bantu

ଏହି ଟିପ୍ସ ଘରୁ ସମସ୍ତ ନକାରାତ୍ମକତାକୁ ବାହାର କରିଦେବ ଆଜି ହିଁ ଜାଣନ୍ତୁ ।

NEWS

ବାସ୍ତୁ ଶାସ୍ତ୍ରଙ୍କ ଅନୁଯାୟୀ ଶାନ୍ତି, ସୁଖ ଏବଂ ସମୃଦ୍ଧତା, ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଏବଂ ଧନ ପାଇଁ ଘର ନିର୍ମାଣ କରିବାବେଳେ କିଛି ଜିନିଷକୁ ଧ୍ୟାନରେ ରଖିବା ଅତ୍ୟନ୍ତ ଜରୁରୀ ଅଟେ। ବାସ୍ତୁ ଶାସ୍ତ୍ର ସକରାତ୍ମକ ମହାଜାଗତିକ ଜୋନ୍ ସୃଷ୍ଟି କରି ସଂରଚନାରେ ରହି ରୋଗ, ଉଦାସୀନତା ଏବଂ ବିପର୍ଯ୍ୟୟରୁ ରକ୍ଷା କରିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରେ। ଏପରି ପରିସ୍ଥିତିରେ, ଯଦି ଆପଣ ମଧ୍ୟ ଘରେ ସକରାତ୍ମକ ଶକ୍ତି ସ୍ୱାଗତ କରିବାକୁ ଚାହାଁନ୍ତି,

ତେବେ କିଛି ଜିନିଷକୁ ଧ୍ୟାନରେ ରଖନ୍ତୁ। ରାସ୍ତା ସଫା କର। ଘରର ପ୍ରବେଶ ବା ପଥ ଏବଂ ଘରର ମୁଖ୍ୟ ଦ୍ୱାର ନକାରାତ୍ମକ କିମ୍ବା ସକରାତ୍ମକ ଶକ୍ତି ପ୍ରବେଶ କରିଥାଏ ଯଦି ଏହା ସଫା ନଥାଏ ତେବେ ଘରେ କେବଳ ନକାରାତ୍ମକତା ଆସିବ। ଏପରି ପରିସ୍ଥିତିରେ, ଯଦି ଆପଣ ଘରେ ସକରାତ୍ମକ ଶକ୍ତି ଆଣିବାକୁ ଚାହାଁନ୍ତି, ତେବେ ସର୍ବଦା ମୁଖ୍ୟ ଦ୍ୱାରକୁ ସଫା ରଖନ୍ତୁ। ବାସ୍ତୁ ଅନୁଯାୟୀ,

ଏହାର ଶବ୍ଦ ନକାରାତ୍ମକ ଶକ୍ତିର ଢାଞ୍ଚା ଭାଙ୍ଗିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିଥାଏ ଏବଂ ସକରାତ୍ମକ ଶକ୍ତିର ପ୍ରବାହକୁ ବଢାଇଥାଏ। ଲୁଣ ଘରର ପ୍ରତ୍ୟେକ କୋଣରେ ଏକ ପାତ୍ର ସମୁଦ୍ର ଲୁଣ ରଖନ୍ତୁ। ସମସ୍ତ ନକାରାତ୍ମକ ଶକ୍ତି ଏଥିରେ ଅବଶୋଷିତ ହେଉ 1 ସପ୍ତାହ ପରେ ପାତ୍ରର ପାଣି ପରିବର୍ତ୍ତନ କରନ୍ତୁ। ଯଦି ଆପଣ ଚାହାଁନ୍ତି, ଆପଣ ଘରର କୋଣରେ ପୁରା ଲୁଣ ମଧ୍ୟ ରଖିପାରିବେ। ଏପରି ପ୍ରତିମାକୁ ଘରେ ରଖ ଘରେ ଭଗବାନ ଗଣେଶଙ୍କର ଏକ ପ୍ରତିମା ରଖନ୍ତୁ। ଧାର୍ମିକ ମୂର୍ତ୍ତି, ଚିତ୍ର ଏବଂ ପ୍ରତୀକ ରଖିବା ନକାରାତ୍ମକତାକୁ ଦୂରେଇ ରଖିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରେ।

ଆପଣ ମୁଖ୍ୟ ଫାଟକରେ ଏକ ସ୍ୱସ୍ତିକ କିମ୍ବା ପ୍ରତୀକ ମଧ୍ୟ ତିଆରି କରିପାରିବେ। ଲେମ୍ବୁ ସହିତ ନକାରାତ୍ମକ ଶକ୍ତି ବାହାର କରନ୍ତୁ। ଲେମ୍ବୁକୁ ପାଣିରେ ରଖନ୍ତୁ ଏବଂ ଏହାକୁ ଘରର କୋଣରେ ରଖନ୍ତୁ। ଏହା ମଧ୍ୟ ଘରୁ ନକାରାତ୍ମକ ଶକ୍ତି ଦୂର କରିଥାଏ। ମନେରଖନ୍ତୁ ଯେ ପ୍ରତ୍ୟେକ ଶନିବାର ଦିନ ପାଣି ଏବଂ ଲେମ୍ବୁ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରନ୍ତୁ। ଧୂପକାଠିର ସୁଗନ୍ଧ। ପ୍ରତିଦିନ ସକାଳ ଏବଂ ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ହାଲୁକା ଧୂପକାଠି, ଧୂପକାଠି, ମାଟି ଦୀପ ଏବଂ ମହମବତି ସେମାନେ କ୍ଲିଜର୍ ଭାବରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରନ୍ତି ଏବଂ ନକାରାତ୍ମକ ଶକ୍ତି ଅପସାରଣ କରନ୍ତି ଏବଂ ସକରାତ୍ମକତା ବୃଦ୍ଧି କରନ୍ତି। ଦର୍ପଣ ଘରର ବାହ୍ୟ ଆଡକୁ କାନ୍ଥରେ ଏକ ଉନ୍ମୁକ୍ତ ଦର୍ପଣ ରଖିବା ମଧ୍ୟ ନକାରାତ୍ମକ ଶକ୍ତି ହଟାଇବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିଥାଏ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *