oil

ଶୋଇବା ପୂର୍ବରୁ ନାଭିରେ ଲଗାନ୍ତୁ ଏହି ତେଲ ଦୂର ହେବ ଅନେକ ପ୍ରକାର ସମସ୍ୟା-ଜାଣି ରଖନ୍ତୁ ପୁରା ସୂଚନା |

NEWS

ଆମ ରୋଷେଇ ଘରେ ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରକାରର ତେଲ ବ୍ୟବହାର କରାଯାଏ। ପନିପରିବା ତିଆରି କରିବା ଠାରୁ, ସେଗୁଡିକ ଅନେକ ସ୍ୱଦେଶୀ ରେସିପି ପାଇଁ ମଧ୍ୟ ବ୍ୟବହୃତ ହୁଏ। ସୋରିଷ ତେଲ ମଧ୍ୟ ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଅନ୍ୟତମ, ଯାହା ଏହାର ସ୍ବାଦ ସହିତ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଉପକାର ପାଇଁ ମଧ୍ୟ ଜଣାଶୁଣା। ସୋରିଷ ତେଲ, ଯାହାକୁ ତିକ୍ତ ତେଲ କୁହାଯାଏ, ଏହାର ଗରମ ପ୍ରଭାବ ରହିଥାଏ।

ଶୀତଦିନେ ପନିପରିବାରେ ସୋରିଷ ତେଲ ବ୍ୟବହାର କରିବା ପରାମର୍ଶଦାୟକ କିନ୍ତୁ ଏହି ତେଲକୁ କେବଳ ପନିପରିବାରେ ନୁହେଁ, ନାଭି ଏବଂ ପାଦରେ ମଧ୍ୟ ପ୍ରୟୋଗ କଲେ ଅନେକ ରୋଗର ସମାଧାନ ହୁଏ। ତେବେ ଆସନ୍ତୁ ଆଜି ଆପଣଙ୍କୁ ଜଣାଇବା କିପରି 1 ବୁନ୍ଦା ସୋରିଷ ତେଲ ଆପଣଙ୍କ ଅନେକ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଉପକାର ଦୂର କରିପାରିବ।ସୋରିଷକୁ ମସାଜ୍ କରନ୍ତୁ। ଶୋଇବା ପାଇଁ ପ୍ରତିଦିନ ରାତିରେ ପିଲାମାନଙ୍କ ପାଦରେ ସୋରିଷ ତେଲକୁ ମାଲିସ୍ କରନ୍ତୁ ସେମାନେ ଥଣ୍ଡା ଅନୁଭବ କରନ୍ତି ନାହିଁ, ସେମାନଙ୍କ ଥଣ୍ଡା ଏବଂ ଥଣ୍ଡା ମଧ୍ୟ ଭଲ ହୋଇଯାଏ।

oil 2

ପାଦର କିଛି ବିନ୍ଦୁ ପେଟ ଏବଂ ହୃଦୟ ସହିତ ସଂଯୁକ୍ତ। ଯେଉଁଥିପାଇଁ ସୋରିଷ ତେଲର ମାଲିସ ଦ୍ୱାରା ହଜମ ପ୍ରକ୍ରିୟା ଏବଂ ପେଟ ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ସମସ୍ୟା ମଧ୍ୟ ସମାଧାନ ହୋଇଥାଏ। କେବଳ ଏତିକି ନୁହେଁ, ଯଦି ପ୍ରାଚୀନମାନଙ୍କୁ ବିଶ୍ୱାସ କରାଯାଏ, ତେବେ ମାଲିସ୍ କରିବା ଆପଣଙ୍କ ପିଲାଙ୍କ ମସ୍ତିଷ୍କକୁ ତୀକ୍ଷ୍ଣ କରିଥାଏ। ସୋରିଷ ତେଲ ହେଉଛି ସର୍ବୋତ୍ତମ ମଶ୍ଚରାଇଜର। ସୋରିଷ ତେଲ ଚର୍ମ ପାଇଁ ଏକ ଉତ୍ତମ ମଶ୍ଚରାଇଜର ଭାବରେ କାମ କରେ।

oill

ଏହାକୁ ଚର୍ମରେ ଲଗାଇଲେ ଶୁଖିଲା ଚେହେରା ଚମକାଇଥାଏ। ଏଥିସହ, ସପ୍ତାହରେ 1 ଦିନ ପାଇଁ ଗ୍ରାମ୍ ମଇଦା ଏବଂ କଦଳୀ ସହିତ ମିଶ୍ରିତ ସୋରିଷ ତେଲ ଲଗାଇଲେ ଚର୍ମର ରଙ୍ଗ ବଢ଼ିଯାଏ। ପ୍ରତିଦିନ ଶୋଇବା ସମୟରେ ଓଠରେ ସୋରିଷ ତେଲକୁ ମାଲିସ୍ କରିବା ଦ୍ୱାରା ଓଠ ନରମ ହୋଇଯାଏ। ଏହା ସହିତ ସୋରିଷ ତେଲରେ ଆଣ୍ଟି-ଏଜିଂ ଉପାଦାନଗୁଡିକ ମିଳିଥାଏ। ଯଦି ଆପଣ ପ୍ରତିଦିନ ରାତିରେ ତେଲ ମାରନ୍ତି ତ୍ୱଚା ଟାଣ ହୋଇଯାଏ ଏବଂ ଆପଣଙ୍କ ଚର୍ମ ଛୋଟ ଦେଖାଯାଏ। ନାଭିରେ 1 ଡ୍ରପ୍ ତେଲ ରଖନ୍ତୁ। ନାଭିରେ ଦୈନିକ ସୋରିଷ ତେଲ ଲଗାଇଲେ ଓଠ ନରମ ଏବଂ ଗୋଲାପୀ ହୋଇଯାଏ।

ଏହା ସହିତ, ଏହା ଆଖିର ଜଳିବା, କୁଞ୍ଚିବା ଏବଂ ଶୁଷ୍କତାକୁ ମଧ୍ୟ ଭଲ କରିଥାଏ। ଯଦି ଆପଣଙ୍କ ଶରୀରରେ ପ୍ରଦାହର ସମସ୍ୟା ଥାଏ, ତେବେ ନାଭିରେ ସୋରିଷ ତେଲ ଲଗାଇବା ଦ୍ଵରା ମଧ୍ୟ ପ୍ରଦାହ ସମସ୍ୟା ଦୂର ହୁଏ। ଏହା ଆଣ୍ଠୁଗଣ୍ଠିରେ ମଧ୍ୟ ଆରାମ ଦେଇଥାଏ। ଏହା ବ୍ୟତୀତ, ଏହାକୁ ପ୍ରୟୋଗ କରି ଚେହେରାର ରଙ୍ଗ ବଢ଼ିଯାଏ ଏବଂ ପିମ୍ପଲ୍, ଦାଗ ଭଲ ହୋଇଯାଏ। ଯଦି ଆପଣ ଅବଧି ସମୟରେ ବହୁତ ଯନ୍ତ୍ରଣା ଅନୁଭବ କରନ୍ତି, ତେବେ ଏକ ସୂତା ସ୍ୱଭାବରେ ଅଳ୍ପ ତେଲ ଲଗାଇ ନାଭିରେ ଲଗାଇଲେ ଏହି ଯନ୍ତ୍ରଣା ତୁରନ୍ତ ଦୂର ହୋଇଯାଏ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *