atm

ଟଙ୍କା ଏଟିଏମ୍ ମେସିନରେ ଅଟକି ଯାଇଛି କି ବିରକ୍ତ ହେବା ପରିବର୍ତ୍ତେ, ଏହି କାର୍ଯ୍ୟ କରନ୍ତୁ।

NEWS

ଆଜିର ଯୁଗରେ, ଅଧିକାଂଶ ଲୋକ ଡିଜିଟାଲ୍ ଅର୍ଥ କାରବାର କରନ୍ତି। କୌଣସି ଜିନିଷ ପାଇଁ, ଅଳ୍ପ ପରିମାଣର ଅର୍ଥ ଆବଶ୍ୟକ ହେଉ କିମ୍ବା ଅଧିକ, ଆମେ ଅନ୍ଲାଇନ କାରବାର କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରନ୍ତୁ କିନ୍ତୁ ଏହି ଡିଜିଟାଲ୍ ଯୁଗରେ ମଧ୍ୟ ପ୍ରତ୍ୟେକ ଜିନିଷର ନିଜସ୍ୱ ଗୁରୁତ୍ୱ ରହିଛି। ଅବଶ୍ୟ, ଲୋକମାନେ ଅଧିକାଂଶ କାମକୁ ଡିଜିଟାଲ୍ କରନ୍ତି, କିନ୍ତୁ ଆଜି ବି ବହୁତ ସଂଖ୍ୟକ ଲୋକ ଅଛନ୍ତି, ଯେଉଁମାନେ ଏଟିଏମ୍ ମେସିନ୍ରୁ ଟଙ୍କା ଉଠାନ୍ତି ଏବଂ ସିଡିଏମ୍ ମେସିନ୍ ମାଧ୍ୟମରେ ଟଙ୍କା ଜମା କରନ୍ତି। ଅନେକ ଥର ସର୍ଭର ଡାଉନ୍ ହେତୁ ଆପଣଙ୍କ ଟଙ୍କା ଅନଲାଇନରେ ଅଟକି ଯିବ,

ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଟେନସନ। କିନ୍ତୁ ସେହି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ବ୍ୟାଙ୍କକୁ ଯଥାଶୀଘ୍ର ଅବଗତ କରାଇବାକୁ ଉଦ୍ୟମ କରାଯାଏ। ଏଥିସହ ବ୍ୟାଙ୍କରୁ ଜଣା ପଡିଛି ଯେ ଟଙ୍କା କାହିଁକି କ୍ରେଡିଟ୍ ହୋଇନାହିଁ କିମ୍ବା ଟଙ୍କା ପଠାଯାଇଥିବା ଆକାଉଣ୍ଟରେ କାହିଁକି ପହଞ୍ଚିଲା ନାହିଁ। ବର୍ତ୍ତମାନ କଳ୍ପନା କରନ୍ତୁ, ଯଦି ଆପଣ କିଛି କାମ ପାଇଁ ଜରୁରୀ ଅର୍ଥ ଆବଶ୍ୟକ କରନ୍ତି, ଏବଂ ଏଟିଏମ୍ ମେସିନରୁ ଟଙ୍କା ଉଠାଇବା ପ୍ରକ୍ରିୟା ସମାପ୍ତ କରିବା ପରେ, ଯଦି ଟଙ୍କା ଅଟକିଯାଏ ତେବେ ଆପଣ କ’ଣ କରିବେ। ଏହି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଆପଣଙ୍କୁ କ’ଣ କରିବାକୁ ହେବ ତାହା ଜାଣନ୍ତୁ। ଟଙ୍କା ଏଟିଏମ୍ ମେସିନରେ ଅଟକି ଯାଇଛି,

money

କଣ କରିବେ। ଯଦି ଏଟିଏମ୍ ପ୍ରତ୍ୟାହାର ପ୍ରକ୍ରିୟା ସମାପ୍ତ ହେବା ପରେ ମଧ୍ୟ ଟଙ୍କା ପ୍ରତ୍ୟାହାର କରାଯାଇ ନାହିଁ ଏବଂ ଆପଣଙ୍କ ଆକାଉଣ୍ଟରୁ ଟଙ୍କା ମଧ୍ୟ କଟାଯାଇଥାଏ, ତେବେ ସେହି ପରିସ୍ଥିତିରେ ବିରକ୍ତ ହେବା ପରିବର୍ତ୍ତେ ଆପଣଙ୍କ ସହିତ କାରବାର ସ୍ଲିପ୍ ରଖନ୍ତୁ। କାରଣ ଏହି ସ୍ଲିପ୍ ଏକ ପ୍ରକାର ପ୍ରମାଣ, ଯାହା ପ୍ରମାଣ କରିବ ଯେ ଆପଣ ଏଟିଏମରୁ କେତେ ଟଙ୍କା ପ୍ରତ୍ୟାହାର କରିଛନ୍ତି, କିନ୍ତୁ ଯଦି ଆପଣ କାରବାର ସ୍ଲିପ୍ ପାଇ ନାହାଁନ୍ତି, ତେବେ ଆପଣ ଏହାକୁ ବ୍ୟାଙ୍କ ଷ୍ଟେଟମେଣ୍ଟରୁ ମଧ୍ୟ ନେଇପାରିବେ।ବାସ୍ତବରେ, ଏହି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଗ୍ରାହକଙ୍କୁ ଶାଖାକୁ ଏକ ଲିଖିତ ଅଭିଯୋଗ ଦେବାକୁ ପଡିବ,

ଯେଉଁ କ୍ଷେତ୍ରରେ କାରବାର ସ୍ଲିପର ଫଟୋଗ୍ରାଫି ସଂଲଗ୍ନ କରିବାକୁ ପଡିବ। କାରଣ ବ୍ୟାଙ୍କରୁ ସମୟ, ସ୍ଥାନ, ଏଟିଏମ୍ ଆଇଡି, ଏବଂ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା କୋଡ୍ ମଧ୍ୟ ଏହି କାରବାର ସ୍ଲିପ୍ ରେ ମୁଦ୍ରିତ ହୋଇଛି, ତେଣୁ ଏହି ସ୍ଲିପ୍ ଆବଶ୍ୟକ। ରିଜର୍ଭ ବ୍ୟାଙ୍କ ଅଫ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ମଧ୍ୟ ଏହି ପରିସ୍ଥିତିକୁ ନେଇ କିଛି ନିର୍ଦ୍ଦେଶାବଳୀ ଜାରି କରିଛି, ଯାହା ପରେ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କର ଟଙ୍କା ପାଇବେ। ଏହି ନିର୍ଦ୍ଦେଶାବଳୀ ଅନୁଯାୟୀ,

ବ୍ୟାଙ୍କଗୁଡିକ ଏକ ସପ୍ତାହ ମଧ୍ୟରେ ଟଙ୍କା ଫେରସ୍ତ କରିବାକୁ ପଡିବ, ଯାହାଫଳରେ ଆପଣ ବ୍ୟାଙ୍କିଙ୍ଗ୍ ଓମ୍ବଡସମ୍ୟାନ ନିକଟକୁ ଯାଇପାରିବେ। ଯଦି ଗ୍ରାହକ ଗୋଟିଏ ସପ୍ତାହ ପରେ ମଧ୍ୟ ଟଙ୍କା ଫେରସ୍ତ ନକରନ୍ତି, ତେବେ ବ୍ୟାଙ୍କକୁ ପ୍ରତିଦିନ 100 ଟଙ୍କା ଦେବାକୁ ପଡିବ।ଏଟିଏମ୍ ମେସିନରେ ଟଙ୍କା ଅଟକି ରହିଲେ ତୁମେ ତୁରନ୍ତ ଗ୍ରାହକଙ୍କ ଯତ୍ନ ମଧ୍ୟ ଡାକି ପାରିବ, କିନ୍ତୁ ଯଦି ତୁମେ ସେଠାରୁ କୌଣସି ସଠିକ୍ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ପାଇବ ନାହିଁ, ତେବେ ତୁମେ ତୁମର ବ୍ୟାଙ୍କ ଶାଖାକୁ ଯାଇ ଅଭିଯୋଗ କରିବା ଉଚିତ୍।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *