graha

ମଙ୍ଗଳ ଗ୍ରହଙ୍କ ଗୋଚର ଆଣିଦେବ ବିରାଟ ପରିବର୍ତନ – ଜାଣି ରଖନ୍ତୁ |

RASIPHALA

ଗ୍ରହରେ ଉତ୍ପାଦ ମଙ୍ଗଲ ଗୋଚର 2021 ମଙ୍ଗଳ ଗ୍ରହ ଖୁବ ଶୀଘ୍ର ଏହାର ରାଶି ପରିବର୍ତ୍ତନ କରିବାକୁ ଯାଉଛି। ଜ୍ୟୋତିଷଙ୍କ ଅନୁଯାୟୀ, ଯେତେବେଳେ ମଙ୍ଗଳ ଗ୍ରହ ଏହାର ରାଶି ପରିବର୍ତ୍ତନ କରେ, ଅର୍ଥାତ୍ ଯେତେବେଳେ ଏହା ଗୋଟିଏ ରାଶି ଛାଡି ଅନ୍ୟ ଏକ ରାଶି କୁ ଯାଏ, ସେତେବେଳେ ବର୍ଷା ପରିମାଣ ସୃଷ୍ଟି ହୁଏ। ଜ୍ୟୋତିଷ ପଣ୍ଡିତ ରାମ ଗୋବିନ୍ଦ ଶାସ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଅନୁଯାୟୀ, ଡିସେମ୍ବର 7 ରେ ମଙ୍ଗଳ ଗ୍ରହର ରାଶି ପରିବର୍ତ୍ତନ କରିବ ଏବଂ ରାଶିଫଳ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରି ବର୍ଷା କରିବ। ଜ୍ୟୋତିଷ ପଣ୍ଡିତ ରାମ ଗୋବିନ୍ଦ ଶାସ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଅନୁଯାୟୀ,

ତୁଳାରେ ଚାଲୁଥିବା ମଙ୍ଗଳ ବିଛାରେ ପ୍ରବେଶ କରିବ। ଏହି ଗମନାଗମନ ହେତୁ ଦେଶବାସୀଙ୍କୁ କ୍ରୋଧ ଏବଂ ବକ୍ତବ୍ୟରେ ସଂଯମତା ରଖିବାକୁ ପଡିବ। କେବଳ ଏତିକି ନୁହେଁ, ଏହା ସହିତ ବର୍ଷାର ପରିମାଣ ମଧ୍ୟ ସୃଷ୍ଟି କରେ। ବିଭିନ୍ନ ପଞ୍ଚାଗ୍ସରେ ତାରିଖର ଏକ ପାର୍ଥକ୍ୟ ଅଛି। ପଣ୍ଡିତ ରାମ ଗୋବିନ୍ଦ ଶାସ୍ତ୍ରୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଲୋକ ବିଜୟ ପଞ୍ଚାଙ୍ଗଙ୍କ କହିବାନୁସାରେ, ମଙ୍ଗଳବାର ଡିସେମ୍ବରରେ ମଙ୍ଗଳ ଗ୍ରହର ପରିବର୍ତ୍ତନ ହେବ।

rasi4

ତେଣୁ ଏଥି ସହିତ ପଣ୍ଡିତ ଅନିଲ କୁମାର ପାଣ୍ଡେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଲାଲା ରାମ ସ୍ୱରୂପ କ୍ୟାଲେଣ୍ଡର ଅନୁଯାୟୀ ମଙ୍ଗଳବାରର ଏହି ଗମନାଗମନ ଡିସେମ୍ବର 4 ତାରିଖ ରାତି 5:29 ରେ ଶେଷ ହେବ। ଯେତେବେଳେ ମଙ୍ଗଳ ତୁଳାରୁ ବିଛାରେ ପ୍ରବେଶ କରିବ। ତୁଳା ରାଶିର ପ୍ରଭୁ ଶୁକ୍ର, ଏହା ମଙ୍ଗଳ ସହିତ ସମାନ। ତାହା ହେଉଛି, ବର୍ତ୍ତମାନ ମଙ୍ଗଳ ନିଜ ବନ୍ଧୁଙ୍କ ଘରେ କିମ୍ବା ଶତ୍ରୁ ଘରେ ନାହିଁ। ବିଛା ରାଶିର ପ୍ରଭୁ ନିଜେ ମଙ୍ଗଳ ଏବଂ ବିଛାରେ ପ୍ରବେଶ କରିବା ପରେ ମଙ୍ଗଳ ନିଜର ସଙ୍କେତ ହେତୁ ବହୁତ ଶକ୍ତିଶାଳୀ ସ୍ଥିତିରେ ରହିବ। ଯେକୌଣସି ଦିନ ପରିବର୍ତ୍ତନ ଘଟିବ।

rasi1

ଏହା ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ବିଭିନ୍ନ ରାଶିର ଚିହ୍ନ ଉପରେ ଏହାର ଶୁଭ ଏବଂ ଶୁଭ ଫଳାଫଳ ଦେବ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ସେହି ରାଶିର ଚିହ୍ନଗୁଡ଼ିକ କ’ଣ। ଏହା ରାଶିର ଚିହ୍ନ ଉପରେ ପ୍ରଭାବ ପକାଇବ। ପଣ୍ଡିତ ରାମଗୋବିନ୍ଦ ଶାସ୍ତ୍ରୀ କହିଛନ୍ତି ପଞ୍ଚଙ୍ଗଙ୍କ ଅନୁଯାୟୀ ମଙ୍ଗଳ ଗ୍ରହର ଏହି ପରିବର୍ତ୍ତନ ହେତୁ ସିଂହ, ମେଷ ଏବଂ ଧନୁ ରାଶିର ଲୋକମାନେ ଅତ୍ୟନ୍ତ ସତର୍କ ହେବା ଆବଶ୍ୟକ। ମଙ୍ଗଳ ଗ୍ରହର ଏହି ଗମନାଗମନରେ ଏହା ବିଛାର ଚତୁର୍ଥ ଘରେ, ମେଷ ରାଶି ପାଇଁ ଅଷ୍ଟମ ଘର ଏବଂ ଧନୁ ରାଶି ପାଇଁ ଦ୍ୱାଦଶ ଘରେ ହେବ। ଯେଉଁଥିପାଇଁ ଏହି ଲୋକମାନେ ବହୁତ ସଚେତନ ହେବା ଆବଶ୍ୟକ କରନ୍ତି।

ଗମନାଗମନ ସମୟରେ ଯାତ୍ରା କରିବା ସମୟରେ ସେମାନଙ୍କୁ ସତର୍କ ରହିବାକୁ ପଡିବ। ଏହା ବ୍ୟତୀତ କ୍ରୋଧକୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରିବା ସେମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଲାଭଦାୟକ ହେବ। ଅନ୍ୟଥା, କରାଯାଉଥିବା କାର୍ଯ୍ୟ ନଷ୍ଟ ହୋଇପାରେ। ଏହା ବ୍ୟତୀତ ମଙ୍ଗଳ ଗ୍ରହର ଏହି ରାଶି ପରିବର୍ତ୍ତନ ବାକି ରାଶିର ଲୋକଙ୍କୁ ସାଧାରଣ ଫଳାଫଳ ଦେବ। ଏହି ଜିନିଷଗୁଡିକ ପ୍ରଭାବିତ କରିବ। ମଙ୍ଗଳ ମୁଖ୍ୟତ ଏକ ରକ୍ତ କାରକ ଭାବରେ ବିବେଚନା କରାଯାଏ। ତାହା ହେଉଛି, ନାଲି ରଙ୍ଗ ପ୍ରାଧାନ୍ୟ ଭାବରେ ବିବେଚନା କରାଯାଏ। ମଙ୍ଗଳ ଗ୍ରହର ଗମନାଗମନ ହେତୁ ଲୁହା, ପଥର, କାଠ ଇତ୍ୟାଦି ମୂଲ୍ୟରେ ଲମ୍ଫ ହୋଇପାରେ ଏହି ଅବଧି ମଧ୍ୟରେ, ରାଜ୍ୟ କାର୍ଯ୍ୟ, ଜମି ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ କାର୍ଯ୍ୟରେ ଏକ ବଡ଼ ପରିବର୍ତ୍ତନ ହେବ। ଚାଷ ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ କାର୍ଯ୍ୟରେ ମଧ୍ୟ ଗତି ହେବ ହଁ, ଏହି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ଲୋକଙ୍କୁ ଯାତ୍ରା ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ କାର୍ଯ୍ୟରେ ଯତ୍ନବାନ ହେବାକୁ ପଡିବ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *