bastu

ଜାଣନ୍ତୁ ଘର ସହ ଜଡିତ ବାସ୍ତୁ ଶାସ୍ତ୍ରରେ କଣ କୁହାଯାଇଛି – ଜାଣି ରଖନ୍ତୁ ।

NEWS

ଯେ କୌଣସି କୋଠା ନିର୍ମାଣ କରିବାବେଳେ, ଆମେ ପାଞ୍ଚଟି ଉପାଦାନ ଉପରେ ଆଧାର କରି ବାସ୍ତୁ ନିୟମକୁ ସର୍ବଦା ମନେ ରଖିବା ଉଚିତ କାରଣ ଏହା ସୁଖ, ସମୃଦ୍ଧତା ଏବଂ ଭାଗ୍ୟ ସହିତ ଜଡିତ।ଯେଉଁ ଲୋକମାନେ ଅଭିଯୋଗ କରନ୍ତି ଯେ ସେମାନେ ସେମାନଙ୍କର କଠିନ ପରିଶ୍ରମ ଏବଂ ପ୍ରୟାସର ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଫଳାଫଳ ପାଆନ୍ତି ନାହିଁ, କିମ୍ବା ଫଳାଫଳ ପାଇବାରେ ସମସ୍ତ ପ୍ରକାରର ବାଧା ଅଛି ବୋଲି ସେମାନେ ଅଭିଯୋଗ କରନ୍ତି, ସେମାନେ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ନିଜ ଘରର ବାସ୍ତୁ ତ୍ରୁଟି ବିଷୟରେ ବିଚାର କରିବେ। ଘର ସହିତ ଜଡିତ ବାସ୍ତୁ ତ୍ରୁଟି ମଧ୍ୟ ଖରାପ ହେବା ଆରମ୍ଭ କରେ। ବାସ୍ତୁ ସହିତ ଜଡିତ ସେହି ସରଳ ଉପାୟଗୁଡ଼ିକୁ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା,

ଯାହା ଛୋଟ ମନେହୁଏ, କିନ୍ତୁ ସେମାନେ ଘରର ସମୃଦ୍ଧତା ଏବଂ ପ୍ରଗତି ପାଇଁ ଅତ୍ୟନ୍ତ ପ୍ରଭାବଶାଳୀ ବୋଲି ପ୍ରମାଣ କରନ୍ତି।ଘରର ପ୍ରବେଶ ଦ୍ୱାରକୁ ସର୍ବଦା ପରିଷ୍କାର, ସୁନ୍ଦର ଏବଂ ଶୁଭ ସଙ୍କେତ ସହିତ ସଜାଇବା ଉଚିତ୍। ଯଦି କୌଣସି ଜିନିଷ ଦ୍ୱାରା ପ୍ରବେଶ ଭଙ୍ଗା କିମ୍ବା ବାଧାପ୍ରାପ୍ତ ହୁଏ, ତେବେ ଏହାକୁ ତୁରନ୍ତ କରିବା ଉଚିତ୍। ଏହି ପ୍ରତିକାର ଦ୍ୱାରା ମନ୍ଦ ଶକ୍ତିମାନେ ଘର ଭିତରକୁ ଆସିପାରିବେ ନାହିଁ ଏବଂ ଘରେ ସର୍ବଦା ସୁଖ ଏବଂ ସମୃଦ୍ଧତା ରହିବ। ଯଦି କୌଣସି ଘରର ଉତ୍ତର-ପୂର୍ବରେ ସର୍ବଦା ଜଳ ଯୋଗାଣ ହୁଏ, ତେବେ ସେହି ଘରେ ରହୁଥିବା ଲୋକଙ୍କ ଧନ,

laxmi

ଗୌରବ, ଖ୍ୟାତି ଏବଂ ଆଧ୍ୟାତ୍ମିକ ଶକ୍ତିରେ ସର୍ବଦା ବୃଦ୍ଧି ଘଟିଥାଏ। ଘରର ମୁଖ୍ୟ ଦ୍ୱାର ସମ୍ମୁଖରେ କିମ୍ବା ଘରର ବ୍ରହ୍ମାସ୍ତ୍ରରେ କେବେବି ପାହାଚ ନିର୍ମାଣ କରାଯିବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ। ଦୁଖୀ ପକ୍ଷୀମାନଙ୍କର ଚିତ୍ର, ଚିତ୍ର କିମ୍ବା ମୂର୍ତ୍ତି, କାନ୍ଦୁଥିବା ପିଲାମାନେ, ସୂର୍ଯ୍ୟ କିରଣ କିମ୍ବା ଜାହାଜର ଜଳକୁ ଘରର କାନ୍ଥରେ ରଖନ୍ତୁ ନାହିଁ।ଘରର ବ୍ରହ୍ମାଙ୍କ ସ୍ଥାନକୁ ସର୍ବଦା ସଫା ଏବଂ ଖୋଲା ରଖନ୍ତୁ। ବ୍ରହ୍ମା ସ୍ଥାନରେ ଭାରୀ ଜିନିଷ, ଜୋତା ଏବଂ ଚପଲ ରଖିବାକୁ ଭୁଲନ୍ତୁ ନାହିଁ କିମ୍ବା ଏହି ସ୍ଥାନରେ ପାଣି ଟାଙ୍କି ତିଆରି କରନ୍ତୁ ନାହିଁ। ଉତ୍ତର-ପୂର୍ବରେ ଅର୍ଥାତ୍ ଉତ୍ତର-ପୂର୍ବରେ ପାଣି ଟାଙ୍କି

ତିଆରି କରି ଘରେ ଟଙ୍କା ଏବଂ ଖାଦ୍ୟ ଶସ୍ୟର ଅଭାବ କେବେ ହୁଏ ନାହିଁ। ବାସ୍ତୁ ଅନୁଯାୟୀ, ବାଥରୁମ, ରୋଷେଇ ଘର କିମ୍ବା ଅଧ୍ୟୟନ ଟେବୁଲକୁ ସିଡ଼ି ତଳେ ରଖିବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ। ଘରେ ଭୁଲିଯିବା ପରେ ମଧ୍ୟ ଉତ୍ତର-ପୂର୍ବରେ ସୌଚାଳୟ ସିଟ୍ ତିଆରି କରାଯିବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ। ସୌଚାଳୟର ଆସନକୁ ଏପରି ଫିଟ୍ କରନ୍ତୁ ଯେ ଏଥିରେ ବସିବାବେଳେ ଆପଣଙ୍କ ଚେହେରା ଉତ୍ତର କିମ୍ବା ଉତ୍ତର ଆଡକୁ ରହିବା

ଉଚିତ। ଘରେ ଆସବାବପତ୍ର ତିଆରି କରିବା ସମୟରେ, କାହା ଦ୍ୱାରା ଦିଆଯାଇଥିବା କିମ୍ବା କିଣାଯାଇଥିବା ପୁରୁଣା କାଠ ବ୍ୟବହାର କରାଯିବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ। ଘରେ ଆସବାବପତ୍ର ତିଆରି କରିବା ପାଇଁ ମଙ୍ଗଳବାର, ଶନିବାର ଏବଂ ଅମାବାସ୍ୟାରେ କାଠ କିଣିବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ।ବାସ୍ତୁ ଅନୁଯାୟୀ, ଅନେକ ଚିତ୍ର ଘରର କାନ୍ଥରେ ରଖିବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ। ସେହିଭଳି, ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଦଲିଲଗୁଡ଼ିକୁ ସର୍ବଦା ପୂର୍ବ ଦିଗର ଆଲମାରୀରେ ରଖିବା ଉଚିତ। ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ କାଗଜପତ୍ରକୁ ଖୋଲା ସ୍ଥାନରେ ରଖନ୍ତୁ ନାହିଁ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *