omm

ଓଁ ନାମ ଜପ କଲେ କଣ ମିଳିଥାଏ – ଜାଣନ୍ତୁ ସଂଫୁର୍ଣ ରହସ୍ୟ।

NEWS

ହିନ୍ଦୁ ଧର୍ମରେ ଓମ ଶବ୍ଦର ବିଶେଷ ମହତ୍ତ୍ୱ ରହିଛି। କେବଳ ଓମ୍ କହିବା ଦ୍ୱାରା ଉଭୟ ଶାରୀରିକ ଏବଂ ମାନସିକ ସ୍ତରରେ ଶାନ୍ତି ପାଆନ୍ତି। କେବଳ ଏତିକି ନୁହେଁ, ଓମ୍ ନାମ ଜପ କରି ସକରାତ୍ମକ ଶକ୍ତି ଚାରିଆଡେ ବିସ୍ତାର ହୁଏ ଏବଂ ମନ ଖୁସି ଏବଂ ଶାନ୍ତ ରହେ। ଓମ୍ ଏପରି ଏକ ମନ୍ତ୍ର ଯାହା ଧ୍ୟାନର ଆରମ୍ଭ ଏବଂ ଶେଷରେ ଜପ କରାଯାଏ। ତଥାପି, ଓମ୍ ଶବ୍ଦର ଜପ ବହୁତ ଛୋଟ ଦେଖାଯାଏ କିନ୍ତୁ ଏହାର ଆଧ୍ୟାତ୍ମିକ ଏବଂ ସୃଜନଶୀଳ ଶକ୍ତି ଅଛି ବୋଲି ବିଶ୍ୱାସ କରାଯାଏ। କେବଳ ଏତିକି ନୁହେଁ, ଏହାକୁ ବ୍ରହ୍ମାଣ୍ଡର ପ୍ରଥମ ଧ୍ୱନି ମଧ୍ୟ କୁହାଯାଏ।

ଶରୀର ଏବଂ ମନ ଏକ ସମୟରେ ଏହାର ଜପ ଦ୍ୱାରା ସକ୍ରିୟ ହୋଇପାରିବ। ଯଦି ସଠିକ୍ ଜପ କରାଯାଏ, ଓମ୍ ମନ୍ତ୍ର ଶରୀରକୁ ସକାରାତ୍ମକତା, ଶାନ୍ତି ଏବଂ ଶକ୍ତିରେ ଭରିଦିଏ। ଆସନ୍ତୁ ଓମ୍ ମନ୍ତ୍ରର ଉପକାରିତା ବିଷୟରେ ଜାଣିବା ଜପ କରିବାର ଲାଭ। ଓମ୍ ଜପ କରି ଆପଣଙ୍କ ନିଦ୍ରାର ଗୁଣରେ ଉନ୍ନତି ଆଣେ। ଯଦି ଆପଣ କୌଣସି ଚାପ କିମ୍ବା ଚିନ୍ତାରେ ଅଛନ୍ତି, ଏହା ଏହାକୁ ମୁକ୍ତ କରିବାରେ କିମ୍ବା ମୁକ୍ତ କରିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରେ। ଓମ୍ ଭାବନାକୁ ସନ୍ତୁଳିତ କରିବାରେ ଏବଂ ଚାପଗ୍ରସ୍ତ ଅବସ୍ଥାରେ ଶାନ୍ତ ରହିବାକୁ ସାହାଯ୍ୟ କରେ।

ommm

ବିଶ୍ୱାସ କରାଯାଏ ଯେ ଓମ୍ ଜପ କରିବା ଫୋକସରେ ଉନ୍ନତି ଆଣେ।ଓମ୍ ମନ୍ତ୍ର ଜପ କରିବା ସ୍ମୃତି ଏବଂ ଏକାଗ୍ରତା ଶକ୍ତିରେ ଉନ୍ନତି କରେ। କେବଳ ଏତିକି ନୁହେଁ, ଓମ୍ ସକରାତ୍ମକ ଶକ୍ତି ସୃଷ୍ଟି କରେ ଏବଂ ଜଣକୁ ଅଧିକ ଆଶାବାଦୀ କରେ। କ୍ରୋଧ ପରି ନକାରାତ୍ମକ ଭାବନାରୁ ଦୂରେଇ ରହିବାରେ ଓମ୍ ସାହାଯ୍ୟକାରୀ। ଆପଣ ଜାଣନ୍ତି କି ପେଟ ଯନ୍ତ୍ରଣା ପାଇଁ ଓମ ମନ୍ତ୍ର ଜପ କରିବା ଏକ ପାନିଆ ହୋଇପାରେ।

ommmmmmm

ଓମ୍ ଜପ କରି ମନ ଶାନ୍ତିପୂର୍ଣ୍ଣ ରହିଥାଏ ଏବଂ ସମଗ୍ର ଅସ୍ତିତ୍ୱ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ପ୍ରାପ୍ତ ହୁଏ। ଶରୀରକୁ ଆରାମ ଦିଏ ଏବଂ ରକ୍ତଚାପକୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରିବାରେ ମଧ୍ୟ ସାହାଯ୍ୟ କରେ। ବିଶ୍ୱାସ କରାଯାଏ ଯେ ଓମ୍ ମନ୍ତ୍ର ଜପ କରି ଶରୀରରେ ଉତ୍ପନ୍ନ କମ୍ପନଗୁଡିକ ଏପରି ଶକ୍ତି ସୃଷ୍ଟି କରେ ଯାହା ଆପଣଙ୍କୁ ଶାନ୍ତ ଏବଂ ଖୁସି ରଖେ। କୁହାଯାଏ ଯେ ଓମ୍ ଯେତେଥର ଜପ କରାଯାଏ, ଉତ୍ସ ସହିତ ସଂଯୋଗ ଅଧିକ ଶକ୍ତିଶାଳୀ ହୁଏ।

ଜପ କରିବାର ଉପାୟ। ଯଦି ଆପଣ ମଧ୍ୟ ଓମ୍ ମନ୍ତ୍ର ଜପ କରିବା ଆରମ୍ଭ କରିବାକୁ ଚାହାଁନ୍ତି, ତେବେ ଆରମ୍ଭରେ ଏହାକୁ 108 ଥର କରନ୍ତୁ ଏବଂ ଧୀରେ ଧୀରେ ଏହାକୁ 200 ରୁ 300 କୁ ବୃଦ୍ଧି କର ଆପଣ ମାସରେ ଥରେ 1008 ଥର ଜପ କରିପାରିବେ। କୁହାଯାଏ ଯେ ଓମ୍ ଜପ କରିବାର ଭଲ ସମୟ ସକାଳ 6 ଟା, ମଧ୍ୟାହ୍ନ 12 ଏବଂ ସନ୍ଧ୍ୟା 6, ଏହା ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଶୁଭ ସମୟ ଭାବରେ ଜଣାଶୁଣା। ବାସ୍ତବରେ, ଆପଣ ଓମକୁ ଯେତେଥର ଚାହିଁବେ ଜପ କରିପାରିବେ ଏବଂ ଆପଣଙ୍କ ସୁବିଧା ଅନୁଯାୟୀ ଯେକୌଣସି ସମୟରେ ଏହା କରିପାରିବେ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *