sam

ପ୍ରେଗନେଟ ହବା ପାଇଁ କେତେ ଥର ସମ୍ପର୍କ ରଖିବା ଉଚିତ ।

HEALTH

ହାଲୋ ହାଏ ଆପଣମାନଙ୍କୁ ଆମର ଏହି ଓଡ଼ିଆ ପୋର୍ଟାଲକୁ ସ୍ୱାଗତ ଜଣାଉଛୁ ପୁଣି ଏକ ନୂଆ ଟପିକ ସହିତ ଆଶା କରୁଛି ଆପଣମାନେ ସମସ୍ତେ ଭଲରେ ଥିବେ ତେବେ ଚାଲନ୍ତୁ ଜାଣିବା ଆଜିର ଏହି ଟପିକ। ବନ୍ଧୁଗଣ ଯଦି ଆପଣ ପିତାମାତା ହେବାକୁ ଯୋଜନା କରୁଛନ୍ତି ଆପଣ ହୁଏତ ଶାରୀରିକ ଏବଂ ମାନସିକ ସ୍ତରରେ ଏହା ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତି ଆରମ୍ଭ କରିଥିବେ ପ୍ରଥମ ପଦକ୍ଷେପଟି ହେଉଛି ଉପଯୁକ୍ତ ସମୟରେ ସେକ୍ସ ସମ୍ପର୍କ ରଖିବା ନିଶ୍ଚିତ କରିବା ଯେ ଆପଣ ଗର୍ଭଧାରଣ କରିବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଧିକ। ତଥ୍ୟ ସୂଚାଇ ଦେଉଛି ଯେ ହାରାହାରି ଦମ୍ପତି ଗର୍ଭଧାରଣ କରିବା ପୂର୍ବରୁ ଅତି କମରେ ୭୮ଥର ସମ୍ପର୍କ ରଖିବା ଆବଶ୍ୟକ କରନ୍ତି ଏହା ପ୍ରାୟ ଛଅ ମାସ ଅଟେ।

ଶୀଘ୍ର ଗର୍ଭଧାରଣ କରିବାର ଉତ୍ସାହରେ, ଆପଣ ପ୍ରତିଦିନ ଶାରୀରିକ ସମ୍ପର୍କ ରଖିବାକୁ ଆଗ୍ରହୀ ହୋଇପାରନ୍ତି ଏବଂ ଆରମ୍ଭରେ ଏକ କିମ୍ବା ଦୁଇ ମାସ ପାଇଁ ଏହା ଆକର୍ଷଣୀୟ ଏବଂ ଉପଭୋଗ୍ୟ ହୋଇପାରେ ଯଦିଓ, ଯଦି ଆପଣ ସେତେବେଳକୁ ଗର୍ଭବତୀ ନୁହଁନ୍ତି, ତେବେ ପ୍ରତିଦିନ ସମ୍ପର୍କ ଏକ ଦୁର୍ବଳ କାର୍ଯ୍ୟ ହୋଇପାରେ ଯେଉଁ ଫ୍ରିକ୍ୱେନ୍ସି ସହିତ ତୁମେ ସେକ୍ସ ସମ୍ପର୍କ ରଖିବା ଆବଶ୍ୟକ ତାହା ଅନେକଗୁଡ଼ିଏ କାରଣ ଉପରେ ନିର୍ଭର କରେ ଯେପରିକି ତୁମେ ବାଛିଥିବା ପଦ୍ଧତି ଏବଂ ବର୍ତ୍ତମାନର ପ୍ରଜନନ ସମସ୍ୟା ଯେଉଁ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଶୁକ୍ରାଣୁ ସଂଖ୍ୟା କମ୍ କିମ୍ବା ଶୁକ୍ରାଣୁ ଗୁଣ ଖରାପ ପ୍ରତିଦିନ ସେକ୍ସ ସମ୍ପର୍କ ରଖିବା ଦ୍ୱାରା ଉତ୍ପାଦନକାରୀ ପ୍ରମାଣିତ ହୋଇପାରେ ଜଣେ ଯୋଗ୍ୟ ଡାକ୍ତରୀ ବୃତ୍ତିଗତଙ୍କ ମତାମତ ପାଇବା ତୁମ ଏବଂ ଆପଣଙ୍କ ସାଥୀ ପାଇଁ କ’ଣ ସର୍ବୋତ୍ତମ ତାହା ସ୍ଥିର କରିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିଥାଏ।

ଶୀଘ୍ର ଗର୍ଭଧାରଣ କରିବାର ସମ୍ଭାବନାକୁ ଅପ୍ଟିମାଇଜ୍ କରିବାକୁ, ଆପଣଙ୍କୁ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ଅଧିକ ଥର ସମ୍ପର୍କ କରିବାକୁ ପଡିବ ଯଦି ଆପଣଙ୍କର କିମ୍ବା ଆପଣଙ୍କ ସାଥୀଙ୍କ ଉର୍ବରତାରେ କୌଣସି ଅସୁବିଧା ନହୁଏ ତେବେ ପ୍ରତିଦିନ ଶାରୀରିକ ସମ୍ପର୍କ ରଖିବା ମଧ୍ୟ ଏକ ଭଲ ଚିନ୍ତାଧାରା କିନ୍ତୁ କିଛି ସମୟ ପରେ, ଏହା ଏକ ମଜାଦାର କାର୍ଯ୍ୟକଳାପ ପରିବର୍ତ୍ତେ ଏକ କ୍ଲାନ୍ତକାରୀ କାର୍ଯ୍ୟ ହୋଇପାରେ ତେଣୁ, ପରସ୍ପର ପାଇଁ କିଛି ବିଶେଷ କରି ରୋମାନ୍ସ ରଖନ୍ତୁ ଏବଂ ଉତ୍ସାହ ବଜାୟ ରଖନ୍ତୁ। ମୁ ଆଶା କରୁଛି ଆମର ଏହି ଖବରଟି ଆପଣଙ୍କୁ ଭଲ ଲାଗିଥିବ ଯଦି ଟିକିଏ ଭଲ ଲାଗିଥାଏ ଆମକୁ କମେଣ୍ଟ ମାଧ୍ୟମରେ ଜଣାନ୍ତୁ ଏବଂ ତଳ ପେଜରେ ଲାଇକଟିଏ କରିଦିଅନ୍ତୁ ଧନ୍ୟବାଦ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *