rasi

୨ ଡ଼ିସେମ୍ବର ଗୁରୁବାର ୨୦୨୧ ଆସନ୍ତା କାଲିର ରାଶିଫଳ – କେମିତି କଟିବ ଆପଣଙ୍କ ଦିନ |

RASIPHALA

ମେଷ : ଆଜି ବ୍ୟବସାୟରେ ବିସ୍ତାର ଏବଂ ଲାଭ ହୋଇପାରେ | ସମାଜର କାର୍ଯ୍ୟରେ ସକ୍ରିୟ ଭାବେ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିବେ ଏବଂ ଦାନ କାମ କରିବେ | ଲୋକମାନେ ଆପଣଙ୍କ କଥା ଦ୍ୱାରା ପ୍ରଭାବିତ ହେବେ | ବୈଦ୍ଧିକ ଆଲୋଚନାରେ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିବାର ସୁଯୋଗ ମିଳିବ | ଛାତ୍ରମାନେ ଅଧ୍ୟୟନରେ ସଫଳତା ପାଇବେ | ଟଙ୍କା ଯୋଜନା କରିବା ପାଇଁ ଏହା ଏକ ଭଲ ଦିନ | ତୁମର ଆର୍ଥିକ ସ୍ଥିତି ଦୃଢ ହେବ | ଆଜି ତୁମ ଜୀବନରେ ଆସୁଥିବା ସମସ୍ତ ପ୍ରକାର ମନ୍ଦ ଶକ୍ତି ନଷ୍ଟ ହୋଇଯିବ | ଅନାବଶ୍ୟକ ଖର୍ଚ୍ଚକୁ ଏଡାଇ ଦିଆଯିବ |

ବୃଷ ରାଶି : ଅଟକି ରହିଥିବା ସରକାରୀ କାର୍ଯ୍ୟ ସମାପ୍ତ ହେବ | ବୈଦ୍ଧିକ କାର୍ଯ୍ୟ କିମ୍ବା ସାହିତ୍ୟ ଲେଖିବା ଭଳି ଧାରା ପାଇଁ ସମୟ ଅନୁକୂଳ ଅଟେ | ପରିବାର ଏବଂ କର୍ମକ୍ଷେତ୍ରରେ ପ୍ରତିକୂଳ ପରିବେଶ ହେତୁ ମନ ଅବସାଦଗ୍ରସ୍ତ ରହିବ | ସ୍ନେହର ବନ୍ଧନ ବଜାୟ ରଖିବା ପାଇଁ ତୁମେ ପାରସ୍ପରିକ ସମ୍ମାନ ଏବଂ ବିଶ୍ୱାସର ବିକାଶ କରିବା ଆବଶ୍ୟକ | ଅସୁସ୍ଥତା ହେତୁ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ବିତାଇବାକୁ ପଡିବ | କ୍ରୋଧ ଏବଂ ବକ୍ତବ୍ୟକୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରିବାକୁ ପଡିବ | ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କ ସହ ବିବାଦ ହେବ।

ମିଥୁନ ରାଶି : ମିଥୁନ ଲୋକମାନେ ଧର୍ମ ପ୍ରତି ଆଗ୍ରହ ବୃଦ୍ଧି କରିବେ। କଠିନ ପରିଶ୍ରମ ଉତ୍ସର୍ଗୀକୃତ ହେବ | ତୁମର ଜୀବନସାଥୀ ସହିତ ସମ୍ପର୍କରେ ତୁମେ ଗଭୀର ନିବିଡ଼ତା ଅନୁଭବ କରିବ | ଭାଇ ଓ ଭାଇ ଏବଂ ବୃଦ୍ଧ ଲୋକମାନେ ଉପକୃତ ହେବେ | ଶାରୀରିକ ମାନସିକ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଭଲ ହେବ | ଆପଣ କରୁଥିବା ସଚ୍ଚୋଟ କାର୍ଯ୍ୟ ଭଲ ଫଳାଫଳ ଦେବ | ଆପଣ ଶାରୀରିକ ଏବଂ ମାନସିକ ସ୍ତରରେ ସୁସ୍ଥ ରହିବେ ଏବଂ ଆପଣଙ୍କ ମନ ମଧ୍ୟ ଖୁସି ହେବ | ଆପଣ ମାନସିକ ଶାନ୍ତି ଅନୁଭବ କରିବେ |

mithun

କର୍କଟ ରାଶି : ତାଙ୍କ ପରିବାରକୁ କମ୍ ସମୟ ଦେବାରେ ସକ୍ଷମ ହେବେ | ଅର୍ଥନୈତିକ ଯୋଜନାକୁ ଭଲ ଭାବରେ ସଂପୂର୍ଣ୍ଣ କରିବାକୁ ସକ୍ଷମ ହେବ | ପାରିବାରିକ ସମସ୍ୟାକୁ ଅଣଦେଖା କରନ୍ତୁ ନାହିଁ | ବିବାହ ମଧୁରତାରେ ପରିପୂର୍ଣ୍ଣ ହେବ | ଆଜି ଛାତ୍ରମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଲାଭଦାୟକ ହେବ | ବ୍ୟବସାୟରେ ଟଙ୍କା ହାସଲ କରିବାର ହଠାତ୍ ସୁଯୋଗ ମିଳିବ | ଆପଣ ପାଖରେ ଥିବା ସୁଯୋଗକୁ ମଧ୍ୟ ହାତଛଡ଼ା କରିପାରିବେ | ଜିଦ୍‌ ଆଚରଣ ଅନ୍ୟମାନଙ୍କ ସହିତ ବିବାଦ ସୃଷ୍ଟି କରିବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି | ଆପଣ ବକ୍ତବ୍ୟ ମାଧ୍ୟମରେ ସମସ୍ତଙ୍କ ହୃଦୟ ଜିତିବାକୁ ସମର୍ଥ ହେବେ |

ସିଂହ ରାଶି : ଏହି ରାଶିର ଲୋକମାନେ ହଠାତ୍ ସେମାନଙ୍କର ଆୟ ବୃଦ୍ଧି କରିବେ | ଆଜି, ଆପଣ କୌଣସି ଛୋଟ କାମରୁ ଏକ ବଡ଼ ଲାଭ ପାଇବେ ବୋଲି ଆଶା କରାଯାଏ | ବିବାହିତ ଜୀବନରେ ସୁସଙ୍ଗତତା ରହିବ | ଆପଣ ଏକ ଜଟିଳ ପରିସ୍ଥିତିର ସମାଧାନ କରିବାରେ ସଫଳ ହେବେ | ଆପଣ ଶିଶୁ ପାର୍ଶ୍ୱରୁ କିଛି ଭଲ ଖବର ପାଇପାରିବେ | ଲୋକଙ୍କ ସହିତ ସାକ୍ଷାତ ଏବଂ କଥାବାର୍ତ୍ତା ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଲାଭଦାୟକ ହୋଇପାରେ | ଆର୍ଥିକ ପରିସ୍ଥିତି ହ୍ରାସ ପାଇପାରେ | ଆଜି ଯଦି ଆପଣଙ୍କର କିଛି ସାହାଯ୍ୟ ଅଛି, ଧନ୍ୟବାଦ ଦେବାକୁ ଭୁଲନ୍ତୁ ନାହିଁ |

କନ୍ୟା ରାଶି : ଆଜି ଏକ ସାଧାରଣ ଦିନ ହେବ | କ୍ଷେତ୍ରରେ ସଫଳତା ହେତୁ ଆପଣଙ୍କ ମନ ଖୁସି ହେବ | ପାରିବାରିକ ରୀତିନୀତିକୁ ଅଣଦେଖା କରନ୍ତୁ ନାହିଁ | ଆଜି ଏକ ନୂତନ ବ୍ୟବସାୟ ବିଷୟରେ ଆପଣଙ୍କର କିଛି ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ବାର୍ତ୍ତାଳାପ ହୋଇପାରେ | ଆଜି ଆୟ ମଧ୍ୟ ଭଲ ହେବ | କର୍ମକ୍ଷେତ୍ରରେ ସମ୍ମାନ ଏବଂ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ପ୍ରାପ୍ତ ହେବ | ପିଲାଙ୍କଠାରୁ ଖୁସିର ଅନୁଭବ ହୋଇପାରେ, ଯାହା ଆପଣଙ୍କ ଖୁସି ବଢାଇବ | ବ୍ୟବସାୟୀମାନେ ସେମାନଙ୍କର ବ୍ୟବସାୟରେ ଭଲ ଲାଭ ପାଇବେ |

kanya

ତୁଳା ରାଶି : ଲୋକଙ୍କ ଅସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ସ୍ୱପ୍ନ ଆଜିଠାରୁ ପୂରଣ ହେବାକୁ ଲାଗିବ | ଆପଣଙ୍କ ପ୍ରେମ ଜୀବନରେ କିଛି ଅସୁବିଧା ହୋଇପାରେ | ତୁମ ମଧ୍ୟରେ ଏକ ତୃତୀୟାଂଶର ହସ୍ତକ୍ଷେପ ତୁମ ମଧ୍ୟରେ ଦୂରତା ସୃଷ୍ଟି କରିପାରିବ | ପ୍ରେମ ଏବଂ ଆନନ୍ଦ ଆପଣଙ୍କ ମନରେ ବଢିବ | ତୁମର ଖାଦ୍ୟ ସହିତ ସାବଧାନ ହେବା ଆବଶ୍ୟକ | ଆପଣ ଜଙ୍କ ଫୁଡ୍ ଖାଇବା ଠାରୁ ଦୂରେଇ ରହିବା ଉଚିତ୍ | ନିବେଶ ଏବଂ କାରବାର ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ଟିକିଏ ଚିନ୍ତା କର | କେବଳ ଆପଣ ଏଥିରୁ ଉପକୃତ ହେବେ |

ବିଛା ରାଶି : ଆଜି, ବିସ୍ତାରିତ କାର୍ଯ୍ୟଗୁଡ଼ିକୁ ଅଣଦେଖା କରିବା ଦ୍ୱାରା କେବଳ ତୁମର କ୍ଷତି ହୋଇପାରେ | ଆପଣ ଘନିଷ୍ଠ କିମ୍ବା ବିଶ୍ୱସ୍ତ କାହା ସହିତ ପରାମର୍ଶ କରିବା ଉଚିତ୍ | ପରିସ୍ଥିତି କ୍ଷେତ୍ରରେ ଅନୁକୂଳ ହେବ। ବୁଦ୍ଧିମାନ ଭାବରେ ବିନିଯୋଗ କରନ୍ତୁ | ଅଭିଭାବକମାନେ ସେମାନଙ୍କ ପିଲାମାନଙ୍କୁ ସେମାନଙ୍କର ଅଧ୍ୟୟନରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିବେ | ଆପଣ କିଛି ନୂଆ କରିବାକୁ ଚିନ୍ତା କରିବେ | ସମସ୍ତେ ତୁମର ଶବ୍ଦକୁ ଯତ୍ନର ସହ ଶୁଣିବେ | ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ସମସ୍ୟା ଆପଣଙ୍କୁ ମାନସିକ ସମସ୍ୟା ଦେଇପାରେ |

ଧନୁ ରାଶି : ଆଜି ଅନାବଶ୍ୟକ ଖର୍ଚ୍ଚ ଆପଣଙ୍କ ବଜେଟକୁ ଅସନ୍ତୁଳିତ କରିପାରେ | ପରିବାରରେ ଆପଣଙ୍କର କିଛି ଭେଦଭାବ ଥାଇପାରେ କିନ୍ତୁ ଭାଇଭଉଣୀଙ୍କ ସାହାଯ୍ୟର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି | ଆପଣ କିଛି ବିଶେଷ ସମ୍ପର୍କକୁ ମଜବୁତ କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିପାରିବେ | ସାଙ୍ଗମାନଙ୍କ ସହିତ ସମ୍ପର୍କ ଭଲ ହେବ | ସେମାନଙ୍କୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରିବା ଏବଂ ଏକ ସୁରକ୍ଷିତ ଭବିଷ୍ୟତ ପାଇଁ କିଛି ପାଣ୍ଠି ସଞ୍ଚୟ କରିବା ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ | ଜୀବନସାଥୀ ସହିତ ସମ୍ପର୍କ ସୁଦୃ। ହେବ | ଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱରେ ରହିବା ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେବାରେ ବାଧା ସୃଷ୍ଟି କରିପାରେ |

dhanu

ମକର ରାଶି : ଭଲ ପ୍ରଦର୍ଶନ ଏବଂ ବିଶେଷ କାର୍ଯ୍ୟ ପାଇଁ ଆଜି ଦିନ | ଆଜି, ତୁମର ସାଥୀ ସହିତ କିଛି ବିବାଦ ହୋଇପାରେ | ତାଙ୍କର ଆଚରଣ ମଧ୍ୟ ଟିକିଏ ରହସ୍ୟମୟ ଏବଂ କ୍ରୋଧିତ ହେବ | ବେକାର ଲୋକ ଚାକିରୀ ପାଇପାରିବେ | ଆୟର ଉତ୍ସ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ | ଆଜି ପ୍ରାଚୀନମାନେ ସେମାନଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟର ବିଶେଷ ଯତ୍ନ ନେବା ଆବଶ୍ୟକ | ପୁରୁଣା ସାଙ୍ଗମାନଙ୍କୁ ଭେଟିବେ | ପ୍ରେମ ଏବଂ ଅର୍ଥ ଦୃଷ୍ଟିରୁ ଆଜି ବହୁତ ଭାଗ୍ୟବାନ |

କୁମ୍ଭ ରାଶି : ପ୍ରଶାସନିକ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ସହାୟତା ମିଳିବ। ଆଜି ଆପଣ ସୁଖ, ଉତ୍ସାହ ଏବଂ ସୁଖ ଅନୁଭବ କରିବେ | ନୂତନ କାର୍ଯ୍ୟ ଆରମ୍ଭ ଲାଭଦାୟକ ପ୍ରମାଣିତ ହେବ | ଅର୍ଥନୈତିକ ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ନିଆଯାଇଥିବା ପଦକ୍ଷେପ ଉପକୃତ ହେବ | ପରିବାରର ପରିବେଶ ସୁଖଦ ରହିବ | ପିଲାମାନଙ୍କ ସହିତ ଏକ ପାର୍କକୁ ଯିବେ | ଆପଣ ଟଙ୍କା ପାଇବା ପାଇଁ ବହୁତ ଭଲ ସୁଯୋଗ ପାଇବେ | ଯଦି ଆପଣ କ୍ୟାରିୟରରେ ଆଗକୁ ବଢିବାକୁ ଚାହାଁନ୍ତି, ତେବେ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ସହିତ କଠିନ ପରିଶ୍ରମ କରନ୍ତୁ | ଆପଣ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ସଫଳତା ପାଇବେ |

ମୀନ ରାଶି : ଆଜି ଆପଣଙ୍କ ଜୀବନରେ ସକରାତ୍ମକ ପରିବର୍ତ୍ତନ ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି ଏବଂ ଫଳାଫଳ ମଧ୍ୟ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଅନୁକୂଳ ହେବ | ଆଜି ଲୋକମାନେ ଆପଣଙ୍କ ସହିତ ବହୁତ ପ୍ରଭାବିତ ହେବେ | କିଛି ନୂତନ ଲୋକ ଶୁଭ କାର୍ଯ୍ୟରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିପାରିବେ | ଆଜି ଆପଣ କାନ୍ଧରେ ଯନ୍ତ୍ରଣା ମଧ୍ୟ ଦେଇପାରନ୍ତି | ଆପଣ ନିଜ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ପ୍ରତି ସାବଧାନ ହେବା ଉଚିତ୍ | ଅଂଶଗ୍ରହଣରେ ଲାଭ ହେବ | ଭାଇଭଉଣୀଙ୍କ ସହିତ ଭଲ ସମୟ ବିତାଇବ | ନିଜ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟର ଯତ୍ନ ନିଅନ୍ତୁ ଏବଂ ଗାଡି ଚଳାଇବା ସମୟରେ ସତର୍କତା ବ୍ୟବହାର କରନ୍ତୁ |

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *