samasya

ଗୁରୁବାର ଦିନ ଏହି ପ୍ରତିକାର କରନ୍ତୁ ସମସ୍ତ ଅସୁବିଧା ଦୂର ହେବ।

NEWS

ହିନ୍ଦୁ ଧର୍ମରେ ଭଗବାନ ବିଷ୍ଣୁଙ୍କୁ ଗୁରୁବାର ପୂଜା କରାଯାଏ।କିଛି ଲୋକ ମଧ୍ୟ ଏହି ଦିନ ଉପବାସ ରଖନ୍ତି। ବିଶ୍ୱାସ କରାଯାଏ ଯେ ଯେଉଁମାନେ ଗୁରୁବାର ଦିନ ହଳଦିଆ ରଙ୍ଗର ପୋଷାକ ପିନ୍ଧନ୍ତି ଏବଂ ତାଙ୍କ ନାମକୁ ମନେ ରଖନ୍ତି, ସମସ୍ତ ଦୁଖ ସେମାନଙ୍କ ଜୀବନରୁ ଦୂରେଇ ଯାଇଥାଏ ସମ୍ମାନ ଏବଂ ସମ୍ମାନର ବୃଦ୍ଧି ସହିତ ଘରେ ଟଙ୍କା ଅଭାବ ଦୂର ହୁଏ। ଗୁରୁବାର ଭଗବାନ ବିଷ୍ଣୁଙ୍କୁ ପୂଜା କରିବା ସମୟରେ କିଛି ଗୁଣ୍ଡ ଅର୍ପଣ କରିବାର ବିଶେଷ ମହତ୍ତ୍ୱ ରହିଛି। ଏହା ସହିତ କଦଳୀ

ପୂଜା କରିବା ମଧ୍ୟ ବହୁତ ଭଲ ବୋଲି ଧରାଯାଏ। ମା ଲକ୍ଷ୍ମୀଙ୍କ ସହିତ ଭଗବାନ ବିଷ୍ଣୁଙ୍କର ବିଶେଷ ଅନୁଗ୍ରହ ଅଛି କିନ୍ତୁ ଆପଣ ଜାଣନ୍ତି କି ଗୁରୁବାର ଦିନ ଗୁଣ୍ଡର ପ୍ରତିକାର ଗ୍ରହଣ କରି ଆପଣ ଧନୀ ହୋଇପାରିବେ। କେହି ଆପଣଙ୍କୁ ଧନୀ ହେବାରୁ ଅଟକାଇ ପାରିବେ ନାହିଁ 5 ରୁ 7 ଗୁରୁବାର ପାଇଁ ଏହି ପ୍ରତିକାର କରନ୍ତୁ। ଯଦି ଆପଣଙ୍କ ଜୀବନରେ ଅର୍ଥର ଅଭାବ ଥାଏ କିମ୍ବା ଟଙ୍କା ଆସିବା ମାତ୍ରେ ଟଙ୍କା ଖର୍ଚ୍ଚ ହୁଏ,

laxmi1

ତେବେ ଆପଣ ଗୁରୁବାର ଦିନ ଏହି ପ୍ରତିକାର କରିପାରିବେ। ଏହି ପ୍ରତିକାର ପାଇଁ ଗୁରୁବାର ସକାଳେ ଗାଧୋଇ ହଳଦିଆ ରଙ୍ଗର ପୋଷାକ ପିନ୍ଧନ୍ତୁ। ବର୍ତ୍ତମାନ ପୂଜା ପାଇଁ କଦଳୀ ଗଛକୁ ଯାଆନ୍ତୁ ଏବଂ ଏହାର ମୂଳରେ କିଛି ଗୁଣ୍ଡ, ଭିଜାଇଥିବା ଡାଲି ଅର୍ପଣ କରନ୍ତୁ। 5 ରୁ 7 ଗୁରୁବାର ପାଇଁ ଏହି ପ୍ରତିକାର କରନ୍ତୁ, ଟଙ୍କା ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ସମସ୍ୟା ଆପଣଙ୍କ ଜୀବନରୁ ଅପସାରିତ ହେବ। ଅନେକ ପ୍ରକାରର ଦୁଖର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେବାକୁ ପଡ଼ିବ କାର୍ଯ୍ୟ,

puja 1

ଚାକିରି ଏବଂ ବିବାହ ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ କାର୍ଯ୍ୟରେ ଅସୁବିଧା ଯଦି ତୁମର ଗୁରୁ ମଧ୍ୟ ଦୁର୍ବଳ, ତେବେ ଗୁରୁବାର ଦିନ ଭଗବାନ ବିଷ୍ଣୁଙ୍କୁ ଗୁଜୁରାତି ଦିଅ କଦଳୀ ଗଛକୁ ମଧ୍ୟ ପୂଜା କରନ୍ତୁ। ସମସ୍ତ ଇଚ୍ଛା ପୂରଣ ହେବ ଯଦି ଆପଣ ଚାହାଁନ୍ତି ଯେ ଆପଣଙ୍କର ସମସ୍ତ ଇଚ୍ଛା ପୂରଣ ହୋଇଛି, ତେବେ ଆପଣ ଗୁରୁବାର ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଏହାର ପ୍ରତିକାର କରିପାରିବେ। ଏହା କରିବା ପାଇଁ ହଳଦିଆ ସୂତା କିମ୍ବା ହଳଦିଆ କପଡା ସହିତ 1 ଟଙ୍କା, କିଛି ଗୁଣ୍ଡ ଏବଂ 7 ଟି ପୁରା ଗଣ୍ଠି ବାନ୍ଧନ୍ତୁ। ବର୍ତ୍ତମାନ ଏହାକୁ ଭଗବାନ ବିଷ୍ଣୁଙ୍କୁ ଅର୍ପଣ କରନ୍ତୁ ଏବଂ ଘରେ ସୁଖ ଏବଂ ଶାନ୍ତି ପାଇଁ ପ୍ରାର୍ଥନା କରିବା ସହିତ ଆପଣଙ୍କ ଇଚ୍ଛା ପୂରଣ ପାଇଁ ପ୍ରାର୍ଥନା କରନ୍ତୁ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *