀମାନେ ଆପଣଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟରେ ପ୍ରତ୍ୟେକ ଉପାୟରେ ହସ୍ତକ୍ଷେପ କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିବେ।

bichha

ଛୋଟ ଛୋଟ ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ମଧ୍ୟ ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କ ସହ ଝଗଡା ହେବ। ତୁମର ବକ୍ତବ୍ୟ ଏବଂ ଆଚରଣରେ ଧୈଯ୍ୟବାନ ହୁଅ ମକର ରାଶି ଏହି ଦିନ ଅନୈତିକ କାର୍ଯ୍ୟକଳାପରୁ ଦୂରେଇ ରହିଲେ, ମନ ଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱରେ ଥିବାରୁ ନିଷେଧ କାର୍ଯ୍ୟରେ ବୁଲିବ। ଲୋକମାନେ ଆପଣଙ୍କ ସହିତ ଏକ ଭାବପ୍ରବଣ ସଂଯୋଗ ସ୍ଥାପନ କରିବେ, କିନ୍ତୁ ଆବଶ୍ୟକତା ସମୟରେ କେହି ଆଗକୁ ଆସିବେ ନାହିଁ। କର୍ମକ୍ଷେତ୍ରରେ ସହକର୍ମୀଙ୍କ ଅଭଦ୍ର ବ୍ୟବହାର ହେତୁ ଜଣେ ନିଜ ଉପରେ ଅଧିକ ନିର୍ଭର କରିବାକୁ ପଡିବ। ଯଦି ସମ୍ଭବ, ଦୀର୍ଘ ଯାତ୍ରାର ଘଟଣା ଘଟିବ, ତେବେ ଆଜି ଏହାକୁ ଏଡାନ୍ତୁ। ପେଟ କିମ୍ବା ଶ୍ୱାସକ୍ରିୟା, ଛାତି ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ରୋଗ ହୋଇପାରେ। ଆପଣ ଅଧିକାଂଶ ସମୟରେ ମାନସିକ ସ୍ତରରେ ବିଚଳିତ ହେବେ। ପରିବାରରେ ଅନାବଶ୍ୟକ ଖର୍ଚ୍ଚ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ କାହାର ଭୁଲକୁ ବିରୋଧ କରିବା ମଧ୍ୟ ଅନାବଶ୍ୟକ ମତଭେଦ ସୃଷ୍ଟି କରିବ। କୁମ୍ଭ ରାଶି ଏହି ଦିନ, ମାନସିକ ଅସ୍ଥିରତା ହେତୁ କରାଯାଉଥିବା କାର୍ଯ୍ୟର ଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱ ହେତୁ ଆପଣ ନିଜକୁ ନଷ୍ଟ କରିବେ।

ଆଜି ସରକାରୀ ଭାବରେ ଯତ୍ନର ସହ କାର୍ଯ୍ୟ କରନ୍ତୁ, ନଚେତ୍ ଏହାକୁ ବିଚାରାଧୀନ ରଖନ୍ତୁ, କ୍ଷତି ନିଶ୍ଚିତ ହେବ ଆଜି ସମ୍ପର୍କ ବିଷୟରେ ସଚ୍ଚୋଟ ହେବ ନାହିଁ। ତୁମର ଭୁଲ ଆଚରଣ ଦ୍ୱାରା ପାରିବାରିକ ପରିବେଶ ପ୍ରଦୂଷିତ ହେବ। ମୀନ ରାଶି ଏହି ଦିନ, ଲାଭ ପାଇଁ ସୁଯୋଗ ଆପଣଙ୍କ ସନ୍ଧାନରେ ରହିବ। କାହା ସହିତ ଆପଣ ଦିନରେ ଯୋଗା ଯୋଗରେ ରହିବେ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ କିଛି ଲାଭ ପାଇବେ। କାର୍ଯ୍ୟକ୍ଷେତ୍ରରେ ଏକରୁ ଅଧିକ ଉତ୍ସରୁ ମଧ୍ୟ ଆୟ ହେବ। ପଦୋନ୍ନତି ସହିତ, ବ୍ୟବସାୟ କ୍ଷେତ୍ର ସହିତ ଜଡିତ ମହିଳାମାନେ ମଧ୍ୟ ପ୍ରୋତ୍ସାହନ ଆକାରରେ ଆର୍ଥିକ ସହାୟତା ପାଇପାରିବେ। ଯଦିଓ ଆପଣଙ୍କର ସାମାଜିକ କାର୍ଯ୍ୟ ପ୍ରତି ଆଗ୍ରହ ନାହିଁ, ତେବେ ଆପଣଙ୍କୁ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିବାକୁ ପଡିବ ଏବଂ ଆପଣଙ୍କର ସମ୍ମାନ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ। ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କ ମାର୍ଗଦର୍ଶନ ଆଜି ପ୍ରତ୍ୟେକ କ୍ଷେତ୍ରରେ ସହାୟକ ହେବ। ମହିଳାମାନେ ସୁଖ ଏବଂ ସହଯୋଗ ପାଇବେ ପ୍ରେମ ସମ୍ବନ୍ଧରେ ଘନିଷ୍ଠତା ରହିବ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *