bara

ବାସ୍ତୁ ଅନୁସାରେ କରନ୍ତୁ ଏହି ଉପାୟ ଆପଣଙ୍କର ମଙ୍ଗଳ ହେବ-ଜାଣି ରଖନ୍ତୁ ପୁରା ଖବର ।

RASIPHALA

କୁହାଯାଏ ଜୀବନ ଜୀବନରେ ଦିଗ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ। ଯଦି ତୁମେ ସଠିକ୍ ଦିଗରେ କାମ କର, ତୁମେ ଶୀଘ୍ର ସଫଳତା ପାଇବ ଏବଂ କାର୍ଯ୍ୟଟି ନଷ୍ଟ ହୋଇଯିବ। ଜୀବନର ସୁଖ ଏବଂ ସମୃଦ୍ଧତା ସହିତ ଜଡିତ ବାସ୍ତୁ ନିୟମ ଏହି ଦିଗଗୁଡିକ ଉପରେ ଆଧାରିତ। ଜଳ, ପୃଥିବୀ, ବାୟୁ, ଅଗ୍ନି ଏବଂ ଆକାଶ ସହିତ ପାଞ୍ଚଟି ଉପାଦାନ ଉପରେ ଆଧାର କରି ବାସ୍ତୁ ଶାସ୍ତ୍ର ଏକ ସୁଖମୟ ଜୀବନଯାପନ ପାଇଁ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ସୂତ୍ର ଦେଇଛନ୍ତି, ଯାହା ପରେ ସୁଖ, ଧନ ଏବଂ ଉତ୍ତମ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟର ସୌଭାଗ୍ୟ ମିଳିବ।

ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ ବାସ୍ତୁ ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ନିୟମକୁ ଅଣଦେଖା କରିବା ଦ୍ୱାରା ସମସ୍ତ ପ୍ରକାରର ସମସ୍ୟା ଦେଖାଦେଇଥାଏ। କ୍ୟାରିୟର ହେଉ କିମ୍ବା ବ୍ୟବସାୟ, ଘର କିମ୍ବା ପରିବାର, ସେମାନଙ୍କୁ ପ୍ରତ୍ୟେକ ପଦକ୍ଷେପରେ ଅସୁବିଧାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେବାକୁ ପଡିବ। ବାସ୍ତୁ ସହିତ ଜଡିତ କିଛି ସୁବର୍ଣ୍ଣ ନିୟମ ବିଷୟରେ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା, ଯାହା ପରେ ଘରେ ସର୍ବଦା ସୁଖ, ସମୃଦ୍ଧତା ଏବଂ ସୁଖ ରହିବ। ଯଦି ଆପଣ କଠିନ ପରିଶ୍ରମ ପରେ ମଧ୍ୟ କ୍ୟାରିୟର କିମ୍ବା ବ୍ୟବସାୟରେ ସଫଳତା ହାସଲ କରୁନାହାଁନ୍ତି, ତେବେ ଏହି ସମସ୍ୟାକୁ ଦୂର କରିବା ପାଇଁ ଘର ସାମ୍ନାରେ ଏକ କଦଳୀ ଗଛ ଲଗାନ୍ତୁ।

tree

ବାସ୍ତୁ ଅନୁଯାୟୀ, ଘର ଭିତରେ କଦଳୀ ଗଛ ଲଗାଯିବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ। ଏଥି ସହିତ, କଦଳୀ ଗଛ ନିକଟରେ ପରିଷ୍କାର ପରିଚ୍ଛନ୍ନତା ବଜାୟ ରଖନ୍ତୁ ଏବଂ ଏହାକୁ ପ୍ରତିଦିନ ପୂଜା କରନ୍ତୁ। ଯଦି ଆପଣ ଅନୁଭବ କରୁଛନ୍ତି ଯେ ଆପଣଙ୍କ ଘର ବହୁତ ଭାରୀ ଦେଖାଯାଉଛି ଏବଂ ସବୁବେଳେ ଆପଣଙ୍କ ମୁଣ୍ଡରେ ଏକ ହୋଲ ରହିଛି ତେବେ ମାନସିକ ଚାପରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇବା ପାଇଁ ଘରେ ଅନ୍ତତ ପକ୍ଷେ ସପ୍ତାହରେ ଥରେ ଧୂମପାନ କରନ୍ତୁ ଏହି ପ୍ରତିକାର ଦ୍ୱାରା ଘରର ନକାରାତ୍ମକ ଶକ୍ତି ଦୂର ହୋଇଯିବ ଏବଂ ସୁଖ ଏବଂ ସମୃଦ୍ଧତା ଆସିବ।

ବାସ୍ତୁ ଅନୁଯାୟୀ, ଯେଉଁମାନେ ସୁଖ ଏବଂ ସମୃଦ୍ଧତା ପାଇଁ ଇଚ୍ଛା କରନ୍ତି, ସେମାନେ ନିଜ ଘରର ମୁଖ୍ୟ ଦ୍ୱାରରେ ତୁଳସୀ ଉଦ୍ଭିଦ ରଖିବା ଉଚିତ୍। ତୁଳସିର ପବିତ୍ର ଉଦ୍ଭିଦ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଶୁଭ ବୋଲି ବିବେଚନା କରାଯାଏ। ତୁଳସୀକୁ ସେବା କରି ଆଇନ ଅନୁଯାୟୀ ଉପାସନା କରି ସୁଖ ଏବଂ ସମୃଦ୍ଧତା ଘରେ ରହିଥାଏ। ବାସ୍ତୁ ଅନୁଯାୟୀ, ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଏବଂ ଶୁଭଫଳ ପାଇବା ପାଇଁ ଦକ୍ଷିଣ ଦିଗକୁ ଭୁଲି ଭୁଲି ଖାଦ୍ୟ ଖାଇବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ।

ଯଦି ଆପଣ ଆର୍ଥିକ ସମସ୍ୟାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେଉଛନ୍ତି କିମ୍ବା ବ୍ୟବସାୟରେ କ୍ରମାଗତ କ୍ଷତି ହେଉଛି, ତେବେ ନଗଦ କାଉଣ୍ଟରର ମୁହଁକୁ ଆପଣଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ଷେତ୍ରରେ ଉତ୍ତର ଦିଗକୁ ରଖନ୍ତୁ ଏବଂ ସକାଳ ଏବଂ ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ସୂର୍ଯ୍ୟ କିରଣରେ ଦେଖାନ୍ତୁ। ବାସ୍ତୁ ଅନୁଯାୟୀ, ଭଙ୍ଗା କାଚ, ଶୁଖିଲା ଫୁଲ ଏବଂ ଜଙ୍କକୁ ଘର ଭିତରେ କେବେବି ରଖିବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ। ବାସ୍ତୁ ଅନୁଯାୟୀ ଏହି ସବୁ ଜିନିଷ ଘର ଭିତରେ ଦାରିଦ୍ର ଆଣିଥାଏ ଏବଂ ମାନସିକ ଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱ ରହିଥାଏ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *