upaya

ବୁଧବାର ଦିନ ଏହିସବୁ କରିବା ଦ୍ୱାରା ମାତା ଲକ୍ଷ୍ମୀ ଘରେ ରୁହନ୍ତି, ଧନ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଥାଏ ।

NEWS

ଭଗବାନ ଗଣେଶଙ୍କ ପୂଜା ପାଇଁ ବୁଧବାର ଏକ ବିଶେଷ ଦିନ ଭାବରେ ବିବେଚନା କରାଯାଏ। କୁହାଯାଏ ଯେ ଗଣପତିଙ୍କୁ ପୂଜା କରିବା ଜୀବନରେ ସୁଖ ଏବଂ ସମୃଦ୍ଧତା ଆଣିଥାଏ। ଅନେକ ଲୋକ ବୁଧବାର ଦିନ ମଧ୍ୟ ଉପବାସ ରଖନ୍ତି। ବିଶ୍ୱାସ ଅନୁଯାୟୀ, ଯେଉଁ ବ୍ୟକ୍ତି 7 ବୁଧବାର ଦିନ ନିରନ୍ତର ଉପବାସ କରି ଭଗବାନ ଗଣେଶଙ୍କୁ ପୂଜା କରନ୍ତି, ତାଙ୍କ ଘରେ ଟଙ୍କା ଏବଂ ଖାଦ୍ୟର ଅଭାବ ନାହିଁ। ଏଠାରେ ଆପଣ ଜାଣିବେ ଯେ ବୁଧବାର

ଏବଂ ମା ଲକ୍ଷ୍ମୀଙ୍କ ପରି ଭଗବାନ ଗଣେଶଙ୍କ ଆଶୀର୍ବାଦ ପାଇବା ପାଇଁ କେଉଁ ଉପାୟ ନିଆଯାଉଛି। ବୁଧବାର ଯେତେବେଳେ ଆପଣ କୌଣସି ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ କାର୍ଯ୍ୟ ପାଇଁ ଯାଆନ୍ତି, ସର୍ବପ୍ରଥମେ ଭର୍ମିଲିୟନ୍ ପ୍ରୟୋଗ କରନ୍ତୁ। ବିଶ୍ୱାସ କରାଯାଏ ଯେ ଏହା କାର୍ଯ୍ୟରେ ସଫଳତା ପାଇବାର ସମ୍ଭାବନା ବଢାଇଥାଏ। ଧନ ପାଇବା ପାଇଁ ବୁଧବାର ଭଗବାନ ଗଣେଶଙ୍କୁ ଏବଂ ଖାଣ୍ଟି ଦେଶୀ ଘିଅର ଗୁଣ୍ଡ ଅର୍ପଣ କରନ୍ତୁ। ମା ଲକ୍ଷ୍ମୀ ଏବଂ ଗଣେଶଙ୍କୁ ଏକାଠି ପୂଜା କରନ୍ତୁ। ତାଙ୍କୁ ଧଳା ଫୁଲ ଅର୍ପଣ କରନ୍ତୁ ଏହା କରିବା ଦ୍ୱାରା ପରିବାରର ଲୋକଙ୍କ ଅଗ୍ରଗତି ଆରମ୍ଭ ହେବ।

laxmi

ବାସ୍ତୁ ଅନୁଯାୟୀ, ଏହି ଜିନିଷଗୁଡ଼ିକୁ ତୁରନ୍ତ ଘରୁ ବାହାର କରିବା ଭଲ, ନଚେତ୍ ଏହା କଦାପି ଅଗ୍ରଗତି କରିପାରିବ ନାହିଁ। ବାସ୍ତୁ ଅନୁଯାୟୀ, ଏହି ଜିନିଷଗୁଡ଼ିକୁ ତୁରନ୍ତ ଘରୁ ବାହାର କରିବା ଭଲ, ନଚେତ୍ ପ୍ରଗତି କେବେ ହୋଇପାରେ ନାହିଁ।ଏହି 4 ଟି ଜିନିଷ ପାଇଁ କଦାପି ଲଜ୍ଜିତ ହୁଅନ୍ତୁ ନାହିଁ। ବୁଧବାର ଦିନ ଯଥାସମ୍ଭବ ଦାନ କରନ୍ତୁ। ବିଶେଷକରି ସବୁଜ ଜିନିଷ ଦାନ କରିବା ଏହି ଦିନ ଲାଭଦାୟକ ବୋଲି ବିବେଚନା କରାଯାଏ।

ଏହି ଦିନ ବିବାହିତ ମହିଳାମାନେ ମଧ୍ୟ ବଙ୍ଗଳା ଦାନ କରିପାରିବେ। ବିଶ୍ୱାସ କରାଯାଏ ଯେ ଏହା କରିବା ପ୍ରଗତିର ପଥ ଖୋଲିଥାଏ। ଦେବୀ ଦୁର୍ଗାଙ୍କ ପୂଜା ପାଇଁ ଏହି ଦିନଟି ମଧ୍ୟ ବିଶେଷ ବିବେଚନା କରାଯାଏ। ଏହି ଦିନ ଦୁର୍ଗା ସପ୍ତର୍ଷି ପାଠ କରାଯିବା ଉଚିତ୍। ବିଶ୍ୱାସ କରାଯାଏ ଯେ ଏହା କରିବା ଦ୍ୱାରା ଆର୍ଥିକ ସମସ୍ୟା ଦୂର ହୋଇଥାଏ। ଏହି ଦିନ ଭଗବାନ ଗଣେଶଙ୍କୁ ଦୁର୍ଗା ଘାସ ଅର୍ପଣ କରନ୍ତୁ।

ପ୍ରଭୁ ଗଣେଶ ଏଥିରେ ସନ୍ତୁଷ୍ଟ ହୁଅନ୍ତି ବୋଲି ବିଶ୍ୱାସ କରାଯାଏ। ଏହା ସହିତ, ବୁଧବାର ଗଣେଶଙ୍କୁ ପୂଜା କରୁଥିବାବେଳେ ଜଣେ ଓମ୍ ଗଣପତି ନମଙ୍କୁ 108 ଥର ଜପ କରିବା ଆବଶ୍ୟକ। ଗଣେଶଙ୍କର ଆଶୀର୍ବାଦ ପାଇବାକୁ ହେଲେ ବୁଧବାର ଗଣେଶଙ୍କର ରୁଦ୍ରାକ୍ଷ ପିନ୍ଧିବା ଉଚିତ। ବିଶ୍ୱାସ କରାଯାଏ ଯେ ଏହା କରିବା ଦ୍ୱାରା ଜୀବନରେ ଆସୁଥିବା ବାଧା ଦୂର ହୋଇଯାଏ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *