bara

ପବିତ୍ର ତ୍ରିପୁରାରୀ ପୂର୍ଣ୍ଣିମା ସର୍ବ ମଙ୍ଗଳ ପାଇଁ କରନ୍ତୁ ଏହି ଖାସ ଉପାୟ ।

NEWS

ଧାର୍ମିକ ଗ୍ରନ୍ଥ ଅନୁଯାୟୀ, ଏହି ଦିନ ଭଗବାନ ଶିବ ଅସୁର ତ୍ରିପୁରର ତିନୋଟି ସହରକୁ ଧ୍ୱଂସ କରିଥିଲେ ତେଣୁ ଏହାକୁ ତ୍ରିପୁରୀ ପୂର୍ଣ୍ଣିମା ମଧ୍ୟ କୁହାଯାଏ। ଯେହେତୁ ତ୍ରିପୁରୀ ପୂର୍ଣ୍ଣିମା ଭଗବାନ ଶିବଙ୍କ ସହ ଜଡିତ, ଏଥର ଏହି ଶୁଭ ଯୋଗ ତୁମର ସମସ୍ତ ଇଚ୍ଛା ପୂରଣ କରିପାରିବ। ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁଯାୟୀ, ଯଦି ଏହି ଦିନ ଭଗବାନ ଶିବଙ୍କୁ ସନ୍ତୁଷ୍ଟ କରିବା ପାଇଁ ବିଶେଷ ପଦକ୍ଷେପ ନିଆଯାଏ,

ତେବେ ପ୍ରତ୍ୟେକ ସମସ୍ୟା ଦୂର ହୋଇପାରିବ। ଏହି ପ୍ରତିକାରଗୁଡ଼ିକ ତୁମର ସମସ୍ୟାର ସମାଧାନ କରିପାରିବ। ଯଦି ବିବାହରେ କୌଣସି ଅସୁବିଧା ଥାଏ, ତେବେ ପୂର୍ଣ୍ଣିମା ଦିନ ଶିବଲିଙ୍ଗରେ କ୍ଷୀର ଦିଅନ୍ତୁ ବିବାହର ସମ୍ଭାବନା ଶୀଘ୍ର ହୋଇପାରେ। ମାଛକୁ ଖାଇବାକୁ ଦିଅ। ଏହି ସମୟରେ ଭଗବାନ ଶିବଙ୍କ ଉପରେ ଧ୍ୟାନ ରଖନ୍ତୁ। ଟଙ୍କା ରୋଜଗାର କରିବାର ଏହା ଏକ ସରଳ ଉପାୟ।

puja thali

ପୂର୍ଣ୍ଣିମା ଦିନ 21 ଟି ବେଲ ପତ୍ରରେ ଚନ୍ଦନ କାଠ ସହିତ ‘ଓମ୍ ନମ ଶିବ’ ଲେଖି ଏହାକୁ ଶିବଲିଙ୍ଗରେ ପୂଜା କରନ୍ତୁ ଏହା ସହିତ ତୁମର ଇଚ୍ଛା ପୂରଣ ହୋଇପାରିବ। ପୂର୍ଣ୍ଣିମା ଦିନ ଷଣ୍ଢକୁ ଖାଇବାକୁ ଦିଅନ୍ତୁ ଏହା ଜୀବନରେ ସୁଖ ଏବଂ ସମୃଦ୍ଧତା ଆଣିବ ଏବଂ ଅସୁବିଧା ସମାପ୍ତ ହେବ। ଗରିବ ଲୋକଙ୍କୁ ଖାଦ୍ୟ ଦିଅ। ଏହା ସହିତ ଆପଣଙ୍କ ଘରେ ଖାଦ୍ୟର ଅଭାବ କେବେ ହେବ ନାହିଁ ଏବଂ ପିତୃପୁରୁଷଙ୍କ ଆତ୍ମା ​​ଶାନ୍ତି ପାଇବ।

sibba

ତେଲକୁ ପାଣିରେ ମିଶାଇ ଶିବଲିଙ୍ଗର ଅଭିଷେକ ଓମ୍ ନାମ ଶିବୟା ଜପ କରନ୍ତୁ। ଘରେ ପାରାଡ ଶିଭଲିଙ୍ଗ ପ୍ରତିଷ୍ଠା କରନ୍ତୁ ଏବଂ ଏହାକୁ ପ୍ରତିଦିନ ପୂଜା କରନ୍ତୁ। ଏହା ସହିତ, ଆପଣଙ୍କର ଆୟ ବୃଦ୍ଧି କରିବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି। ପୂର୍ଣ୍ଣିମା ଦିନ 11 ଟି ଶିବଲିଙ୍ଗ ତିଆରି କରନ୍ତୁ ଏବଂ ଜଳା ବିଶେକକୁ 11 ଥର କରନ୍ତୁ ଏହି ପ୍ରତିକାର ସହିତ, ସନ୍ତାନ ପ୍ରାପ୍ତି ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ସୃଷ୍ଟି ହୁଏ।

ଶିବଲିଙ୍ଗର ଜଳାବିଶେକ 101 ଥର କରନ୍ତୁ। ଓହ ହଁ, ହଁ ଭରଭୂବା ନିଜେ ଓମ୍ ଟ୍ରାୟାମବାକମ୍ ୟଜାମାହା ସୁଗାନ୍ଧୀମ୍ ପୁଷ୍ଟିଭାର୍ଡ଼ାନ୍ମ୍ ଉର୍ଭାର୍କୁକାମିଭା ବାନ୍ଧାନାମ୍ରିତୋ ମ୍ରିକସିୟା ମମ୍ରିତତ୍ ମନ୍ତ୍ର ଜପ କର ଏହି ରୋଗ ଭଲ କରିବାରେ ଏହା ଲାଭଦାୟକ ଅଟେ। ପୂର୍ଣ୍ଣିମା ଦିନ ଭଗବାନ ଶିବଙ୍କୁ ଅର୍ପଣ କରନ୍ତ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *