ଓମିକ୍ରନରୁ ସୁରକ୍ଷା ପାଇଁ ଏହି ଡକ୍ଟର ଦେଲେ ଖାସ ପରାମର୍ଶ – ଜାଣି ରଖନ୍ତୁ ପୁରା ସୂଚନା ।

HEALTH

ଦେଶର ପ୍ରସିଦ୍ଧ ଡାକ୍ତର ନରେଶ ଟ୍ରେହାନ କରୋନାର ନୂତନ ଭାରିଆଣ୍ଟ ଓମିକ୍ରନର ପ୍ରତିରୋଧ ବିଷୟରେ ଅନେକ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି ଏବଂ ଲୋକଙ୍କୁ ଏଥିପ୍ରତି ସତର୍କ ରହିବାକୁ କହିଛନ୍ତି। ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ କରୋନାର ଓମିକ୍ରନ୍ ଭାରିଆଣ୍ଟରେ ସଂକ୍ରମିତ ବ୍ୟକ୍ତି 18 ରୁ 20 ଜଣ ଲୋକଙ୍କୁ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍ କରିପାରେ। ଲୋକଙ୍କୁ କରୋନାର ଏହି ପ୍ରକାରରୁ ସୁରକ୍ଷିତ ରହିବାକୁ ପରାମର୍ଶ ଦେଉଥିବାବେଳେ ଡ ଟ୍ରେହାନ

କହିଛନ୍ତି ଯେ ଟୀକାକରଣ ବ୍ୟତୀତ ଆମର କୌଣସି ବିକଳ୍ପ ନାହିଁ କାରଣ ଏହା ସର୍ବନିମ୍ନ ସୁରକ୍ଷା ବଜାୟ ରଖିବ। ସେ ଓମିକ୍ରନ୍ ପ୍ରକାର ବିଷୟରେ କହିଥିଲେ ଯେ ଏହା ବିଷୟରେ ଜାଣିବା ଏବଂ ଏହାକୁ ରୋକିବା ପାଇଁ ଏଥିରେ ଅଧିକରୁ ଅଧିକ ତଥ୍ୟ ଆବଶ୍ୟକ। ଏଥି ସହିତ ମାଇକ୍ରୋନର କରୋନା ର ନୂତନ ପ୍ରକାର ଦେଖାଯିବା ପରେ ଭ୍ରମଣ ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ଉପରେ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠାଇ ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଆଗାମୀ ସମୟରେ ସଂକ୍ରମଣକୁ

corona 2

ରୋକିବା ପାଇଁ ଭାରତ ଦ୍ୱାରା ଯାତ୍ରା ଉପରେ ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ଲଗାଇବା ଆବଶ୍ୟକ ହୋଇପାରେ। ପରିସ୍ଥିତି ଯେପରି, ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ସେବା କର୍ମଚାରୀମାନେ ଏକ ବୁଷ୍ଟର ଡୋଜ ପାଇବା ଉଚିତ୍। ଏଥି ସହିତ, ଏହି ନୂତନ ପ୍ରକାରର ପିଲାମାନଙ୍କ ବିଷୟରେ ଚିନ୍ତା ଉପରେ ଡ ଟ୍ରେହାନ୍ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏହା ଏକ ଚିନ୍ତାଜନକ ପରିସ୍ଥିତି ଯେ ଆମ ପାଖରେ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ପିଲାମାନଙ୍କ ପାଇଁ କିଛି ନାହିଁ। ଏପରି ପରିସ୍ଥିତିରେ ବିଦ୍ୟାଳୟଗୁଡ଼ିକୁ ବନ୍ଦ ରଖାଯାଇପାରିବ। ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଭୟଭୀତ ହେବାର କୌଣସି ଆବଶ୍ୟକତା ନାହିଁ କିନ୍ତୁ ସତର୍କ ରହିବା ଆବଶ୍ୟକ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *