sbi

SBI ତରଫରୁ ଆସିଲା ବଡ଼ ଖବର ଆଜି ହିଁ ଜାଣନ୍ତୁ ନହେଲେ ବହୁତ ପସତେଇବେ।

NEWS

KYC ଅପଡେଟ୍ କରିବା ଅତ୍ୟନ୍ତ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ, କାରଣ ଯଦି ଆପଣ KYC କୁ ଠିକ୍ ସମୟରେ ଅପଡେଟ୍ କରନ୍ତି ନାହିଁ, ତେବେ ଏହି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଭବିଷ୍ୟତରେ ବ୍ୟାଙ୍କ ସହିତ ଆପଣଙ୍କର କାରବାର ବନ୍ଦ ହୋଇପାରେ। ବାସ୍ତବରେ ଏହା ଗ୍ରାହକଙ୍କ ପାଇଁ ମଧ୍ୟ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ, କାରଣ KYC ମାଧ୍ୟମରେ ବ୍ୟାଙ୍କ ଏହାର ଗ୍ରାହକଙ୍କୁ ଜାଣିବାର ସୁଯୋଗ ପାଇଥାଏ। ଏପରି ପରିସ୍ଥିତିରେ, ଯେତେବେଳେ ଗ୍ରାହକ KYC କୁ ଅପଡେଟ୍ କରନ୍ତି, ଅର୍ଥାତ୍ ଯାଞ୍ଚ କରାଯାଇଥାଏ, ତେବେ ଗ୍ରାହକଙ୍କ ସମସ୍ତ କାରବାର ବ୍ୟାଙ୍କ ଆଖିରେ ଥାଏ।

ଏହା ବ୍ୟତୀତ କାରବାରରେ କୌଣସି ତ୍ରୁଟି ନାହିଁ, ଏହିପରି ସମସ୍ତ ସୂଚନା ବ୍ୟାଙ୍କ ସହିତ ଅଛି। ଯଦି ଆପଣ ମଧ୍ୟ KYC କୁ ଅପଡେଟ୍ କରିବାକୁ ଚାହାଁନ୍ତି, ଏବଂ କୌଣସି କାରଣରୁ ଆପଣ ଘର ଶାଖାକୁ ଯାଇ ଏହି କାର୍ଯ୍ୟ ସମାପ୍ତ କରିବାକୁ ସକ୍ଷମ ନୁହଁନ୍ତି, ତେବେ ବର୍ତ୍ତମାନ ଆପଣଙ୍କୁ ଚିନ୍ତା କରିବାକୁ ପଡିବ ନାହିଁ। କାରଣ ଆପଣ ଘର ଶାଖା ପରିଦର୍ଶନ ନକରି ମଧ୍ୟ ଏହା କରିପାରିବେ। KYC କୁ ଅନଲାଇନରେ ମଧ୍ୟ ଅପଡେଟ୍ କରାଯାଇପାରିବ। ଏଥିପାଇଁ SBI ନିଜେ ଗ୍ରାହକମାନଙ୍କୁ KYC କୁ କିପରି ଅପଡେଟ୍ କରିବେ ତାହା କହିଛନ୍ତି। ଗ୍ରାହକ ଟୁଇଟ୍ କରି ଏସବିଆଇରୁ ସାହାଯ୍ୟ ଲୋଡିଥିଲେ।

bank

ନିକଟରେ ଷ୍ଟେଟ ବ୍ୟାଙ୍କ ଅଫ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ଏସବିଆଇର ଜଣେ ଗ୍ରାହକ ଟ୍ୱିଟ୍ କରି ବ୍ୟାଙ୍କରୁ ସାହାଯ୍ୟ ଲୋଡିଛନ୍ତି। ଗ୍ରାହକ ଟୁଇଟ୍ କରି ଲେଖିଛନ୍ତି ଯେ ମୁଁ ଏସବିଆଇର ଗ୍ରାହକ, ଏବଂ କୌଣସି କାରଣରୁ KYC ଅପଡେଟ୍ ପାଇଁ ବ୍ୟାଙ୍କର ହୋମ ଶାଖା ପରିଦର୍ଶନ କରିବାକୁ ସକ୍ଷମ ନୁହେଁ। ତେବେ ଘର ଶାଖା ପରିଦର୍ଶନ ନକରି KYC କିପରି ଅପଡେଟ୍ ହୋଇପାରିବ। ଯାହାଦ୍ୱାରା ଆପଣ ଆପଣଙ୍କର ବ୍ୟାଙ୍କିଙ୍ଗ୍ ସେବାକୁ କୌଣସି ଅସୁବିଧା ବିନା ବ୍ୟବହାର କରିପାରିବେ ଟ୍ୱିଟ୍ କରି ଏସବିଆଇ ଏହି ଗ୍ରାହକଙ୍କ ପ୍ରଶ୍ନର ଉତ୍ତର ମଧ୍ୟ ଦେଇଛି। ଘର ଶାଖା ପରିଦର୍ଶନ ନକରି KYC କୁ ଅଦ୍ୟତନ କରାଯାଇ ପାରିବ। ବ୍ୟାଙ୍କ ଦ୍ଵରା ଦିଆଯାଇଥିବା ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ ଗ୍ରାହକମାନେ ଏହି ପ୍ରକ୍ରିୟା ଅନୁସରଣ କରିବା ପରେ ମଧ୍ୟ KYC ଅପଡେଟ୍ କରିପାରିବେ।

bankk

ଗ୍ରାହକମାନେ ସେମାନଙ୍କର KYC ଡକ୍ୟୁମେଣ୍ଟ୍ ସହିତ ଯେକୌଣସି SBI ଶାଖା ପରିଦର୍ଶନ କରିବା ଉଚିତ। ଯେକୌଣସି SBI ଶାଖା ପରିଦର୍ଶନ କରି KYC କୁ ଅଦ୍ୟତନ କରାଯିବ। ଗ୍ରାହକମାନେ ଇମେଲ କିମ୍ବା ପୋଷ୍ଟ ମାଧ୍ୟମରେ KYC ଅଦ୍ୟତନ ପାଇଁ ସେମାନଙ୍କର ଅନୁପ୍ରୟୋଗ ପଠାଇ ପାରିବେ। ଗ୍ରାହକମାନେ ଘର ଶାଖା ପରିଦର୍ଶନ ନକରି ମଧ୍ୟ KYC ଅପଡେଟ୍ କରିପାରିବେ। ଆପଣ SBI ର କେଉଁ ଶାଖାକୁ ଯାଆନ୍ତୁ KYC ର ମୂଳ ଦଲିଲଗୁଡ଼ିକୁ ଆପଣଙ୍କ ସହିତ ରଖନ୍ତୁ। @ ଅଫିସିଆଲ୍ ଏସବିଆଇ ସାର୍, ମୁଁ ଜଣେ SBI ଗ୍ରାହକ ଏବଂ ମୁଁ KYC ପାଇଁ ମୋ ଘର ଶାଖା ପରିଦର୍ଶନ କରିବାକୁ ଅସମର୍ଥ।

ମୋ ଘର ଶାଖା ପରିଦର୍ଶନ ନକରି ମୁଁ କିପରି ମୋର KYC ଅପଡେଟ୍ କରିପାରିବି। ଦୟାକରି ଏହି ଉପାୟରେ ଗାଇଡ୍ କରନ୍ତୁ ମୁଁ କୌଣସି ଅସୁବିଧା ବିନା ବ୍ୟାଙ୍କିଙ୍ଗ୍ ସେବା ବ୍ୟବହାର କରିପାରିବି। କେଉଁ ଦଲିଲଗୁଡ଼ିକ ଆବଶ୍ୟକ ହେବ ଆଧାର କାର୍ଡ ପାସପୋର୍ଟ ଭୋଟର ପରିଚୟ ପତ୍ର ଡ୍ରାଇଭିଂ ଲାଇସେନ୍ସ ପେନ୍ସନ୍ ଦେୟ ଅର୍ଡର। SBI ଏହାର ଗ୍ରାହକଙ୍କ ପ୍ରଶ୍ନକୁ ଟ୍ୱିଟ୍ କରି ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ଦେଇଛି, ଯାହା ଦ୍ଵରା ଗ୍ରାହକମାନେ ସେମାନଙ୍କ ନିକଟସ୍ଥ ଏସବିଆଇ ଶାଖାରୁ ସେମାନଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟକୁ ସହଜରେ ସମ୍ଭାଳି ପାରିବେ। ଆସନ୍ତୁ ଆପଣଙ୍କୁ କହିବା, KYC ଅପଡେଟ୍ କରିବା ପରେ, ଆପଣଙ୍କର ବ୍ୟାଙ୍କ ଖାତାର ଅପବ୍ୟବହାର କରିବାକୁ କେହି ସମର୍ଥ ହେବେ ନାହିଁ |

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *