saman

ନବ ବର୍ଷ ପୂର୍ବ ଦିନ ସୁଖ ସମୃଦ୍ଧି ପାଇଁ ଘରକୁ ଆଣନ୍ତୁ ଏହି ସବୁ ଜିନିଷ – ଶୁଭ ହେବ ।

NEWS

ନୂଆ ବର୍ଷ ଶୀଘ୍ର ଆସୁଛି ଏବଂ ଲୋକମାନେ ଏହି ବର୍ଷକୁ ଉତ୍ସାହର ସହିତ ଅପେକ୍ଷା କରିଛନ୍ତି। 2020 ଏବଂ 2021 ବର୍ଷ ସମାନ ଢ଼ଙ୍ଗରେ ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ଭଲ ନଥିଲା କାରଣ କରୋନା ମହାମାରୀଠାରୁ ଆରମ୍ଭ କରି ଅନ୍ୟ ବିପର୍ଯ୍ୟୟ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଉଭୟ ବର୍ଷରେ ଲୋକମାନେ ଚକିତ ହୋଇଯାଇଥିଲେ। ଏହି କାରଣରୁ, ଲୋକମାନେ 2022 ବର୍ଷରୁ ବହୁତ ଆଶା କରନ୍ତି ଏବଂ ଲୋକମାନେ ଏହି ବର୍ଷକୁ ଯଥାଶୀଘ୍ର ଆସିବାକୁ ଦେଖିବାକୁ ଚାହାଁନ୍ତି।

କୁହାଯାଉଛି ଯେ 2022 ବର୍ଷ ଅତ୍ୟନ୍ତ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ହେବାକୁ ଯାଉଛି। ବାସ୍ତବରେ, କିଛି ଜିନିଷ ଅଛି ଯାହାକୁ ଆପଣ ବର୍ଷର ପ୍ରଥମ ଦିନରେ କରିବେ, ତା’ପରେ ଆପଣ ବଡ଼ ଲାଭ ପାଇବେ ଏବଂ ଆପଣ ଭାଗ୍ୟବାନ ହେବେ। ସେହି କାର୍ଯ୍ୟଗୁଡ଼ିକ ବିଷୟରେ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା। କୁହାଯାଏ ଯେ ନୂତନ ବର୍ଷର ପ୍ରଥମ ଦିନରେ ତ୍ରିଦେବ ଅର୍ଥାତ୍ ବ୍ରହ୍ମା, ବିଷ୍ଣୁ ଏବଂ ମହେସ୍ଵର ନଡ଼ିଆ ଗଛରେ ରୁହନ୍ତି, ଏହି କାରଣରୁ ଏହାକୁ ଭାଙ୍ଗିବା ଉଚିତ୍।

bishnu 1

ବାସ୍ତବରେ, ନଡ଼ିଆ ଭାଙ୍ଗିବା ଦ୍ୱାରା ଯେକୌଣସି କାର୍ଯ୍ୟ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥାଏ, ଏହି କାରଣରୁ ଆପଣ ନୂଆ ବର୍ଷ ଆରମ୍ଭରେ ନଡ଼ିଆକୁ ଭାଙ୍ଗି ପାରିବେ କାରଣ ଏହା କରିବା ଦ୍ୱାରା ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଲାଭ ହେବ। ମନେରଖନ୍ତୁ ଯେ ଏହି ଦିନ ଘରେ ଏକ ନଡ଼ିଆ ଆଣିବା ଉଚିତ କାରଣ ଏହା ତ୍ରିଦେବଙ୍କ ଆଶୀର୍ବାଦ ପାଇବ। କୁହାଯାଏ ଯେ ନୂଆ ବର୍ଷର ପ୍ରଥମ ଦିନରେ ମୟୂର ପକ୍ଷୀ ଆଣିବା ଉଚିତ୍।

coconut 1

ବାସ୍ତବରେ ଏହା ଅତ୍ୟନ୍ତ ଶୁଭ ବୋଲି ବିବେଚନା କରାଯାଏ। ଏପରି ପରିସ୍ଥିତିରେ, ଆପଣ ନୂଆ ବର୍ଷ ଅବସରରେ ଘରେ ମୟୂର ପକ୍ଷୀ ଆଣିପାରିବେ। ବିଶ୍ୱାସ କରାଯାଏ ଯେ ଏହି କାରଣରୁ ବ୍ୟକ୍ତିର ଭାଗ୍ୟ ଦ୍ରୁତ ଗତିରେ ବଢ଼ିଯାଏ। କୁହାଯାଏ ଯେ ସ୍ୱସ୍ତିକଙ୍କୁ ନୂଆ ବର୍ଷରେ ଘରେ ତିଆରି କରାଯିବା ଉଚିତ କାରଣ ଏହା ଭଗବାନ ଗଣପତିଙ୍କ ସହ ଜଡିତ। ଆସନ୍ତୁ ଆପଣଙ୍କୁ କହିବା ଯେ ଭଗବାନ ଗଣେଶ ଶୁଭ ବୋଲି ବିବେଚନା କରାଯାଏ,

ଏପରି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଆପଣ ନୂତନ ବର୍ଷ ଅବସରରେ ସ୍ୱସ୍ତିକକୁ ଘରକୁ ଆଣିପାରିବେ କାରଣ ଏହା ଘରର ନକାରାତ୍ମକତାକୁ ଦୂର କରିବ। ଯଦି ତୁମେ ଚାହଁ, ତୁମେ ଭଗବାନ ଗଣେଶଙ୍କର ଏକ ପ୍ରତିମା ମଧ୍ୟ ଆଣି ପାରିବ। କୁହାଯାଏ ଯେ ନୂଆ ବର୍ଷର ପ୍ରଥମ ଦିନରେ ଏକ କଇଁଛକୁ ଘରେ ଆଣିବା ଉଚିତ୍ ହଁ, କଇଁଛ ଘରର ଲୋକଙ୍କ ଅଗ୍ରଗତି, ପରିବାରର ଶାନ୍ତି, ସୁଖ ଏବଂ ସମୃଦ୍ଧତା ସହିତ ଜଡିତ। ଏହା ଘରେ ସୁଖ ଆଣିଥାଏ ଏବଂ ଘରର ସଦସ୍ୟଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଉପରେ ସକରାତ୍ମକ ପ୍ରଭାବ ପକାଇଥାଏ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *