rasi

ଛୋଟ ଛୋଟ କଥାରେ ରାଗି ଯାଆନ୍ତି ଏହି ରାଶିର ବ୍ୟକ୍ତିମାନେ – ଜାଣି ରଖନ୍ତୁ ପୁରା ଖବର |

RASIPHALA

କ୍ରୋଧ ଏକ ପ୍ରାକୃତିକ ଭାବନା ଯାହା ପ୍ରତ୍ୟେକ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କଠାରେ ଉପସ୍ଥିତ। କିନ୍ତୁ ଯଦି କିଛି ସୀମା ଅତିକ୍ରମ କରେ, ତେବେ ଏହା ତୁମର ବିଘ୍ନ ହୋଇଯାଏ। ବିଶେଷକରି କ୍ରୋଧ ଏକ ମହାନ୍ ବିମୁଦ୍ରୀକରଣ ଭାବରେ ବିବେଚନା କରାଯାଏ। କ୍ରୋଧରେ, ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ନିଜର ବିବେକ ହରାଇଥାଏ ଏବଂ କେବେବି ସଠିକ୍ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଏ ନାହିଁ। କ୍ରୋଧର ଅଭ୍ୟାସ କିଛି ଲୋକଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଅନ୍ତର୍ନିହିତ ଅଟେ।

ଅନେକ ଜ୍ୟୋତିଷଙ୍କ ମତରେ ଏହି ବ୍ୟକ୍ତିର ରାଶିଫଳ ଏବଂ ତାଙ୍କ ପାରିବାରିକ ପରିବେଶ ହେତୁ ଏହା ଘଟେ। ପ୍ରତ୍ୟେକ ରାଶିର ନିଜସ୍ୱ ପ୍ରକୃତି ଏବଂ ପ୍ରକୃତି ଅଛି, ଯାହା ସେହି ରାଶିର ବ୍ୟକ୍ତିକୁ ମଧ୍ୟ ପ୍ରଭାବିତ କରିଥାଏ। ସେହି ରାଶିର ଚିହ୍ନ ବିଷୟରେ ଏଠାରେ ଜାଣ, ଯେଉଁମାନେ ପ୍ରକୃତି ଦ୍ୱାରା ଅତ୍ୟଧିକ କ୍ରୋଧିତ। ଏହି ଲୋକମାନେ ଛୋଟ ଛୋଟ ଜିନିଷ ଉପରେ କ୍ରୋଧିତ ହୁଅନ୍ତି ଏପରି ଲୋକଙ୍କ ସହିତ ଯୁଦ୍ଧ ନକରିବା ଭଲ।

ମେଷ ଏହି ରାଶିର ପ୍ରଭୁ ହେଉଛନ୍ତି ମଙ୍ଗଳ। ମଙ୍ଗଳ ଗ୍ରହର ପ୍ରକୃତି ଅତ୍ୟନ୍ତ ଜ୍ୱଳନ୍ତ ଅଟେ। ଏହି ରାଶି ସହିତ ଜଡିତ ଲୋକମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ମଧ୍ୟ ଏହି ଭୟଙ୍କରତା ଆସେ। ଏହି ଲୋକମାନଙ୍କ ଉପରେ କ୍ରୋଧିତ ହେବାକୁ ଅଧିକ ସମୟ ଲାଗେ ନାହିଁ। କ୍ରୋଧ ସବୁବେଳେ ସେମାନଙ୍କ ନାକ ଉପରେ ଥାଏ। ସେମାନଙ୍କ ସହିତ ଯୁକ୍ତି କରିବା ଅର୍ଥ ଏକ ଛୋଟ ଜିନିଷକୁ ମଧ୍ୟ ଏକ ବଡ଼ ଜିନିଷ ଦେବା। ତେଣୁ ସେମାନଙ୍କ ସହିତ ଗଣ୍ଡଗୋଳ ନକରିବା ଭଲ। ଦ୍ଵିତୀୟରେ ବୃଷ

rasi4

ଏହି ରାଶିର ଲୋକମାନେ ବହୁତ ଜିଦ୍ଖୋର ଅଟନ୍ତି। ସେମାନେ ସବୁ ସ୍ଥାନରେ ଆଡଜଷ୍ଟ କରିବାକୁ ସକ୍ଷମ ନୁହଁନ୍ତି କାରଣ ସେମାନେ ସବୁ ଜାଗାରେ ପରିବେଶ ଆବଶ୍ୟକ କରନ୍ତି। ସେମାନେ ଅନ୍ୟମାନଙ୍କ ଉପରେ ପ୍ରାଧାନ୍ୟ ଦେବାକୁ ଯଥାସମ୍ଭବ ଚେଷ୍ଟା କରନ୍ତି ଏବଂ ଯଦି କେହି ସେମାନଙ୍କ ପଥ ଅନୁସରଣ କରନ୍ତି ନାହିଁ, ତେବେ ସେମାନେ କ୍ରୋଧିତ ହୁଅନ୍ତି। ଯଦି ଆପଣ ସେମାନଙ୍କ ସହିତ ଯୁକ୍ତିତର୍କ କରିବାରେ ଭୁଲ୍ କରନ୍ତି, ତେବେ ସେମାନଙ୍କର କ୍ରୋଧ ସପ୍ତମ ସ୍ୱର୍ଗରେ ପହଞ୍ଚିପାରେ। କ୍ରୋଧରେ, ସେମାନେ ବେଳେବେଳେ ନିଜକୁ କ୍ଷତି କରନ୍ତି। ତଥାପି, ପରେ ସେମାନେ ମଧ୍ୟ ସେମାନଙ୍କର ଭୁଲକୁ ଅନୁଭବ କରନ୍ତି। ସିଂହ ରାଶି

rasi1

ସିଂହ ରାଶିର ଲୋକମାନେ କାହା ଅଧୀନରେ ରହିବାକୁ ପସନ୍ଦ କରନ୍ତି ନାହିଁ। ସେଥିପାଇଁ ସେମାନେ କାହାର ପ୍ରତିବନ୍ଧକକୁ ସହ୍ୟ କରିପାରିବେ ନାହିଁ। ଯଦି କେହି ସେମାନଙ୍କୁ କିଛି ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ଭୁଲ୍ ବୋଲି ଡାକନ୍ତି, ତେବେ ସେମାନେ ଯୁଦ୍ଧ କରିବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ହୁଅନ୍ତି। ଥରେ ଯଦି ସେମାନଙ୍କ ମନରେ କିଛି କରିବାର ଇଚ୍ଛା ଥାଏ, ତେବେ ସେମାନେ ଏହାକୁ ସମାପ୍ତ କରିବା ପରେ ହିଁ ନିଶ୍ୱାସ ନିଅନ୍ତି। ଯେତେବେଳେ ସେମାନେ କ୍ରୋଧିତ ହୁଅନ୍ତି,

ସେମାନେ ସମସ୍ତ ସମ୍ପର୍କକୁ ଭୁଲିଯାଆନ୍ତି ଏବଂ କୌଣସି ପ୍ରକାରେ କିଛି କୁହନ୍ତି। ତୁଳା ରାଶି ତୁଳା ସଙ୍କେତ ଲୋକମାନେ ହୃଦୟରେ ପରିଷ୍କାର, କିନ୍ତୁ ପାଟିରେ ବହୁତ ତିକ୍ତ। ସେମାନେ ଅନ୍ୟମାନଙ୍କ ବିଷୟରେ ଭଲ ଭାବନ୍ତି। କିନ୍ତୁ ଯେତେବେଳେ ସେମାନେ କ୍ରୋଧିତ ହୁଅନ୍ତି, ସେମାନେ କିଛି କୁହନ୍ତି। ତାଙ୍କର ଶବ୍ଦ ଲୋକମାନଙ୍କୁ କଣ୍ଟା ଭଳି ଆଘାତ କରେ। କ୍ରୋଧରେ, ସେମାନେ ଅନୁଭବ କରନ୍ତି ନାହିଁ ଯେ ସାମ୍ନାରେ ଥିବା ବ୍ୟକ୍ତି ସେମାନଙ୍କ ବିଷୟରେ କେତେ ଖରାପ ଅନୁଭବ କରିପାରନ୍ତି। କ୍ରୋଧ ସମୟରେ, ଯଦି କେହି ସେମାନଙ୍କୁ କିଛି କୁହନ୍ତି, ତେବେ ସେମାନଙ୍କର କ୍ରୋଧ ସପ୍ତମ ସ୍ୱର୍ଗରେ ପହଞ୍ଚେ ଏବଂ ସେମାନେ ଝଗଡା ଆରମ୍ଭ କରନ୍ତି। ତଥାପି, ଯେତେବେଳେ ସେମାନଙ୍କର କ୍ରୋଧ କମିଯାଏ, ସେତେବେଳେ ସେମାନେ ମଧ୍ୟ ସେମାନଙ୍କର ଭୁଲକୁ ଅନୁଭବ କରନ୍ତି।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *